ДУБАЙ 3

  • 85 815
  • 749
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 406
Утре летим за Дубай , ще сме за много кратко там  и като  се върна  ще пиша относно  трансфера от новото летище до хотела.Кацаме много късно ,няма сигурно да успеем да ползваме автобусът ,за който пише roje . Надявам  се поне да успеем да хванем метрото  отворено , само до първата метро станция   мисля  с  такси ,въпреки че  хотелът го дават   на 25 км от летището (Cassels Hotel  Al Barsha) , което не ми се струва много  newsm78 . Като гледам прогнозата за времето , май  e доста дъждовно  и  леко хладно там  Mr. Green , но  се надявам все пак всичко да е наред и да имаме един хубав престой в Дубай  Simple Smile

И ние ще сме в този хотел, средата на декември  Simple Smile Да пишеш как сте стигнали до там да знаем и ние  Simple Smile

# 361
  • Мнения: 30
Утре летим за Дубай , ще сме за много кратко там  и като  се върна  ще пиша относно  трансфера от новото летище до хотела.Кацаме много късно ,няма сигурно да успеем да ползваме автобусът ,за който пише roje . Надявам  се поне да успеем да хванем метрото  отворено , само до първата метро станция   мисля  с  такси ,въпреки че  хотелът го дават   на 25 км от летището (Cassels Hotel  Al Barsha) , което не ми се струва много  newsm78 . Като гледам прогнозата за времето , май  e доста дъждовно  и  леко хладно там  Mr. Green , но  се надявам все пак всичко да е наред и да имаме един хубав престой в Дубай  Simple Smile

И ние ще сме в този хотел, средата на декември  Simple Smile Да пишеш как сте стигнали до там да знаем и ние  Simple Smile

Утре летим за Дубай , ще сме за много кратко там  и като  се върна  ще пиша относно  трансфера от новото летище до хотела.Кацаме много късно ,няма сигурно да успеем да ползваме автобусът ,за който пише roje . Надявам  се поне да успеем да хванем метрото  отворено , само до първата метро станция   мисля  с  такси ,въпреки че  хотелът го дават   на 25 км от летището (Cassels Hotel  Al Barsha) , което не ми се струва много  newsm78 . Като гледам прогнозата за времето , май  e доста дъждовно  и  леко хладно там  Mr. Green , но  се надявам все пак всичко да е наред и да имаме един хубав престой в Дубай  Simple Smile

И ние ще сме в този хотел, средата на декември  Simple Smile Да пишеш как сте стигнали до там да знаем и ние  Simple Smile
Чрез туристическа агенция или самостиятелно пътуват?

# 362
  • Мнения: 1 406
Утре летим за Дубай , ще сме за много кратко там  и като  се върна  ще пиша относно  трансфера от новото летище до хотела.Кацаме много късно ,няма сигурно да успеем да ползваме автобусът ,за който пише roje . Надявам  се поне да успеем да хванем метрото  отворено , само до първата метро станция   мисля  с  такси ,въпреки че  хотелът го дават   на 25 км от летището (Cassels Hotel  Al Barsha) , което не ми се струва много  newsm78 . Като гледам прогнозата за времето , май  e доста дъждовно  и  леко хладно там  Mr. Green , но  се надявам все пак всичко да е наред и да имаме един хубав престой в Дубай  Simple Smile

И ние ще сме в този хотел, средата на декември  Simple Smile Да пишеш как сте стигнали до там да знаем и ние  Simple Smile

Утре летим за Дубай , ще сме за много кратко там  и като  се върна  ще пиша относно  трансфера от новото летище до хотела.Кацаме много късно ,няма сигурно да успеем да ползваме автобусът ,за който пише roje . Надявам  се поне да успеем да хванем метрото  отворено , само до първата метро станция   мисля  с  такси ,въпреки че  хотелът го дават   на 25 км от летището (Cassels Hotel  Al Barsha) , което не ми се струва много  newsm78 . Като гледам прогнозата за времето , май  e доста дъждовно  и  леко хладно там  Mr. Green , но  се надявам все пак всичко да е наред и да имаме един хубав престой в Дубай  Simple Smile

И ние ще сме в този хотел, средата на декември  Simple Smile Да пишеш как сте стигнали до там да знаем и ние  Simple Smile
Чрез туристическа агенция или самостиятелно пътуват?

Самостоятелно - самолетни билети от уиз хотел агода и визи усит колор като чакаме тези дни вече да са готови Simple Smile

# 363
  • Мнения: 30
Утре летим за Дубай , ще сме за много кратко там  и като  се върна  ще пиша относно  трансфера от новото летище до хотела.Кацаме много късно ,няма сигурно да успеем да ползваме автобусът ,за който пише roje . Надявам  се поне да успеем да хванем метрото  отворено , само до първата метро станция   мисля  с  такси ,въпреки че  хотелът го дават   на 25 км от летището (Cassels Hotel  Al Barsha) , което не ми се струва много  newsm78 . Като гледам прогнозата за времето , май  e доста дъждовно  и  леко хладно там  Mr. Green , но  се надявам все пак всичко да е наред и да имаме един хубав престой в Дубай  Simple Smile

И ние ще сме в този хотел, средата на декември  Simple Smile Да пишеш как сте стигнали до там да знаем и ние  Simple Smile
И ние сме самостоятелно и затова питам как да се предвижим до хотела.Извинявам се за отговорите,но нещо не се справям много добре със сайта

# 364
  • Мнения: 30
Само не разбрах дали се плащат допълнително летищни такси,които не са включени в цената на билета

# 365
  • Мнения: 134

Цитат
И Някой ползвал ли е градски транспорт от Летището(то май е доста далеч)или транспорт на уизз-как процедират и колко време отнема до центъра?
Ами те хората писаха няколко пъти вече, трябва само да прочетете няколко страници назад    Simple Smile

Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 15:23 от Merivas

# 366
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735
Само не разбрах дали се плащат допълнително летищни такси,които не са включени в цената на билета

При Wizz air - ако си правите резервация сами, цената, която виждате е с включени летищни такси.

# 367
  • Мнения: 30
Само не разбрах дали се плащат допълнително летищни такси,които не са включени в цената на билета

При Wizz air - ако си правите резервация сами, цената, която виждате е с включени летищни такси.
Благодаря за конкретния отговор.Съжалявам ако сам била по-настоятелна,но друг отговор не намерих. Simple Smile

# 368
  • Мнения: 146
И една новина за всички, които близките седмици ще пътуват до Дубай и ще искат да видят Miracle Garden. Те все още не са отворени и по всичко личи, че скоро няма да стане това. Всъщност ето и писмото им от тази сутрин, което ми пратиха от там в отговор на мое запитване дали вече работят. newsm78
....

Greetings from Dubai Miracle Garden!

Thank you for your email. We are hoping that this mail finds you in good health and gesture.

 

Garden is still closed because we are under renovation. We look forward for your visit. We will open soon maybe by next week or before this month ends but no exact date yet.  Please give us a call before coming in the garden.

·         We are open every day from 9am to 9pm for weekdays and 9am to 12midnight for weekends (Friday and Saturday).

·         Tickets fee is AED 20 per person and kids 3 years old and below is free.

·         Buy tickets on the spot only.

 

You could also check our web site @ www.dubaimiraclegarden.com for more information.

Thank you so much.   


Много жалко Sad Така ми се искаше да ги видя... Все пак не губя надежда, че има някакъв шанс.

# 369
  • София
  • Мнения: 2 098
Преди месец бях писала на Миракъл гардън и постоянно ми изпращат и-мейли с инфо кога ще отвори. Днес ми изпратиха тази информация:
Greetings from Dubai Miracle Garden!

Thank you for your email. We are hoping that this mail finds you in good health and gesture.

 

We look forward for your visit on our opening for Phase 1 on Thursday, November 28, 2013. Please give us a call if you have further questions.

·         We are open every day from 9am to 9pm for weekdays and 9am to 12midnight for weekends (Friday and Saturday).

·         Tickets fee is AED 20 per person and kids 3 years old and below is free.

·         Buy ticket on the spot only.

·         Restaurants and Coffee Shops are available inside. (Outside food is not allowed)

·         Sitting area is available on designated area.

·         You can bring your own Wheelchairs or Baby Stroller if necessary.

·         Parking lot is available.

·         Washroom and Prayer room are available.

·         Butterfly Garden and Other attraction (Phase 2) will be available on January, 2014. Opening date will be posted on our website.

# 370
  • Мнения: 173
Здравейте, искам да попитам кой от тези два хотела е с по-добра локация от гледна точка на транспорта, благодаря  Hug Premier Inn Dubai Investments Park или Premier Inn Dubai Silicon Oasis

# 371
  • София
  • Мнения: 328
Здавейте всички,
завърнахме се и сме супер доволни от целия си престой. Ще се опитам да ви кажа на кратко неща, които поне аз не съм успяла да прочета тук. Може и да повторя нещо, но нека има инфо  Grinning.
Ние купувахме билети самостоятелно, визи ни направи една бг-ка, която има тур.агенция там и живее 12 г  в Дубай. Хотелът ни резервира идея по-евтино от booking.com, предполагам, за да ни спечели и да я използваме за всичко. Ние не искахме организирани масови екскурзии с по 10-20-30 човека, масови снимки и пр неща и аз бях взела пътеписа на roje и смятах да се водим по него. От тук бяхме платили само билетите за Атлантис и Бурж Халифа, тъй като, знаете, по-евтино и сигурно е така.
Та по същество- трансфера с нея ни беше 60 долара за двамата двупосочен. Летището е доста далеч и с такси излиза малко по-евтино, ако не те излъжат, но аз предпочетох сигурно и комфортно. Взе ни с личния си джип и скоро бяхме в града. По пътя й разказахме плановете за престоя си и програмата, на което тя много добронамеерено направи корекции и даде съвети. В резултат, на което до  пристигането си в хотела ние бяхме решили- тя да направи програма и да обсъдим вечерта на по питие как действаме. Доверихме се на качествата й и не сбъркахме. Съобрази се с желанието ни да сме само двамата и всички обиколки направи с личната си кола, за моя изненада остави паралената група с друг колега. Направихме Дубай тур за ден, като ни показа всяко кътче с неговата история от чисто човешка гледна точка, барове, ресторанти, местенца за конфорт, неща, които все са важни, когато си на ново място. Тук да кажа, че в Ембаси има бар, на 43 етаж мисля, гледката от който е чудна, та вторник и сряда има лейдис найт и всяка дама има право на 3 алкохолни безплатни питиета,  beer3 , които може да сподели с половинката си. Показа ни и в стария Дубай магазини, от които да купим типичните фурми с бадем, поляти с шоколад- Coco and nuts е магазина. КУПИХМЕ ПРЕДИ ТОВА ОТ ДРУГО МЯСТО, ОКАЗАХА СЕ РАЗЛИЧНО КАЧЕСТВО, ТА ЗАСЛУЖАВА СИ ТАМ ДА СЕ ОТИДЕ и питайте за по-доброто качесво, мног по-сочни и вкусни са. Пак там в старата част е магазина Gift Village, който прилича на кит магазин като тукашните, но пък оттам купихме същите сувенири, които има навсякъде, за по 5 пъти на някой неща по-ниски цени. Има и един DAY TO DAY пак е там и е подобен. Разбира се пълни и с кит боклуци, но магнитите и сувенирите са същите. До тази част може да се вземе мерто- червена или зелена линия, спирката е Юнион. От там се тръгва и към златния пазар, както и пазара за подправките. Пак да вметна- ако някой харесва кожени камили за подаръци-най-евтини са в Карфур в Мол ъф Емирейтс. Та аз от този тур съм много доволна-време, снимки, места и много доп полезна информация.
     На следващия ден пак с нея направихме и Абу Даби-пак само двамата, освен всичко коментирано посетихме Емирейтс Палас, нещо което не е общо достъпно, това е старата резиденция на шейха, сега хотел за вип гости, от ранга на кралицата и президенти. Там си заслужава да се влезе-всичко е направено с един невероятен вкус и лукс, както в Бурж ал Араб, просто трябва да се види и усети духа. Настанихме се в единия дневен бар, на фона на класическа музика, изпълнявана на пияно и цигулки на живо, се насладихме на капучино и лимонада с истинско злато, всяко около 10 евро, лимонадата малко повече, но тя е в бут като шампанско и всичко е поднесено по един невероятен начин и стил. Посетихме пистата F1, Ферара Улърлд, Джамията, но тези вече сме ги обсъждали и няма много за допълване-красота и мир ни изпълваха. За джамията тя хосеше дрехи, които са нейни и грижливо изпрани.
      Другото, за което я използвахме беше организацията на сафари и добре, че не се хвърлихме сами- беше избрала супер опитен шофьор, което на място видяхме колко е важно. Пред нас джипа на няколко пъти поднасяше страшно и накрая очаквано счупи нещо в еднто колело, та се налага да търси помощ.  Към сафарито аз със със смесени чувства, мъжът ми пък мн се изкефи.
      В останалите дни- правихме всеки ден плаж, като обиколихме всички плажове, Джумейра парк, опън бийч, Марина, аз лично на всякъде се чувствах добре. Отделно има плажове към хотелите, в  някои от които може да се влезе срещу вход.
     Атлантис също трябва да се посети- пуснали са нова пирамида с ужасяващо страшни за мен атракциони, аз като  най-смела се качих дори на капсулата, която е диретен отвес в една капула, броят като при ислитане на ракета, 3,2,1 и исведнъж оставаш без почва под краката и буквално политаш надолу по тунела, като някуде се приземяваш в плавно огъващата се тръба. Адреналина е на макс там, денят минава очарователно красиво и неусетно. Цените са леко по-високи вече, обядът е около 70 дирхама, питие-35, десерт-35.
     Картата симпатик, която взехме не си струваше, имахм,е непрестанни проблеми с нея и връзката, та използвахме само нет в хотела и wi fi .
  Спокойствието, което цари е заразително, престъпността липсва, чантите ни отворени постоянно, тел, апарати на маси, плажове, местните ни увериха, че няма от какво да се безпокоим.
 Категорични сме, че живот и здраве ще се върнем.

# 372
  • София
  • Мнения: 1 841
Na mama Misheto  Hug добре дошли! радвам се, че сте си изкарали страхотно и сте доволни от престоя си в красивия Дубай Peace Peace А и е чудесен разказа ти за преживяното и посетените места Simple Smile
gigsy Hug за съжаление и двата хотела са в средата на НИЩОТО. Единият в единия край на града, другият в другия, като стигането до тях е единствено с кола и такси. Предполагам, че са на изключително ниски, може би едни от най-ниските цени в града точно заради местоположението си. И ако предположението ми /че са им ниски цени/ е вярно за транспорт ще дадете двойно и тройно по-голяма сума отколкото ще спестите за хотел с добро местоположение Thinking
Изберете си хотел близо до метро и ако искате цената му да е по-ниска се насочете към Дейра и Бур Дубай. Там има достатъчно добри хотели на ниска цена, но близо до метро станции и автобусни спирки.
Многократно в тази тема сме обсъждали, че местоположението на хотелите в Дубай е от изключително значение заради огромните разстояния в града.

# 373
  • Мнения: 173
На "прИмоция" са  Crazy има безплатни шатъли 3 пъти на ден, а и отзивите навсякъде са много добри за тях.
Роже, моята идея е сега да запазя един по-евтин хотел, който да е резервен вариант, а обикновено в последният момент излизат много добри оферти, и да го сменя. Това обикновено работи Peace

Последна редакция: вт, 26 ное 2013, 08:09 от gigsy

# 374
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте Heart Eyes,
Ако знаете какава гениална идея ми се промъкна в съзнанието днес  newsm03 Разглеждайки сайта на Бурдж Халифа и преглеждайки часовете за посещение си помислям - дали няма да работи и на 31/12/2013 Laughing, като по принцип последния час за посещение е 23 часа,  право на претой 1 час, т.е ако закупя на 31/12 в 23 часа билети, ние ще посрещнем Новага Година на върха на най - високата сграда... newsm12
Въпросът е дали ще работи тогава newsm78, аз разбира се реших да пусна запитване, но на всеки контакт от сайта ми дава недотавена поща, пуснах на всеки посочен мейл, но... Sad Ве пак, дали някой знае newsm78Би била чудено ако работи и се добера до такива билети smile3508

Общи условия

Активация на акаунт