MICHAEL FASSBENDER и поколението на 30-годишните "и красиви, и талантливи"

  • 34 517
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 040
Едва ли ще спечели Магнито, Едуин Епс води засега.

# 736
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
току виж се включил още някой да даде глас   Mr. Green

# 737
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Оф, прекалено е готин тоя младеж.  Embarassed
Така си е  Laughing  Laughing  Laughing
Аха, само дето "младеж" не се връзва особено точно с Майкъл Laughing.

Муре, Мяч, готови ли сте да предадем щафетата на Джейк? На мен ми остава само да дооформя позицията на фена Blush.

# 738
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Че аз какво да се готвя  Mr. Green
Мурето е на ход - обобщение на кино-клуба; коментар на резултатие от анкетата...

Аз по-скоро трябва да помоля, ако днес ще се пуска нова тема, това да стане вечерта след 20:00 часа - така ще ми е по-удобно.

И естествено с прискърбие да кажа, че и този път аз лично ще гласувам след като темата вече е закрита.  Confused Не ми върви гледането на филми напоследък, извинете.  Embarassed
Но като гледам резултатите - моят глас, както и при Том няма да повлияе много, поне не виждам шанс да промени челната тройка... Възможните ми гласове са три - ако гласувам за Конър няма да променя нищо; ако гласувам за Епс пак няма да променя нищо; само ако гласувам за Брандън той би се изравнил с Епс (но пак няма да се промени челната тройка).

# 739
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Мяч, на мен ще ми е проблем обаче- вкъщи от няколко дни нетът ми е "тука има, тука нема" и е много възможно да се разберем кое как, ти да пуснеш пост едно и после аз да не мога да се включа с втори и трети. На работа ще бъда докъм 6, ваше 7 сиреч. Бих се радвала, ако се сместим дотогава, или направо утре сутрин.

# 740
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 763
Ами да помолим да не я заключват, както стандартно стана в последните няколко теми?
Тоз младеж не може ли да се разходи и към наше село да се поснима тук Crossing Arms

# 741
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
добреее, първо - резултатие от анкетата, до сега

Есме - Angel (2007)    - 0 (0%)
Боби Сандс - Hunger (2008)    - 3 (8.1%)
Томас Рейнсбъро - The Devil's Whore (2008)    - 0 (0%)
Конър - Fish Tank (2008)    - 3 (8.1%)
лейт. Арчи Хикокс - Inglourious Basterds (2009)    - 0 (0%)
г-н Рочестър - Jane Eyre (2011)    - 3 (8.1%)
Ерик Леншър/Магнито - X-Men: First Class (2011)    - 6 (16.2%)
Карл Юнг - A Dangerous Method (2011)    - 2 (5.4%)
Брандън - Shame (2011)    - 6 (16.2%)
Дейвид - Prometheus (2012)    - 5 (13.5%)
Едуин Епс - 12 Years a Slave (2013)    - 7 (18.9%)
адвокатът - The Counselor (2013)    - 2 (5.4%)
друга (добави в темата)    - 0 (0%)

Гласове :37

Това са трите финалисти, като големия победител е Едуин Епс , за моя голяма радост. Второто място си делят най-известната роля на Майкъл - Магнето и Брандън от "Shame", а третото е за Дейвид. Лично за мен, победата на Едуин се дължи до голяма степен заради това, че е най-новият му филм, както и истерията покрай Оскарите. Това, разбира се, не пречи да е най-добрата му. За Магнето, мисля че е ясно - най-голям франчайз и блокбъстър, нормално е повече хора да са го гледали, затова и водеше поне до половината на темата. Изненада за мен е Брандън, защото филма е трудно смилаем и не очаквах, че толкова хора са харесали Майкъл там.
Дейвид заслушава малко по-високо място, но предполагам, че това се дължи на пълния провал на самия филм и повечето хора не са могли да отсеят Майкъл от останалата плява  Whistling
Като заключение ще кажа, че май за първи път съм доволна от това как се е развила някоя от нашите анкети  Sunglasses Наистината най-добрата роля победи  Wink

И сега да ви покажа как са се развили обсъжданията и споровете около Майкъл  Wink

Angel

Гея
- много красиво заснет филм, Озон винаги снима много красиво. А Майкъл е прекрасен в ролята на нещастен и недооценен художник. Действието се развива на фона на страхотни цветове, които допълват изящно историята. Въпреки че поне за мен, освен красотата на картините и на Майкъл, нямаше кой знае какъв ефект филма - филм за една сбъдната мечта и една нещастна любов.

Акаша - Изгледах "Ейнджъл". Скоро не бях попадала на филм, в който няма да симпатизирам на герой, да съпреживея с герой, да съжаля герой... Самонадеяност, горделивост... все не по моя вкус. Единствено фантазията на героинята не ме отказа да зарежа бозицата. Ох, грешка, И Фаса, донякъде, ако се абстрахираме от гадната му причоска и тъпанарската му роля.

Златето - Сега да обърна малко внимание и на титуляра. Вчера гледах "Angel". И аз като Джо не можах да се спогодя с него.  Все едно бях попаднала в страната на "Арлекин" - розовини, пауни и балдахини. Бррррр! През цялото време ми идваше да плясна два шамара на главната героиня. Извънредно егоистично и егоцентрично  същество. Беше ми жал за всички около нея - от лелята и майката, та до Есме и издателя й. Завинаги останала в емоционалното си развитие на ниво тринадесет годишна пикла, която си играе на кукли и къщи с истински хора. Които по неразбираеми за мен причини й се връзваха! Много ми беше мъчно за Есме, то и той не беше стока де, но все пак не заслужаваше такава кастрация.
Докато го гледах на няколко пъти се сещах за "Отнесени от вихъра". Само дето там историята е в пъти по-добра. "Енджъл" ми се стори като някакъв немощен опит за имитация, а и Рет се оказа повече повече мъж от Есме, успя да бие шута на Скарлет.  
Иначе актьорите бяха много добри, всичките. Най-много обаче харесах Ромола и Сам Нийл. Особено Сам ми беше голямо удоволствие да го гледам във филма. Майкъл беше удивително красив, но няма да гласувам за тази му роля.

Джой - Знаейки предпочитанията на Озон, точно с тази цел е бил избран Фаса за ролята- да ни замайва с красота.

мячик - Аз се "спогодих" с филма единствено, защото приех, че тази стилистика е избрана точно, за да отговаря на стилистиката на романите, които пишеше героинята. (А тя определено и живота си искаше да изживее като роман.) Не веднъж съм казвала, че няколко от кадрите възприех точно като "корици".
Ролята на Майкъл също не харесвам. Образът ми се стори нелеп. А като се има предвид, че не съм познавач и почитател на Озон, идеята актьорът "да краси" ми беше чужда и непонятна.

Hunger

Криста
- Така, и Hunger изгледах. Трудничък ми беше, повече от неприятен в някои моменти(щом и Бронсън ми се стори като приказка за лека нощ пред Глад ), Майкъл го харесах, повече oт в Shame. Невероятна физическа трансформация, ужасяваща гледка е толкова слаб човек.
Но като цяло, според мен, наблегнаха повече от нужното на физическите и физиологичните аспекти от историята, някак си много дистанцирано представяне на Боби Сандс, не можах да съпреживея борбата му, остави ме равнодушна. Не можах да го "опозная". Само накрая кадрите, в които бяга през гората като малко момче, успяха малко да ме трогнат.
Не си обяснявам защо ключова сцена от филма, а именно разговорът с пастора Дон, беше снимана отдалеч и лицата на двамата бяха затъмнени. Имах крещяща нужда да гледам Боби, докато говори толкова разпалено за каузата си, докато обосновава постъпката си. Нямах нужда от близките кадри със съсипаното му тяло и всякакви други близки планове на неприятни физиологичности, ни най-малко пък важна за фабулата ми беше 5мин сцена с чистенето на коридора между килиите.
Мисля да изгледам Some Mother's Son, за да направя сравнение там как са представени нещата.

Ясна– гледах само началото, може би Майкъл е добър в него /видът му наистина беше като на пред умиране/, но неам нерви да гледам ужаси.

Злата - докато не е приключила темата за Майкъл да кажа, че изгледах "Глад" миналата седмица, но забравих после да се отчета тук.   Хубав е филма, въздействащ, но ако го бях гледала преди "Срам" и "Робския" сигурно щеше да ми хареса още повече. Личи му на Стийв, че задобрява с годините и пратиката. В началото ми дойде малко повече мълчането и нищонеставането.
Майкъл беше много добър. Добре, че Стийв го е харесал и му се е доверил за изпълнението на ролята. Изумих се колко е отслабнал за тази роля и как не си е докарал някакво заболяване.  

The Devil's Whore

Криста - Аз пък изгледах първите две серии на The Devil's Whore(чудя се другите да доглеждам ли), но мога да кажа, че Майкъл най-много ми хареса тук. Хубава  му се получи ролята, пък и много го одобрявам с дълга коса и мускетарско окосмение по лицето.
И забелязах, че май няма филм, в който да не са го съблекли, поне от тези, които аз съм изгледала.

Гея - наскоро имаше спор в една от темите колко е достоверен исторически. Не знам, не съм задълбавала, но беше направен доста добре, поне според мен. Хареса ми, а Майкъл беше приятно допълнение в ролята на Рейнсбъроу.

Fish Tank


Злата
- Аз вчера изгледах "Fish Tank". Не е лош филма, даже ми хареса, въпреки, че нямаше един положителен герой в него. Как бяха успяли да съберат де що отрепка има?
Мурето снощи предположи, че съм го възприела толкова негативно, защото го гледах болна. Може и заради това да е, но това е за мен филма:
Героят на Майкъл беше долна отрепка, която изневерява на съпругата си и се опитва да компенсира незадоволството от живота си със забежки с отчаяни женици.  
Особено противен ми беше като се правеше на мъж с девойчето и по време на двете минути секс я питаше дали е по-добър от приятеля й и колко му е голям.
Още от самото начало не ми хареса и му нямах доверие, въпреки че се правеше на много добричък и cool. Ако трябва да съм честна ще кажа, че ми хареса единствено накрая като настигна Миа и я ошамари. След филма гледах едно интервю с Майкъл, в което той казваше, че по сценарий Конър не е бил замислен като прелъстител на Миа и сексът между тях се е случил спонтанно под влиянието на алкохола. Ами за мен това пак не го оправдава. Все пак не е на 15 години.
Такаааа.... оплюх Конър, сега да се захващам с другите.   Майката беше също недоволна от живота си пачавра, която изкарваше върху децата си разочарованието и безсилието да промени нещата. Децата пък - изпуснати хулиганки с отвратителен речник. Не обвинявам Миа за това, че се подведе по чара на Конър (и аз няма да устоя на Фаса  ), не я възприемам и като прелъстителна Лолита, беше ми мъчно за нея през целия филм, за сестра й също. Единствено се вбесих като реши да накаже Конър като нарани детето му. Колкото и предадена и наранена да се чувствала, това не я оправдава.
Най-подтискащо от всичко ми беше разбирането, че не тяхна е вината за мизерното им съществуване и, че колкото и да се опитват едва ли ще успеят да излязат от аквариума си. Даже това, което според Мурето е хепи енд, за мен беше просто пренасяне на същите проблеми на ново място. Явно ще трябва го гледам отново като оздравея.  
Явно филма доста ме е впечатлил щом изписах толкова.   Майкъл също беше много добър. Идеално се справи с ролята, щом успях да се отвратя от него.

Не знам колко ще помня от него след месец-два, но едно е сигурно, че няма да забравя - първото появяване на Майкъл.   Все едно слънце огря в мизерната кухничка.

Ясна -  много хубав филм, Майкъл-много убедителен като безотговорно копеленце и в същото време толкова бащински мил. Момичето имаше нужда от баща, а той ...пълно разочарование-всички мъже са свини... и затова тя го удари в слабото му място – дъщеря му. Класика – нашата лошотия се връща на децата ни.

Акаша
- Много ме изкефи филмчето. И особено саундтрака , щом и  Gang Starr фигурираше, няма кво повече да желая.
Но да си кажа за нашия човек. Хареса ми. Като визия си е ясен. Ролята си изпълни напълно правдоподобно. Лично на мен ми беше симпатичен като персонаж, въпреки най-омразното нещо, което може да ме отврати от някой - изневярата. Някак си минах и заминах покрай този факт без да предизвика в мен никаква емоция, (а в други филми с такава тематика най-често рева съчувствено за потърпевшия). Не ме отблъсна и това, че изчука Миа, напротив, даже ми се щеше да го направят от самото начало. А и въобще, колкото и в негативна светлина да бяха представени героите - мизерни, гето, пиячка, псувни - аз им симпатизирах. Само майката не мога да оправдая, де. За нея надежда няма. А и Мия ме издразни като отвлече хлапето му, но той съвсем задоволително и вкара един в муцунката и си замина.  

Забравих да кажа за Фаса, че постоянно имам чувството че си е щракнал ченето и говори през зъби, със захапка някак си.

Inglorious Basterds

Злата - В "Копелетата" героят му беше много готин и макар, че появяването му на екран беше за кратко със сигурност беше запомнящо се. На мен Тарантито ми е любимец и филмът много ми хареса.

Jane Eyre  

Geia - един от любимите ми романи. Филм, в който Майкъл се състезава с Тоби Стивънс, който е не по-малко талантлив и чаровен. Харесвам и двамата, като всеки си носи своя отпечатък върху Рочестър.

Злата - Аз пък искам да похваля "Джейн Еър". Много ми харесаха всичките актьори главни и поддържащи. Мия така или иначе си е безцветна, беше перфектна Джейн, а Майкъл беше повече от чудесен Рочестър. Особено като я молеше да остане да живее с него, след вече се разбра за съпругата му, ми идваше на мен да му пристана. Как можа да го напусне тая жена?!
Филмът като цяло си беше баш по бронтевски мрачен, чак студено ми стана по едно време като гледах как ги брули вятъра. Изключително съм доволна, че го изгледах.

Криста - Аз изгледах и Jane Eyre и не мога да кажа, че харесах филма. Мрачен, депресарски, всичките злини стоварени върху горкото сираче...Коментирахте тук, че много добре е пресъздадена атмосферата на романа, който със сигурност няма да прочета.
Майкъл го гледам, виждам го че е способен, обаче нещо ми липсва. Чудех се какво е и накрая реших, че играе много обрано, да не кажа стерилно, не виждам страст, не виждам пълно сливане с ролята. В Джейн Еър ми хареса само в последната сцена, когато се събраха, там показа цялата гама емоции към Джейн, които не показа по време на целия филм.
[/i]

Джой - Хмм, Крис, точно за теб и Фаса- незапочналата любовна история си говорихме онзи ден . Тръгнахме да разискваме, че за толкова време писане в едни и същи теми сме си понаучили вкусовете, а ти няма как особено да харесаш Майкъл, след като толкова обичаш съвсем различния Том.
И мен не ме грабва особено той- прекалено много си личи колко я е мислил и премислял ролята, и ми стои студено дори и във филми, които се предполага да са страстни. Отделно не ми допада като мъж- красив много, но отново ми изглежда все едно всеки жест, поза и усмивка са с цел, и някак му липсват чар и непосредственост. Гласувах още в началото за единствената му роля, в която съм влюбена, и нямам особено желание да търся бисери сред ранните му филми.


Криста - В Джейн Еър се предполагаше да има романтични любовни сцени, онази старомодна любов, която всички знаем как изглежда на екран, еми мъчи се човекът, обаче не можа да изкара любов. Иначе да е дистанциран и студен умее, да е нахъсан за кауза - също, идва му отвътре, но ако трябва страст, любов, копнеж, бурна емоция - тц.

И сравнявам не само с Том, и с Джеймс, който ме е е разревавал не веднъж, и с Жозеф, който ме е разчувствал и отблъсквал, и с Раян, който ме е разревавал, и разсмивал, и умилявал.


Мури - хубава дискусия се е заформила  и виж колко различни сме всички, на вас Фаса ви е обран от емоция, а на мен точно обратното  Усещам му всичко по погледа, усмивките ... И не е само защото ми е адски готин  Точно заради това ми харесва -  не е красив, но има адски силно излъчване и присъствие и играе зверски ... поне за мен  


Злата - На мен пък направо ми скъса сърцето като я молеше да не си отива.
Явно аз ще съм от отбора на Мурето този път.  Много ми хареса в тази роля - на места сдържан и студен, но и чувствен и страстен където се налага.
Мнението ми е, че макар и Майкъл да играе по-обрано, в сравнение с експресивния Джеймс например  , се справя прекрасно с изразяването на чувствата на героите си.

Ясна - В Jane Eyre е подобаващо мрачен и му отива. После гледах някои ваши клипчета с интервюта, ами той   всъщност е сладур и с Джеймс са си лика прилика /макар, че не отбирам много от английския/ а и  пее.

X-men : First Class

Гея - почитател съм на поредицата и винаги съм си мислела колко е лош Магнето и съм се чудила защо е такъв. Майкъл придава на образа една мистичност и чаровност, която те кара да го харесваш доста. С нетърпение чакам новата част

Злата - "X-men: First Class" ми е слабост не само по джеймсови причини  , фен съм на поредицата още от първия филм. Единствено похвали мога да сипя както за филма, така и за актьорите. Майкъл определено си ги заслужава.

мячик - Аз пък гледах пак Х-Мените... в отчаян опит да разбера, защо е толкоз харесвана таз роля на Майкъл, че и на Джеймс ролята беше на 3-о място в неговата анкета... и съм още по-ядосана от това, след като си припомних филма.
Има там една сцена, в която Джеймс като Професор Х кара Майкъл като Магнето да обърне една радарна установка... То едни напрегнати физиономии, братче, едни сълзи и сополи - страаашна работа   Аз разбирам, че това е специфичен тип игра, щото жанрът на филма го изисква. Не разбирам, обаче, защо това се харесва толкова много.  

Ясна - не си падам по комиксови герои, харесаха всички по равно.


A Dangerous Method


Криста - Снощи с изключителна досада доизгледах A Dangerous Method, не ми хареса.
Равносметката е, че няма филм на Майкъл, който да ми е е харесал изключително много. Гласувах за Дейвид, защото образът много му пасва на усещането ми за него като актьор - методичен, без излишни емоции, без много вживяване.
Опознах го, но едва ли ще се обикнем с него.

Ясна - Юнг на Майкъл ми хареса  мноооого! Филмът според мен е превъзходен, сигурно защото обичам психо-науко-неща. Разбира се без Виго нямаше да е този филм, той е точния Фройд – навъсен, властен и надменен, докато Юнг е   не само блестящ учен, но и неотразим плейбой, който покорява с лекота всеки до когото се доближи. Даже си мисля, че Фройд го е ревнувал от всички женоря, с които е полигамствал. Това поне е мойта представа за тях от всичко което съм изчела и е показано хубаво във филма.   А Кийра, защо не я харесвате, толкова й отива да е идиотка. Обичам Майкъл Юнг!

Shame

Злата - Хубав филм, но ако беше малко по-кратък може би щеше да им хареса повече. На моменти ми идваха в повече дългите отрязъци с нищонеставане. Майкъл обаче беше перфектен, страхотна роля направи и това го оценявам при положение, че както вече няколко пъти съм споменавала така и не можах да изсъчувствам искрено на героя му.

Преди да съм изгледала "Робския" и да се възхитя безмерно от него да кажа, че по празниците гледах за втори път "Срам" и на второ четене много, ама много ми хареса. Крис беше писала в темата за Том за "Бронсън", че не я впечатлил първия път като го гледала и много се зарадвала като му дала втори шанс и го преоткрила. Е, аз бях така със "Срам".
Не мога да си обясня защо не ми е харесал първия път. Дали защото беше много нашумял и скандален и аз реших да се направя на интересна и невпечатлена? Не знам. Но сега наистина ме разтърси. Свалям шапка на Стийв МакКуин, а Майкъл беше потресаващо добър. Усещах го как страда и се мрази, и се отвращава от себе си, но въпреки това не може да стори нищо. Накрая като се разплака под дъжда и рухна ми скъса сърцето.
Бях решила да гласувам за тази му роля.
Понеже преди обсъждахме въпроса за евнтуалния инцест между Брандън и Сиси да си кажа, че сега съм абсолютно убедена, че не е имало такова нещо. Вярно, че и имало нещо травмиращо в детството на двамата, но то определено не е било секс.

Криста- И Shame изгледах. И пак не съм впечатлена. Красиви кадри, хубава музика, Майкъл не мога да го преценя още, не съм го гледала достатъчно, за да реша дали играе добре. Можеше и без образа на Сиси, човекът достатъчно си имаше на главата, че да му натрисат и тая откачалка. И не им беше много чиста работата на двамата или не съм разбрала правилно?

Prometheus

Злата - Аз пък гледах "Прометей" снощи. Не съм особено възхитена от филма. Става за гледане, но на фона на всичките "Пришълци" ми беше някак скучен. Като се сетя само какъв страх съм брала с първия "Пришълец". Само Фаса отваряше филма. Много ми хареса, голяма гадина беше. А какъв чуден пластмасов вид му бяха докарали!   Много беше готино и като му откъснаха главата.

Гея - Изгледах Прометей, остана ми само Робския филм, от набелязаните. Ролята му лепна като ръкавица - това е неговото амплоа, андроид, който не показва чувства, изпразнен от съдържание, с каменно лице. Умрях от смях, като го показаха с фолиото пред екрана, докато чакаше да се изруси Лицето му нищо не ми носи, не мога да схвана как омекнахте тука и точите лиги по него - във филм, единствено като Магнето ми направи впечатление от гледаните до сега и мога да го оценя само на фото сесия, когато не мърда, не се движи, не влиза в роля. Няма нищо отличително при него, просто е еднакъв навсякъде, поне до тук, това, което гледах. Ааа и в Методът ми беше харесал, но може би без Виго нямаше да се получат така нещата. Но не мога да го оценя тоя актьор по достойнство и това е При Том, някак с всяка следваща роля се получаваше градация и Стюарт ме разби тотално, а след това в Дъ тейк ме довърши. Докато при Фасбендър има едно и също, нищо ново, нищо новаторско Да видим дали робския ще ме изненада и ще дам тия дни гласа си.

Ясна - Prometheus – Майкъл беше най-доброто от този филм, чудесен силиконов хуманоид, но истината е че едвам изгледах филма до края...


12 Years A Slave

Криста - Бързам да докладвам, че смених гласа си и за мен най-добрата роля на Майкъл е Едиун Епс. Най-сетне открих всичко, което ми липсваше в другите му роли - страст и пълно сливане с образа. Още от първия кадър, в който се появява, естествено близък план, Майкъл приковава погледа.Филмът е много хубав, по един смущаващ МакКуински начин хубав, мисля да го повторя като излязат бг субтитри, че снощи много ме разсейваха докато го гледах. Майкъл ме накара да го мразя и презирам едновременно, абсолютно олицетворение на злия, но разбира се, много набожен робовладелец, за който робите са просто част от имуществото - property.

Мури - след като изгледах и аз "Робския" си гласувам за Епс  Фаса е невероятен, филма също ... в момента не мога да си събера акъла точно за да се изразя добре  ще се радвам и още хора да го гледат и да си кажат мнението  

Ради - Момичета, нищо от списъка не съм гледала с Фасбендер, но давам глас за ролята му в 12 години робство.Само него гледах
Играе меко казано невероятно! Чудесно превъплъщение.
Филма е много силен и тежък от към емоции.Аз се разстройвам от някои сцени, човешката жестокост няма граници. Надявам се да е номиниран този филм

Гея - An the Oscar goes to ... 12 years a Slave Определено завърших моя цикъл Фасбендър и това е филмът, за който ще гласувам. Всичко ми хареса тук в него - и емоциите, и интерпретацията, и видът му - смазан от угризения и пиянство, и злобата когато наказваше Патси... И веселите моменти в борбата му за надмощие над Соломон... Всичко, нямам забележка. Този път сътрудничеството между двамата се е получило перфектно - без досадни сцени, без натиск, без нищонеслучване... Не знам защо, но от това, което видях, Фасбендър ми е определено някакъв ренесансов тип, мъж, който да ходи с шалчета, редингот, на фона на южняшко имение или богата фамилна къща, не го възприемам като робот, като нещастен секс маниак. Тук имаш етолкова живот в ролята му, че все едно не е същия актьор Определено е една от най-добрите му роли!




Като заключение искам да кажа, че за мен беше огромно удоволствие да подготвя тази тема и да ви представя разноликата личност на Майкъл Фасбендър  Hug

Последна редакция: чт, 23 яну 2014, 14:41 от Mrs.Turner

# 742
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 763
Помолих да не ни заключват още, докато не сте готови с новата тема.

# 743
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Много мило, Geia, благодаря.

И за двете ни с Джой ще е по-удобно да пуснем новата тема утре по някое време през деня.

# 744
  • Мнения: 1 686
Много мило, Geia, благодаря.

И за двете ни с Джой ще е по-удобно да пуснем новата тема утре по някое време през деня.
Аз пък да кажа, макар и малко накрая на всичкото - благодаря за темата, изчетох я с голямо удоволствие, Младежът (всичко под 40 си е младеж Wink) ми направи впечатление съвсем наскоро и то - с Джейн Еър Simple Smile Разгледах му и други роли след това. Още съвсем малко опит му трябва и ще стане един от най-добрите съвременни актьори - аз лично нямам съмнение за това.

# 745
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Anathema, радвам се, че темата ти е харесала.
Да разбирам ли от написаното, че си гласувала в анкетата? За Рочестър? Или не...

Ще ни бъде приятно да държиш "под око" и другите теми. Все за симпатични и талантливи младежиWink

# 746
  • Мнения: 1 686
Anathema, радвам се, че темата ти е харесала.
Да разбирам ли от написаното, че си гласувала в анкетата? За Рочестър? Или не...

Ще ни бъде приятно да държиш "под око" и другите теми. Все за симпатични и талантливи младежиWink
Изкуших се да гласувам, мда Simple Smile Макар че вероятно не трябваше, при положение, че съм гледала съвсем малко от ролите. Честно казано много ми хареса този филм обаче - режисурата е жестока, съвсем близо е до книгата, актьорите са много точно подбрани - аз поне така съм си ги представяла. В книгата любовта е описана много подробно, с голяма страст, драматично и мрачно, а поведението на двамата герои е такова, каквото е във филма, поне според мен - по-скоро обрано, но с много вътрешна енергия и скрита емоция. Повечето от историята се случва в главата на главната героиня, хареса ми как предават това с няколко погледа.

Разбира се, че ще чета и следващите теми за подобни симпатяги Simple Smile

# 747
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 763
Anathema, много се радвам, че се присъедини Hug

# 748
  • Мнения: 1 686
Anathema, много се радвам, че се присъедини Hug
Благодаря, Geia! Simple Smile
Темата още не е заключена, а нова няма, ако правилно ли съм се ориентирала? Да се възползвам тогава. Аз нали имам да наваксвам, седнах днес да гледам Shame.
Какво да кажа - взели са да правят хубави филми аз докато някъде съм бляла. Хареса ми - визията, липсата на много дрънкане, това, че ме накара да изпитам съчувствие към героите, макар и да не мисля, че разбирам пристрастеностите изцяло. Размишлявам колко е трудно да се пребориш за психическото си здраве и че нещастието може да придобие всякакви цветове и форми. Не разбирам особено от кино, но за мен филмът си струва, ако успее да те докосне по някакъв начин. Най-добрата сцена - изпълнението на New York  в оня бар.

# 749
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Темата този път не "прескочи" на 51-а страница  Grinning
Успявам да я приключа с последната възможна публикация на стр. 50.


И тъй като неведнъж съм казвала, че това не е просто тема, а цял „проект” – една обща „тема с продължение”, затова ви каня в ПРОДЪЛЖЕНИЕТО, или ОПУС №6, който е посветен на Джейк Джиленхол и авторът-консултант е joy_r.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт