Четки за грим-4

  • 64 464
  • 723
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 184
Ч Е Т К И    З А    Г Р И М





Описание на четки на четки Real Techniques, Sigma, NARS, M.A.C и Chanel, e.l.f и др. от Elle-même :

* * * * *

Четки Real Techniques
Скрит текст:








Много харесвам тези четки. Прекрасни са, особено за парите си. Според мен са по-добри от четките на Сигма.
Powder Brush - страхотна. Мека е и много, много голяма. Такава четка търсих от много време.
Expert Face Brush - води се за нанасяне на течни и кремообразни фдт-и. Не съм я пробвала за това, но пък много добре се получава контурирането на лицето.
Deluxe Crease Brush използвам за нанасяне на коректор под очите.
Base Shadow Brush за нанасяне на сенки по цялата територия на очите.
Brow Brush-а ми беше малко странна първоначално, тъй като е дебела. Свикнала съм да попълвам веждите с тънка четка, за да изписвам косъмчетата. Но всъщност четката е хубава. Добре се запълват веждите.
Accent brush за сега съм я използвала само за нанасяне на цвят под веждата и във вътрешния ъгъл на окото - хубава четка.
Разочарованието за мен е четката за очна линия. Според мен е безумно дебела за очна линия. Гледала съм клипчета на Pixiwoo и там се получава добре, но аз не мога да се справя.
* * * * *

Четки Sigma
Скрит текст:




Тук ще се спра само на тези, които харесвам, а те се оказва, че са малко:
F50 и F80 използвам за фдт, но не са основните ми четки за това предназначение.
С F40 нанасям хайлайтър.
E25 ми е много любима за блендиране, с E65 нанасям цвят под долните мигли, E30 за същото.
* * * * *

Четки NARS, M.A.C и Chanel
Скрит текст:

Четката на NARS ми е фаворит. Просто я обожавам! Използвам я за нанасяне на руж. Поема идеалното количество продукт, разнася перфектно, прелива идеално  Heart Eyes
MAC 168 използвам за контуриране на лице - много е хубава.
MAC 129 използвам за руж, но не е толкова прекрасна, колкото тази на NARS.
За 217 мисля, че няма нужда да говоря Simple Smile
Четката на Шанел използвам изключително рядко. Много неприятен, твърд косъм има. От скоро я използвам за хайлайтър.
* * * * *

Четки e.l.fl
Скрит текст:

Powder Brush я използвам за нанасяне на фдт и е любимата ми четка за това.
Със Stipple Brush нанасям кремообразен руж - получава се идеално.
Третата не я използвам
* * * * *

Други
Скрит текст:

Първите 3 си ги взех преди мноооого време от магазин "Двата щъркела". Ветрилото използвам за хайлайтър, втората и третата (май са еднакви) за нанасяне на сенки.
Четката на Essence ми е любима за нанасяне на очна линия.



Ecotools - не ги използвам.

Старите теми:

Четки за грим
Четки за грим 1
Четки за грим-2
Четки за грим-3

Must have четки на Жаки:
Скрит текст:
ето снимка на моите най-ползвани четки


1 shader четка на GOSH, много добра, ползвам я над 5 години
2 XXL shader GOSH, жестока ако искате да нанесете повече цвят наведнъж; 3-4 години ползвана
3 pencil на GOSH....любимата ми от този вид. Както виждате не съм снимала пенсила на MAC, харесвам тази повече. И тя е в употреба над 5 години
4 blending на Инглот. Чудесна четка и за опушване и за хайлайтване
5 XXL shader на Инглот. За няма и месец от както я имам ми стана любима (за мене мултифункционална четка...нанасяне, хайлайтване, разнасяне; за сенки, скинфиниши, ружове
6 THE BRUSH 217 (по принцип е бяла Grinning) няма какво да казвам за нея, може всичко! В употреба поне 4 години
7 shader на MAC...oк е....нанася добре цвят на клепача, но нищо кое знае какво
8 дуо фаибър на MAC. Ползвам я само за руж, скинфиниши, пудри, prep+prime. Must have!!! ползва се от около 3 години, един косъм не е паднал
9 blush brush MAC...пак must have! Mного е добра, пасва точно на бузките като се усмихнете. Ползвам я около 3 години...тази ми е 2-рата
10 хипоалергична за пудра на GOSH. Жестока четка, нанася руж, хайлайт, пудри. С нея не "развихряте" ружа, а съвсем лекичко го потупвате. За ронливи продукти е почти задължителна
11 мистериозната четка Grinning няма име, няма номер, няма производител. Номер 1 за бронзиране, контуриране....особено на носа като я стисна. Не я заменям за нищо, въпреки че са и паднали над 5000 косми. Ползвам я от около 4 години
12 бебето на колекцията Buffing четка на Еко туулс. В момента върши перфектно работата на номер 11, но не може да се справи с носа. Страхотна, препоръчвам горещо

Имам още 20+ четки но както виждате 10-12 са напълно достатъчни за да гримира перфектно лицето. В момента за един перфектен грим от-до ми трябват около 6-7.


Коя е най-често използваната от вас четка?

Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 11:59 от densi

# 1
  • Мнения: 3 342
Денси, благодаря за темата! Hug

Може би би било добре и тук темата да започва с въпрос, свързан с четките, за да не се налага първите страници да се пълнят с публикации тип "вместо запис".

Няколко предложения:
Коя е най-често използваната от вас четка?
Коя е последната ви придобивка - четка?
От коя четка бихте си купили още една бройка?

# 2
  • София
  • Мнения: 10 309
Дени, благодаря за темата  Hug

Да похваля тази четка на Елф. За пудра е, но на мен ми много удобна за поставяне на руж, безпогрешно открива костта на закръглените ми бузки  Mr. Green



Без да е задеден който и да е въпрос, ето моя отговор на трите Simple Smile

Коя е най-често използваната от вас четка? Сигма Е60
Коя е последната ви придобивка - четка? Сигма Ф35
От коя четка бихте си купили още една бройка? Сигма Е45

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Денси, благодаря за хубавата тема   bouquet
Аз имам бяла китайска Японка - моята пуска малко косъмчета, но не се скубе. След прочетеното, ще си пусна и черна  Peace

# 4
  • Мнения: 35 967
Коя е най-често използваната от вас четка?
Коя е последната ви придобивка - четка?
От коя четка бихте си купили още една бройка?

на Импала 9 и 11 за очи
чакам тази на Елф от поста на Надето
двете имитации на Японката и Сигма Е25

имам един куп четки, които като цяло не ми вършат работа, но ги пазя, защото от време на време намира приложение на някоя от тях; все повече се убеждавам, че ако с един продукт не се справям добре, то най-често не съм открила подходящата четка

# 5
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Кабукито на Екотуулс
Импала 2
Сигма F80

# 6
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Благодаря за новата тема!   bouquet
Коя е най-често използваната от вас четка? Бялата имитация на Японката.
Коя е последната ви придобивка - четка? Zoeva 331 и 330.
От коя четка бихте си купили още една бройка? двете имитации на Японката.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 751
Коя е най-често използваната от вас четка? Sigma F80
Коя е последната ви придобивка - четка? Sigma F05
От коя четка бихте си купили още една бройкa? - Имитацията на японката (черната) и F80.

# 8
  • Мнения: 3 413
Цоп и аз тук.В момента чакам една четка за ФДТ марка maceup for you.Идея си нямам добра ли е тази марка?

# 9
  • Мнения: 5 001

Коя е най-често използваната от вас четка? Стиплинга на Реал техникс
Коя е последната ви придобивка - четка? Mac 159 мисля или четките на Зоева
От коя четка бихте си купили още една бройкa? никоя

Дени   bouquet

# 10
  • Мнения: 906
Ежедневно използвам сигма ф80,Експерта на РТ и имитацията на Нарс(японката)Simple Smile nad_tab ,благодаря,че ми напомни за четката на Елф,имам 2 и бях забравила колко лесно се контурира и слага руж с тях  bouquet

Последна редакция: ср, 18 дек 2013, 14:32 от tamar

# 11
  • София
  • Мнения: 70
Аз най-често използвам Ф80 на Сигма.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 626
Всеки ден използвам черната китайска "японка"  Laughing за руж.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 477
Ох, няма такова козметично щастие тази сутрин в къщи!
То нова Сигма Ф80, то нова пенсил четка, то нова блендинг четка! То четката ми новата на Инглот за гел очна линия! Grinning ooooh!
Като малко дете съм! Mr. Green Heart Eyes
Само ги разглеждам и премятам от вчера.... Joy
Толкова много им се радвам! Hug Flutter

Упс, да не забравя да отговоря на въпроса... Joyю
Най-много ползвам Инглот 80HP и за нанасяне 16PP. Никога не се разделям с тях. Първата за опушване на сенки и молив, втората -за нанасяне на сенки.
За руж- черната Японка от бай-ин-коинс.
За фдт- няма да се разделя никога с новата ми любов-Сигма Ф80
Блендинг- Сигма Е25-в нормален и малък размер
Очна линия-Инглот

Следващата четка, която ще имам, ще бъде тази на Инглот 21Т за нанасяне на ФДТ. Миналата събота щях да я взема, но ме разочароваха, че не е била заредена, както било очаквано да стане от Полша. Sunglasses Изглежда така:
Влюбена съм в нея от първият миг, в който я зърнах. Принципно влязох за друго в магазина... Joy

# 14
  • Мнения: 1 449
Мерси за темата!   bouquet
копче, честити четки! Hug
Най-любимата ми и незаменима четка е тази за руж на SUQQU. И предвид цената й, много се радвам, че я използвам абсолютно при всяко гримиране. Heart Eyes
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт