Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 5

  • 71 876
  • 749
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 334


В предишните теми са коментирани повечето въпроси, свързани с раждането във Вита, но не винаги бъдещите майки и татковци успяват да прегледат цялата информация.
Ето събрани на едно място най-актуалните въпроси и отговори във връзка с болницата.

Моля, преди да зададете Вашия въпрос, погледнете дали няма да намерите отговор тук  Simple Smile
На всички мами и татковци безаварийно бременеене и леко раждане!

За контакти:
София, ул. ”Драговица” №9
тел: (02) 960-49-50; 960-49-51; 960-49-52; 943-43-98


Специалисти Акушерство и гинекология във Вита:
Д-р Анна Чорбова
Д-р Антоанета Илиева
Д-р Лора Петрова Кълвачева
Д-р Даниела Иванова Велкова
Д-р Веселина Славкова
Д-р Мая Василева

В МБ "Вита" по договор израждат и други специалисти, сред които:
Д-р Краснодар Хаджийски
Д-р Здравка Богословова


Цени:
Актуалните пакетни цени за раждане можете да видите тук.
Имайте предвид, че на сайта на Вита са публикувани цените за раждане на здравно НЕосигурени пациентки.
Към момента на пускане на темата цените са следните:
= за осигурени пациентки - 1 500 лв нормално, 2 000 лв секцио;
= за неосигурени пациентка - 1 900 лв нормално, 2 400 лв секцио.
 
В цената са включени:
- раждане;
- престой (3 или 4 нощувки в зависимост от вида родоразрешение);
- епидурална и/или спинална упойка по преценка на екипа;
- присъствие на бащата на раждането (евентуално; възможно е само при нормално раждане);
- храна;
- изследвания и ваксини за бебето.


За да родите своето бебе във Вита, не е нужно да следите цялата си бременност там - достатъчно е към края на бременността да изберете специалист, да се свържете с него, за да се запознаете и той да започне да следи бременността Ви.

Болницата предлага пакет за проследяване на цялата бременост. Ако лимитът на пакета се изчерпи преди раждането, пациентката заплаща направените й прегледи и изследвания с 15% намаление. Ако останат пари, те се прехвърлят за бъдещи прегледи, а НЕ за самото раждане.


Багаж при постъпване:
= лични документи;
= документи от женската консултация;
= лични тоалетни принадлежности (четка и паста за зъби, гребен и пр. Практично е да си носите и джапанки);
= мобилен телефон, зарядно към него;

Не е нужно да носите: дамски превръзки за родилки, чаршафи, нощници и т.н. Не е нужно да носите и каквото и да било за бебето, освен дрехи за изписването в съответния ден.

Багаж при изписване:
Само дрешки за бебето.

Документи при постъпване:
Лична карта и изследвания.


Настаняване и престой:
Родилките се настаняват по една или две в стая със санитарен възел.
За разлика от другите болници във Вита настаняват раждащата в стаята ѝ и след като получи пълно разкритие, я водят в родилна зала, а след раждането отново я връщат в стаята й.

По желание на майката бебето може да бъде при нея в стаята и през деня, и през нощта.
По принцип часовете за посещения са следобед, но около и непосредствено след раждането таткото може да чака майката в стаята ѝ.


Храна:
Поръчва се по меню.

Неонатологично оделение:
В болницата има такова. Бебетата със специфични проблеми (независимо от това в коя болница в София са родени) се транспортират в Токуда или Майчин дом, ако имат нужда от апарат, с който разполагат само тези две болници. При раждане преди 36та г.с. родилката се насочва директно към СБАЛАГ "Майчин дом."

Последна редакция: чт, 03 апр 2014, 12:01 от julie.k

# 1
  • Мнения: 2 808
Записвам се, да следя предлаганите услуги.

# 2
  • Мнения: 1 522
запис   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 475
А менюто все още ли е на Дон Вито? Че една приятелка, на която й предстои скоро раждане там ме пита и се зачудих, понеже не е отбелязано. 
(btw трябва да им забранят да използват кетчуп  Simple Smile)

# 4
  • Мнения: 366
запис от мен да следя - ще раждам там живот и здраве юни - юли . Имам и въпрос - на мен от Вита ми казаха че приемат за раждане при навършена 34 седмица - а сега моя позната ми каза че се следяла там и и казали че приемат след  36 и се чудех някой има ли информация по въпроса - да не би да има промяна.

# 5
  • София
  • Мнения: 334
MAMA_SANCHO, аз родих октомври и лекарката ми беше казала за 36 гестационна седмица. Ако се случи нещо подобно (дано не, разбира се!) - звъниш на лекарката си и тя ще ти каже дали във Вита или в Майчин дом. Щастлива бременност и леко раждане! Simple Smile

nag, на самото меню не пише, но мисля, че е Дон Вито. То всъщност е разпечатка с ястия, а не меню от заведение Simple Smile На мен лично ми беше вкусна храната.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 122
запис от мен да следя - ще раждам там живот и здраве юни - юли . Имам и въпрос - на мен от Вита ми казаха че приемат за раждане при навършена 34 седмица - а сега моя позната ми каза че се следяла там и и казали че приемат след  36 и се чудех някой има ли информация по въпроса - да не би да има промяна.


Една приятелка януари роди там и каза, че вече имали неонатология и нямало проблем да родиш и по рано от 36 г.с. Само ако има нещо проблем с детето го пращат в Токуда или Майчин дом. Но най добре да говориш със следящият те лекар и той ще ти каже със сигурност. Но дано не се налага.
Щастлива и успешна бременност до края.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 035
Ох, сега се сетих, че верно върху една солена палачинка с пиле бяха изтървали шишето с кетчупа Laughing

Аз и в предната тема писах, че бях предупредена тръгне ли раждане преди 35-36 седмица да заминавам директно в майчин дом. Ние го бяхме обсъждали това, защото аз бях с проблемна бременност, отлепване на плацентата, кървене, контракции и още един куп проблеми, та се бяхме разбрали изначално.

Иначе ако не се лъжа, и към момента племенника ми е най-малкото бебе, родено във вита преди 8г - 1850гр, или поне беше до преди известно време като се интересувах. Роди се в първата седмица на 8мия месец и беше 2 седмици в кувьоз, не го транспортириха, там си го изгледаха Simple Smile

# 8
# 9
# 10
  • Мнения: 49
Simple Smile
Привет и от мен!
Менюто все още е от Дон Вито. На майките които са родили нормално им казват, че може да си поръчват каквото пожелаят от този един лист с ястия - супа и основно, основно и десерт - каквото  си пожелаеш Simple Smile  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 475
Даа, точно палачинката ми е пред очите  Joy Иначе и на мен ми хареса храната, ако не броим кетчупа.   #Splat
Относно седмиците, и на мен Славкова ми беше казала, че най-добре да устискам до 37ма, аз в крайна сметка родих в 36та, но ако беше седмица по-рано сигурно щеше да ме прати директно към Токуда или МД, защото бебче вървеше по-дребничко. Но в крайна сметка всеки е различен случай.

# 12
  • Мнения: 4
Секциото е 2000 за осигурени, а не 2100, както е написано в началото Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 334
Секциото е 2000 за осигурени, а не 2100, както е написано в началото Simple Smile
Благодаря много, terry, поправих.
Нещо друго за корекция? Мога анкета някаква да добавя, примерно при кой лекар родихте или как, или каквото ще е интересно?

# 14
  • Мнения: 49

Нещо друго за корекция? Мога анкета някаква да добавя, примерно при кой лекар родихте или как, или каквото ще е интересно?
[/quote]

Идеята с анкетата е супер, julie.k   bouquet
Да, би било интересно да видим мамите при кои лекари са раждали, дали е нормално или секцио Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт