MICHAEL FASSBENDER и поколението на 30-годишните "и красиви, и талантливи"

  • 34 508
  • 749
  •   1
Отговори
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493

Майкъл Фасбендър е роден на 02 април 1977 в Хайделберг. Германия. Майка му, Адел, е от Лан, Северна Ирландия, а баща му Джозеф Фасбендър е германец. Според семейната история, майка му е пра-пра племеница на Майкъл Колинс, лидер на Войната за независимост на Северна Ирландия. Когато Майкъл е на две годинки семейството му се мести в градчето Фоса, близо до Килърни в Ирландия, където отварят ресторант, в който баща му работи като готвач. Майкъл е отгледан като католик. Дори е бил помагач в църквата като момче. Първоначалното си образование получава във Фоса, като после учи в Колеж Св.Брендън в Килърни.
Майкъл започва да играе още на 16 годишна възраст, след като е посещавал класове по комедия и драма на Дони Кортни.Той му предлага да се включи в неговата театрална група "Bricriu", когато впоследствие учи в Лондския център по драма.



Внимание към него предизвиква участието му в мини сериала на Стивън Спилбърг и Том Ханкс "Band of Brothers" . След него Майкъл участва в много британски телевизионни сериали и филми, сред които "Gunpowder, Treason and Plot" в ролята на известния Гай Фоукс и тийнейджърската свръхестествена драма "НЕХ", в ролята на падналия ангел Азазел. След него идва "A Bear Named Winnie", разказващ истинската история на канадския лейтенант Хари Коулборн. Майкъл участва и като гост в епизоди на "Murphy’s Law", "Poirot: After the Funeral".
На 17 години продуцира, режисира и участва в театрална версия на "Глутница кучета " на Куентин Тарантино в Килърни. След него продължава театралния си опит през 1999 г. с ролята си на Франк в " Три сестри" на Чехов, в  Oxford Stage Company, известен и като театър Хедлонг. По-късно участва и заедно с легендарния Мел Смит в пиесата "Allegiance", разказваща за Уинстън Чърчил и Майкъл Колинс и представена на Фестивала в Единбург през 2006 г.

2007 година е основополагаща за кариерата му с участието му във филма "300". Майкъл печели овации за интерпретацията си на воина Стелиос, и епичния екшън и касов хит го поставя под светлината на прожекторите в Холивуд и му дава шанс да работи с каскадьори и трудна тренировъчен схема. Майкъл също участва заедно с Ромола Гарей, Сам Нийл и Шарлот Рамплинг във филма на френския режисьор Франсоа Озон, "Angel". Въпреки това, ролята му на направилия гладна стачка ирландски републиканец, Боби Сандс, в филма "Глад" на Стив МакКуин, показва какво може той. Пази диета, с която отслабва 14 кг. Печели British Independent Film Award за най-добър актьор, както и няколко други номинации. След като участва във филма на Андреа Арнолд "Fish Tank" и печели няколко награди за него, е забелязан от Куентин Тарантино, който му предлага ролята на британския офицер лейтенант Арчи Хикокс във филма му "Inglourious Basterds". След него снима няколко филма, които се развиват на бойното поле като "Centurion " и уестърна по комикс "Jonah Hex" заедно с Джош Бролин , Джон Малкович и Мегън Фокс.
През 2011 му се предоставя невероятната възможност да участва в голям диапазон от роли като г-н Рочестър, заедно с Миа Васиковска в "Jane Eyre", за който печели награда за най-добър чуждестранен актьор на Sant Jordi Awards, като Ерик Леншър/Магнито в "X-Men: First Class" с Джеймс МакАвой, за който печели няколко награди и номинации. Този филм му печели още по-голяма популярност сред "мейнстрийм" аудиторията. След това в драмата на Дейвид Кроненбърг за Фройд и Юнг, "A Dangerous Method", заедно с Виго Мортенсен и Кийра Найтли, който също е много добре приет и отново печели няколко награди, включително за най-добър актьор на Лондонските и Лос Анджелиските критици. Като завършва годината с изключителния филма на Стивън МакКуин "Shame". За това си превъплъщение печели наградата за мъжка роля на фестивала във Венеция, както и номинации за Златен Глобус, БАФТА и за Европейските филмови награди (каквато номинация има и за другия филм на МакКуин "Глад"). А и досега се смята, че е бил пренебрегнат в номинациите за Оскар.
Следващите му проекти са "Haywire" на Стивън Содърбърг и "Prometheus" на Ридли Скот.

Настоящата 2013 година също е много силна за Майкъл с два филма, които бяха сред най-чаканите заглавия. Вече се знае, че филмът на Ридли Скот "The Counselor" не оправда очакванията на зрителите. Но третият съвместен филм на Майкъл с режисьора Стив МакКуин "12 Years a Slave" се очертава отново като един от най-успешните в кариерата му и ролята му активно се спряга за множество номинации с наближаването на наградния сезон.

Не по-малки очаквания има и към бъдещите му роли - особено за новата филмова версия на "Макбет", в която Майкъл ще си партнира с Марион Котияр. Но освен това се очаква да се снима в няколко по-касови проекта. Най-известният от тях ще е негов дебют като продуцент, освен че ще изиграе главната роля в екранизация на популярна компютърна игра.





Мури се е постарала много с подготовката на новата тема, затова ще съм кратка с моята малка, но наложителна добавка.

Името и на този титуляр има потенциала да привлече нови лица извън нашата малка, но сплотена група от ентусиастки. Може би не толкова, колкото Харди, но все пак...
Ако съм права, гответе се да посрещнем нови попълнения.  Grinning
Ако греша, ние си прекарваме добре и без това.  Party

*Сега следва стандартното интро, което е единствената причина аз да се „вклиня” в уводната публикация.

За тези, които не знаят откъде и защо започна всичко, ето ги първите теми:
1) RYAN GOSLING и поколението на 30-годишните, които завземат Холивуд
2) JOSEPH GORDON-LEVITT и поколението на 30-годишните, които чупят STARmeter-а
3) JAMES McAVOY и поколението на 30-годишните, които все повече харесваме
4) TOM HARDY и поколението 30-годишни красавци, дето не се страхуват от грозни роли

За някой "новопокръстен" те ще са полезни - да разбере причините да харесваме това поколение актьори; и следствията от това харесване, които понякога задават тона на темата.   
Също така напомням за новодошлите - анкетите в старите теми са активни! В тях все още може да се гласува. Възползвайте се от тази възможност. Винаги можете тук да ни разкажете какво и защо сте харесали във филмите на предните титуляри. Ще се радваме да разберем вашите пристрастия, макар и със задна дата.

И пак ще повторя, че темата е посветена на Фасбендер, но (както и досега) можем и ще пишем за всички.
Понякога може да изглежда като неуважение към конкретния титуляр, но наистина темите са ЗА ВСИЧКИ. И това особено силно проличава, когато чисто хронологично се случват неща, които са част от филмо-/био-графията на друг герой, а не на конкретния титуляр. Но няма начин да не бъдат отразявани премиерите, фестивалните участия, номинациите и наградите. Или рождените дни (макар тях понякога да ги забравяме). А също и текущите интервюта, фото сесии, корици, новини и дори клюки... които почти ежедневно ни заливат в мрежата.
Всички те само доказват изначалната идея на този проект – че тези момчета са в най-активния етап на кариерата си, работят по много и качествено. Стават все по-търсени. И все по-популярни.
Затова и нашата поредица ще продължава
Следващата тема ще посветим на Джейк Джиленхаал, така че Джой да се стяга - тя сама поиска.  Wink

Сега давам думата на МуриHug
Да ни покаже своя поглед към Майкъл и филмите му.   

Последна редакция: пн, 04 ное 2013, 21:56 от мячик

# 1
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Такааа, хич не съм от владеещите словото и ми е трудно да опиша защо харесвам точно Майкъл толкова много. Първия ми сблъсък с него беше в Х-мен, където останах направо поразена, и то не само от красотата, но и от таланта му. Мисля, че заглавието на темата е перфектно за него, защото той има да предложи много повече от външния си вид, което се надявам, че ще установите и вие с течение на темата .
Надявам се, че освен завладяващата му усмивка ще оцените и невероятния талант , който притежава  Hug

# 2
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Ще ви направя много кратко описание на филмите, в които е участвал :

2001

Hearts And Bones
Скрит текст:
Не можах да го открия., а и ролята на Майкъл е абсолютно нищожна

Band Of Brothers
Скрит текст:
Този минисериал се оказа задължителен за всяка списваща в тази тема  Laughing. Участва почти всеки титуляр на темите. Иначе сериала е брилянтно направен, много истински и професионален.Ролята на Майкъл е изключително незабелижима, но все пак това е първото му появяване в сериозен проект

2002

NCS.Manhunt
Скрит текст:
Отново нещо, което не намерих  Embarassed

Holby City
Скрит текст:
Вече се повтарям, но това дори не съм го търсила. Прекалено много сезони за да търся роличката на Фаса

2003

Carla
Скрит текст:
Интересна кримка. За съжаление не можах да намеря добро качество, има го само в тубата.Героя на Фаса е англисйки турист в Гърция, който се среща с главната героиня и нейната приятелка. Приятни гледки на Фас по бански, плуващ на прекрасни гръцки плажове. 

2004


Gunpowder, Treason and Plot
Скрит текст:
Много хубав филм от две части за Мери Шотландска и сина ѝ. Майкъл играе във втората част като Гай Фоукс. Той повежда заговор, който цели да убие крал Джеймс и целия английски парламент.И, не знам дали знаете, но всъщност маската на Анонимните от " В за Вендета" представлява точно него. 

Julian Fellowes Investigates: A Most Mysterious Murder - The Case of Charles Bravo
Скрит текст:
Това чудо пак не го намерих, а изглежда интересно

A Bear Named Winnie
Скрит текст:
Филм , разказващ истинската история на лейтенант от Канада, който се грижи за осиротяло мече, наречено Уини, което впоследствие отива в Лондонския зоопарк и , преполагаемо, става вдъхновението за Мечо Пух. Филма съм го гледала отдавана и не искам да го гледам пак. Аз много страдам за животните и ми е много тъжно да гледам филми, в които те са главни герои.

Sherlock Holmes and The Case of The Silk Stocking
Скрит текст:
Готина история за Шерлок, който се играе от прекрасния Рупърт Евърет.Фаса има малка, но значима роля  Laughing

2005

William and Mary
Скрит текст:
Единствения епизод, в който Фаса участва е забележителен, защото успяваме да го видим полугол, готвещ, помагащ в раждане и говорещ с прекрасен източноевропейски акцент  Laughing

Murphy's Law
Скрит текст:
Тук участва в цели пет епизода, но е толкова божествено красив, че стигат. Играе някакъв мижав ганстер, супер циничен и арогантен.

Our Hidden Lives
Скрит текст:
Отново незабележителна роля на немски войник, прелъстяващ дърт англичанин


Hex
Скрит текст:
Свръхестествен сериал, където Фаса играе падналия ангел Азазел.Участва само в първия сезон, но така или иначе само той става за гледане.

2006

300
Скрит текст:
Филма, който по изкарва под светлините. Лично за мен, филма си е култ, дори и малката роля на Фаса.

Trial and Retribution : Sins of the Fathers
Скрит текст:
Отново филм от две части за убийството на младо момиче. Фаса играе адвокат, като в една от сцените е с безумен костюм  Laughing

2007

Angel
Скрит текст:
Много красиво заснет и тъжен филм. Майкъл играе беден, недооценен художник, който става любовта на главната героиня.

Wedding Belles
Скрит текст:
Супер забавен и остроумен филм на Ървин Уелш. Грандиозен проблем,обаче, е езика, понеже субтитри нямаше, а шотладския им акцент е убийствен.

2008

Hunger
Скрит текст:
Този филм, както и Майкъл е изключителен. Разказва се за бунта и гладната стачка, която правят ирландските затворници за да получат статут на политически престъпници, а не на убийци. Начина, по който Майкъл изиграва един от лидерите и водача на гладната стачка Боби Сандс е изключителен.Майкъл казва, че участието му в този филм в най-големия късмет в живота му.

Eden Lake
Скрит текст:
Този посредствен трилър / хорър не съм го гледала, но нямам и намерение.

Devil's Whore
Скрит текст:
Много добър минисериал, разказващ за частта на Британската история около Оливър Кромуел и свалянето на крал Чарлс. Майкъл играе Томас Рейнсбъроу, един от сподвижниците на Кромуел и борец за равноправие между обикновените хора и аристокрацията.

2009

Fish Tank
Скрит текст:
Много, много хубав филм , разказващ за живота на една тийнейджърка.Майкъл играе приятеля на майка ѝ, в който  малката се влюбва.

Inglorious Basterds
Скрит текст:
Сигурно всички са гледали или поне чували за този филм на Куентин Тарантино. Той прелгата ролята на лейтенант Арчи Хикокс на Фаса, след като го гледа в Fish Tank и много го харесва.

Town Creek
Скрит текст:
напълно безумен и безсмислен филм с учудващо звезден каст.Историята е за немски учен от 40те, който търси свещени викингски камъни из Америка за да стане странно същество и да господства над света.Майкъл е точно този , като почти през целия филм е с тонове отвратителен грим, та дори и визията му не може да спаси това безумие.

Man on a Motorcycle
Скрит текст:
Не можах да го намеря, но ми се струва много интересен

2010

Centurion
Скрит текст:
Историята на няколко оцелели войника от така печално известния 9ти легион на Рим.Филма не е лош, но тази тема е толкова експлоатирана, че не показва нищо ново и интересно. Майкъл играе Центурион Квинт Дай, който е водача на групата бегълци.

Jonah Hex
Скрит текст:
Този филм е голямо разочарование и за мен, и за създателите му.Уестърн със свръхестествени елементи, прекрасни актьори и никакъв смисъл. Майкъл играе ролята на Бърк, войник от Гражданската война в Щатите, разбира се дясната ръка на главния злодей.

2011

Jane Eyre
Скрит текст:
Въпреки, че бях скептично настроена , хареса ми интерпретацията на Майкъл на г-н Рочестър.

X-men: First Class
Скрит текст:
Първият голям блокбъстър на Майкъл след "300", но тук играе главна роля. Героят му е Ерик Леншер, един от първите мутанти на Земята,като става и един от най-важните.

A Dangerous Method
Скрит текст:
Прекрасен сблъсък за две от големите имена на психоанализата- Карл Юнг и Зигмунд Фройд. Майкъл влиза в кожата на Юнг и се справя прекрасно

Shame
Скрит текст:
"Срам" ми хареса изключително много. Точно като " Глад" докосна части в мен, които не съм знаела, че имам. Все пак не съм фен на неконвенционалното кино, но явно Стивън МакКуин ми влияе. Майкъл отново е брилянтен в ролята си. Критиците приемат филма много добре, но Майкъл все още отнася майтапи за " front nude scene"  Laughing Също така си спомням, че е бил изключително щастлив, когато майка му не е могла да дойда за първата прожекция на филма на фестивала във Венеция

Haywire
Скрит текст:
Шпионски екшън, като появата на Фаса е най-запомняща при боя между него и Джина Карано. Въпреки, че е на Стивън Содърбърг, филма за мен е слаб.


2012

Prometheus
Скрит текст:
Супер блокбъстър за пътуването на космически кораб в търсене на основите на човечеството. Майкъл играе андроида Дейвид и е брилянтен и лично за мен, най-добрия в целия филм.Вдъхновение за изпълнението му за Дейвид Бауи и олимпийския плувец Грег Луганис, кто се е старал да се разграничи от култовите за жанра "Пришълеца" и " Блейд Рънър"

# 3
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Олеле, олеле, олеле,  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!

Мерси, mu_ry! Heart Eyes Hug

Ще си имам занимавка тази вечер. Party

# 4
  • Мнения: 1 992
Тук съм и аз.

Филми с Майкъл съм гледала почти нула, сега да ви изненадам ли като ви кажа, че не съм гледала ни 300, ни Inglorious basterds. Flutter Ще си имам занимание, само време кога ще намеря, не знам.

Мяч, чакам с нетърпение да кажеш за Бронсън.

# 5
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Криста, трябва да се поправиш  Laughing мисля, че Майкъл ще се окаже най-малко гледания титуляр  Joy

# 6
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Много благодаря за отново прекрасно оформената тема, ще бъде интересно предизвикателство. Hug
Искам да се върна към предната тема за малко, Криста, аз много харесвам Колдиц, а за Оливър Туист не ми остана време. Но просто Дъ Тейк ме отнесе... Като се има предвид колко се колебах между него и Стюърт... Просто Колдиц някак ми е мека роля и не толкова впечатляваща, колкото тия двете. Но определено, ако имах възможност да избирам от повече роли, бих я включила.

За филмите на Майкъл - гледала съм 300 - може би ще си го припомня пак, ако го открия от дисковете из къщи Embarassed Но ролята на Майкъл е много малка, просто наличието на Джерард Бътлър във филма отнася всички останали Grinning
Our Hidden Lives, въпреки не голямото участие на Майкъл е много хубав и тъжен филм. Хареса ми.
Angel - много красиво заснет филм, Озон винаги снима много красиво. А Майкъл е прекрасен в ролята на нещастен и недооценен художник. Действието се развива на фона на страхотни цветове, които допълват изящно историята. Въпреки че поне за мен, освен красотата на картините и на Майкъл, нямаше кой знае какъв ефект филма - филм за една сбъдната мечта и една нещастна любов.
Devil's Whore - наскоро имаше спор в една от темите колко е достоверен исторически. Не знам, не съм задълбавала, но беше направен доста добре, поне според мен. Хареса ми, а Майкъл беше приятно допълнение в ролята на Рейнсбъроу.
Inglorious Basterds - Куентин има доста добри попадения при актьорите, които използва във филмите си и тук беше интересно вмъкването на Майкъл. Има много секси немски изговор Laughing
Jane Eyre - един от любимите ми романи. Филм, в който Майкъл се състезава с Тоби Стивънс, който е не по-малко талантлив и чаровен. Харесвам и двамата, като всеки си носи своя отпечатък върху Рочестър.
X-men: First Class - почитател съм на поредицата и винаги съм си мислела колко е лош Магнето и съм се чудила защо е такъв. Майкъл придава на образа една мистичност и чаровност, която те кара да го харесваш доста. С нетърпение чакам новата част Heart Eyes
Haywire - и аз като Мури от тоя филм имам само впечатления от боя с Джина Карано Joy И през цялото време се чудих как може да се подведа по лицето на Майкъл, за да гледам такава глупост Embarassed
Като гледам съм отметнала по-интересните и по-масовите филми, сега ми остават по-арт и трудно намиращите се. Харесвам Майкъл, като всички от нашата група момчета, доста многопластов изглежда. А и невероятен чаровник Grinning

# 7
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493

Аз съм гледала почти всичко от анкетата - без Fish Tank и A Dangerous Method.
От нещата, които останаха извън анкетата, съм гледала двата му ранни сериала.

Ако трябва да се опитам да опиша хронологията на запознаването ми с филмите на Майкъл (както стана традиция в увода на новите теми), то първото със сигурност е било копилетата... без въобще да знам кой е и за какво се бори.  Mr. Green Аз не харесах филма като цяло, така че не съм си правила труда изобщо да се запознавам с каста. За мен всички се сливаха в една обща маса от европейски актьори, които Тарантино е събрал да играят ... и толкоз.

Но много добре знам, че за себе си го открих в Джейн Еър. И това беше преди идеята да направя тема за Раян и преди тя да се разрасне. Така че по времето, когато започнах "проекта", него съвсем осъзнато го включих в "поколението".
И през 2012 се зарових и в творчеството му - вече като част от поколението. (А популярността му в британската тема беше само допълнителен стимул. Simple Smile)

Не помня точния ред, в който съм ги гледала, но частично помня мотивацията си...
Х-Мените ги гледах именно заради "броманса" м/у Джеймс и Майкъл - както вече имах повод да кажа в темата за Джеймс, беше ми втръснало от многобройните tmbrl-та, посветени на тях двамата.
Курвата на дявола обаче го гледах специално заради Майкъл. Пък се оказа, че го харесах като цяло. Както и Ейнджъл, макар там да не харесах героя му. Също заради Майкъл гледах Прометей. Ако не беше той, вероятно нямаше да го гледам въобще... И както се оказа - само Майкъл ми хареса от целия филм. И 3D ефектите. Mr. Green

Не мога да кажа същото за Срам и Глад - тях ги гледах не само заради Майкъл. Е, може би за Срам той беше мотивиращ фактор, но напълно равен на общия ми интерес към филма.
Докато за Глад не беше решаващо неговото участие изобщо. Просто се получи припокриване на мотивите.
И това може да се види от писаниците ми за двата филма във форума - за филмите!, не за ролите на Майкъл, които почти не съм споменала...
Когато му дойде времето тук, ще кажа повече за самите роли.

Но пък сега, докато другите гледат филмите от анкетата, аз ще гледам тези извън нея.  Simple Smile


И последно - наистина ще бъда активна във "въздишковата" част този път. Защото наистина с времето се убедих, че от всички представители на поколението, единствено на него реагирам чисто по женски  Blush

Последна редакция: вт, 05 ное 2013, 01:26 от мячик

# 8
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Мячик, пропуснала съм да благодаря за откриването на темата на теб. Hug

Понеже филми не помня добре потърсих коментарите си по тези, които съм гледала:

Цитат
Shame ми остави едно такова неприятно чувство. Rolling Eyes Добър е актьорът, но ми стана антипатичен.
Първото ми впечатление от него е било лошо. Доста отрицателно ми е въздействал героят му, за да не забележа дори колко е хубав.

В "Копилетата" не си го спомням добре. Там бях възхитена от Уолц. Филма ми хареса.

Коментара ми за "Глад" -
Цитат
успях да го изгледам, но думи нещо не ми идват. Тежка и мъчителна история.. и така и пресъздадена.
Тук Майкъл си го спомням много, много добре. Даже прекалено.


И за Eden Lake.
Цитат
Дават го хорър, трилър, но на мен ми беше по-скоро драма затова го споделям в тази тема. Напрегнат, жесток, хареса ми. И хубав Fassbender
Скрит текст :
докато не го обезобразиха Crazy

В 300 не си го спомням.

# 9
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Много бърз запис със снимка , която съм си приготвила от сутринта специално в очакване на темата Crazy


Страхотна нова тема, Мури, Мяч Hug. В момента не съм в състояние да оформя мисли за каквото и да било, така че одите за Майкъл от мен- утре Laughing

# 10
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
здравейте, радвам се че ви е харесала темичката  Hug препоръчвам ви да гледате някои от по-старите му филми , като Fish tank и Wedding belles, не са популярни колкото другите, но наистина са прекрасни  Hug
Иначе, аз още няма да гласувам, ще изчакам да изгледам Counselor и ще се надявам робския да излезе по торентите, защото нашите мили кино-разпространители няма да го пускат  ooooh!

Пускам и една интересна статийка за Майкъл

http://www.heraldsun.com.au/entertainment/movies/big-read-hes-th … om0-1226752895080

# 11
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аз и изгласувах- с уговорката да променя след робския евентуално, но надали.

Крис, благодаря, че си включила линка към мненията ми в обобщението- нямаше нужда, но съм поласкана Hug.

# 12
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Аз и изгласувах- с уговорката да променя след робския евентуално, но надали.

Крис, благодаря, че си включила линка към мненията ми в обобщението- нямаше нужда, но съм поласкана Hug.

е кажи са кой де  Joy

# 13
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Е, то е видно, че няма как за Магнето, нали не съм го гледала Joy. За Fish Tank гласувах, не мога да обясня защо тази по-непретенциозна роля ми харесва повече от така пипнатите в "Срам" и "Глад", но пък на мен винаги са ми допадали по-простичките истории.

# 14
  • Мнения: 2 040
Добро утро в новата тема!  Simple Smile
Муре   bouquet и Мяч   bouquet
Муре, супер си се справила, много е хубава темата.   newsm10

И аз ще се върна първо към предишната тема да кажа, че харесах Том в "Колдиц", но не толкова, че да засенчи Стюарт. А и там моя човек беше лошия.  Mr. Green
Все още ми остана да изгледам "The Take" и така и не го видях като Дъдли, та ще има още да го споменавам в новата тема. За другите филми май няма да имам време.

Сега е време за Фас  Laughing



Да си призная, нямам спомен в кой филм първо съм забелязала Майкъл. Със сигурност първият филм, в който съм го гледала беше "300", но разбрах, че е участвал там чак като се заприказвахме за него в британската тема. В този филм очи за друг освен за Джери нямах.  Laughing
Гледала съм го още в задължителния  Grinning "Band Of Brothers", "Inglorious Basterds", "X-men: First Class", "A Dangerous Method" и "Shame". Доста малко са и ще си имам занимавка до края на темата.

В "Копелетата" героят му беше много готин и макар, че появяването му на екран беше за кратко със сигурност беше запомнящо се. На мен Тарантито ми е любимец и филмът много ми хареса.
"X-men: First Class" ми е слабост не само по джеймсови причини  Mr. Green, фен съм на поредицата още от първия филм. Единствено похвали мога да сипя както за филма, така и за актьорите. Майкъл определено си ги заслужава.
От "A Dangerous Method" си спомням само, че се ядосвах, че закъса завалийката с кривозъбата Кийра. Приличен филм, който забравих скоро след гледането. Сега ако остане време може да го преговоря.
И стигаме до "Срам". Хубав филм, но ако беше малко по-кратък може би щеше да им хареса повече. На моменти ми идваха в повече дългите отрязъци с нищонеставане. Майкъл обаче беше перфектен, страхотна роля направи и това го оценявам при положение, че както вече няколко пъти съм споменавала така и не можах да изсъчувствам искрено на героя му.

Още няма да гласувам.

Общи условия

Активация на акаунт