ОКТОМВРИЙКИ 2014 - ТЕМА 1

  • 30 555
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25

Добре дошли в темата на бъдещи мами на бебченца през октомври!
Желая ви лека и безпроблемма бременност със здраво и палаво бебче на финала!


Тук сме:

01.10.2014

Мари-Я
amni
ElishaC - 27 г., втора бременност, Димитровград

02.10.2014

Doros
AnDo24 - 25г., първа бременност, Бургас
kle0patra - 25 г., първа бременност, София
Vqrka
pala4inkova
taniahy - първа бременност

03.10.2014

mjfg - 27г., втора бременност, София
Sisonka_bonbonka - 25 г., втора бременност (първата неуспешна), София
mery.vnl
An... - 23 г., първа бременност, Финландия
amour
nikolinko - 28 г., втора бременност, Плевен

04.10.2014

fanito - 30г. - трета бременност, Пловдив
BibbAA - трета бременност, София
stacy_85 - 28г., втора бременност, Бургас

05.10.2014

Нимерия
Iv_d -  27г., първа бременност, София
Liubima moq
Albena Georgieva
bibilana
bubbollina - 38 г., първа бременност
шантал -  28 г., първа бременност, София

06.10.2014

Windy -  32 г.,  втора бременност
Sladichka - 26 г., първа бременност, Несебър


07.10.2014

niika94 - първа бременност, Враца
klarrra - 25г., трета бременност (предните две с неуспешни)

08.10.2014

macoranka
на Борката Сестра Му - 23 г., първа бременност, Велико Търново
Gybka_85 - 29г., първа бременност, София

09.10.2014

dudeslavka
Лейла@ - 28г., втора бременност
Имбраната
lolo11 - 29 г., втора бременност, София
dudeslavka - втора бременност, Червен бряг (Плевен)

10.10.2014

florecita - първа бременност, София
Пламъчето - 27 г., първа бременност (след една неуспешна), Враца.
borrislava

11.10.2014

y.k. - първа бременност, Бургас

12.10.2014

nikoleta.ivanova92 - първа бременност, Казанлък

13.10.2014

tedinceto96 - 24 г., втора бременост, Казанлък
tereza.antova - 27 г., първа бременност

15.10.2014

Enjoy
known -   25г., втора бременност, Бургас
bobeck - първа бременност
Just Smile - 27г., първа бременност

17.10.2014

miminka_88 - 25 г., втора бременност, Стара Загора
Principessa_29 - втора бременност

20.10.2014

NancyB - втора бременност
bonitaM - 23 г., първа бременност, Козлодуй


22.10.2014

krasichka - втора бременност, Благоевград

23.10.2014

~ViviAnn~ - 29 г., първа бременност, Сливен

неясен термин

Shakazull - 29 г., първа бременност, София,
terra_soprano
sIgnatova
 


Полезнa информация:


КАЛКУЛАТОРИ И ИЗЧИСЛЕНИЯ

Таблица за размерите на главичката на бебето пренатално по гестационни седмици
Дължина и тегло на бебето
Бипариетален диаметър и други измервания

ПРЕГЛЕДИ И ИЗСЛЕДВАНИЯ


ХРАНЕНЕ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ


БРЕМЕННОСТ И СПОРТ


ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ


СТАТИИ ЗА БРЕМЕННОСТТА

Медицински календар
Сдружение "Естествено"
Измерване на контракции
Седмици, месеци, триместри
Биология на вътреутробното развитие
Прегледи и изследвания
Бременност и лекарства
За секса - опасения и погрешни схващания
Масаж на перинеума (указания на български)
Приложение на Арника преди/по време/след раждане

В ОЧАКВАНЕ НА ВТОРО/СЛЕДВАЩО ДЕТЕ


ЗА РАЖДАНЕТО


ВСИЧКО ЗА БЕБЕТО

Грижи за новороденото - част І-ва
Грижи за новороденото - част ІІ - ра
Приблизителни размери на бебето по седмици
Бебешка психология - I част
Бебешка психология - II част
Грижа за бебето - полезни съвети

ВСИЧКО ЗА КЪРМЕНЕТО

Кърменето - блогът на Бу
Кърменето - блогът на Хедра
Ла Лече Лига - координати на консултантите по кърмене
Библиотека - Всичко за кърменето

МАЙЧИНСТВО И ОБЕЩЕТЕНИЯ ОТ НОЙ

Вашите права през бременността
НОИ и обезщетения за майчинство
Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременнос … и други формуляри

СПИСЪЦИ ЗА БЕБЕТО И РОДИЛНОТО

Списък за бебето
Списъци за бременни при постъпване в родилното и за изписване
Списък за бебето и майката

ИМЕНА ЗА БЕБОЦИТЕ НИ


ЗАБАВНИ ЛИНКОВЕ

Филмова колекция
Речник на бременността
Суеверия за бременна жена
10 фрази, които дразнят бременните
Разбирате, че сте майки, когато…

Последна редакция: пт, 14 фев 2014, 11:02 от mjfg

# 1
  • Мнения: 25
Сама си пуснах темата, сама и ще си отговоря с надеждата скоро да се запълни с много усмихнати и нетърпеливи бъдещи майки на октомврийски бебчета.

Преди малко направих тест и се показа две чертички. Все още съм в шок. Не че сме се пазили (ама хич даже), но не е очаквано, защото вече 2 години не се пазим и не се е получило нищо досега. Пък и преди два месеца пак ми показа положитително и се оказа фалшива тревога. Както и да е. Просто искам да споделя, макар и в празна тема Simple Smile

# 2
  • Мнения: 313
Я първа съм!
Благодаря за темата, mjfg. Да ти е живо и здраво малкото съкровище Hug
Голямата дата при нас е 2 октомври според калкулаторът, а според докторът е 1 октомври. Но както изглежда при нас е станало доста по-рано и не е сигурно дали няма да сме септември  Crazy .
 На 20-ти ден от цикъла вече знаехме, че след едногодишно чакане е станало и нашето чудо. Simple Smile А преди няколко дни видяхме и плодно сакче 6.3 мм и ЧХГ-то ми е високо за седмиците. Според док няма как да съм в 4 г.с., а в 6та, това за мен не е важно. Искам само да е живо и здраво.
Във вторник ще ида за второ мнение, а и да видим как се движат нещата.

Още веднъж благодаря за темата и се надявам всички, които се запишем тук да се радваме на здрави и доносени бебчета тази година.   Hug

# 3
  • Мнения: 21
Трета за щастие!!!  Grinning  На кратко, имам един спонтанен аборт преди 3-4 месеца, сега отново мисля,че съм бременна. Имам 2 положителни теста на 26-ти и 29-ти ден. Според калкулатора термин 3 Октомври. Дано този път всичко е наред  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 25
Мари-Я  и Sisonka_bonbonka добре дошли! Пожелавам ви този път при вас да се е случило чудото и след 9 месеца да се радвате на истинското щастие!

Аз пък май след цял ден мислене се надявам и този път да ми се размине, както ми се размина на косъм преди 2 месеца - 3 дена след положителния тест ми дойде. Просто май точно сега, когато пак се върнах на работа и имам някакъв минимален социален живот не ми се седи пак две години вкъщи. Е, разбира се, ако нещата се развият по друг начин много ще си обичам и ще си го гледам бебчето.

# 5
  • Мнения: 160
Е как след положителен тест ви идва, бе хора? Аз преди два дви също видях втора черта, доста бледа , но налична. Чакам сега няколко дни и пак ще пробвам, ако е положителен съм за 3 октомври, ако не е ще се побъркам психически.

# 6
  • Мнения: 313
Мари-Я  и Sisonka_bonbonka добре дошли! Пожелавам ви този път при вас да се е случило чудото и след 9 месеца да се радвате на истинското щастие!

Аз пък май след цял ден мислене се надявам и този път да ми се размине, както ми се размина на косъм преди 2 месеца - 3 дена след положителния тест ми дойде. Просто май точно сега, когато пак се върнах на работа и имам някакъв минимален социален живот не ми се седи пак две години вкъщи. Е, разбира се, ако нещата се развият по друг начин много ще си обичам и ще си го гледам бебчето.

Защо такива страшни мисли? Sad Чак ме натъжи. Не е задължително 2 г. да си седиш вкъщи. Може още на 9-10 месеца да пуснеш бебока на ясла. Според мен дори временното отшелничество си заслужава. Може би ще ме разберат момичетата, които някога са чували "За съжаление, няма да можеш да имаш деца". Не се отказвай толкова бързо и лесно. Стискам ти палци и се надявам всичко да е наред и с теб  Hug

# 7
  • Мнения: 57
Здравейте!

След 3 теста, последните два дни, май е време да осъзная, че съм бременна. Въобще не ми е реално все още. Само чета форумите и се лутам от "Ооо, това е най-хубавото нещо" до...."Толкова много неща могат да се объркат"

Тъй като на мен ми е първа бременност, съвсем не знам нито какво да очаквам, нито от какво да ме е страх, от какво да се пазя или какво да правя.

Мисля само за лекарствата, които приемах преди да разбера, че съм бременна, а парадокса е, че ми изписаха глюкофаж за инсулинова резистентност на 7.01, а аз малко след това съм забременяла, така че и за това много се притеснявам.

Чета си и само се чудя кога да отида на лекар, при личната ли, на гинеколог ли и на стария гинеколог или да избера някой друг, който да ме следи....

Въобще...въпроси, въпроси, въпросии......ще се побъркам.

Засега единственото, което реших е да си изхвърля цигарите и да спра кафето.

И това е...още нищо не ми е реално, затова май ще продължа да си чета и ще чакам да ползвам вашия опит.

И....честито на всички Simple Smile Дано всичко е наред.

# 8
  • София
  • Мнения: 351
Здравейте и от мен!
След два положителни теста и на мен все още ми е трудно да повярвам. Бебето е много желано и въпреки всичко, на двамата с ММ ни е толкова странно Laughing
Калкулатора ми изчисли дата 5 октомври. Сега се чудя кога да отида на лекар, вие кога мислите да ходите? Изобщо не ми се чака Simple Smile.
Успех на всички!

# 9
  • Мнения: 21
Здравейте! По повод лекаря, аз съм решила в Понеделник да му се обадя и да се разберем за около Сряда до Петък, повече време няма да изтрая, а и ме е страх, тъй като предния път хич не завърши добре историята. Аз съм решила, да ходя при лекаря, който установи, че кървенето, за което в една друга болница ме успокоиха,че е нормално, е било всъщност спонтанен аборт. За съжаление тогава беше късно, да се направи каквото и да било, но пък човека беше адски човечен и обясни в подробности абсолютно всичко за случилото се и на мен и на мъжа ми. Та..още тогава решихме, че когато живот и здраве отново забременея, той ще е човека, при когото ще ходя на прегледи.
Относно, това, което е казала Iv_d , специално за не пиенето на кафе, моят лекар ми каза, че няма нещо опасно, стига всичко да е по малко.

# 10
  • Мнения: 57
Предполагам, че всичко по малко е допустимо. Иначе и моя калкулатор уж показва 5 октомври.
Аз не мисля да бързам  с лекаря, при това и нямам представа къде да отида.

Ако някой може да препоръча гинеколог в София ще съм благодарна. Все пак мисля да отида на първи преглед поне в 6-7 г.с.

# 11
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Здравейте момичета! Записвам се много плахо. Едва вчера видях две чертички на теста. Направих и аз като Ив 3 теста до сега. Страшно много се радвам,бебето ни е много желано,но имам и известни страхове. Мисля и аз утре да звъня да запазвам час.

Термина ми по калкулатора е 3 октомври. Не съм сигурна дали правиллно изчислих,но първия ден на последния ми цикъл е 27ми декември,което май е 5г.с. (поправете ме,ако греша).

Искам да ви попитам също какви симптоми имате вие? Аз нямам друго освен напрегнати гърди и  като ПМС, но някак по различно и странно. И все пак имам чувството,че всеки момент ще ми дойде.
Приятна вечер!  bouquet

# 12
  • Мнения: 313

Термина ми по калкулатора е 3 октомври. Не съм сигурна дали правиллно изчислих,но първия ден на последния ми цикъл е 27ми декември,което май е 5г.с. (поправете ме,ако греша).


В 4 г.с. си. Можеш да използваш този калкулатор
http://www.moetodete.bg/calculator/termin.html

Доста е подробен. Пише и за прегледите.
Въпреки че и аз от страх вече минах първия преглед, защото бях болна и не знаех какво да пия. Във вторник ми е втори. С високо ЧХГ съм и или е била много ранна О или са 2 бр, но освен плодно сакче друго не видяхме. Но доктора остана изненадан и за него даже, че го видяхме в 3 г.с. и 5 дни.

За симптомите - на мен от 2ра седмица ми се гади, вие ми се свят, нямам апетит и други подобни неща. Но ме шокира най-вече, че започнах да се къпя със значително по-студена вода от обикновено.

# 13
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Много благодаря! Използвах го,много е интересен и полезен!   bouquet
Браво,че сте минали първия преглед. Аз утре ще звънна да запазя час,но ще им обясня и ще питам кога най-рано мога да отида ,така че да се види нещо.

# 14
  • Мнения: 57
Привет и от мен!

Аз направих тест в сряда сутринта показа две силно ярки черти, тъй като ми е първа бременност полудяхме от радост със съпруга ми. Направих втори тест вечерта, тъй като не можех да повярвам, че е истина и той беше положителен със съвсем малко по-бледа черта, но е нормално тъй като беше вечерта.

Терминът ще е около 30 септ - 1 окт. Сега съм в 5 г.с. и се чудя дали не е твърде рано да отида на първи преглед в сряда, когато точно ще съм навлязла в 6 г.с. Но няма да мога да издържа по-дълго от това, много искам да разбера дали всичко е наред час по-скоро. Калкулаторът в моетодете например ме съветва да отида чак на 8-ми февруари, но на много места чета, че е ок да се отиде 5-6-та г.с.

Мисля тази седмица да отида и до личната лекарка за консултация относно наблюдаващ. Изобщо нямам идея дали да си закупя някой от пакетите в частните болници или да търся през здравна каса. Моята гинеколожка е в малка частна клиника без отделение и би могла да ме наблюдава, но не съм сигурна, че това е най-добрият вариант и съм в размисли и приемам съвети и насоки тези дни.

Последна редакция: нд, 26 яну 2014, 22:28 от amni

Общи условия

Активация на акаунт