На море в Турция - тема 29

  • 78 024
  • 755
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 58
Благодаря на всички   bouquet

След дълго умуване запазихме в хотел AQUA, Icmeler   от 15 юни  и стискаме палци да ни хареса Laughing
ще ни е за първи път в Турция  Peace

# 571
  • Мнения: 4 128
това сериозно ли
не може ли някаква декларация да попълни башата и да не ходи

# 572
  • Мнения: 5 459
искам да попитам нещо не точно по темата
за подаване на документи за задграничен паспорт на дете , ако то е само с единия родител, трябва ли някакъв документ от другия родител че е съгласен
имам такъв спомен, или това се прави ако пътува само с единия родител  newsm78

За паспорта не се иска, но за пътуването се иска. Примерно на мен ми казаха, че трябва да нося смъртен акт и удостоверение за наследници,  за да ги покажа на границата.

# 573
  • Мнения: 5 459
искам да попитам нещо не точно по темата
за подаване на документи за задграничен паспорт на дете , ако то е само с единия родител, трябва ли някакъв документ от другия родител че е съгласен
имам такъв спомен, или това се прави ако пътува само с единия родител  newsm78

За паспорта не се иска, но за пътуването се иска. Примерно на мен ми казаха, че трябва да нося смъртен акт и удостоверение за наследници,  за да ги покажа на границата.

Но се сещам, че като му правих паспорт миналата година, баща му, макар, че вече беше много болен и едва се движеше, се наложи и той да дойде за да му направим паспорт. На мен ми отказаха сама.

# 574
  • Мнения: 2 134
това сериозно ли
не може ли някаква декларация да попълни башата и да не ходи
[/quot]
Задължително и двамата родители !
Необходимо е в декларацията да се посочи, кой от двамата ще получи паспорта.
Така е до пълнолетие и за всеки нов паспорт, след изтичането на стария.

# 575
  • Мнения: 416
искам да попитам нещо не точно по темата
за подаване на документи за задграничен паспорт на дете , ако то е само с единия родител, трябва ли някакъв документ от другия родител че е съгласен
имам такъв спомен, или това се прави ако пътува само с единия родител  newsm78

Два  пъти досега вадя паспорт на детето. В районното искат при подаване на документите да присъстват и двамата родители, за получаване - може само единият.
При пътуване зад граница се носи декларация / оригинал + копия/ от родителя, който не пътува и копие от акт за раждане / при различие в имената/.

# 576
  • София
  • Мнения: 236
Здравейте  Peace

Записвам се и започвам изчитането на темите, но ще съм благодарна, ако някой сподели отзиви по следните въпроси.
След няколко седмици ще ходим до Бодрум с кола, резервирали сме в ISIS Hotel Spa.
За първи път пътуваме до там с личен транспорт и се чудя дали отнякъде може да сваля карта на най-удачния маршрут, за да не се изгубим, тъй като пътят е дълъг а никой от нас не е ходил до там.
Също информация за ферибота и добрите бензиностанции, на които да зареждаме зад граница..има ли някакви препоръки или предупреждения за пътуването с автомобил до там?  newsm78

Благодаря предварително  Hug 

# 577
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте  Peace

Записвам се и започвам изчитането на темите, но ще съм благодарна, ако някой сподели отзиви по следните въпроси.
След няколко седмици ще ходим до Бодрум с кола, резервирали сме в ISIS Hotel Spa.
За първи път пътуваме до там с личен транспорт и се чудя дали отнякъде може да сваля карта на най-удачния маршрут, за да не се изгубим, тъй като пътят е дълъг а никой от нас не е ходил до там.
Също информация за ферибота и добрите бензиностанции, на които да зареждаме зад граница..има ли някакви препоръки или предупреждения за пътуването с автомобил до там?  newsm78

Благодаря предварително  Hug 

Ние миналото лято почивахме там. На 1 стр. съм написала коментар за хотела, ако ти се чете.
И ние пътувахме с кола, но бяхме с GPS. Хотелът се намира в Гюмбет.
Мъжът ми си спомня, че цените по бензиностанциите се различавали, но не си спомня в коя бензиностанция сме зареждали.
Знам, че купихме от пощата в Бодрум нещо като винетка с чип, която се поставя на предното стъкло на колата. При преминаване през магистралата, този чип се сканира и се дърпат пари от него за магистралните такси. Нека по-вещите да кажат дали съм права, че да не подведа без да искам. 
Като цяло карайте внимателно, че турците карат като луди и не спазват много знаците.

# 578
  • Мнения: 4 128
благодаря за коментарите за паспорта на дете
в понеделник ще вървим тримата  Simple Smile

# 579
  • София
  • Мнения: 1 841
Тъй като доста хора от форума ще почиват това лято в хотел Лонг Бийч Ризорт & Спа, а в темата има само два три отзива от почивали в този хотел си позволявам да публикувам мнението, което ми изпрати на лични за престоя си в хотела един от съфорумците ни Simple Smile.
Не цитирам кой е той, защото не зная дали би искал, но ако пожелае мога да го направя.
Зная че можем да прочетем много мнения в триапдвайзър, холидейчек и всички руски форуми, но е друго когато наш човек ни разкаже. От първа ръка инфо си е по-така Peace
А молбата ми към Татяна Simple Smile е като пуска новата тема да го сложи на първа страница при ревютата на хотелите.
-----

 И така избрахме „Лонг Бийч”,  пакета беше за 7 дни със 6 нощувки- 2 възрастни и 2 деца до 12 години за 2450 лв с полет от Варна включително и летищните такси – направо без пари при сегашните цени. Полета беше в 4 ч. сутринта, а на връщане в 24 ч. За нас това беше по-добрият варинт от колкото да платим за 7 нощувки и първия ден да сме в хотела в 20ч., а на връщане да ни вземат сутринта в 10 ч. , а така бяхме седем пълни дни. Видях ,че полетите на Емералд са също рано сутрин и късно вечер, което е супер, въпреки неудобството от ранния полет.
И така в 6 сутринта кацнахме в Анталия , трансфера до хотела е около 2 часа защото „Лонг бийч” е от последните, в които оставят туристи. Има една почивка. Но пък плюс е ,че  по пътя ще видите на живо много от другите хотели. Настаняването ни беше ROH (Run of the House) т.е. каквато свободна стая има, там те настаняват - може на последния етаж или пък над ресторанта и т.н . В 8. 30 ч. бяхме в хотела , а в 9 ч. бяхме с гривните готови за басеина. На рецепцията помолих администратора за морска стая и се чудех как да му дам бакшиш, но той ми каза ,че сме платили  за паркова . След малко излезе колежката му, регистрира ни и ни даде ключовете. Пиколото ни заведе до стаята и „ О чудеса” стаята беше с изглед към морето,  на четвъртия етаж . Който каквото да разправя ,че в стаята само се спи и няма значение каква е, друго си е сутрин като станеш, да излезеш на балкона и да видиш морето, а не паркинга отзад. За съжаление нашите познати бяха в паркова стая на втория етаж над паркинга. Отзад имаше нещо като река или канал и вечер се чуваха жабите как крякат. Дано да сте резервирали морска стая и колкото по- високо,  толкова по- добре, защото си струва парите.
Минус на морските стаи е , че са по-шумни, защото пред хотела минава главният път , който свързва Анталия с Алания. Държа да уточня , че при затворени прозорци нищо не се чува, а и вечер трафика не е толкова голям. Същото важи  и за жабите и парковите стаи.
Ние бяхме в двойна стая, в която както сигурно си видял от сайта на хотела има едно двойно легло, едно единично и разтегателно канапе. Минибарът се зареждаше всеки ден с вода и сок, имаше телевизор, безплатен сейф. Почистване на стаята е ежедневно, любезни камериерки, макар нашата да не разбираше друг език освен турски.
Сутрин закуската беше от 7до 10 ч. в основния ресторант. След това от 10 до 11 ч. в съседна по-малка зала имаше късна закуска за успалите се. Терасата на основния ресторант и на малката зала са около басеина.  До плажа се стига по подлез под пътя , там се намира аквапарка, има още един голям басеин ако  не се лъжа с морска вода, на който беше дневната анимация – водна аеробика, ралични игри. Аниматорите бяха супер. Имаше един негър, турци, руснаци , още си спомням как представяха единия руски аниматор- Саша фром Раша. До този басеин се намираше снек бара , който работеше от 12 до 17 ч., там ядохме освен всичко друго и компири.
Аква парка имаше хубави пързалки , но да знаете , че единствено за параболата дават пояси (поне така беше 2009г.)  на другите се пързаляте по бански, затова е добре да имаш поне ти  шорти да не си скъсаш банския , както се случи със съпругата ми. Повече от желателно е резервен чифт. Ние почти цялата почивка изкарахме там , бяхме малко и пазачи на децата, не че нямаше спасители. Там видях и арабкиня цялата в черно, на която и се виждат само очите да се пуска по пързалките. Като я видя един от шефовете на хотела веднага каза на спасителя да я изкара, но след половин час, когато шефа замина тя пак беше по пързалките. Съжалявам, че не можах да я снимам.
Аз съм раннобуден и сутрин около 7.30 ходех с кърпите да запазвам шезлонги на аква парка за всеки случай. Не винаги имаше нужда.
Контингента на хотела беше разнообразен – руснаци, турци,араби, германци, малко българи, поляци и др. Храната много разнообразна, в четвъртъка имаше ден на майстора тогава имаше доста глезотийки включително и суши. Може би малко куцаше обслужването в ресторанта, не винаги сварваха с отсервирването, няколко пъти се нала- гаше да търся прибори , ( питам келнера откъде да си взема, а той само вдига рамене) но за сметка на това пък храната беше много разнообразна и в изобилие. В хотел „Онирия Кларос”  Кушадасъ където бяхме през 2012 обслужването  в ресторанта беше на ниво – сервираха ни напитки  , носеха ни прибори, но пък храната беше много  еднообразна.
В амфитеатъра всяка вечер имаше различни забававления за малки и големи, особенно ми хареса пародията на филма „Титаник”. Както казах аниматорите бяха много добри и много се стараеха. Една вечер на снек бара до басеина  имаше кубинска група , която свиреше латино и имаше уроци по салса .Беше много забавно.  Това бе след като свърши програмата в амфитеатъра, а не за нейна сметка. На басеина пред хотела  има бар , на който също е много приятно вечер на едно питие, предлагаха и наргилета. Басеина е много красив на  нощно осветление.
Плажната ивица е сравнително широка , пясъка е малко тъмен , но е чисто. През деня всеки ден се организираха игри по волейбол. Има голям мост , на който също има шезлонги. Ако обичате да плувате в морето е добре да си вземете аква обувки, понеже в началото  морето е малко скалисто . До плажа има футболно игрище, няколко маси за тенис . На около 300 м от хотела има Делфинариума , който се вижда  от хотела. Един ден се разходихме до там по плажа, но не сме влизали, снимахме се с една камила отпред. Все пак сме от Варна и тук също си имаме.
Има четири а ла карт ресторанта. Съжалявам, че не посетихме нито един.
Има също фитнес зала , боулинг, билярд, електронни игри, базар с доста магазини.
За Вип вилите просто нямам думи , със собствен басеин , дневен бар, много зелено с палми , от които висят малки банани. Изобщо цялата територия на хотела е добре озеленена. Пред Спа центъра има три открити джакузита –безплатни. Нашата стая беше над тях. Другото , за което се сещам е, че във фоаето имаше роял , на който  привечер един господин  свиреше лека музика.
Не знам какво друго да кажа за хотела , защото всичко може да се види в You Tube.
Искам да ти кажа , че през 2009 г. нямаше Луна парк с виенско колело, нямаше детски аква парк , на вечерта на майстора не слагаха официални покривки и пандели по столовете както е сега и въпреки това много ни хареса.
При положение , че ще бъдете 10 дена посетете задължително Алания. Пред хотела спират маршрутки, които пътуват до там. Градчето както си мислех аз се оказа град с 400 хил. население, на около 30 км. На нас лично много ни хареса, отидохме до червената кула , тръгнахме да се изкачим до крепостта пеша по едни тесни улички нагоре през един от по-бедните им квартали покрай  дървета с нар и  финап. Отгоре има  страхотна панорама към града и пристанището с големия вилнолом където спират круизните кораби. За съжаление се стъмни и не можахне да стигнем крепостта.
В ниското има таксита , с които може да се отиде до там ,но ние искахме да се разходим. На пристанището имаше поне 30-40 корабчета от малки и по-стари, до по-луксозни, които предлагат еднодневни разходки с обяд на цени поне два пъти по-ниски от тези, които ни предложиха в хотела. Дори ни казаха, че ще ни вземат безплатно от хотела (явно си мислеха ,че сме настанени в Алания). На пристанището ядохме царевица, пихме фрешове от нар и портокал за по 2 лири( 3 евро в хотела). Алания е град  с типичен средиземноморски дух ,атмосфера и архитектура. Много ни хареса.
Имахме малък проблем с транспорта.На отиване към Алания ни оставиха в града пред един малък ресторант. Шофьорът не знаеше никакъв език. Питахме го с ръце и крака оттам ли тръгва автобуса за обратно и той потвърди. Дойде време да се връщаме, отидохме на същото място. Чакахме  20-30 мин. нагоре и надолу минават маршрутки , но никоя не спира. Започнахме да се притесняваме. Спряхме един местен, който знаеше малко английски .Евала на човека отклони се от пътя си и ни води около 300 м да ни заведе на нещо като площад с голям базар , откъдето тръгваха всички бусове. Хванахме последния към хотела. Голям късмет, иначе такси. Пристигнахме в хотела около22 ч. Ресторанта вече беше затворил, но в 23 ч. отваря малка зала за късна вечеря и там вечеряхме. Асортимента е по-малък , но си хапнахме доволно кюфтенца и салата.
Един следобед ходихме и до Конакли или Конаклъ на десетина километра от хотела.
Малко градче, от което си купихме халва, локум и сувенири.
Общо взето това е, което мога кажа за хотела. Ако имаш някакви въпроси питай.
Моят съвет е морска стая, колкото се може на по-висок етаж. Шорти и аква обувки въпреки, че когато се пързаляш с шорти много се убива скоростта. Аз съм имал случай да спирам на средата на пързалката- тази, която е тип ролба (оранжевата) и да се бутам с ръце за да тръгна.
Тъй като това ни беше първата почивка може и да съм малко пристрастен, още си пазим зелените гривни от хотела. Също  си мисля, че ако бяхме в хотел Кристал Адмирал в Сиде сигурно щях да говоря и за него със същото вдъхновение както за Лонг Бийч.
Всяка година, когато започнем да питаме в агенциите за даден хотел винаги подпитвам за мнението им , за Лонг Бийч, вярвай ми че всички ми казват ,че хотела  става все по-добър , което е видно и от рейтингите в Трипа и Холидей Чек там тренда е  нагоре.

# 580
  • Мнения: 1 525
Някой да има информация за Pine bay, Кушадасъ?
До къде е стигнала реновацията?
Гледах разни снимки и клипчета...Кои бунгала са на два етажа? Те за колко човека са?

# 581
  • Мнения: 874
   Двойна стая и  фамилна стая едно и също ли е?

# 582
  • Мнения: 42
Alleisha доколкото знам ремонта е приключил. За бунгалата всички са на 2 етажа,но на първият етаж входа е отпред, а на втория от задната страна.

# 583
# 584
  • София
  • Мнения: 350
   Двойна стая и  фамилна стая едно и също ли е?
В двойната стая са 2 основни легла, но може да има допълнителни или разтегателни, на който да се настанят 1 или 2 деца. Във фамилната стая трябва да има поне 4 стандартни легла. Но много често хотелите си кръщават стаите според тяхни стандарти. Така, че за всеки хотел е индивидуално и може да има разлика от това което посочих.

Общи условия

Активация на акаунт