Дискова херния - 10

  • 202 955
  • 769
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 5
Здравейте! От известно време наблюдавам темите във форума свързани със това така неприятно заболяване и най-накрая реших да ви споделя и за своята борба с дисковата херния. Имам я от 2-3 години и стигнах до нея след едно невероятно ходене по лекари, които просто не вярваха на никакви изследвания, според тях беше невъзможно да е ДХ. ( на 21 години съм) И така около 6 месеца.Започнаха лечения с какви ли не инжекции и лекарства, които помагаха само временно, а болката всеки път се увеличаваше, докато не отидох на ЯМР в София МЕД, където потвърдиха 5-6 мм херния.Отидох в Стара Загора на  преглед при доктор Теодор Дженев (горещо го препоръчвам, това е единствения лекар, който взе присърце случая ми) Направи ми блокада и болката изчезна. След 5 месеца обаче.. пак.Тогава вече отидох в Павел Баня за седмица. И понеже виждам, че доста от вас се нуждаят от информация относно лечението там, бих казала, че помага - да.Направих 7 екстензии тогава и още 7 преди около месец. И това иска търпение и постоянство,но откакто бях там, когато болката се появява, тя е за няколко дни и с подходящи кремове и коланчето ми минава. От 2 дни леките болки пак се появиха и преди малко в разговор с д-р Дженев ми препоръча да пия Нимезил по 2 пъти на ден, а ако не мине да отида пак при него за блокада. И в този ред на мисли, има ли друг, който е правил такива блокади?
Извинявам се за дългия пост. Simple Smile

# 61
  • На планетата земя
  • Мнения: 768
Май няма....имам познати на които са им правили,но мен лично ме е страх.

# 62
  • Мнения: 5
На мен когато ми я правиха за първи път въобще не бях чувала за такъв вид инжекции, но понеже болката беше нетърпима лекарят прибегна към този метод, оказа се много облекчаващ, и съвсем безболезнен. Разбира се е важно на кого ще се довериш да свърши тази работа. Слава на Господ, аз попаднах на добър лекар.

# 63
  • Мнения: 274
Здравейте!
Надявам се, че не досаждам вече, но от последната поръчка имам останали голямо количество Дискус Композитум н мит Калмия, както и Дискус Интервертебралис и един Фуникулус умбиликалис. Някой ако желае да пише.

# 64
  • Мнения: 759
Повечето тук имат ДХ на кръста... На майка ми са й казали, че има на 5 и 6 шийни прешлени. Почти не може да си движи дясната ръка. Дебелата й глава още не може да осъзнае, че трябва да отиде на балнеолечение... Къде бихте ми препоръчали точно в Павел баня? Може и на собст. разноски , не съм убедена, че тези по пътека ще й се отразят добре. Предвид, че прочетох макар и стари мнения за орязаните процедури и кофти храната... Упражненията на Норбеков важат ли и за врата?! До сряда е в болница още не знам какво ще й изпишат освен 20дни болничен.

# 65
  • Мнения: 5
Аз ходих в рехабилитационния център на д-р Гечев в Павел Баня. Доволна съм от постигнатите резултати, вече 2 пъти съм била там и ми помогнаха много. Временната болка все още се появява, но няма нищо общо с това,което съм преживявала преди да отида. Кризи не съм имала откакто бях там.

# 66
  • София
  • Мнения: 9 940
Да попитам, понеже ще сменям матрака - такъв с мемори слой (4см, върху дунапрен) по-подходящ ли ще е от чист дунапренов (най-плътния)?

# 67
  • Мнения: 19 326
Момичета, трябва да си направя ямр и се чудя къде. Много ме боли кръста от 6 месеца и отива надолу по крака. Мога ли да кажа просто на долен сегмент на радиолога? Кажете къде в София е най-добре да го направя.

# 68
  • Мнения: 36
Лумбален дял се води.Отиди на невролог или хирург и от симптомите които имаш,ще ти кажат къде да търсят.

# 69
  • Мнения: 759
Аз ходих в рехабилитационния център на д-р Гечев в Павел Баня. Доволна съм от постигнатите резултати, вече 2 пъти съм била там и ми помогнаха много. Временната болка все още се появява, но няма нищо общо с това,което съм преживявала преди да отида. Кризи не съм имала откакто бях там.
КОй точно е този рехаб. център? Има ли някъде назад в темите впечатления от там?

# 70
# 71
# 72
  • Мнения: 19 326
Лумбален дял се води.Отиди на невролог или хирург и от симптомите които имаш,ще ти кажат къде да търсят.
А къде да го направя? В Св. Иван Рилски добър ли е апарата? Или Вма е по-добре?

# 73
  • Мнения: 36
Аз правих преди няколко дни,но в Бургас.Гледай мощността колко е.Някоя "колежка" да каже къде е най-добре в София. Wink

# 74
  • София
  • Мнения: 120
ЯМР апаратите са добри в Св. Иван Рилски и в Токуда. Поне там са сравнително нови. За ВМА не препоръчвам, тъй като е доста стар и не вади добро изображение. Това ми го каза моя неврохирург, който ме оперира, а самия е работи във ВМА.

Общи условия

Активация на акаунт