КРУИЗИ /тема 4/

  • 65 111
  • 759
  •   3
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3 771
Bled,  утре се прекачвате за Дубай, нали?  Приятно плаване и да ни чакате там... Mr. Green Peace
И аз искам круиз от Венеция, ще следя за 2015 нещо изгодно...

Благодаря ти, багажа е готов, утре потегляме.
Ще бъдем в Дубай на 12-12 в 8.00 ч., оглеждай се за MSC Orchestra.
Ако си пропуснала маршрута, ето го:
Скрит текст:
25.11.2014   Venice, Italy   -   17:00
26.11.2014   Bari, Italy   12:00   18:00
27.11.2014   At sea   -   -
28.11.2014   Piraeus/Athens Acropolis, Greece   07:00   18:00
29.11.2014   Heraklion, Greece   08:00   18:00
30.11.2014   Rhodes/Lindos, Greece   08:00   18:00
01.12.2014   PSD-Suez Canal Transit, Egypt   -   -
02.12.2014   SUZ-Suez Canal Transit, Egypt   -   -
03.12.2014   Aqaba/Petra, Jordan   10:00   18:00
04.12.2014   At sea   -   -
05.12.2014   At sea   -   -
06.12.2014   At sea   -   -
07.12.2014   At sea   -   -
08.12.2014   Salalah, Oman   09:00   18:00
09.12.2014   At sea   -   -
10.12.2014   Muscat, Oman   08:00   18:00
11.12.2014   Khor al Fakkan/Al Fujayrah, U.Arab Emirates   08:00   18:00
12.12.2014   Dubai, U. Arab Emirates   08:00   -
13.12.2014   Dubai, U. Arab Emirates   -   -
Не правим планове за Дубай, познаваме го добре. Ако става за плаж, ще разпуснем, може би на Jumeirah. След това по моловете и толкова.
Пуснах запитване, дали могат да ни сменят датата на обратния полет/пакет е/ с няколко дена. Ако стане ще имаме още време за разпускане, без да обикаляме, правили сме го.
Всеки който обича круизите, трябва да направи такъв от Венеция.
Докато все още минават през лагуната.
Напълно те подкрепям за Коста, познавам Costa Fascinosa и Lili1973Wien да не го мисли много, резервирай при изгодна оферта.
Пожелавам и на теб страхотно време и попътен вятър.
Хайде до скоро, успех и удоволствия на всички.
sereiadomar ще имаш информацията за Хамбург, но няма да е скоро...
  bouquet

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Тук съм отново с въпрос. Гледах влаковете от Милано до Генуа в сайта на трениталия и се чудя дали  да купя предварително билет или като отидем? Има ли вероятност да няма билети или да са по-скъпи на място? Два дена ми излиза различна цена -първо 36 евро за 4 билета, след това 52 евро. И освен това излиза влак чак в 3 без 10, а полета ни пристига рано сутринта - не са ли по-чести тези влакове?
И още нещо-как стои въпроса с официалните вечери за децата? Сина ми е на 17 и има сака, панталони и ризи, но дъщеря ми е на 11 и няма официална рокля- е има, но те са лятни с презрамки и гол гръб. Как може да се облече тя например? Да купуваме рокля ли?

# 272
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Nе е възможно да има влак чак в 3.Западното направление посока Генуа и сетне Франция  е основно и съм почти сигурен , че всеки час има някакъв влак а дори и по често.ЕВРОСТАРа  всеки билет е с фиксиран вагон и място в него, ден , час маршрут:МИЛАНО - ФЛОРЕНЦИЯ ни беше на всеки половин час,до ФЛОРЕНЦИЯ- 42 евро/човек за 2 часа. Регионалните влакове са до два пъти по бавни но и толкова по евтини.Купуването на билет не е толкова сложно и достатъчно бързо за да си блъскам главата от тук.Билетите без Евростара са без фиксиран вагон и място в него, ден , час и се валидизират на перона от едни жълти автомати.ВНИМАВАЙТЕ!!!Ако не валидизирате билета той е невалиден и ще ви глобят безапелационно без да се интересуват от това , че сте чужденци.
За дрескода не се тoрмозете чак толкова.Няма да ви върнат , ако не сте чак толкова официални.На кораба е достатъчно топло да се ходи с голи гърбове и ефирно облечени.

# 273
  • Мнения: 11
Тук съм отново с въпрос. Гледах влаковете от Милано до Генуа в сайта на трениталия и се чудя дали  да купя предварително билет или като отидем? Има ли вероятност да няма билети или да са по-скъпи на място? Два дена ми излиза различна цена -първо 36 евро за 4 билета, след това 52 евро. И освен това излиза влак чак в 3 без 10, а полета ни пристига рано сутринта - не са ли по-чести тези влакове?
И още нещо-как стои въпроса с официалните вечери за децата? Сина ми е на 17 и има сака, панталони и ризи, но дъщеря ми е на 11 и няма официална рокля- е има, но те са лятни с презрамки и гол гръб. Как може да се облече тя например? Да купуваме рокля ли?

Ние пътувахме септември от гарата на Милано до Геноа с регионалните влакове. Мина без никакви проблеми. Влаковете бяха доста на често, миля че през час. билети си купихме директно от гарата на автоматите, стана много лесно. За цената не сам сигурна...разлика миля, че имаше само в класата /1 или 2/
Относно официалните вечери на кораба...на първия круиз, който правихме, дори и не знаехме, че има официални вечери и си отидохме съвсем нормално облечени  Joy така че, спокойно, не е задължително да сте супер елегантни с бални рокли и смокинги  Wink

# 274
  • Мнения: 2 860
Само за да видя мъжа ми в смокинг ще го кача на круиз  Joy

# 275
  • Мнения: 90
rrp, на 12 този месец пътувахме от Milano Centrale до Genova, така че имам най-нова информация.
Влаковете са на всеки час. Цената на билета в една посока е 20,5 евро-втора класа със запазено място      (Intercity).Времетраенето е 1ч. и 40 мин. Билетите си взехме на гише на гарата. Носач ни предложи да ни занесе багажа до точното място и точния вагон. Предложихме му 5 евро и той ни заведе много бързо и лесно до съответния перон. Влакът беше доста препълнен и имаше хора, които пътуваха в коридора, така че запазените ни места бяха добър избор.
Щом круизът ви тръгва от Геноа, значи сте с MSC или COSTA, а при тях дрескода при Гала вечерите не е толкова строг. Нека дъщеря Ви облече тоалет, с който я водите на вечеря в ресторант. Достатъчно е да не е по шорти или дънки. Simple Smile

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Уау, много скъпи тези билети, аз сега като ги гледах в трениталия с интерсити ми излизат по 9 евро/човек-значи най-добре да купувам от тук.

# 277
  • Мнения: 737
SofiaBG, може ли да разкажеш малко повече за круиза, от който се завърна. Аз не можах да го запазя, защото мъжа ми не можа да си вземе отпуска за толкова много време, но вече се оглеждам за нещо през пролетта. От полза ще е, ако може само да маркираш къде сте ползвали екскурзии и къде сами сте се разхождали...

# 278
  • Мнения: 642
Плавала съм с Costa Deliziosa,  корабите са подобни, гледах ги преди круиза на видеоклипове и снимки.. Много хубави кораби, големи, луксозни.. Компанията на мен лично много ми харесва,  като обслужване, атракции и забавления... Храната, услугите,  корабните екскурзии,  шоутата в театъра,  ресторантите и всичко останало беше на ниво... Изкарахме невероятен круиз, персонала беше винаги усмихнат, услужлив и внимателен към всички гости.  Чувствахме се като в 5-звезден хотел... Препоръчвам на всички  Соsta cruises... Peace Сега през декември пак ще плаваме с тях и въобще не мисля да сменям компанията, а само дестинациите... Mr. Green

Здравей, удобно ли е да ти пиша на лично съобщение, за да те разпитам малко за круизите на Costa? 

# 279
  • Мнения: 642
sereiadomar ще имаш информацията за Хамбург, но няма да е скоро...
  bouquet

Няма проблем, круизът, който съм набелязала от Хамбург е чак през юни-юли... ако по-нататък пишеш за други пристанища, ще е супер да включиш и Стокхолм, видях, че Costa имат интересни маршрути от там. Приятно пътуване и да се върнеш с много тен от Дубай  Simple Smile

# 280
  • Мнения: 4 734
sereidomar, пиши ми и каквото мога ще помогна... Peace

Дрес кода на гала-вечерите е много относителен... Имаше жени с бални рокли с презрамки, воали, дантели и т.н. Това бяха предимно италианките...Имаше и мъже по пуловери и дънки.. Първата вечер на кораба обикновено е гала-вечер за "Добре дошли".. Ние обаче не знаехме и не си сложихме предвидените за това официални тоалети.. Аз малко се ядосах и исках да се върна да се преоблека, но сервитьорите ме разколебаха, че нямало нужда.. Лошото е, че ни направиха снимки за албума от кораба. Но аз бях с копринен потник и черна пола, мъжа ми с шарена риза с дълъг ръкав и черни дънки.. Така че кой както иска и му е удобно.. Децата бяха с полички, летни рокли.. На кораба е много топло... За втората гала-вечер с капитана също правят снимки с него и е добре да сте по-официални.. Аз например бях с финна рокля до колената и късо кожено сако отгоре. Мъжа ми с костъм и вратовръзка беше само до снимките, после остана по риза и панталон.. Тази година май няма да носим сакото, отиваме на топло и надали костюм ще е удачно... newsm78

Последна редакция: вт, 25 ное 2014, 20:11 от lunna pateka

# 281
  • С-я
  • Мнения: 37
Здравейте,
Извинявам се, че нахлувам и малко се отклонявам от основната тема, но може ли някой да ме насочи към изгодни круизи по Дунав. Търся за лятото на 2015г. За родителите ми и техни приятели. Затова и бюджетът не е много широк. Всякаква информация ще е добре дошла.
Благодаря ви предварително

# 282
  • София
  • Мнения: 3 771
Бари, Италия



Приятно, слънчево време.
Топли кроасани с капучино.

Въпрос от ТУК
азиа_asia
Без шега и съвсем приятелски.
Според мен „банални“ пристанища няма.
Има такива, които няма как да не повтаряш непрекъснато, поради факта, че такива са круизите в Еропа.
Няма да ти казвам точната бройка на обиколените пристанища от нас, фрапираща е/стотици/.
Само сега са вече 18, а остават още 8/общо 26 за 40 дни/. От тях, само 5 ще бъдат нови за нас.
Защо го казвам, когато имаш много голям брой круизи по света, да спреш на ново пристанище е събитие. Имаме цели круизи, в които всички пристанища са познати. Случва се понякога да взимаме круиз с десет спирания, където само едно е ново за нас/такива бяха последните два/.
В момента на този, непознати са само Salalah-Oman, Muscat-Oman и Khor al Fakkan/Al Fujayrah-U.Arab Emirates. Седем други са познати, включително Aqaba/Petra – Jordan.
Но защо круиза да се приема само като средство да спреш на дадено място? Съвсем не е така…
Имаш кораб и всичко, което се предлага на него…Има много моменти в които ние въобще не слизаме.
Имаш толкова развлечения, почивки, плаж, че понякога не мислиш за слизане.
Да, имаш място на което спираш, но задай си въпроса от пристанището колко още можеш да посетиш в рамките на деня, понякога два. Много, десетки, и ти го правиш, затова спираш десетки пъти на едно и също място.
Да вземем в момента Бари, на пръв поглед повече от „банално“.
Спирали сме тук, не мога да ги изброя, повече са от 20 пъти/слагам и тези от фериботи/. Няма да изброявам какво да се види в града, има много, но за два пъти си готов.
Само от кораба ти се предлагат още десетки възможни прекрасни места, които да обиколиш, но ти с едно спиране можеш да избереш само едно-две. Тоест другите остават за друг път.
Ще спомена, малка част от тях /видяни от нас/, да стане ясно:

CITY TOUR Бари и десетки забележителности, начело с храма Св. Николай и неговите мощи.
BEACH TOUR
Alberobelo уникат…
Sassi di Matera, без думи…сочено за едно от първите места в Италия с население.
Пещерите на Castellana
Monopoli
Conversano и замъка
Casamassima, манастира Свети Анджело, замъка Centurion и др.
Bitonto пак замък, пак църкви, катедрали и т.н.
Giovinazzo пак същото….
Gargano National Park уникални места, трябва малко повече време, ако точките на спиране са повече.
Manfredonia, много история и забележителности…
San Giovanni Rotondo, Padre Pio
Monte Sant'angelo пещерата - Светилище на Свети Архангел Михаил
Има още много, но да спрем до тук…

Това са уникални места, които спокойно могат да се посетят с кола под наем или екскурзия в рамките на деня, като се избере едно или две/възможно е и повече/.
Специално ние сме избрали друго, Polignano A Mare или по точно ТОВА
като ще се разходим отново в Monopoli. Бързо, рационално със скромно хапване.
Надявам се да си ме разбрала, защо „банални“ пристанища няма.
И примера е с едно от най-малко популярните с най-малко забележителни места, да не говорим какви са възможностите при другите.
С най-приятелски чувства ще ти разкажа повече, за където пожелаеш…
С това отговорих и на няколко въпроса/лични/, относно спиране в Бари.

Sereiadomar
  bouquet
Polkidot
Ще ти пусна малко информация, за съжаление нямам време да ти разкажа повече.

# 283
  • Мнения: 138
Здравейте,
Извинявам се, че нахлувам и малко се отклонявам от основната тема, но може ли някой да ме насочи към изгодни круизи по Дунав. Търся за лятото на 2015г. За родителите ми и техни приятели. Затова и бюджетът не е много широк. Всякаква информация ще е добре дошла.
Благодаря ви предварително

Наши приятели имаха круиз по Дунав. Пътуваха до Виена, за да се качат от там. Ходиха до делтата на Дунав и после слязоха в Русе. Мисля, че няма такъв дунавски круиз, който да тръгва от България и да се връща от България ако търсиш такъв. Просто българските пенсионери не правят подобни круизи, за да има атрактивни и изобщо да има оферти.

# 284
  • С-я
  • Мнения: 37
Egonna, точно такъв круиз търся. Ще съм благодарна, ако се намери някаква информация за лято 2015. Засега не намерих такава за круизи, които свършват на бг територия. Благодаря отново на всички

Общи условия

Активация на акаунт