Математически турнири - 28

  • 89 266
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 455
Математически турнири - 27

К  А  Л  Е  Н  Д  А  Р  Е  Н     П  Л  А  Н
на състезанията по математика, информатика, информационни технологии и лингвистика през учебната 2014/2015 година

http://www.math.bas.bg/smb/calendaren_plan/KalendarenPlan_2014_2015.pdf


Математика за всеки

Алек - портал за образование, математика, училища, задачи, резултати и турнири

Да учим математика

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Задачи от популярни математически състезания

Българският сайт за математика

И още задачи...

Математическият сайт на Божидар

Блог за математика в помощ на средното училище

Математически турнир " Черноризец Храбър"

Математически турнир " Иван Салабашев"

Математически турнир " Академик Кирил Попов" - Шумен

Съвети за състезатели по математика на всякаква възраст:

-Не решавайте трудни задачи в деня преди състезанието;

- Ако задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Номерата на задачите не винаги съответстват на трудността. Решавайте първо лесните задачи;

- Ако правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко. Когато се върнете, прочетете пак условието и решението на всяка задача;

- Стойте до края. Борете се за всяка точка. Записвайте на беловата дори и частични постижения и отговори;

- Някои задачи ще ви се удадат веднага, а може би някои не (тях ще наричаме "трудни"). Именно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намерят сигурен подход. Упорствайте и намерете решението. По това победителите се отличават от масата.

- Ако дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. Представяйте си нещата образно. Помислете малко дали не сте срещали някъде подобна задача. Не отделяйте повече от 40 минути на дадена задача. Опитайте друга. Хапнете шоколад. Ако дълго време нямате напредък, отидете до тоалетната. Освежете се. Много решения са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

Добре дошли, дами и господа!

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 14:56 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 91
Благодаря за Математически турнири 28
Финалът на SASMO , дори и за малките ученици, вероятно ще е с формат на английски език

# 2
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Не е ли по-добре да изчакаме какво ще кажат организаторите, ясно е ,че не могат да отидат всички, а това с дистанционните състезания, не ми се вярва да го допуснат на финала, защото колкото и да говорим за честност, аз оставям един процент съмнение, ако това се провежда по училища... Някъде са по-принципни от другаде и се създава неравнопоставеност. Например в някои училища децата от един випуск се слагат заедно в една стая, а не както би трябвало да бъде от различни класове и куп други подробности.

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 3 484
Кенгуруто ще бъде на 07.06 (събота) от 10:30 или 11:00

# 5
  • Мнения: 6 031
Кенгуруто ще бъде на 07.06 (събота) от 10:30 или 11:00

Участниците трябва да се явят в 10 часа.

# 6
  • Мнения: 839
КЛАСИРАНИ ЗА НАЦИОНАЛНИЯ КРЪГ НА ЕК 2014
http://www.math.bas.bg/smb/kenguru/2014/Klasirane_NK.htm

# 7
  • София
  • Мнения: 7 673
Кенгуруто ще бъде на 07.06 (събота) от 10:30 или 11:00
Участниците трябва да се явят в 10 часа.
В СМГ ли?

# 8
  • Мнения: 6 031
Кенгуруто ще бъде на 07.06 (събота) от 10:30 или 11:00
Участниците трябва да се явят в 10 часа.
В СМГ ли?
Да.

# 9
  • Мнения: 21 455

Тук е наличен и списъкът с допуснатите до национален кръг, и кога и къде трябва да се явят участниците, и телефон, факс и електронна поща за контакти при необходимост.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте!
Благодаря за новата тема, от голяма полза сте ми!  bouquet
В училището на сина ми не ни информират за никакви състезания.



Предни години колко време след състезанието ПМЗ Варна са излизали отговорите и резултатите ?
Благодаря!

# 11
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Поне след 10-тина дни, ако не бъркам. Около 24-ти май.

# 12
  • Мнения: 4 204
Благодаря и аз за темата!  bouquet



Ant12, ценя твоето мнение, базиращо се на опит, анализ и информираност.
Факт е, че нямам време да ровя и чета, а и честно казано не знам къде. В такива случаи изключително много разчитам на твоето мнение , както и на това на още 2-3 потребители, за които съм си решила, че са добре информирани.
Аз също попаднах на информация/ от ФБ/,мнение на организатор на азиатското състезание, че ще има финал в Несебър. Не се задълбочих, защото не ми е минавало през ума да пращам сина си на този финал. Стори ми се изключително тъпо, в разгара на сезона да се бие път до там при положение, че повечето деца в челото са от София. В крайна сметка не отхвърлих варианта на 100%, а си оставих вратичка за размисъл само и единствено ,ако от СМГ направят някаква организация. Също така още в началото бях на мнение, че независимо от класирането на сина ми, няма да се ходи в Китай./ а всъщност класирането му никак не е лошо/ В училище това състезание въобще не беше коментирано, а все си мисля, че ако е имало дори идея да се ходи в Китай щяха да кажат на учениците.
Така че мисля, че за тази година приключихме с това азиатско състезание. Laughing

За моя син от интерес е АК. Друго през лятото няма да има.

Ant12, Благодаря ти още веднъж, че се включваш и улесняваш лично мен много.

# 13
  • Мнения: 19
 На сайта на МГ Варна вече има информация за първите приети четвъртокласници,а така също и кога ще излязат резултатите от ПЗМ:

http://www.mgberon.com/html/index.php

# 14

Общи условия

Активация на акаунт