Искам да кажа ... (5)

  • 33 667
  • 765
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 10 547
Мъро, дворният ни котак, носеше на новороденото ми бебе малки удушени смокчета в количката. Като видях първото змийче върху одеалото на бебето и ... губят ми се моменти.

# 331
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мъро, дворният ни котак, носеше на новороденото ми бебе малки удушени смокчета в количката. Като видях първото змийче върху одеалото на бебето и ... губят ми се моменти.
Браво на ловеца. Представям си какво ти е било, но и много му се зарадвах на котето.
И майка ми е разказвала за котка, която всяка сутрин е оставяла на врата на къщата по една уловена мишка.
Явно им е в природата на котките да носят дарове за старейшините.

# 332
  • Мнения: 4 785
И аз имах котарак, който ни оставяше мишки и врабчета.... за закуска  Mr. Green Една от сегашните ми котки пък "умре" да се появи с мишка в уста, само защото знае, че започвам да го гоня из целия двор, супер забавно му е  Crazy

# 333
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Квартирната ми котка през лятото-Муца, също ми носеше на прага разни неща.
Мъжът ми няколко пъти ме спираше да спасявам мишки. Ми то плаче бе, как да не ходя да прогоня мацата. Crazy Да е гладна котката-разбирам, но разните игри-не.

# 334
  • Мнения: 4 785
Ма моя така веднъж ми се разсърди, ама как само се разсърди, защото спасих една негова жертва... епично беше!  #Crazy

# 335
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да покажа на Нино моите палачинки, които правя на оребрения и децата много ги обичат:
Скрит текст:

# 336
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Aaa, Лиляна, как ми се доядоха такива палачинки... Вкусно изглежда. Heart Eyes
Дано дъщеря ти забрави за историята с рака!

Пере ме още следекскурзионна депресия. Ндаявам се утре вече да ми мине напълно!

# 337
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Да покажа на Нино моите палачинки, които правя на оребрения и децата много ги обичат:
Скрит текст:
Лиляна, личните съобщения не признаваш ли? Crossing Arms
Пак ли за ядене ще чета? Laughing
От утре, за поне два дни, съм на детски пюрета. Sad

# 338
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Пере ме още следекскурзионна депресия. Ндаявам се утре вече да ми мине напълно!

Нареди се на опашката  Grinning Моята още не ми е минала.
Къде ходихте?


# 339
  • Мнения: 2 457
Много са хубави палачинките .Солени или сладка плънка им  правите?
Странно ми е обаче.... как стават такива кръгли, а  тигана е правоъгълен? newsm78

# 340
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Скокльо и Тигър са нашите котарачета. Всеки ден по една мишка, сложени на специалното им място за хранене, дар за стопаните на къщата Simple Smile Simple Smile Simple Smile.
Три дена подред въртях палачинки, моето ги обожава, ама не са така красиви като на Лили и Нино  Hug Иначе и аз ги правя на оребрения тиган.
Днес е едва понеделник, но съм вече изморена. А тази седмица се очертаваа дъъъълга. До неделя, включително  Confused

# 341
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много са хубави палачинките .Солени или сладка плънка им  правите?
Странно ми е обаче.... как стават такива кръгли, а  тигана е правоъгълен? newsm78
Различна е плънката. Тази вечер голямото дете + дъртия ги ядат с шоколад(заради Нино взех днес, а иначе ги ядат със сладко), а малката ги хапва винаги с кашкавал. Аз ги предпочитам със сирене и сладко, но днес може да хапна с шоколад да опитам.
Кръгли стават, защото сместа е гъста, по рецепта за американски палачинки и са едни дебели и пухкави.

Стейси, никакви лични, показвам ги на Нино, но и на всички в темата, за да ви дразня. Twisted Evil

# 342
  • Мнения: 2 457
Да ви е сладко, много апетитно изглежда.
Ще потърся  из нета рецептата за тази американска смес, че предполагам няма  си правиш труда да ми я дадеш.

# 343
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От мен да мине:

Необходими продукти:

2 яйца
240 гр. брашно
360 мл. прясно мляко
2 с. л. захар
3 с. л. разтопено краве масло
1 с. л. олио
½ пакетче бакпулвер

Яйцата се разбиват с миксер и към тях прибавят млякото, маслото и олиото. В отделна купа се пресява брашното с бакпулвера. Добавя се и захарта. Течните съставки се смесват със сухите, като се добавят лъжица по лъжица и се бърка. За да стане гладка, хомогенна смес, се доразбива с миксер за 2 минути.
Дъното на тиган се намазва с малко олио. Количеството се изсипва с черпак, като се оформя на кръгче. В тигана едновременно могат да се пържат 2 или 3 палачинки. След като са готови от едната страна, се обръщат с шпатула.

Най-важното е да се уцели сместа - да е гъстичка малко повече от обикновените.

# 344
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Пере ме още следекскурзионна депресия. Ндаявам се утре вече да ми мине напълно!

Нареди се на опашката  Grinning Моята още не ми е минала.
Къде ходихте?




Прага, Будапеща  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт