До многодетните мами! 2

  • 18 966
  • 400
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 433
Момичета - влизам на бързо щото май ни растат зъби и цял ден много плачем и сме все на ръце!
Искам да благодаря на Прити /Мая/, че след като вчера количката ни рухна тя ми се притече на помощ и ми прати своета! Благодаря ти миличка Мая!  bouquet още веднъж! Embarassed
Рени - страшно грозно наистина. Проблема не е в това че го е казала - проблема е в това че въобще е допуснала да си го помисли. Мисленето на хората в тази държава е все още такова - закостеняло и с предразсъдъци! Confused От нас зависи да променим това. И разбира се от децата ни!
Смятам че всяка една от нас е направила първата крачка към промяната с избора си да създаде и отгледа повече от едно или две дечица.
Все пак хората се променят и се надявам че много скоро няма да сме "бели лястовици" в България!
Лека вечер от нас!  bouquet

# 301
  • Мнения: 165
Рени, коя е тази градина? Направо съм шокирана #Cussing out то бива , бива ама чак толкова. Тя не е ли наясно че нашите деца и плащат заплатата. Това, че не плащаме такса за трето и следващо не означава, че тези пари не отиват в градината, нали се покриват от държавата.
Днес имах доста труден ден. Не ми е ясно манталитета на българина newsm78, че трябва да свърши всичко задължително в понеделник, чака на опашки ще кажеш, че ако си плати сметките в средата на седмицата ще се случи нещо ( а между другото последния срок беше миналата седмица  Mr. Green)> Сега се прибирам и напрово ми се полягва ама има няколко гърла които трябва да се нахранят.
Благодаря за пожеланията за рожденника ни! Черпя ви едно руло (защото той не пожела торта, аз имах намерение да направя ама си останах само с добрите намерения, макар, че бая време прекарах в темата "моите любими торти"и се възхищавах на творенията. Heart Eyes





честито от нас със закъснение  bouquetда ти  е жив и здрав!!!
а яслата е в Младост-Русалка....ужас направо...сутринта бях ядосана,сега съм направо ...тъпо ми  е...притеснявам се че сега най-вероятно ще си го изкарат н а детето и щ е ме накарат да съжаля че са го оставили до края на месеца....
незнам каква държава сме-незнам защо вместо добро д а си правим- правим обратното....децата пък с а най-чистите ни същества за да спекулираме с тях....още н е сме намерили градина,отчайвам се с всеки изминал ден -навсякъде чувам едно и също....навсякъде искат да се дава и като чуят че е четвърто дете и е освободен от такса....се измъкват като...

# 302
  • София
  • Мнения: 1 677
Рени,много съжалявам за случилото се. Cry
Тази жена определено не заслужава длъжността,която заема.Направо нямам думи... ooooh!
Не,че имаш време за това,но защо не се оплачеш някъде?А може и в сп."Родители" да пишеш.Надявам се,че все на някого ще му просветне,че и ние сме хора и то много повече заслужаващи уважение,от колкото някой го показва.По-скоро ни съжаляват или се опитват да ни се подмазват с думи"Ти си майка-героиня",понеже не знаят точно какво да кажат.
ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО ПРОСТО ДА НИ СЕ ЗАРАДВАТ!?
Хайде,мила,не го приемай толкова присърце!Тя няма да те разбере,а и това не е толкова важно за теб.Ще се оправят нещата,не се притеснявай!Не се ядосвай,защото така ще страда семейството ти. Hug

Ето затова ни е нужна организацията,за да се защитаваме!

Позрави от нас!  bouquet

# 303
  • Мнения: 3 740
Честит рожден ден на Пепи на gal4e и на тати Краси на mami3! Вярно, че на патерици, но от сърце! Да носят само радост на мамите! И никакви болести повече!

Добре дошли на новите мами!   bouquet Ставаме все повече, значи и по-силни.

Рени, това, което е казала директорката, е повече от възмутително.
безкрайно съжалява че ни  е приела в  яслата си
Тази ясла НЕ Е нейна. Тя е само един служител, назначен там, за да осигури добри условия за децата, докато майките им работят И за нейната заплата.
А това, което е казала за четирите деца... просто нямам думи. Ще се опитам да намеря подкрепа в медиите, за да се обърне внимание на случая. Нищо не обещавам, ако стане, ще те потърся, за да те свържа с хората. Не бива да се оставя това безобразие безнаказано. В края на краищата, нали искаме промяна в отношението към многодетното семейство.

мамамила, скоро да черпиш за нова къща!

priatel4e, не бях обмислила варианта да увеличим броя на децата откъм горната възраст, а не откъм бебетата. Струва си да се поразсъждава върху това. newsm78 Макар че и сега сме 6 човека на 60 квадрата, така че едва ли ще стане. От друга страна, ние винаги сме живели отделно от родителите си - отначало по квартири, после в малко жилище, но самостоятелно. Не ми се вярва децата да поискат да се нанесат у нас с половинките си. Твоите как се решиха на това? А ти как се справяш с ролята на тъща?

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 00:07 от цвета

# 304
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Reni_  ooooh! направо нямам думи!Моят си ходи без проблеми тук на градината и неплащам такса!Обади се в ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА,телевизионните канали на Варна-ще лапнат новината-скандал като топъл хляб!Защо не опишеш всичко на лист хартия и да го пратиш до министерският съвет-отдел образование,с обратна разписка!Или по електронната поща!Пък и Цвета може да ти е много полезна в подобно начинание.В сряда и четвъртък ще идвам до Варна и ще гледам да хапна една пица при теб-дано си тогава на работа   friendship поне да се запознаем
 mami3 - да ти е жив и здрав рожденника Flowers Sunflower
priatel4e-набори сме smile3503 водя с 4 месеца

# 305
  • Мнения: 165
благодаря за съчувствието-имах нужда да чуя точно това...и то от вас Simple Smile
Вчера когато все още бях афектирана си мислех че няма да оставя нещата така-имам приятелки журналистки, в заведението ни всеки ден идват ТВ водещи които биха ми помогнали да разглася  случая ако  поискам ....но след като седнах и се поуспокоих се замислих дали това е правилно решение....детето ми  има още цял месец да стои там-и нали той щ е е най-потърпевш....още вчера следобед мъжа ми като го взимал от ясла лелята казала с леден тон"наредиха ни Даниел да остане до края на месеца ,но то ще си  е за негова сметка "..на което той съответно попитал какво означава това и те смънкали че нямало места-щял д аспи в леглото с друг о дете-легло което знаете в яслите колко  е голямо-имали много малки бебета ревящи и н а него нямало да остава  време да му се обърне внимание....явно е че ще си г о отнесе милото ми бебе а аз наистина нямам никаква възможност да го оставя в къщи....снощи н е съм спала да го мисля...как да постъпя...ако го отпиша/а  аз наистина нямам и 1% възможност д аго гледам/това значи да стане на тяхната и да трият доволно ръце.....ако го оставя -със сигурност ще променят отношението си към него ....в такава безиходица сякаш не сме били никога....а и каките н и са втора смяна -поне те можеха следобед да го гледат ако бяха първа...а при нас сега започва сезона и  е невъзможно по това време на годината да се намери персонал за да мога аз да остана месец в къщи....да търся жена д а го гледа...едно че трудна работа финансово ами и докато намеря свястна жена..то н естава за ден-два...
сестра ми пък всеки момент чака бебе и живее при нашите - отпада варианта и тя да ми помогне,както и майка ми-тя работи...свекърва ми  е чак в Силистра-а д аго пратя там за цял месец просто е невъзможно....аз не съм се  отделяла от него и за една нощ...
Господи-те наистина ще ме накарат да се чувствам виновна че имам толкова деца,колкото искам!!! Ето че сега детето понася последствията....

# 306
  • Мнения: 3 740
Рени, няма да правя нищо, щом се притесняваш за детето, но не се чувствай виновна. Ти си в правото си отвсякъде - и да имаш толкова деца, колкото искаш, и да са на ясла и градина, щом отговарят на условията. Скръцни със зъби на тези лелки и ги предупреди, че зад гърба ти стои организация, която ще реагира, ако се отнасят зле с детето. Може засега да изглежда като блъф, но нали това са ни намеренията, да отстояваме правата си и да се защитаваме. Ако ги насметеш сериозно, няма да смеят да се държат лошо с детето. И те треперят за местата си. Отначало ще се опъват, но после ще се предадат, защото те не знаят кой НАИСТИНА стои зад тебе, а нямат сили да се борят със сериозен противник. Предупреди ги, че в медиите само чакат да стане гаф и да се спуснат да нищят случая.

# 307
  • Мнения: 133
Здравейте пак и от мен. Последните 1-2 седмици имах доста работа и не съм влизала в темичката. Мерси за топлия прием и милите думи. Определено ме стоплихте.  coolcool
В тази тема май сте единствените, които нямате претенции към пола на децата. И аз съм на същото мнение - всички деца са еднакво обичани. И много се учудвам, че в някои други теми още от първото дете имат претенции - едни искат момиченца, други момченца. Какво значение има?
Mami3, извинявай, че съм ти взела без да искам картинката, но какво да правя като наистна така се чувствам. Ще гледам в скоро време да се поправя.
Рени, аз се чудя вчера защо не беше така във върхова форма Grinning Що не каза бе жена за последното развитие на нещата? И от една страна просто не мога да повярвам, че има такива хора като тази директорка, а от друга... май вече нищо не трябва да ни учудва и трябва да сме подготвени за всякакви ситуации, за да можем като се случат да реагираме адекватно  fightи то мигновено smile3512, да не става след дъжд качулка...

# 308
  • Мнения: 2 270
Здравейте момичета
не съм писала отдавна,но като прочетох какво се е случило с Рени направо побеснях
Рени защо не го дадеш на градина/може би ако им обясниш ,какво се е случило ще го вземат /по добре в градината в сборна група отколкото в ясла където е нежелан/
А защо не се плаща такса newsm78

# 309
  • Мнения: 11 607
Когато чета тук,когато си приказваме с мамите,които са на курса си задавам един въпрос - Само аз ли нямам проблеми с ДГ?  Установявам,че почти всяка мама си има пробелм с детската - било с леля,било с директорка и т.н.,а с намирането на места още повече! чуда се и друго - хем реват учителките за демографската криза,хем няма места - ами да открият нови групи!!! И е масова практиката директорките да са меко казано нетактични и отвратителни!

Така,че Рени - ако това би те успокоило - ти не си единствната и не е въпрос на нещо лично,а на култура и манатлитет! Просот още има много да учат т.нар. педагози докато добият нормална обща култура и стил на поведение в обществото! Успех мила и дано бързо се разреши вашият проблем!

Аз имах проблем с една госпожа на Вили в ДГ,но след разговор с директорката - положението се пробеми в полза на детето - госпожата стана много мила и добра! Доволна съм от нашата ДГ и директорката! Дано има повече подобни!!!

Лек ден и всичко добро на всички!

# 310
  • Мнения: 3 479
Рени, мисля че щом имаш възможност да разгласиш случая трябва да го направиш. Още повече след репликата на лелката. Това е безобразие. Работата им е да осигурят приятно и удобно пребиваване на децата в яслата, а не да ги тормозят. Ясно е че има временно затруднение за всички. По-добре би  било да се обединят усилията на родители и персонал. Един месец е това, не е цяла година. Помисли, че може да има и други родители в твоята ситуация и разгласяването на такъв случай ще им помогне да защитават позициите, пък и ще направи персонала на детските заведения по-внимателен и услужлив, когато родителите са затруднени.
Успех каквото и да решиш  Heart Eyes

# 311
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
А защо не се плаща такса newsm78
   защото в многодетните семейства четвъртото дете е освободено от такса.Незнам как стоят нещата за трето,но май и там има някакви облекчения!

# 312
  • Мнения: 191
И трето не плаща такса . Това са единствените облекчения за "майки героини" и те ги опорочават  #2gunfireАз лично нямам сериозни проблеми с градината. Нашата директорка е много печена и това да си с повече от две деца е предимство при приема.
Рени не знам как да ти помогна освен ако искаш да те свържа с една жена, която гледа деца. Аз не я познавам лично но е гледала внучето на моя колежка и тя е много доволна.
Хелла не се притеснявай и на мен ми дойде отвътре да го избера  Laughing!
Сега ще ви оставям защото един малък тимизулник иска цялото ми внимание не е съгласен да го дели с вас  Mr. Green.Целувки   bouquet

# 313
  • Мнения: 3 740
Рени, днес говорих с Ева Борисова за твоя проблем. Каза, че ако имаш нужда от помощ, ще се включи. Ако наистина се появи проблем с държанието на лелките към детето или директорката ти прави някакви други мизерии, пиши на мейла на асоциацията - с всичките подробности, име на директорката, № на яслата и т.н. Те могат да ти съдействат с авторитетен разговор с директорката, обаждане в общината и други лостове за въздействие. Но първо виж как ще потръгнат работите. Стискам палци всичко да е наред и да не ти се налага повече да се занимаваш с това.

JuliS, изкарахте ли зъбите?

# 314
  • Мнения: 2 433
няма зъби Cry прозират ама нещат да се покажат . Sad
Яни е мрънчо от класа вече 3ти ден. 
Ама ще се оправим де - не ни е за първи път!
Добре дошли на новите мами!  bouquet
А за облекченията на "майки героини" не бях чувала. Пък и това "МАЙКИ ГЕРОИНИ" направо ми бърка в мозъка! ooooh! Ама щом така ни оценява обществото...

Общи условия

Активация на акаунт