КРУИЗИ /тема 4/

  • 65 110
  • 759
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 53
Здравейте, мисля, че Дубай сам по себе си като дестинация си заслужава да се отделят поне 7 дни...били сме там и от опит го казвам! Ако имате нужда от информация за Дубай, мога да Ви пратя на email .

# 346
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Подкрепям Роси с две ръце за Дубай седмица и повече, но не по-малко Simple Smile

# 347
  • София
  • Мнения: 3 771
Някога, преди един век, е било така:



Сега е така:



Или ТАКА

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА КРУИЗНИ ПЪТЕШЕСТВЕНИЦИ
ПРОДЪЛЖАВАЙТЕ В СЪЩИЯ ДУХ
БЪДЕТЕ МНОГО ЗДРАВИ
ПОКОРЕТЕ СВЕТА С КОРАБИ !!!


НОВИНИ

Най-новото, което ни очаква през тази година: кораби, нови маршрути, компании....

Alaskan Dream Cruises - Alaska

Windstar Cruises, Star Breeze-Roma, Catania, La Valeta, Gozo, Trapani, Sorrento,Capri.

Viking Cruises, Viking Star - Берген, Стокхолм, Санкт Петербург, Хелзинки, Талин, Гданск, Берлин, Копенхаген и Ставангер.

Princess Cruises, Japan Getaway-Japan Getaway, Grand Japan & Taiwan

Royal Caribbean, Quantum of the Seas - China

Compagnie du Ponant - Le Lyrial-Athens to Dubrovnik

Uniworld River Cruise - Splendors of Egypt and the Nile

P&O Britannia - Кариби, Балтийско и Средиземно море

Wendy Wu Tours - Irrawaddy Voyager- Myanmar (Burma)

Norwegian Cruise Lines, Norwegian Escape- Източни Кариби

CroisiEurope - Круиз по река Лоара

Crystal Cruises - Best of the Baltic

Azamara Club Cruises - Bali & Great Barrier Reef

Crystal Cruises - Northwest Passage

ПОПЪТЕН ВЯТЪР, ГЛАДКО МОРЕ, УНИКАЛНИ МАРШРУТИ...
За всички вас...

Последна редакция: пт, 02 яну 2015, 14:06 от Bled

# 348
  • Бургас
  • Мнения: 258
Привет, момичета и Честита Нова Година!!! Много пътешествия и много усмивки да има!
Чета темата от няколко месеца, но едва сега склоних мъжо да пътешестваме по вода  Heart Eyes Предвид факта, че почти година го навивах за Дубай, сега всичко се случи сравнително бързо  Mr. Green
Мечтата ми е този маршрут - Barbados , Martinique , Dominica , Guadeloupe , Antigua , La Romana, Aruba , Curacao , Bonaire , Kingstown , Grenada , Barbados, но финансово има още време, докато го осъществим. Много ни хареса круиза на lyuba84 - Барселона, Казабланка, Фуншал, Санта Круз де Тенерифе, Аресифе, Малага, Барселона.
Сега ще се върна в темите назад, да попрочета по-подробно за него.
Също така приемам всякакви съвети и ще следя за промоциите, които пускате в темата. Ориентирали сме се към месеците март-април, та все се успокоявам, че има още време да избирам.
Блед, адмирации за темата и за помощта, която оказваш на всички   bouquet

# 349
  • Мнения: 68
Здравейте  искаме  да  планираме  круиз  от  Маями  до  Маями,тоест  с тръгването  от  Маями  да  обиколим  някой  карибски острови  и  аз  не  знам  точно  кой круиз.
Проблема  е че  много  ме е  страх  от  вълнението  в  океана  и  изобщо  не  знам  дали  ще  се  навия.Някой  да  е  плавал  по  Карибите от  Маями  някакви  съвети  какво  да очаквам като  цяло  и има ли причина  да ме  е страх? newsm78

Била  съм на  2  круиза  в Средиземно море но океана  многооо ме плаши..

# 350
  • Мнения: 3 841
За много години и от мен! Освен здраве, ви пожелавам поне по един приказен круиз през новата година!

Круизите из Карибите не са в океана, а в Карибско море. Тоест пак си в море. Като цяло най-хубавото време за посещение на Карибите между Коледа и Великден, тогава времето е супер, морето спокойно. През останалото време, не че не става, но има вероятност от дъждове и/или урагани, особено октомври и ноевмри. Круизните компании се съобразяват с времето, няма да наврат кораб в окото на ураган. Сменят маршрута, например.
При нас само при излизането от Маями имаше леко вълнение, ама нищо страшно. Може да хванете круиз от Сан Хуан, Пуерто Рико. Кои острови да посетите трябва сами да решите, според личните ви предпочитания. Също има круизи, които почти всеки ден са на различно пристанище, плават само вечерта, което е също вариант, ако много те е страх.

# 351
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Сега като бяхме на Трансатлантическия казваха, че океана клати по-малко от Средиземно море и е факт. А Индийския океан са високи и дълги вълните

# 352
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте! За много години, живи и здрави и много пътешествия ви пожелавам!
Влизам с молба, основно към любчето, а Блед , ако има възможност, също, да сподели за круизните портове на Канарите. НИе заминаваме след две седмици и ще се радвам на някаква инфо от първа ръка. Ще спираме на Тенерифе, Ла Палма, Фуншал /там сме ден и половина/, Фуертвентура. Тръгваме и се връщаме на Грен Канария. В Тенерифе много ми се ходи в този Лоро парк, ама се притеснявам дали ще ми стигне времето  newsm78, не, че нямаме цял ден, но ни се щеше да разгледаме и Санта Круз. Какво ще кажете вие? Благодаря за всякакви подсказки по темата.   bouquet

# 353
  • Мнения: 4 734
Момичета за много години.. Да сме живи и здрави и много да пътешестваме през новата година.. Peace
Ние се върнахме от нашия круиз преди 2 седмици някъде и вече чертаем нови планове за 2015... Имаме доста идеи, просто не знам на коя ще се спрем... Mr. Green Ако ще е круиз ни се иска да се качим на най-новия кораб на Коста - Диадема, но нещо маршрута му не ни допада особено... А той върти един и същи маршрут в средиземно море от пускането си през ноември 2014...
Другата идея е семейна ваканция (с децата)на море в Египет или Тунис. Някой ходил ли е на такава да каже къде е по-хубаво?  newsm78

# 354
  • Мнения: 2 860
В Египет бях през ноември. Препоръчвам Ел Гуна, може да прочетете в нета за курорта.

# 355
  • Мнения: 53
Здравейте, ние сме били на почивка в Египет /1 нощувка в Кайро/, заедно с круиз по Нил /3 нощувки-качихме се от Асуан до Луксор/ и 2 нощувки в Хургада /това беше преди размириците октомври 2010год./ Останахме много доволни и си беше наистина приключение, в Хургада е добре за гмуркане и разходка с лодка. В Тунис сме били само в столицата, но определено мисля, че в Египет е по-добре, пак си зависи от интересите.

# 356
  • Мнения: 4 734
Blagodaria momicheta.. Peace  bouquet

# 357
  • София
  • Мнения: 3 771
Колко хубаво сте започнали годината, радвам ви се много.
Разбира се, че ще се включа за всички възможни питания, дори на другия край на света.
Но сега поздрав от уж студените, но прекрасни Малмьо и Копенхаген.
Никак не са студени, тръгнахме на -15 градуса, където бяхме на Нова година/беше страхотно в планината/, тук е около +5 !!!
Но не на круиз, евтина разходка…много евтина.
  bouquet

# 358
  • Мнения: 4 422
Колко хубаво сте започнали годината, радвам ви се много.
Разбира се, че ще се включа за всички възможни питания, дори на другия край на света.
Но сега поздрав от уж студените, но прекрасни Малмьо и Копенхаген.
Никак не са студени, тръгнахме на -15 градуса, където бяхме на Нова година/беше страхотно в планината/, тук е около +5 !!!
Но не на круиз, евтина разходка…много евтина.
  bouquet

За много години!
Блед дай  инфо може и на лични.  Peace

# 359
  • София
  • Мнения: 3 771
Santa Cruz , Tenerife, Canary Islands

Здравейте! За много години, живи и здрави и много пътешествия ви пожелавам!
Влизам с молба, основно към любчето, а Блед , ако има възможност, също, да сподели за круизните портове на Канарите.....................

Любче бързам заради теб, че не остана....
Но дали ще мога да се вместя, не знам къде и какво по-напред да напиша. Затрупана съм с над милион снимки/не се шегувам/... Кога да ги оправя ? Сортирам с години назад. Но за теб набързо обходих Канарите. Всяко подчертано име е албум ?

Санта Крус, тук спираме вече няколко пъти...
Ако тръгнеш към делфините/ http://www.loroparque.com/Forms/Services/map.aspx /, всичко друго трябва да пренебрегнеш. Просто не мога да ти дам съвет, всичко трябва да се види, но с веднъж не става.
Обиколките, които правим точно тук, не се забравят. Ще напиша за една от тях, съвсем в близост...
Тръгвайки от порта, след като разгледахме Santa Cruz се отправихме към La Laguna, прекрасно градче.
От тук посоката беше към Monte de las Mercedes, какъв път, какви гледки, изумителна природа, нямам думи.
След това от Mirador del Pico del Inglеs направихме страхотни снимки .
Продължихме към Parque Rural de Anaga, пак думите са излишни.
После спряхме в Taganana и хапнахме в ресторант Xiomara/от снимките/, на ръба на планината.
След това слязохме на Taganana Beach- Roque de las Bodegas/има го в последните снимки/, изкъпахме се и обратно в Санта Крус, наистина незабравимо. Кога да успея да опиша подобни пътувания, но поне ги показвам със собствени снимки.
Ще видя какво още ще успея да подредя ? Кога всъщност тръгваш, има ли време ?

angel ME
Относно Маями, Кариби, Бахами и т.н мога да ти кажа всичко необходимо, но прочети ако искаш първо ТУК
В темите Круизи, също е писано не веднъж.
Ако имаш въпроси, питай...

sisi_f    bouquet
Маршрута, който описваш е страхотен, може би имаш предвид ТОВА
Осъществимо, реално, перкрасно, но скъпо, ако е наведнъж.
Минали сме почти всички места, но на няколко пъти, с различни круизи.
Ако решиш съм насреща...

mimozata
Питаш за Малмьо и Копенхаген ?
Скрит текст:
Направихме си подарък за Нова Година в последния момент.
По две вечери в град, хубави хотели на много добри цени.
Изключително евтин полет, по 60 лв. на човек отиване и връщане ?
Не сме плащали багаж, защото за толкова малко дни се вместихме в ръчния.
На връщане имахме проблем с купените неща, но се оправихме.
Цялото приключение, с полети, хотели, храна, разходки, кафета и т.н. излезе около 400 евро.
Без лишения и мизерия, всичко беше прекрасно, дори с екстри.
Изключително добре започната НОВА ГОДИНА, беше прекрасно...
Пожелавам същото на всички вас....
  bouquet   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт