Искам да кажа ... (3)

  • 37 899
  • 744
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 850
Аз искам да кажа, че вятърът ми отнесе две бебешки бодита. Адски студен зимен вятър. За Бога, братя,,не излизайте Crossing Arms

# 421
  • Мнения: 22 433
Тонка, къде дават Пчеличката?

# 422
  • Мнения: 4 892
Искам да кажа, че домашните ми подчинени се изнесоха. Мъжът ми заведе голямата на рисуване и взеха малката, после ще отидат да поседят при свекърите и леля им. Аз съм си седнала с кафето, чета си тук, чета си там, слушам музика, после ще стана да поразтребя и засядам над Казандакис, с Алексис Зорбас.
Баба ми запали каминката и дървата пукат ли пукат. Зимата диша във врата на есента, а аз вчера точно разсъждавах над това, че по-зелена есен никога до сега не съм дочаквала.

# 423
  • София
  • Мнения: 12 374
Ау, Алексис Зорбас. Това лято я препрочетох с огромно удоволствие.

Искам да кажа, че дребната от сутринта се разрева 2 пъти и вече усещам как се ядосвам  Close

# 424
  • София
  • Мнения: 23 096
Тонка, къде дават Пчеличката?
Ние ще го гледаме в Арена - Дъ Мол. Чакам всеки момент да дойде приятелката ми с детето й и да тръгваме. Нямам добро предчувствие за този филм. Последно бяхме на "Как да си дресираш дракон" 2  и много ми хареса. Тази Мая имам чувството, че ще бъде нещо лигавко, но все пак моето мнение в случая няма никакво значение.

# 425
  • Мнения: 5 940
И у нас част от домашните се изнесоха и сега ми изглежда по-възможна мисията измиване на прозорци.
Започвам да си мисля, че тази работа със зодиите хич не е случайна. Близнакът вкъщи все повече ми прилича на такъв. Преди малко ми разправя- да оставим тая работа с астероида,  твърде скучна ми се струва. А и жалко за динозаврите. Дай да измислим нова теория .  Пред баща си обаче коментира- знаеш ли мама понякога какви небивалици говори, няма грам мозък, всичко й е само фантазия.

# 426
  • Мнения: 4 199
Тъкмо има - няма няколко годинки, в които бяха спрели да се обръщат към мен с името на едноименното филмче, очертава се да се случи пак. Мразех това като дете, сега би ми било симпатично.

Смърфовете, Костенурките нинджа, Мая - всички филмчета от моето детство са актуални и днес. Очаквам Ферди и Гвендолинка - най-красивата калинка Simple Smile

Аз днес буквално захранвам детето - изкара три пълни дни на ясла, но само с къшейчета хляб и ябълка, но засега е здрава, пу-пу.

Принципно не чета хороскопи и не вярвам в тях, но при определени зодии съм забелязала взаимовръзки и характерности. И аз съм Близнаци Simple Smile

# 427
  • Мнения: 4 892
Вчера си я купих книжката на Казандакис. Ми прииска ми се да си я прочета нова, новеничка. А и да си натрупам мои. Ние имаме библиотека при мама, горе, но не е голяма. Свекърите имат огромна библиотека, но аз искам да си натрупам моя.
Като малка бях свикнала и ходех при чичо Коце библиотекаря да си взимам книги. Обожавах читалищната библиотека, но е важно и кой я стопанисва. Чичо Коце беше разкошен, търпелив, тих и кротък. Седях с часове в библиотеката, за да разлиствам книгите, а той само ме поглеждаше от време на време над очилата, да види сигурно дали не съм заспала. Любимата ми книга беше за Пинокио. Голям формат, а4. Може би да съм я чела едно 50 пъти. А и илюстрациите бяха страхотни. Всеки път страдах заедно с Джепето и ужасно мразех котарака и лисицата.
Страхотно миришеше в тая библиотека, беше нагъчкана, но уютна. Зимата беше най-хубаво, щото чичо Коце пискаше една печка, беше топличко, а аз си седя, гледам си, попрочета си, а през прозореца се вижда как вали снежец  Heart Eyes

Естествено, че има "нещо" със зодиите, Валъри  Heart Eyes

# 428
  • Мнения: 22 433
Тонка, ще чакам отзиви за пчеличката Мая. Simple Smile
Последно гледахме "Облачно с кюфтета 2", е няма такава простотия и на детето хич не му хареса.
Тя после ходи с леля си на някакъв филм, но дори не помня какъв.
Тези мултиплекси хич не мога да ги изтърпявам. Звука е брутален, особено на рекламите. Излизам с гръмнала глава оттам.

Снощи правих морковен сладкиш, днес го довършвах. Сложих му дебел пласт маскарпоне с пудра захар, портокалова кора и малко портокалов сок. Simple Smile Разкош....

# 429
  • Мнения: 4 892
Обожавам морковния сладкиш, невероятен е, но му слагам филаделфия, наместо маскарпоне.

# 430
  • Мнения: 6 301
Аз миналата седмица правих някаква импровизация с моркови, получи се нещо като крем и стана много хубаво - моркови, кафява захар, заквасена сметана, канела, натрошени бисквити и орехи. От сместа оформих топки.  Обичам и торта от моркови, но не умея да приготвям неща, които се пекат.

# 431
  • Мнения: 4 785
Ама аз ще взема да я проуча тая работа с морковения сладкиш, щом има маскарпоне.... Аз обикновено с маскарпонето правя страхотно тирамису, ама понеже напоследък поизпих амаретото, мога да се прехвърля на морковен сладкиш. Само да видя как ще се оправим с печенето, защото след някакъв дефект в новата ни фурна, мъжът ми й направи "ремонт", та сега пече само на максимум, малко ми е трудно понякога, малко...  Whistling

# 432
  • Мнения: 5 940
Аз често правя морковени бонбони - настъргва се половин килограм моркови на най-дребното на стъргалото,  кора от портокал  по желание, посипват се с 200 грама кафява захар и две пакетчета ванилия или от шушулка. Тази смес ври 15-20 минути, добавят се малко кокосови стърготини. Чака се да изстине, оформят се топчета, които се овалват отново в кокос. Стават много красиви и вкусни. Могат да се сложат в хартия за бонбони или в стара бонбониера.

# 433
  • София
  • Мнения: 10 825
Голям съм карък. Днес бях на преглед при мамолог. И точно преди мен апарата взе че блокира.  Tired Единственият по-голям карък е жената преди мен, чиито преглед не можаха да довършат. Сега съм в очакване да ми се обадят за кога презаписваме часа.

# 434
  • София
  • Мнения: 3 754
Така ми се седи пред компа да ви чета,но толкова домашна работа ме чака...

Общи условия

Активация на акаунт