БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 40 820
  • 753
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 75


Майстор-готвач към ученик:
- Взимаш две трети мляко, една трета сметана, една трета кафе...
- Но вече станаха четири трети!
- Не ме прекъсвай за глупости! Вземаш по-голяма тенджера и готово!

Предишната тема


Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
# 2
  • Мнения: 9 117
па   bouquet Дидка!  

Да си копирам отговора и тук за гювеча

да, унгарката боядисва всичко, дори езика  Laughing добре, че още като се омъжих татко послеша зетя, та го разреди с други сортове, че и виното само от него беше трепач.
Радост, тук няма вино обаче, освен патладжана, но чак пък да синее?  да не си объркалацелината глава с червено цвекло само?

yulmana, да - когато се видя с повече свободно време зареждам една тенджера - широка и правя 2, 3 пъти по тази доза http://pep-4o.blogspot.com/2011/12/blog-post_08.html. Виното е каквото имам - бяло, или червено, не му придирям, днешното беше с новия пелин  Crazy добре, че не ме видяха.  На слаб котлон, да се задушава, докато се изпари бавничко течността и накрая се карамелизира лука.
На гювечите и разни меса под фолио (днес едното беше глиган с кореноплодни, другото пържоли, ей сега ги отчитам) слагам такъв. както писах, другия лук трябва да е съвсем ситно в яденето, за да не го побутват. А така  го харесват.

# 3
# 4
  • Мнения: X
па   bouquet Дидка! 

Да си копирам отговора и тук за гювеча

да, унгарката боядисва всичко, дори езика  Laughing добре, че още като се омъжих татко послеша зетя, та го разреди с други сортове, че и виното само от него беше трепач.
Радост, тук няма вино обаче, освен патладжана, но чак пък да синее?  да не си объркалацелината глава с червено цвекло само?

yulmana, да - когато се видя с повече свободно време зареждам една тенджера - широка и правя 2, 3 пъти по тази доза http://pep-4o.blogspot.com/2011/12/blog-post_08.html. Виното е каквото имам - бяло, или червено, не му придирям, днешното беше с новия пелин  Crazy добре, че не ме видяха.  На слаб котлон, да се задушава, докато се изпари бавничко течността и накрая се карамелизира лука.
На гювечите и разни меса под фолио (днес едното беше глиган с кореноплодни, другото пържоли, ей сега ги отчитам) слагам такъв. както писах, другия лук трябва да е съвсем ситно в яденето, за да не го побутват. А така  го харесват.
Благодаря ,Пепчо!
Често чета блога ти ,но това с лука съм го пропуснала.
Ще го пробвам.
Ако се замрази не си ли губи вкуса и добрия външен вид?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 289
Искам да помоля за изпитана хубава рецепта за домашни бонбони, подходящи за суровояден режим.

# 6
  • Мнения: 9 117
виж на Ани бонбоните http://vkusnoteka.blogspot.com/2012/07/blog-post_25.html убедена съм, че са хубави   Peace


Ако се замрази не си ли губи вкуса и добрия външен вид?

не, както го сложиш - като се размрази - пак е така  Peace и за вкус - така или иначе се готви пак (не е конфитюр от лук, направо да се хапва) - никаква разлика няма. А улеснява  Peace В хладилника съм пробвала - до седмица, забравено бурканче - нищо му няма. Но за повече - не знам колко ще издържи там, затова в камерата.

# 7
  • Мнения: 1 705
Записвам се  Embarassed

# 8
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Пеп-4о, мерси за отговора за подправките, купила съм:

Мащерка, сух магданоз, риган, босилек, розмарин, дафинов лист, чесън на едър прах

и на идея си нямам къде да ги слагам  Blush

# 9
  • Мнения: 1 159
Имам 7 счупени сурови  яйца. Не ми се пържат филийки, намерих една рецепта с пресен лук на фурна (намира ми се такъв), ама ако на вас ви хрумне по-добра идея...

# 10
  • Мнения: 2 755
Днес в предаването"Почивният ден на Алекс" имаше една рецепта за патладжан със сирена. Ще съм много благодарна, ако някой я има да ми я каже как беше.

# 11
  • Мнения: X
виж на Ани бонбоните http://vkusnoteka.blogspot.com/2012/07/blog-post_25.html убедена съм, че са хубави   Peace


Ако се замрази не си ли губи вкуса и добрия външен вид?

не, както го сложиш - като се размрази - пак е така  Peace и за вкус - така или иначе се готви пак (не е конфитюр от лук, направо да се хапва) - никаква разлика няма. А улеснява  Peace В хладилника съм пробвала - до седмица, забравено бурканче - нищо му няма. Но за повече - не знам колко ще издържи там, затова в камерата.
Като се запържи може да се сипе в сухи и топли бурканчета и после се обръщат и завиват с  някакъв плат или одеало -стерелизиране без варене и после стои по-дълго и в хладилника -понякога и без да ги обръщам капачката хлътва -така процедирам с прясно мляко -винаги го варя на водна баня -на много ниска температура около 1-2ч -после затварям буркана и капачката си хлътва -винтова капачка,нопреди и без да затварямв компотен буркан и млякото -прясно мие издържало месец без да се развали -варено по този начин -домашна пастьоризация.
 
Имам 7 счупени сурови  яйца. Не ми се пържат филийки, намерих една рецепта с пресен лук на фурна (намира ми се такъв), ама ако на вас ви хрумне по-добра идея...
Има рецепта за омлет на фурна -Разбиваш яйцата ,добавяш около 1чаена чаша прясномляко -за тези яйца които имаш -инак моята рецепта е с 3 яйца,слага се брашно 2-3 супени лъжици ,натрошено сирене и подправки на вкус -поставяш си лука пресният и магданоз,черен пипер,олио няколко лъжици -може и краве масло .
 Аз го пека в йена ,но твоята дозае по-голяма и може в гювечета - подува се.
 С брат ми като деца много го обичахме,рецептата беше от един санаториум в който често ходеше баща ни.
 Дано съм ти помогнала.
  Можеш да задушиш лука отделно и после да го прибавиш към разбитат смес.

# 12
  • Мнения: X
Днес в предаването"Почивният ден на Алекс" имаше една рецепта за патладжан със сирена. Ще съм много благодарна, ако някой я има да ми я каже как беше.
Да не е това  http://www.kulinarno-joana.com/2013/08/rula-ot-patladjan-sas-sir … na-v-domaten-sos/

# 13
  • Мнения: 1 883
Имам 7 счупени сурови  яйца. Не ми се пържат филийки, намерих една рецепта с пресен лук на фурна (намира ми се такъв), ама ако на вас ви хрумне по-добра идея...
Омлети, яйца по панагюрски, бъркани, палачинки, еклери.

# 14
  • Мнения: 22 867
Имам 7 счупени сурови  яйца. Не ми се пържат филийки, намерих една рецепта с пресен лук на фурна (намира ми се такъв), ама ако на вас ви хрумне по-добра идея...
Омлети, яйца по панагюрски, бъркани, палачинки, еклери.

ALMOIXÀVENA (MOIXÀVENA) - Алмойшавена Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт