Математически турнири - 28

  • 89 275
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 204
Великото състезание.
Вече ми досади навсякъде да чета за него като , че е кой знае какво. Стотици медалисти.
Като хвърлих един бърз поглед участниците са само от 5 страни.
Съмнявам се да се направи организация от наша страна.

# 16
  • Мнения: 21 455
Великото състезание.
Вече ми досади навсякъде да чета за него като , че е кой знае какво. Стотици медалисти.
Същото като " Математика без граници". Наличието на такова огромно количество медали някак силно снижава стойността им.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 027
Великото състезание.
Вече ми досади навсякъде да чета за него като , че е кой знае какво. Стотици медалисти.
Същото като " Математика без граници". Наличието на такова огромно количество медали някак силно снижава стойността им.

Абсолютно вярно. И двете ми приличат в бг вариант на коледното и великденското. В което пък няма лошо да се състезават и децата извън МГ-тата. Иначе аз продължавам да си се чудя кои , примерно 3-4 състезания, са най-важните и с най-голяма тежест в 5-6 клас.

# 18
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Великото състезание.
Вече ми досади навсякъде да чета за него като , че е кой знае какво. Стотици медалисти.
Като хвърлих един бърз поглед участниците са само от 5 страни.
Съмнявам се да се направи организация от наша страна.
Състезанието не е ВЕЛИКО, но задачите не бяха от най-лесните , при това за 90 мин.  Не може сложността да се сравнява с тази на Коледно или Великденско ,затова си се радваме. На повечето Азиатски състезания се дават по много медали, дори и миналото лято в Бургас беше така. Ние си знаем, че не е престижно колкото ПМС или Национален кръг на Олимпиадата, но е долу-горе  толкова трудно ,колкото Австралийското състезание, през лятото, само дето не е на Английски език. Колкото до ходенето в Китай, това е по-скоро химера, отколкото действителност........ smile3516

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Великото състезание.
Вече ми досади навсякъде да чета за него като , че е кой знае какво. Стотици медалисти.
Като хвърлих един бърз поглед участниците са само от 5 страни.
Съмнявам се да се направи организация от наша страна.
Състезанието не е ВЕЛИКО, но задачите не бяха от най-лесните , при това за 90 мин.  Не може сложността да се сравнява с тази на Коледно или Великденско ,затова си се радваме. На повечето Азиатски състезания се дават по много медали, дори и миналото лято в Бургас беше така. Ние си знаем, че не е престижно колкото ПМС или Национален кръг на Олимпиадата, но е долу-горе  толкова трудно ,колкото Австралийското състезание, през лятото, само дето не е на Английски език. Колкото до ходенето в Китай, това е по-скоро химера, отколкото действителност........ smile3516
+1

Каква "организация да се направи от наша страна"? Ако имаш около 2000 Евро, които се чудиш къде да натаманиш си правиш организацията. Ако се очаква някой да ти поеме част или изцяло разходите - няма да се случи. И къде пък чак толкова четете за него? Аз не съм попадала на много информация за това състезание.

# 20
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Великото състезание.
Вече ми досади навсякъде да чета за него като , че е кой знае какво. Стотици медалисти.
Същото като " Математика без граници". Наличието на такова огромно количество медали някак силно снижава стойността им.

Абсолютно вярно. И двете ми приличат в бг вариант на коледното и великденското. В което пък няма лошо да се състезават и децата извън МГ-тата. Иначе аз продължавам да си се чудя кои , примерно 3-4 състезания, са най-важните и с най-голяма тежест в 5-6 клас.

За мен най-престижното е Пролетно математическо състезание, другото по сложност е Салабашев и може би в Ямбол -Роман Хайнацки ,когато се провежда там, в Габрово тази учебна година в шести клас задачите бяха доста трудни и нямаше максимален резултат , състезанието се провежда в града, не дистанционно и това създава много хубава атмосфера, регламента е интересен с отнемането на точка, ако си сбъркал резултат.  Аз смятам, че не е без значение дали се провеждат дистанционно или на място.

# 21
  • Мнения: 4 204
Не знам колко е било трудно, не съм гледала задачите, но факта, че има 1200 медалисти за 5 клас ми е достатъчен да преценя колко време да му отделя.
И 2000евро да имаш не можеш да се метнеш на самолетчето и да отидеш. Затова има организатор от наша страна. Пращат се покани....Четете преди да се заяждате.
Къде четем ли? Че тук малко ли се изписа. Като добавим и ФБ- вече го сънувам.

Ок, Няма да  пречим, радвайте си  се.

# 22
  • Мнения: 91
Сингапурското състезание беше със сериозни и сложни задачи. Това предполагам е видно за участващите във форума математици. Е, наистина има голям брой медалисти. Наградите стимулират и радват учениците. Но тези награди не обезценяват отличните постижения на  българчетата, които  виждаме от първите места  в глобалната класация /онзи, за когото са важни само 1, ,2, 3 място, има възможност да ги проследи/.
Съгласна съм с Pomakova за ПМС

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
Не знам колко е било трудно, не съм гледала задачите, но факта, че има 1200 медалисти за 5 клас ми е достатъчен да преценя колко време да му отделя.
И 2000евро да имаш не можеш да се метнеш на самолетчето и да отидеш. Затова има организатор от наша страна. Пращат се покани....Четете преди да се заяждате.
Къде четем ли? Че тук малко ли се изписа. Като добавим и ФБ- вече го сънувам.

Ок, Няма да  пречим, радвайте си  се.

Ние получихме покана. Това ли означавало "организация от наша страна"? Ми ето я - има я, покани получени. ....Кой се заяжда?  newsm78
Мен например не ме вълнува състезанието във Варна, но трябва ли да скачам на всички които се интересуват от това кога ще излязат резултатите и какви са били задачите за миналите години? В темата се пише за различни математически състезания, сложността и престижността не е уточнена.

П.П. Вечно ще съм признателна, че така благородно ни позволявате да си се радваме  bowuu

Последна редакция: чт, 15 май 2014, 19:50 от Onna-bugeisha

# 24
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Сингапурското състезание беше със сериозни и сложни задачи. Това предполагам е видно за участващите във форума математици. Е, наистина има голям брой медалисти. Наградите стимулират и радват учениците. Но тези награди не обезценяват отличните постижения на  българчетата, които  виждаме от първите места  в глобалната класация /онзи, за когото са важни само 1, ,2, 3 място, има възможност да ги проследи/.
Съгласна съм с Pomakova за ПМС
Благодаря за подкрепата, защото започнах да си мисля, че аз нещо не съм наред. По принцип тези списъци са само на децата с награди, но участвалите на фона на наградените са в пъти повече, но нека спрем, състезания много  и предстоят още, така, че всеки си преценява

# 25
  • Мнения: 91
Simple Smile Преди да спрем, държа да кажа отново, заради информативност към аудиторията на форума,че  SASMO е състезание със сериозни задачи .

# 26
  • София
  • Мнения: 4 027
Да внеса яснота, понеже виждам че се е разбрало по различен начин от този, който исках да вложа.
Имах предвид, че двете състезания - 'сингапурското' и "математика без граници" са масови състезания, които дават много медали. И това е приликата им с коледното и великденското, а не трудността на задачите. Ако се разгледа класацията и на двете състезания се вижда, че златен медал не получават децата с първи резултати, а първите да кажем 10 резултата са наградени със златен медал , следващите 10 са със сребърен и т.н. Вижда се , че само в някои от категориите има пълен брой точки, което показва, че задачите не са елементарни. Но многото медали правят състезанията да изглеждат не толкова сериозни.
Pomakova, благодаря за преценката за състезанията. Струва ми се логична.  Peace

# 27
  • Мнения: 668
Не знам колко е било трудно, не съм гледала задачите, но факта, че има 1200 медалисти за 5 клас ми е достатъчен да преценя колко време да му отделя.
И 2000евро да имаш не можеш да се метнеш на самолетчето и да отидеш. Затова има организатор от наша страна. Пращат се покани....Четете преди да се заяждате.
Къде четем ли? Че тук малко ли се изписа. Като добавим и ФБ- вече го сънувам.

Ок, Няма да  пречим, радвайте си  се.


А би трябвало да се погледнат задачите преди да се прави толкова нападателен и яростен коментар. Нямам претенции да мога да преценя  нивото за 5 клас, но за 3 си е на светлинни години от Великденско и Коледно....


# 28
  • Мнения: 4 204
" нападателен и яростен коментар" -  Joy Много интересно определение на моето мнение.
Много сте докачливи! Твърде лично приемате написаното. Избора е ваш!

# 29
  • Мнения: 41 247
Иначе аз продължавам да си се чудя кои , примерно 3-4 състезания, са най-важните и с най-голяма тежест в 5-6 клас.

Ей тук има една табличка, в която са много добре подредени важните национални състезания. Ще помогне за постигане на консенсус кои са най-важните Grinning

http://www.bgmathcafe.com/maths-competitions-by-grade.html

Иначе и на най-важните и престижни състезания се дават много медали. Общо взето златни, сребърни и бронзови медали се дават по съотношението 10%/20%/30% или 8%/15%/25% или нещо подобно. Та ясно е, че ако в някое състезание участват хиляди деца и медалите ще са хиляди.

Общи условия

Активация на акаунт