Екскурзия до Сингапур

  • 5 388
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 219
Здравейте, плануваме екскурзия до Сингапур, има ли съфорумци, които са били там на скоро? Интересува ме каква е цената на билетите за градския транспорт, такситата, храната? Безопасно ли е да се плаща с кредитни карти?

# 1
  • Мнения: 6 031
Здравейте, плануваме екскурзия до Сингапур, има ли съфорумци, които са били там на скоро? Интересува ме каква е цената на билетите за градския транспорт, такситата, храната? Безопасно ли е да се плаща с кредитни карти?
Аз бях скоро.
Цената на транспорта зависи от изминатото разстояние. Различна е.
Таксита не съм ползвала. Навсякъде ходихме с гр.транспорт.
За кредитната карта нищо не мога да кажа, но предвид, че Сингапур като цяло е доста спокойно място, не бих се притеснявала за плащането.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Аз също се върнах скоро оттам - ползвахме предимно таксита и плащах навсякъде с кредитна карта. Важно: не всяко такси има терминал за плащане с карта, затова е добре да се пита предварително. Такситата не са скъпи, но храната е (естествено, зависи къде се храните). Теглих и пари в брой от банкомат с дебитна карта, никакъв проблем. Сингапур е страхотен град, такова спокойствие, чистота и уреденост не съм виждала. Планираме пак да отидем в началото на следващата година Simple Smile.

# 3
  • София
  • Мнения: 219
Аз бях скоро.
Цената на транспорта зависи от изминатото разстояние. Различна е.
Таксита не съм ползвала. Навсякъде ходихме с гр.транспорт.
За кредитната карта нищо не мога да кажа, но предвид, че Сингапур като цяло е доста спокойно място, не бих се притеснявала за плащането.
[/quote]
Благодаря ти за отговора, а може ли да ми кажеш каква е цената на транспорта там, искам да си направя сметка за дневните разходи.

# 4
  • София
  • Мнения: 219
Аз също се върнах скоро оттам - ползвахме предимно таксита и плащах навсякъде с кредитна карта. Важно: не всяко такси има терминал за плащане с карта, затова е добре да се пита предварително. Такситата не са скъпи, но храната е (естествено, зависи къде се храните). Теглих и пари в брой от банкомат с дебитна карта, никакъв проблем. Сингапур е страхотен град, такова спокойствие, чистота и уреденост не съм виждала. Планираме пак да отидем в началото на следващата година Simple Smile.
А колко струваха курсовете с такситата, ориентировъчно, и според Вас има ли смисъл да се взима туристическо автобусче?

# 5
  • Мнения: 6 031
Аз бях скоро.
Цената на транспорта зависи от изминатото разстояние. Различна е.
Таксита не съм ползвала. Навсякъде ходихме с гр.транспорт.
За кредитната карта нищо не мога да кажа, но предвид, че Сингапур като цяло е доста спокойно място, не бих се притеснявала за плащането.
Благодаря ти за отговора, а може ли да ми кажеш каква е цената на транспорта там, искам да си направя сметка за дневните разходи.
Ние пътувахме повече с карти, та не мога да кажа колко струва отделна отсечка.
Ето тук, можете да погледнете цената в зависимост от разстоянието.

# 6
  • Мнения: 9 903
Ние ползваме таксита, но зависи от разстоянията все пак. Някои начисляват 25 процента час пик, други са лукс, има едни, които почват от 50 долара Simple Smile От вивосити до зоопарка вечерта ни излезе около 27 долара. Друга вечер от Кларк куей до вивосити с такса час пик -17 долара. Цената варира от 3.20 до 3.90 на км, поне това сме видели.Трудно е да се обобщава, но все пак всички имат броячи, редовни са, говорят английски. Вечер и в дъжд си отделяйте за всеки случай половин час за чакане на такси.

Последна редакция: чт, 22 дек 2016, 08:58 от тити

# 7
  • София
  • Мнения: 1 274
Момичета, тепърва ще чета подробно, моля кажете колко дни е минимума да останем в Сингапур - 3, 4, 5? newsm78
На стъпката със самолетните билети съм, та дайте съвет ходилите, моля! Peace

# 8
  • Мнения: 6 031
Момичета, тепърва ще чета подробно, моля кажете колко дни е минимума да останем в Сингапур - 3, 4, 5? newsm78
На стъпката със самолетните билети съм, та дайте съвет ходилите, моля! Peace
За мен минимума е 3 дни, но някои успяват да разгледат и по-бързо.
Ако комбинирате с още нещо в района, естествено, че трябват повече.  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 274
За мен минимума е 3 дни, но някои успяват да разгледат и по-бързо.
Ако комбинирате с още нещо в района, естествено, че трябват повече.  Grinning
Благодаря ти, Мими! Струва ми се, че клоня към 4, или 5 - ще се пробвам, ако мога да си го позволя. Laughing
Ще питам още...по нататък. Hug

# 10
  • Мнения: 2 957
Да побутна темата  Simple Smile - преди много време гледах ваучери за намаления за  различни посещения в Сингапур, но не помня къде newsm78 Някой може ли да каже къде са Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9 903
Сиси, моят мъж е ровил и помни тези:
Asia Travel :
USS+SEA+Cove Adventure 2x119 sgd + 3x86sgd 
 Park Hopper
Night safari +Zoo     Total 230 sgd
There are different Park hoppers  3 and 4 events as well

 Klook.com
4D sentosa 2x28+3x21sgd

Asia travel emails vouchers to be changed for tickets at kiosk -USS, underground parking

Това са за 2 възрастни и 3 деца, ако се чудиш на пакетите.

# 12
  • Мнения: 2 957
тити, благодаря за информацията - доста неща има! Grinning

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Съжалявам за късния отговор, минавам на въпросите:
1. Цената на курсовете зависи от много неща, на нас ни излезе около 25 долара от летището до "Марина Бей Сандс", от същия хотел до другия ни хотел на о-в Сентоса излезе около 15 сингапурски долара.
2. Туристическото автобусче (Хоп он, хоп оф) си заслужава - има няколко маршрута, а дневната карта на човек беше около 40 долара (не помня точно). Може цял ден да се возите, да слизате, да се разхождате и пак да се качвате. Маршрутите минават през основните забележителности и продължават около час.
След около 3 седмици пак летим за Сингапур - ще обикаляме най-вече из Малайзия, но не може да пропуснем любимия ни град Simple Smile.

Скрит текст:
Аз също се върнах скоро оттам - ползвахме предимно таксита и плащах навсякъде с кредитна карта. Важно: не всяко такси има терминал за плащане с карта, затова е добре да се пита предварително. Такситата не са скъпи, но храната е (естествено, зависи къде се храните). Теглих и пари в брой от банкомат с дебитна карта, никакъв проблем. Сингапур е страхотен град, такова спокойствие, чистота и уреденост не съм виждала. Планираме пак да отидем в началото на следващата година Simple Smile.
А колко струваха курсовете с такситата, ориентировъчно, и според Вас има ли смисъл да се взима туристическо автобусче?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 274
МериДжей,
Би ли препоръчала хотел, или регион за престой пет дни, а и нещо, което не бива да се изпуска, като атракция. Трябва да направя план за времето на престоя...
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт