Искам да кажа ... (12)_24.11-30.11

  • 53 822
  • 1 387
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Цвети *, прочети в гугъл за лимеца, много е интересно.

# 181
  • Мнения: 11 568
Мерси, момичета и момче  Grinning и хубава вечер!

# 182
  • Мнения: 5 940
И аз харесвам младите влюбени. Защото живеят само в любовта, чисти са. Всеотдаен наивитет.
Не, че опитът е нещо, което замърсява, но маха блясъка, а те живеят точно с това. Всеки стар влюбен трябва да помни какво е да си бил млад влюбен.
Любовта все пак търпи повторна интерпретация http://www.youtube.com/watch?v=oAjQ711PD7s

Последна редакция: пн, 24 ное 2014, 20:52 от valerie

# 183
  • София
  • Мнения: 3 407
Добре ми звучи рецептата на Ази, само дето не знам какво е лимец. Embarassed Нито мусковадо.
Цвети, лимецът е стар сорт пшеница, който не подлежи на генна модификация.
Има го навсякъде почти под формата на брашно, цената е около 2,30-2, 40 за половин кило.

Мускувадото е черна захар, продукт от захарно цвекло, изглежда много тъмно кафява, почти черна и е влажна, а меласата е продукта преди да се изсуши и кристализира и е същото, но в течно състояние, изглежда като мед, но е почти черно.
Има плътен, карамелен, леко опушен вкус.
Разликата с бялата захар е в много по-наситения състав на минерали и вещества, ако ви е интересно, ще намеря подробно описание.
Продава се в големите магазини и е пак с цена около 2,30- 2,50 за половин кило.

Ази- на 4 годинки е.Всичко се яде с мед отскоро. Период ще да е, ама ми е притеснено и затова питам.

Дари, медът е изключително богата и полезна храна, пълноценна и макар с много висок гликемичен индекс е много полезен.
Попитах колко е голямо детето, защото медът в същото време е и много-силен алерген и не се препоръчва за малки деца, общо взето, доколкото помня до около двегодишна възраст е препоръчително да се внимава.
На 4 можеш само да се радваш, че го предпочита пред тунквана вафла, кроасани и прочие боклуци.

# 184
  • Мнения: X
missNoir , прочетох. Peace И за лимеца и за мусковадото.

Тази вечер съм на червено винце. Някой ще ми прави ли компания? Wine Glass


П.П. Ази, мерси много за подробното разяснение. Hug

# 185
  • Мнения: 12 987
Ох, тази Петя Буюклиева просто не мога да я трая! Какви са тези сцени, бе?

# 186
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Ох, тази Петя Буюклиева просто не мога да я трая! Какви са тези сцени, бе?

Що си го причиняваш? Аз я гледах на очаквайте. Щеше да мре.

# 187
  • Мнения: 12 987
А, де! Циркаджийка пълна, Драма Куин на всички времена.

# 188
  • София
  • Мнения: 3 407
Палячо.

# 189
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Наздраве, Цвети Wine Glass

Интересни неща научих. Само лимеца знаех какво е  Hug

Ние гледаме Гала по фигурно по БНТ HD - красота  Heart Eyes

# 190
  • София
  • Мнения: 17 283
Azzy, благодаря, звучи страхотно! Децата не обичат сладкиши с ядки, много ме е яд, защото аз обожавам - така че си го записвам в списъка за готвене като останем без деца (май ще ни се отвори някой друг ден след Коледа).
Ядки ядат или само така, или най-много в гранола.

# 191
  • Мнения: 474
Аз пък си чакам Сървайвър  Crossing Arms
Не ми е интересен Брадъра.

# 192
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Цвети и аз чакам Сървайвър. Биг брадър не съм го гледала, не знам кои са в къщата.

# 193
  • Мнения: 4 199
Докато си говорите за полезности, Захарното чудовище елиминира детското кексче със солидна фигурка фондан на него Tired То пък бива моето, ама... Нищо де, както винаги си измислих оправдание - оказа се, че днес отбелязваме 5 години и половина брачен живот. Сгодихме се на 6 септември, оженихме се на 24 май, а детето насмалко да се роди на 3-ти март Simple Smile

# 194
  • София
  • Мнения: 3 407
Azzy, благодаря, звучи страхотно! Децата не обичат сладкиши с ядки, много ме е яд, защото аз обожавам - така че си го записвам в списъка за готвене като останем без деца (май ще ни се отвори някой друг ден след Коледа).
Ядки ядат или само така, или най-много в гранола.

Понеже ще разполагаш скоро и с блендер, веднага предоставям рецепта за сурови бонбони.
Гарантирам грандиозен успех сред децата.
Понеже правя няколко вида, давам ти една рецепта, после ще продължа.

Сурови ядки /каквото имаш- от орехи, лешници, слънчоглед, бадеми, всичко, което има в шкафа с ядките/;
Плод - ползвам банан, круша, ябълка, всичко става, но смокинята държи първенството;
Мед / меласа, ако щеш и шипков мармалад - каквото има в шкафа със сладкото, ама съвсем малко, защото основния подсладител са плодовете;
Суров тахан - орехов, сусамов, лешников, все става;
Канела, какао, ром по желание, става и със и без- смилаш в блендера, оформяш топчета, овалваш в каквото намериш- или смлени ядки, или какао, или канела и буташ във фризера за около 10 минути.


Общи условия

Активация на акаунт