Зима чука на вратата, а пък ЮНСКО бебе шава в тумбака! - тема 3

  • 25 518
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 955







01 ЮНИ

babyAty 29г.; гр.Пловдив - очаква второ дете
Twe 34г.; гр. София - очаква второ дете
tedy_x1 31г.; гр.Хасково - очаква първо дете


02 ЮНИ
беба28 34г.; гр.Пловдив - очаква второ дете


03 ЮНИ
Ani_Fer 26г.; гр.Варна - очаква първо дете
Ellle 31г.; гр.Елхово - очаква второ дете
Eudaimonia 34г.; гр.Бургас - очаква второ дете
kati_0906 31г.; гр. София - очаква второ дете
Гея 36г.; гр. София - очаква второ дете


04 ЮНИ
I_v_E 27г.; гр. София - очаква второ дете


05 ЮНИ
poohito 32г.; гр.Пловдив - очаква първо дете
deiza 26г.; гр. Добрич - очаква второ дете


06 ЮНИ
bubentseto 29г.; гр. София - очаква второ дете


07 ЮНИ
shinzou 26г.; Бургас - очаква първо дете



08 ЮНИ
Diva* 37г.; Хелзинки/София - очаква първо дете
isova86 28г. Пещера/Париж - очаква второ дете
pipilota_ 28г.; гр.Бургас - очаква първо дете


09 ЮНИ
*Sladkishka* 30г.; гр. София - очаква второ дете


10 ЮНИ
Sarah Lou 27г; София/Бургас - очаква второ дете
monaaa 23г.; гр.София - очаква първо дете


11 ЮНИ
vix@ 31г.; гр. Благоевград - очаква първо дете


12 ЮНИ
magi_sveta 37г.; гр.София - очаква трето дете
eni_zlat 35г.; гр. Перник - очаква второ дете



13 ЮНИ
Астера 35г.; гр. Стара Загора - очаква второ дете


14 ЮНИ
svetlu6ka 30г.; гр. София - очаква второ дете
Roni-Bonboni 28г.; гр.София - очаква първо дете
Немезида 26г.; гр. София - очаква първо дете


15 ЮНИ



16 ЮНИ

PETJ22 24г.; гр. Бургас - очаква второ дете
Toni92 22г.; гр. Варна - очаква първо дете
Angels_ 34г.; гр. София - очаква второ дете


17 ЮНИ



18 ЮНИ
irrrina 33г.; гр. Варна - очаква второ дете


19 ЮНИ
Stella N. 34г.; гр. Варна - очаква второ дете


20 ЮНИ
Morgy 34г.; гр. София - очаква второ дете
Pearl_stardust 30г.; гр. София - очаква първо дете


21 ЮНИ
dennni 21г.; гр. Сливен - очаква първо дете
aYnaT 30г.; гр.София - очаква второ дете


22 ЮНИ
milady M 30г.; гр.Варна - очаква първо дете
Вълшебната Пеперуда 24г.; гр. Бургас - очаква второ дете
violetacholakova 31г.; гр. София - очаква първо дете


23 ЮНИ



24 ЮНИ

Snowflakely 30г.; гр.София - очаква второ дете


25 ЮНИ



26 ЮНИ
desita_89 25г.; Казанлък - очаква второ дете
_Sweety_ 27г.; Бургас - очаква второ дете


27 ЮНИ



28 ЮНИ
maia_an 31г.; гр. София - очаква трето дете


29 ЮНИ



30 ЮНИ
mamita85 29г.; гр. Стара Загора - очаква второ дете


БЕЗ УТОЧНЕН ТЕРМИН

DiNiKa 30г.; гр.София - очаква второ дете









Седмици, месеци, триместри
Биология на вътреутробното развитие
Бременността по седмици
 Развитие на бебето в снимки
Приблизителни размери на бебето по седмици
Прегледи и изследвания
Хранене по време на бременност
Коремни болки и спазми по време на бременност
Калкулатор на теглото за бременни





ЕСТЕСТВЕНО РАЖДАНЕ
СЕКЦИО ПО ЖЕЛАНИЕ
КОНТРАКЦИИ
УПОЙКИ
ИЗБОР НА ЕКИП
СЛЕДРОДОВ ПЕРИОД
ПРИЧИНИ ДА НЕ СЕ БОИШ ОТ РАЖДАНЕТО
СТАТИИ ЗА РАЖДАНЕТО





Кърменето - блогът на Бу
Правилно поставяне на бебето на гърдата
Ла Лече Лига - координати на консултантите по кърмене
Библиотека - Всичко за кърменето
Кърмене след секцио





Списък за бебето: Всичко нужно за да го посрещнем
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето
Всичко необходимо за мама и бебе
СПИСЪК ЗА РОДИЛНОТО
ПЪРВИ ГРИЖИ
МАСАЖ И ГИМНАСТИКА НА БЕБЕТО
РАЗВИТИЕ НА БЕБЕТО ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА
БОЛЕСТИ ПРИ БЕБЕТО
НАДДАВАНЕ НА ТЕГЛО ПРИ КЪРМЕНИТЕ БЕБЕТА






КАЛКУЛАТОР МАЙЧИНСТВО
ПАРИЧНИ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ ЗА МАЙЧИНСТВО
МАЙКИ СТУДЕНТКИ
Майчинството-счетоводно: тема за бързи въпроси и отговори






СТАРИТЕ НИ ТЕМИ:
TEMA 1 , TEMA 2


Последна редакция: пн, 01 дек 2014, 13:28 от Ellle

# 1
  • Мнения: 55
Май съм първата записала се в новата темичка. Мислех да разказвам през какви перипетии преминах през изминалиъе няколко дни, но не ми се иска първият пост да е негативен, затова само ще кажа, че аз и бебчето сме добре, всичко е наред и дай Боже да е наред с ваички ни до финала  Praynig

# 2
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
Прекрасна тема, Ellle. Дано да я напълним само с положителни емоции.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Пак се натискам да съм първа.
Темата е чудесна и снежна. Благодаря   bouquet
Събота и неделя аз не съм активна, защото май в къщи не обичам да включвам компютъра. Все още ми е зле, особено вечер, а вече наближава 12 г.с. В началото не ми беше зле, но от около месец. Последните дни (седмица) ям много малко, а четвъртък, петък и събота яденето беше по нещо сладко сутринта и по 1 супа на обяд.
Кръга календар е много хубав, благодаря много и за него. От него разбрах, че в болничен (ако всичко е ОК) се очертава да изляза към 22-25 март, а аз се бях заблудила, че ще е към 20 април чак.
Утре съм на преглед и записване за ЖК при Петрова следобед, но преди обед ще бъда на работа (искаше ми се да взема целия ден, но очакваме някаква проверка). Не знам обаче какво да очаквам да ми назначи, като изследвания и понеже изследванията на кръв се правят на гладно, то значи, че ще останат да се правят в сряда сутринта навярно и трябва ад видя в сряда пък как ще идвам на работа. Сигурна съм (очаквам), че този път все пак ще има някакви изследвания, защото до сега имаше само ехографски преглед. Не ми е мерено дори теглото или кръвното налягане.
Хапнах 2 мандарини и сега ще започна да преживям с надежда да не ми се качат в гърлото.
Лек ден и само готини постове в новата тема.

# 4
  • Мнения: 531
Темата е страхотна!
Аз пък от няколко дни само мандарини хапвам-току-що си обелих 10 Simple SmileЩе си повторя въпроса и тук, че може да не го видите в старата тема- Мислите ли да постите?

# 5
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
deiza, постенето не е препоръчително при бременност. Неслучайно и църквата изключва от задължението за пост бременни и деца до 7 години.
poohito, болничният започва 45 дни преди термина. Ако излизаш от 22март то термина ти трябва да е около 6 май. До колкото си спомням кръвните изследвания наистина се правят сутрин на гладно. Не е проблем да ги пуснеш и в някой следващ ден след записването за жк.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Цитат
Мислите ли да постите?
Не мисля да постя, така както и никога до сега не съм мислила да постя.  Laughing Laughing Laughing
Образованието ми, професията ми и работното ми място не ми позволяват и не са ми позволялали подобни мисли в близките 8-10 години.  Laughing Laughing Laughing Работех в птицекланица, мандра, цех за колбаси, а сега в кланица. Не помня някога, някой от колегите ми да е имал мисли за постене. Laughing В нашите среди постещите ги възприемаме, като хммм... грешници  Laughing
Хммм пак грешка в изчисленията. Иска ми се да стават нещата по-бързо. Знаех си аз, че е април датата за болничен. Нещо пак недоглеждане от моя страна, ама как пък все недоглеждам в моя полза.

# 7
  • Мнения: 161
Чакайте ме   animal037 За секунда се разсеях и вие вече сте писали,че писали  Laughing
Ellle страхотна темичка  Wink Благодаря за старанието   Hands Clap
За постене ли какво е това  Whistling

# 8
  • Мнения: 70
Здравейте момичета Simple Smile как сте днес? Съжалявам много за тези, които напуснаха темата и съм сигурна, че всичко е за добро и скоро ще имат прекрасни бебчета.

В петък бях на преглед при д-р Маленов, писах и в темата, но явно е имало проблем и не ми е излязъл поста. Видяхме бебчето, имаше сърчице, махаше с ръчички Simple Smile Определи ми термин 22 юни. Каза, че всичко изглежда ок и да отида пак след 2 седмици. Освен да продължавам да си пия фолиевата киселина каза, че няма нужда от друго (витамини). Поуспокоих се малко. На другия преглед се разбрахме да насрочим скринийнинг и ФМ.

Diva*, milady M аз също нямам гадене или непоносимост към храни или миризми, хапвам си по много и от всичко с голям апетит. Болките в гърдите са на периоди - някои дни отслабват, други се засилват. Параноята съответно, също  Laughing Вчера толкова добре се чувствах, че направих лека тренировка във фитнеса - малко колело и леки гирички за раздвижване.

Ох момичета какво да правя с тези панталони, всички са ми вече тесни на корема, а не мога да намеря нищо подходящо в магазините. Работата ми изисква да съм с ризи и панталони и ми е супер неудобно.

Между 1-10 декември се местим в нова квартира, някоя от бъдещите баби ще трябва д ами помогне с чистенето и подреждането  newsm28 След това със сигурност ще украся, и на мен ми е много коледно. Чудесни красоти сте направили  Hug




# 9
  • София
  • Мнения: 160
Цоп Simple Smile

Elle  newsm51

violetacholakova, на мен с рокли ми е най-добре. Ако държиш да си с панталони, ще трябва да си купиш за бременни с ластик.

постене по принцип не постя, а камо ли сега. Месото не ми е било проблем, но виж ти млечните...

Ani_Fer, сподели. Радвам се, че сте добре с бебето!

Дано наистина да има вече само хибавио новини!

# 10
  • Мнения: 955
Момичета, имаше 2 заглавия с еднакъв брой гласове. Сложих това, защото беше по-напред в списъка. Следващите 1-2 теми предполагам ще са коледни, но след празниците ще използваме и другото заглавие победител: "С шапка, шалче и палтенце чака мама ЮНСКОТО детенце"  Peace.
За постенето - никога не съм постила, сега също няма да го направя. По принцип обичам повече постна храна, но от време на време хапвам и месо.
От няколко дена ми се върна гаденето след хранене особено. И съм пъпчасала като пубертет  Crazy...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 659
Ха, привет и от мен. За обедната почивка реших да надникна, пък то - колко много сте писали.

Прекрасна нова тема, благодаря, Ellle.

За постенето - няма да постя - месо не съм яла откакто забременях, но млечните не мога да изключа. Сега съм на фаза салати с майонеза, риба, тук-там успявам да хапна по яйце и после се опитвам да не го  Sick...

За кръга-календар - мисля си, че в частта за началото на болничния преди раждане не е много верен, или и аз не успявам да го разчета правилно. Болничният е 45 дни преди термин, а на мен също ми показва около месец повече - не че бих се обидила да ми ги дадат.

# 12
  • Мнения: 161
violetacholacova радвам се,че прегледа ти в петък е минал много добре  Wink Освен,че имаме еднакви симтоми,ако могат да се нарекат така малкото,които имаме,сега се оказва,че сме и с един и същи термин  Rolling Eyes Бързичко да те видя на първа страничка до мен  Wink
Дрехите иначе още ми стават(въпреки,че съм качила 4кг.вече  Embarassed),но като стоя продължително време седнала почват да ми стягат на корема и си ги откопчавам  Rolling Eyes
Иначе като ви чета виждам,че повечето ходят честичко на прегледи,някъде през 2 седмици,а на мен защо ми каза чак след 5 седмици незнам  newsm78

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аааа така значи... кръга нещо се е е увлякъл в болничния... Ясно... Грешката е във вашия кръг, а не във въшия телевизор.  Joy Joy Joy
Болнични, когато дадат ги вземам. От една страна така. От друга страна обаче и пари, когато дадат ги вземам, а те с болнични много пари не искат да дават за жалост.

# 14
  • Мнения: 70
За рокли и аз си мислех, че май ще е по-удобно, ще трябва да пообиколя магазините  Twisted Evil Elle, аз също нещо съм пъпчасала тези дни  Laughing

Относно постенето - хапват ми се доста постни неща напоследък, но гледам да хапвам и кисело мляко и сирене заради калция. Е, и свинска вратна не отказвам. Снощи си пийнах и 3 глътки домашно червено винце, стана ми едно хубаво.....

Момичета как стои при вас темата със секса - док каза, че няма проблем (цитирам без хард изпълнения  Laughing), но моят приятел нещо не иска да повярва - според мен се притеснява да не направим нещо на бебчето. Ама аз така 9 месеца няма да издържа  Shocked

milady M, писах лично на Elle, скоро ще се появя. Сигурно док ти е казал тогава чак, за да те запише направо на ЖК. На мен ми каза, че не е задължително да ходя след 2 седмици ако нямам възможност.

Общи условия

Активация на акаунт