Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 113-тa тема

  • 162 069
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 606
milmich, абсолютна импровизация. Имах да разчиствам в хладилника и се получи това, но се получи и добре и съм доволна от резултата. Взимаш си една купичка за супа, покриваш я със стреч фолио, а на дъното й редиш кръгли бисквити като футболна топка, вижда се и от снимката ми. Отделно си разбиваш или заквасена сметана със захар или както в моя случай само кисело мляко със захар (ако е цедено още по-добре, но моето не беше, но и трябва млякото да е по-гъсто). Слагаш от млякото върху бисквитите, а отгоре аз наредих и нарязани банани и портокали, отново покриваш с крем, бисквити, но вече направо ги подреждаш, отново плодове, крема и така до горе, завършваш с бисквити. Завиваш отгоре с краищата на фолиото и оставяш в хладилник за няколко часа, за да стегне. Изваждаш и обръщаш в чиния внимателно. Вдигаш купичката, махаш внимателно и фолиото, за да не залепне и остане нещо по него и ето резултата. Може да се сложи и течен шоколад между редовете, каквото ти душа иска. Бързо, лесно, а и никой не го отказва. Нищо не желирам, а и няма нужда.

Последна редакция: пн, 16 дек 2013, 12:19 от rossonera

# 736
  • Мнения: X
Било ти е гъсто млякото и повече бисквитите и плодовете инак няма да има форма. Даже със заквасена сметана може да се разпльосне.
 Може и да стане не споря,но при мен без желатин не ми се получава добра форма.

# 737
# 738
  • Мнения: 1 283
Хайде момичета и момчета, заповядайте в новата 114 ПРАЗНИЧНА ТЕМА!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=755319.new#new

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт