Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 9, Коледна

  • 55 261
  • 737
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 21 635


Подарете на детето си книга – подарете му празник!





Сайтове, от които най-често поръчваме книги:
http://www.bgbook.dir.bg - доставка за София 1 лв., поръчка, направена до 00 ч., се доставя на следващия ден, за поръчка над 100 лв. 30% отстъпка
http://www.book-bg.com - доставка за цялата страна - 1лв, имат намаления и промоции
http://www.booktrading.bg - тромав сайт, но пускат книжки на промоции, имат и малки постоянни намаления на всички книги, обикновено едва 5%
http://www.booktraffic.bg - безплатна доставка, хубави постоянни намаления, но сравнително бедно детско съдържание и не много хубаво направен сайт, надявам се да се поправят и в двете посоки
http://www.book.store.bg - най-хубаво направеният сайт, богато разнообразие, възможност за преглед на страниците, доставка под 30 лв. - 2,90, под 50 лв. - 1,90, над 50 лв. - безплатна. Нямат намаления.
http://www.bookpoint.bg - постоянно намаление на всички книги 15%, сравнително богато разнообразие
http://www.helikon.bg - имат книги, които трудно се намират, малки намаления обикновено 5%, но също правят промоции понякога




Филми по книги:
Скрит текст:
Първа част:


Чебурашка и Крокодила Гена




Малкият Никола 2009/ Le Petit Nicolas

Има го и в elit-bg.com и energy-torrent.com.    



Емил от Льонеберя/ Michel aus Loenneberga

Има го и в elit-bg.com.



Матилда 1996/ Matilda

Има го и в energy-torrent.com, но със субтитри.



Иван и неговото вълшебно пони/ Ivan and his magic pony



Двойната Лотхен/ Das doppelte Lottchen

Както и игралния филм разбира се.

Малкият Никола и Емил от Льонеберя съм сваляла преди, но..
за Тримата от Простоквашино, Конче гърбоконче, Матилда и Двойната Лотхен, може да разчитате на мен за сийд. Simple Smile

п.п. В торента Емил от Льонеберя видях и се намират "Роня дъщерята на разбойника" и "Братята с лъвски сърца".
Пропускам някои най вероятно, но ще допълвам. Simple Smile

Втора част:


Карлсон, който живее на покрива





Шекспирови приказки





Лили чудото






Шумът на върбите





Пчеличката Мая






Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада/
Naksitrallid






Приключенията на Лукчо





Анн От Фермата Грийнгейбълс/ Anne Of Green Gables (1985)

алтернативен линк
субтитри

Трета част:


Малка принцеса





Огнивото




Бременските музиканти




Магарешката кога




Приключенията на мечето Падингтън




Маугли




Нилс Холгерсон




Принцесата и граховото зърно




Трите Малки Прасенца




Паяжината на Шарлот




Пипи дългото чорапче




Спящата красавица




Питър Пан




Приключенията на Буратино




Моето семейство и други животни




Роня дъщерята на разбойника




Палечка



Четвърта част:


Ян Бибиян



Фаталната запетая



Васко да Гама от село Рупча



Том Сойер 1938
 -  субтитри - пуснете търсене и свалете тези (пасват на релийза) -  The Adventures Of Tom Sawyer (1938)  - veskoka



Том Сойер 2011




Тайната градина




Мили мой, Мио
  субтитри в един от кмоментарите



Черният красавец
анимация



Черният красавец
 игрален



Мери Попинз


Пета част:



Дневникът на Пластелинко / Plastusiowy pamiÄ  DVDRip.XviD  PL audio




Дейвид Копърфийлд (1993) / David Copperfield  DVDRip.DivX  BG Audio
   




Дейвид Копърфийлд (1999) / David Copperfield  DVDRip.XviD  BG sub




"Rumpelstilzchen"/ "Румпелщилцхен"(Стори-пакост), с бг суб


Два филма за Господин Тау, с бг суб




Добрият великан (1989) /The Big Friendly Giant (1989)  DVDRip.XviD  BG Audio




Братята с лъвски сърца / The Brothers Lionheart (1977) BG sub




Роня, дъщерята на разбойника (1984) /Ronja Rovardotter aka Ronia DVDRip.XviD  BG sub




Таро синът на дракона / Таро - сын дракона  руско аудио



Румцайс / Rumcajs 1 CD  DVDrip.m4v


2CD  и 3CD



The Neverending Story / Приказка безкрай (1984)  БГ.Аудио

Последна редакция: пт, 31 яну 2014, 08:49 от Фран Джонсън

# 1
# 2
  • Мнения: X
  bouquet

Благодаря за темата.
Нашите коледни покупки ще ппристигнат утре.

# 3
  • Мнения: 832
Моите поръчки пристигнаха и съм много доволна  Grinning  'Елхичката' вече се прочете, прекрасни илюстрации. Останалите ще са подаръци от добрия старец. Дано се харесат на притежателите им.

# 4
  • Мнения: 5 259
allana, можеш ли да ми пратиш ЛС от чие име или мейл е поръчката, че се тревожа да не би системата нещо да не е наред.
От Панаира на книгата я взех, не онлайн  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 22 867
allana, можеш ли да ми пратиш ЛС от чие име или мейл е поръчката, че се тревожа да не би системата нещо да не е наред.

Аз я поръчах тая вечер, надявам се всичко да е наред и да я получа.  Peace

# 6
  • Мнения: 152
Моренка, благодаря за новото начало на любимата ми тема във форума! Hug

Също бих искала да ти кажа, че книгата за Мечето и Тигърчето на Янош страхотно се хареса у нас - много е мила и уютна... А и ни дойде малко тематична, че със сина ми дружно преборваме един нагловирус - стоим си на топличко, готвим си любимите манджи по лекарско предписание, прекаляваме на воля с лековити мечешки прегръдки и, разбира се, четем до насита...  Grinning
Така че отново голя-я-я-ямо благодаря за това, че ни я показа! newsm51

# 7
  • Мнения: 359
Добре, че се върнах назад да търся едно заглавие... пропуснала съм една страница, незнайно как, а на нея коледен подарък от Морена!


Морена, много ви благодаря! Толкова я търсих тази книга... Нека се сбъднат на двете ви с Андреа всички желания!
tigger, радвам се, че са ти харесали книжките  Simple Smile
Ако някой има книжката за Малкото таласъмче може ли да изрази някакво мнение, че обмислям дали да я купя, а по ред причини съм много подозрителна към български автори.
Харесват я много и двамата, но си е приключение да им я чета. Всеки иска да избере накъде да продължи приказката... Аз обмислям да поръчам коледния комплект. Някой може ли да сподели впечатления за игрите с картите?

Можете ли да ми препоръчате издание на "Хензел и Гретел"? Виждаше ми се рано досега да я чета на децата, но ще ходим на опера и искам да се запознаят със сюжета.

П.П.
аз пък попаднах на много оригинален подарък - книга за татковци. Автора е българин, не си спомням как се казва точно, но издателството е Сиела, това го знам със сигурност.
Тази ли имаш предвид? Аз съм я купила и съм забравила за нея... Значи спокойно да я добавям към коледния подарък Simple Smile Сега видях, че е излязло и продължение.

Последна редакция: чт, 12 дек 2013, 05:11 от Лъки

# 8
  • Мнения: 11 818
Morena, благодаря за новата тема!!  bouquet Много е уютно! Hug

Мисля си, че няма да е лошо да сложиш линк към мненията ни, в които обсъждаме от кои сайтове пазаруваме книги онлайн! Peace Защото често има питания, нека си ги има на 1 стр.

# 9
  • Мнения: 2 096
Навихте ме за таласъма,определено.
Много харесах ' Вълшебната флейта', но цената и е убийствена.
За лично цяла година чакам Грифин да пуснат още книжки от Лисича гора и за Гарванчето Чорапко.
Последно получи малкия книжката за Петсън и Финдъс и се превива от смях на пасажа с колзета.. дупката и ....
Аз много харесах Белия жираф, който взехме библиотечно и определено искам да ги имаме.
Някое красиво издание на Лешникотрошачката или Малката кибритопродавачка да ми препоръчате?
Почваме една адаптация по Дикенс с Мики маус.

# 10
  • Мнения: 1 153
Sky, коя е тази адаптация по Дикенс?

# 11
  • Мнения: 2 450
  Моренка,благодаря за темата!   Нека ,ако може да се напише на първа страница и списъкът на Коледни книжки,или откъси с такава тематика.Сиси даде началото на тази прекрасна идея.После може да я продължим за Великден,или съответните сезони,за тръгването на училище и т.н.   На филмчетата  имам такава сюжетна разпределеност и сега съответно сме на Коледна вълна-книжки,филми! А благодарание на хубавата тема,тази година определено прекалих с покупките! Вчера взех и тази ,малко е бебешка,но ме грабнаха илюстрациите и ще се хареса!

# 12
  • Мнения: 11 818
secret girl, от по-старите книжки е, които вече не се намират - http://img301.imageshack.us/img301/894/836937564.jpg

sky*, "Лешникотрошачката" ние я имаме панорамна, хубава е, с капачета, музика, но вече май не се продава, тази също. Ето обикновен единичен вариант. А "Малката кибритопрадовачка" е кратка и аз поне не съм я срещала в по-луксозно издание, ние си я четем от големите книги с приказки на Андерсен, които имаме, ето я и единична.

Roo Roo, почти съм готова със списъка и ще го пусна, поиграх си доста. Моренка после ще сложи просто линк към мнението на 1 стр. да си го има там. А от теб да знаеш, че чакам отзиви за "Автобиографията на Дядо Коледа"!  Hug Според мен чак за възарстни не е, но за млако по-големи дечица.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 560
От вчера си имаме 'Вълшебникът Захариас търси коледните елфи' и 'Съкровищата на дядо Коледа'

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Радвам се... и за мен е така.  Grinning
За сайтовете - готово е.  bowuu

Ру, идеята е хубава, да, но да си кажа и моите разсъждения... и да решим.   Hug
Мисля, че да придваме акцент на темите по принцип не е много удачно и пример за това е точно миналата тема, която писахме половин година. 
За сегашната тема (късмет, че привършиме старата сега, точно предколедно) коментирах със Сиси, че ако пак се проточи ще е добре да я актуализираме (заради снимката и заглавитето, а ако има повече детайли - съвсем би се наложило, мисля Thinking ), но не можем сами, а ще трябва да ангажираме модератор за това.
Та в случая, както казва Сиси, да има просто линк за Коледните книжки, вместо списък в 1я пост, мисля ще е по-добре.
         Докато мога да редактирам (а не знам колко време е това), да решим как да е. Simple Smile

Тигър, Лъки, много мило, благодаря ви и аз!  Hug

v_spasova, моля за отзиви за Вълшебникът Захарис, само задачки ли са, като занимателна книжка?

Общи условия

Активация на акаунт