Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 9

  • 46 602
  • 747
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6
Здравейте на всички смели и отговорни момичета, отказващи цигарите! Искам да споделя своят първи и единствен, но успешен опит за спиране на пушенето. Сега съм на 46 години, пропуших 17-18 годишна и пуших в продължение на 23 години! Всеки ден, минимум по кутия! Пушех защото съм уморена, защото съм гладна, защото съм хапнала добре, пушех с кафето, с чая, с бирата, с минералната вода. Пушех, защото имам изпити, пушех, защото съм си взела изпитите. Пушех, защото имам работа, пушех защото съм си свършила работата. Пушех здрава, болна, бременна, кърмеща Sad Изобщо животът ми се ръководеше от цигарите, всяко мое действие или бездействие беше оправдание да запаля нова цигара. Най големият ми страх беше, че ще замръкна в къщи без цигари. Сутрин кашлях толкова драматично, че мъжа ми казваше, че ме е чувал 2 етажа надолу. Докато един ден осъзнах всичко това и си казах, че не мога да бъда заложник на една картонена кутийка. Спрях цигарите рязко, изведнъж. Купих си електронна цигара, за всеки случай, почнах да се занимавам с йога и така вече 5-та година! (Благодаря за аплодисментите Wink) Е, първата година качих едни 10 кг, но на моят ръст 175 не беше голяма беда. Сега вече забелязвам, че бавно и полека килограмите почват да отстъпват. Да не говорим за енергията, която придобих, хубавата кожа, възвърна ми се обонянието... Така че, мили момичета, вярвайте и ще успеете! Благодаря ви, че ме изчетохте, дано да съм ви била полезна......и УСПЕХ!

# 631
  • Мнения: 1 004
Благодаря ти, Мария, че сподели историята си. Сложих линкче на първа страничка, за да не се изгуби в темите и да могат повече хора, желаещи да спрат цигарите да я прочетат  Hug

# 632
  • София
  • Мнения: 5 605
Мария  Hug Браво за петте години. Надявам се и аз да стигна до там. Но вече се чувствам така, все едно никога не съм пушила. Някак просто нямам отношение към цигарите.
А относно описанието - все едно описваш мен самата!

# 633
  • Мнения: 46 518
Мария Владева, толкова добре си описала всичко...
Сигурна съм, че ще послужи за вдъхновение на тези, които са на старта  Simple Smile

# 634
  • Мнения: 88
Мария Владева, Hug smile3525
Възхищавам ти се!Написаното действа много стимулиращо!Пожелавам си винаги да ме водиш с 4,5 години-ти да вървиш напред а аз след тебе и да не мога да те настигна ! newsm10

# 635
  • София
  • Мнения: 4 178

Мария Владева, направо ми въздейства. И аз съм както ти вече си била. Всеки път като си пиша желанията си казвам-искам да спра цигарите. Ама защо съм толкова слабохарактерна, нямам обяснение newsm78
Всеки ден си казвам-това е последната кутия.

# 636
  • Мнения: 7 055
Голямо браво и от мен за Мария Владева! Дай Боже всички да можем един ден да се похвалим със същото.  Peace
От няколко дни ужасно ми се допушва, правя се на разсеяна, намирам си работа, гледам да не мисля, излизам, разхождам се, дишам дълбоко, мия си зъбите, смуча бонбони, абе правя всичко, каквото съм чула и прочела, че помага в такива моменти.
По дяволите, мразя цигарите и не искам да пропушвам пак!!!

# 637
  • София
  • Мнения: 189


Всеки ден си казвам-това е последната кутия.

Преди да ги спра и аз като теб се канех някъде около година. Важно е ,че го имаш като идея и желание, все някога ще дойде времето и на последната кутия:) Лично аз така си се дразнех накрая, че не си купувах цигари  ами пушех ту от на приятеля ми, ту от на колегите, а всички занем как дразни като не пушиш "твоя вид" цигари, а още повече да смесваш няколко вида на ден  Mr. Green Да ти кажа имаше ефект и по-бързо се навих един ден просто да не вземам цигари от никой и да не пуша.

Мария Владева колко добре си описала всичко!   bouquet Hug

# 638
  • Мнения: 1 004
О, и при мен идеята отлежаваше около година в главата ми. Все пак дотогава изобщо не исках да спирам и просто исках да си пуша го гроб. Бях си решила, че ще си бъда пушач и толкова, защото ми харесва. И постоянно се чудех на хората, които спират цигарите. Винаги им казвах: Така или иначе всички ще умрем един ден. Дори не си представях, че аз ще бъда от тези, които ще поискат да спрат цигарите. Дори и сега не вярвам, че ми се е зародила изобщо тази идея в главата.

# 639
  • Мнения: 6
Момичета, никой не казва, че е лесно да се спрат цигарите. Мисляте си за това как ще изглеждате по млади и по хубави, как ще изчезне лошият дъх и зъбите ще се избелят. Да не говорим за финансовата страна. Месечно аз изпушвах между 150 и 200 лева! Сега с тия пари си купувам обувки или парфюм. Няма универсална рецепта. Всеки сам трябва да изживее своята лична раздяла с пушенето. Приветствам всички, които правят тази сериозна крачка в живота си. Убедих се, че е вярно клишето "Най-голямата победа е тази над себе си." Още веднъж желая успех на всички!

# 640
  • Мнения: 46 518
При мен се получи много импулсивно. Ако го бях обмисляла, не знам дали въобще щях да се реша. Обмисляхме с мъжа ми едно решение за секцията в хола и той беше против едната част, най-вече защото не ми се ходеше до магазина, че е далеч  Mr. Green отидох на терасата да пуша и на последните 2 дръпвания го реших, влязох вътре и му казах - Хайде да се хванем на бас, ако вземем секцията, ще спра цигарите Grinning той каза - "няма да можеш", но все пак влезе в играта  Simple Smile

...Бях си решила, че ще си бъда пушач и толкова, защото ми харесва. И постоянно се чудех на хората, които спират цигарите. Винаги им казвах: Така или иначе всички ще умрем един ден. Дори не си представях, че аз ще бъда от тези, които ще поискат да спрат цигарите...

Същата работа бях и аз. Дори когато ги спрях не осъзнавах какъв е смисъла. Чак след това разбрах - никой не знае колко му е отредено да е на този свят, но докато е на него качеството на живот е различно - толкова жива не съм се чувствала от дете.

Иначе аз пушех последните години тютюн, който беше тежък и 6-7 цигари ми стигаха, 35 лв. месечно ми излизаше, т.е. финансовата страна на въпроса не ми е била водеща. Но направо се чудя на хора, които познавам и знам, че са много зле с парите, а и двамата пушат по кутия на ден от 4-5 лв. Свидят им се парите за ток зимата, но спокойно дават за цигари повече и то всеки месец. Аз нямам нищо против, всеки си решава за какво да си харчи парите, ама поне да не се оплакват колко не им стигат парите  Simple Smile

# 641
  • Мнения: 7 055
Аз ги отказах, защото се наложи, лекарите казаха. И бих призовала всички пушачи, които надничат,  четат темата и им се иска да ги откажат, а не намират сили - откажете ги сами, а не когато това се наложи и от това ще зависи здравето и животът ви. Никак не е лесно, но не е и невъзможно. Винаги съм имала желание да ги откажа, но не ми достигаше воля. Е, сега - от раз казах край. Пак казвам, никак не е лесно, но се преживява. Чувствам се горда, че съм успяла да победя себе си и страстта си към тая гадост. Дано е завинаги!

# 642
  • Мнения: 1 383
Аз ги отказах, защото се наложи, лекарите казаха. И бих призовала всички пушачи, които надничат,  четат темата и им се иска да ги откажат, а не намират сили - откажете ги сами, а не когато това се наложи и от това ще зависи здравето и животът ви. Никак не е лесно, но не е и невъзможно. Винаги съм имала желание да ги откажа, но не ми достигаше воля. Е, сега - от раз казах край. Пак казвам, никак не е лесно, но се преживява. Чувствам се горда, че съм успяла да победя себе си и страстта си към тая гадост. Дано е завинаги!

Точно.Добре е да се откажат преди да има по лоши последствия.

# 643
  • Мнения: 1 004
И аз така пушех до 10 цигари на ден и си ги правехме от тютюн. Та с една кутия тютюн излизат около 200 цигари, пък тя струваше 15 евро, плюс 1 евро за фишеци....т.е. аз съм изпушвала не повече от 25-30 евро на месец....изобщо не ги усещам сега. Освен това не се чувствам никак жива, чувствам се смазана в последно време, страшно уморена и изнервена. Не са по-бели зъбите ми, не дишам по-добре, не се наспивам по-бързо...т.е. нищо! /Или може би аз не обръщам внимание на тези неща  newsm78/ Нито пък съм имала проблеми с тоалетната след спиране.
И не го казвам, за да създавам тук объркване, а за да се знае, че не всеки, който решава да спре, ще изпита тези плюсове. Ако си настроен да ги изпиташ, може после да се разочароваш...
Единственото, което изпитах първите 1-2 седмици беше засилено сексуално желание, да го кажем така....чувствах се толкова дискомфортно, че си казвах, че няма повече да пропуша никога, че да не ми се налага да преминавам през същия ад, щото ....само глупости върши човек в такива моменти... Sad
А, и естествено разликата, което всеки ще забележи е липсата на гадна миризма...преди не я усещах, но после винаги усещах пушачите.
И другото, което споделих онези дни, е че повече алкохол пия и усещам, че имам нужда от него. Ако пропусна някоя вечер - липсва ми. Това е знак на алкохолизъм нали?  Rolling Eyes Иначе пия бира де. И съм направила корем! Аз, която никога не съм имала корем, дори след 2те раждания!
Освен това съм посягала на 2-3 пъти към безобидни успокоителни...от което нямах нужда с цигарите....
Ми това е....Аз просто не си търся положителни причини заради това, че не пуша. Защото няма да ги намеря. Но не съм спряла, защото търсех положителни промени, а защото ме беше страх от болести и защото ми беше писнало постоянно да стоя на пост и пуша, пуша, вечно в плана ми да стоят цигарите като задължение. А сега вече карам по инерция и някак не се замислям защо не пуша...

# 644
  • Мнения: 7
здравейте момичетаааа,на съм писала от много време ,ама академичната година започна и съм зарината от учене...та да се похваля 23 ден без да пуша и стигнах до извода ,че ми се допушва само ако много се ядосам..миналата седмица даже бях на дискотека и НЕ ПУШИХ! това се случва за първи път! успех на всички,които сега започват борбата,наистина не се отказвате от нещо хубаво,напротив!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт