ИСТАНБУЛ в очакване на лалетата [тема 28]

  • 48 599
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 222
Мноого благодаря за информацията относно парка - до скоро не знаех нито как се казва, нито къде се намира - само се чудех кое е това място, гледайки го на много снимки из интернет, вероятно за това не съм обърнала внимание,че е обсъждан в темата.

Тaня67 , живот и здраве - отивам за трети път, но с още 5 човека, отиващи за първи път ( познайте кой ще го отнесе  Whistling Whistling Whistling )

Емиргян, Йлдъз и Гюлхане са заложени в програмата,а този вероятно ще остане за друг път.

Винаги съм знаела,че тук могат да се намерят отговори на всиииички въпроси!   bouquet  bouquet  bouquet

# 691
# 692
  • Мнения: 1
Искам да попитам за парка Йълдъз,ако се пътува с 25Е на коя спирка е добре да се слезе-Галатасарай унив. или  Чираан. И там ли сеят лалета м.април? Сигурно не е толкова красиво като в Емирган,но предполагам,че е приятен парк.

# 693
  • София
  • Мнения: 13 150
Искам да попитам за парка Йълдъз,ако се пътува с 25Е на коя спирка е добре да се слезе-Галатасарай унив. или  Чираан. И там ли сеят лалета м.април? Сигурно не е толкова красиво като в Емирган,но предполагам,че е приятен парк.

Мисля, че е Чираан. Ако идваш от Кабаташ автобусът минава под нещо като арка (мисля, че е мост между двореца и градината) и веднага след това е спирката. Да, садят се, но по-рано. Затова и прецъфтяват много рано. Миналата година около 20-ти в Емиргян все още имаше доста лалета, а в Йълдъз всичко беше прецъфтяло.

# 694
  • Мнения: 1
Благодаря Таня,а предполагам че и входа е от главния булевард.Има ли кафене с гледка към Босфора?

# 695
  • София
  • Мнения: 13 150
Благодаря Таня,а предполагам че и входа е от главния булевард.Има ли кафене с гледка към Босфора?

Входът е малко навътре. Отпред има джамия, сградата на полицията и след това е портала. От Малта кьошк има гледка към Босфора, но е малко през дърветата.  Wink

Ако искаш пусни търсачка. В старите теми съм слагала снимки на арката над пътя и на портала за парка.

# 696
  • Мнения: 471
Спирката "Чираан" е преди арката на Чираан сарай, а входът на парка след нея:

http://www.youtube.com/watch?v=pWAnbBnzwx8

Ето я спирката, в далечината се забелязва арката на двореца.

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 14:18 от bialk

# 697
  • София
  • Мнения: 13 150
Спирката "Чираан" е преди арката на Чираан сарай, а входът на парка след нея:

http://www.youtube.com/watch?v=pWAnbBnzwx8

На клипа не видях спирка. Ние я използвахме след посещението в парка в посока Ортакьой и Емиргян. Излизайки от Йълдъз, арката остана в дясно, а веднага след като пресякохме улицата, в ляво, беше спирката. Може би е с друго име.  newsm78 Но пък возещите се няма как да я сбъркат, защото ако се идва от Кабаташ се слиза веднага след арката.

# 698
  • Мнения: 471
Спирката "Чираан" е преди арката на Чираан сарай, а входът на парка след нея:

http://www.youtube.com/watch?v=pWAnbBnzwx8

На клипа не видях спирка. Ние я използвахме след посещението в парка в посока Ортакьой и Емиргян. Излизайки от Йълдъз, арката остана в дясно, а веднага след като пресякохме улицата, в ляво, беше спирката. Може би е с друго име.  newsm78 Но пък возещите се няма как да я сбъркат, защото ако се идва от Кабаташ се слиза веднага след арката.

Точно така е, както си го написала. След арката (идвайки от Кабаташ) има спирка, която е точно срещу джамията до входа на парка. Но тази спирка не е Чираан, нито пък Галатасарай унив., за която пита lubimka. Въпросната спирка се казва Yahya Efendi, на името на джамията до нея.

ПС. Няма я в клипа, понеже имах проблеми с полицията на входа на парка. Взеха ми камерата и ме заставиха да изтрия кадрите от района на входа заради сградата на полицията - било забранено да се снимат такива сгради. Представяте ли се за какво говорим!

# 699
  • Мнения: 1
Благодаря на Таня и Биалк.След арката е спирката.Записах си името и. Да попитам в автобусите съобщават ли имената на спирките или има табло.

# 700
  • София
  • Мнения: 13 150
Благодаря на Таня и Биалк.След арката е спирката.Записах си името и. Да попитам в автобусите съобщават ли имената на спирките или има табло.

Има табло. В 80% от случаите работи.  Laughing Ако спирката не е много посещаема, каквато е тази пред парка Емиргян, е добре да се натисне копчето за известяване преди да се стигне спирката. Иначе не спират. Първият път я подминахме и трябваше да се връщаме от следващата. Wink

Последна редакция: пн, 24 фев 2014, 15:20 от Тaня67

# 701
  • Мнения: 222
На вас зарежда ли ви сайта на градския транспорт? На мен не ми го отворя изобщо и не мога да проверя разписанията на автобусите.

Как ви се вижда варианта за придвижване от спирката на метрото İTÜ - Ayazağa до Емиргян с автобус. Имам спомен,че има такъв, тъй като преди време бях търсила варианти за автобус от Емиргян до İstinye Park, а той е близо до тази метростанция.
Обмислям такъв вариант с оглед по-бързо придвижване до парка,като имам предвид задръстванията, които се образуват по маршрута на 25Е.

# 702
  • София
  • Мнения: 413
hubavoto_f-4e
Ето транспорта до парк Емирган, от линка на първа страница дето Шебечето е сложила http://placesinistanbul.com/placeTransit.php?placeID=872&lan=EN , иначе другия сайт явно нямат намерение да го пускат  Peace

# 703
  • Мнения: 471
Как ви се вижда варианта за придвижване от спирката на метрото İTÜ - Ayazağa до Емиргян с автобус.

Вижда ми се удобен, особено след пускането на метрото от Йеникапъ. Можеш да използваш следния сайт на транспорта за да видиш кои автобуси минават през автобусната спирка İTÜ - Ayazağa \ İTÜ REKTÖRLÜĞÜ :

http://www.yoltarifi.com/itu-ayazaga-kampusu-universiteler-istanbul--p


 

# 704
  • Мнения: 539
hubavoto_f-4e,

Само да вметна че ние до сега винаги сме ходили до парка Емиргян от Сапфир като сме се качвали на авт. 40В и сме слизали на спирка TOKMAK BURNU / Sariyer. Парка се обикаля преди да се влезе в него, защото е ограден от висок дувар. Така че това, което мислиш също е вариант.

Общи условия

Активация на акаунт