БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 40 851
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 287
Момичета, Бонго....търся хубави рецепти за ястия със сурова наденица...

В къщи много харесваме това http://nanita-nordina.blogspot.com/2010/07/blog-post_11.html. Аз го правя с по едно парче наденица на всеки патладжан.

Виж и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84587.0

# 46
  • Мнения: 1 883
За новата тема.  bouquetМоже ли рецепта за реване.

Реване

Продукти за блата: 4 яйца,7 с.л. захар, 7 с.л. брашно, 1 бакпулвер, 1 ампула ванилия
 

Продукти за сиропа: 3 ч.ч. вода, 2 ч.ч. захар, 1 ампула ванилия, 1-2 с.л. лимонов сок

Приготвяне на блата: Разбиват се яйцата със захарта много добре до побеляване. Прибавя се брашното с бакпулвера с него и ванилията и се доразбива. Изсипва се в намазана с ;масло  и поръсена с брашно тавичка и се пече в предварително загрята умерена фурна до златисто.

Приготвяне на сиропа: Водата и захарта се смесват и се кипват до разтапянето на захарта напълно.Сваля се от котлона и веднага се слагат ванилията и лимоновия сок.
Изстиналия напълно блат се надупчва с вилица и се залива с половината от горещия сироп. Веднага се нарязва на парчета и се залива с останалия горещ сироп. Покрива се с кърпа,за да се задуши.

 Единствения недостатък е ,че като  почнеш да  ядеш и не можеш да спреш.

# 47
  • Мнения: 21
Да преместя питането си тук
рецепти за ориз със зеленчуци, но да са на фурна.... искам да избегна пърженото.

А може и за различни запеканки с картофи.
Благодаря!   bouquet
Аз приготвям ориз със месо и зеленчуци по следния начин: ориза варя до готовност и прецеждам. Месото нарязано на много тънко задушавам със зехтин, добавям зеленчуците и тях задушавам за 2-3 мин и добавям соев сос. Приготвените месо и зеленчуци изсипвам при ориза и разбърквам добре. Соев сос добавям, защото иначе ориза ми мирише на лошо и го ползвам само в тази рецепта (не съм му любител).

# 48
  • Мнения: 3 284
vela благодаря за рецептата.Направих го по твоя начин и стана страхотно. Hug  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 883
vela благодаря за рецептата.Направих го по твоя начин и стана страхотно. Hug  bouquet
Благодаря, рецептата е много сполучлива. Яла съм реване приготвено по разни други начини/ вкл. и с грис/ не ми допада. Тази рецепта на който и да я дам, всеки е останал много доволен.

# 50
  • Мнения: 8 970
Здравейте!
Каня се да правя украса за торта от марципан - тези щарените фигурки. Купила съм си готова моделираща маса. Искам да направя  рози и листенца. Предполагам, че е добре да се изработят предварително, за се втвърдят преди да се ползват. Въпросът ми е колко време предварително все пак?!?! Попитах в тортената тема, но явно съм невидима...  Sad

# 51
  • Мнения: 7 171
Някой беше пускал рецепта за сладкиш с кори за баница и вишни от компот. Ако може да ме насочите къде да я потърся, ще съм ви много благодарна.   bouquet

# 52
  • Земя създадена от Бог Mallorca
  • Мнения: 69
Може ли съвет,за рецепта,за милинки Simple Smile

# 53
# 54
  • Земя създадена от Бог Mallorca
  • Мнения: 69
Благодаря!

# 55
  • Мнения: 7 779
една милинка за Бонго , а не рецепта. да се изясним  hahaha

# 56
  • Земя създадена от Бог Mallorca
  • Мнения: 69
една милинка за Бонго , а не рецепта. да се изясним  hahaha
Laughing Имаш я,но само една......дано да се получи! Peace

# 57
  • Мнения: 22 867
Някой беше пускал рецепта за сладкиш с кори за баница и вишни от компот. Ако може да ме насочите къде да я потърся, ще съм ви много благодарна.   bouquet

Предполагам за Торта "Тръбички с вишни". на Селма става въпрос. Peace

# 58
  • Мнения: X
Някой беше пускал рецепта за сладкиш с кори за баница и вишни от компот. Ако може да ме насочите къде да я потърся, ще съм ви много благодарна.   bouquet

Предполагам за Торта "Тръбички с вишни". на Селма става въпрос. Peace
Тя не се ли правеше с някакво маслено или друго тесто не помня се точи .
 Преди доста години Руслан Мъйнов правеше нещо подобно в едно кулинарно предаване.
 Редактирам се -извинявай,не знаех за тази рецепта-тя обаче прилича на по-лесна вариация на другата.Трябав да се пробва - с череши дали е добре.

Последна редакция: пн, 11 ное 2013, 19:28 от Анонимен

# 59
  • Мнения: 22 867
Тя не се ли правеше с някакво маслено или друго тесто не помня се точи .
 Преди доста години Руслан Мъйнов правеше нещо подобно в едно кулинарно предаване.

Има всякакви варианти . Peace

Общи условия

Активация на акаунт