Любители на Котки Тема 87

  • 42 508
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 001
Брей, че сте хубави всички!

Момичета с какво се чистят косми от дрехи. Косми знаете от какво - от любимите ни мърчовци.
Всичко ми е в сиви дълги косми. Сега вече само с една специална четка го реша.
С фурминатор не става. Едно, че не дава, друго че след това става звяр, така ми дере краката от него.
С широко тиксо. Peace

# 736
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
От Юск взимах ролки за почистване на дрехи, бяха 3 за 1,50 лв. И по други магазини ги има, но там ми бяха най-изгодни. Особено Маша веднъж като видях как е лежала по белите пердета в детската стая със седмици, без да я видим на перваза на прозореца, направо зле ми стана, но половин ролка по-късно щетата беше овладяна.

# 737
  • Мнения: 471
 Здравейте момичета! Чета ви отдавна и много ме радвате с грижите които полагате за животинките си. Регистрирах се наскоро но все не ми стига смелост да пиша. Днес се престраших защото искам да ви питам нещо. Имам котка : син британец мъж на 1г.и 3м. (мъж малко силно казано щото е кастриран) . Голям УБАВЕЦ и го обичам много. Искаше ми се да кача снимка но не знам как. Та от месец може би от време на време повръща. Яде само гранули за британски котки или други модели пак на Роял канин  като беше по малък опитваше всяка храна и човешка и паучове после постепенно спря а напоследък нищо друго освен гранули. Не повръща често на 5-6 дни но се е случвало  на ден и два пъти . Иначе е в добра кондиция игрив е спокоен щастлив ако някой играе с него и така докато не повърне после заспива става и никакви проблеми до след няколко дни.... Не ми се иска да го водя на доктор (от Плевен съм) нещо не им вярвам много напоследък. Ще се радвам ако някой сподели че е имал такъв проблем и не е страшно. Извинявам се за дългото и объркано писание но ми е за пръв път.

# 738
  • Мнения: 637
Като за началото - допитай се за специалист и го заведи на доктор  Naughty
Дори за по-сигурно на два, просто за консултация, не е казано че веднага трябва да предприемаш казаното от тях.
Даваш ли му нещо за по-лесно смилане на погълнатите косми: дали ще е трева, или специалните за целта гранули?


Ето как Пухи събира последните слънчеви лъчи:

# 739
  • София
  • Мнения: 13 163
Benita, какво повръща? Както ти е казала Смехулка, ако не приема нещо за смилане на космите, повръщат често. Обикновено е бистро с топка косми. Понякога няма и топка, а едва като забършеш повърнатото се забелязват. В това няма нищо обезпокоително. Могат да повръщат и от лакомия - освобождават се от излишъка. Тогава изхвърлят храна. И това е по-скоро безобидно. Но може да има и други сериозни причини, които ние няма как да знаем, защото не сме ветеринари.  Wink

# 740
  • Мнения: 471
Благодаря че се отзовахте !!!! Да имах съмнения че от лакомия повръща защото повърнатото  са по скоро мокри гранули набъбнали и смляни и абсолютно цели .... няма пяна няма косми като цяло твърдо.... дано това да е ... Той си е лакомник дебел охранен спокоен но винаги готов за игра.  Единствено това повръщане от време на време ... Чакам сина ми дойде и ще го накарам да ме научи как да качвам снимки да ви го покажа ... Много много ви благодаря !  bouquet

# 741
  • Мнения: 471
Смехулка, голям красавец този Пухи !!! Не те ли е страх че може да падне от отворения прозорец - изглежда ми височко ...На мен това ми е големия кошмар . Аз съм на 3ти етаж но отдолу има гаражи и реално си е 4ти. Моя Мишо си се разхожда най спокойно по парапета аз като го видя направо ми спира дъха ...Най лошото е че няма начин да се обезопаси а не мога и да го спра да се качва .

# 742
  • София
  • Мнения: 13 163
Заповядайте в новата тема

Мога да правя промени в следващите 24 часа. Ако искате да включа коте в списъка, да препоръчате ветеринар или интересна/полезна статия, моля, пишете ми на лични.

Напомням, че записването в темата става със снимки. Не се ослушвайте!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт