Бъдете здрави и щастливи,мами и дечица мили!-06.03.-12.03.

  • 7 197
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна ако искаш пусни там или пък даже и тук темата... Мисля, че майчето не би се обидило.
Аз пък съм много резервирана към тези неща - оплюването на ваксините - съгласна съм, че трябва да се изчистват макс! Но пък и риска от това да паднеш - и да придобиеш епилепсия...
МИсълта ми е, че риска от това да умират деца от това, че не е солжена ваксина е много по-голям, от риска да се получи увреждане в следствие на поставена ваксина.
Вярно, че родител пострадал от това - няма да го просит, но аз и да знам тези неща - ще сложа всички ваксини, защото другия риск е много по-голям.
Родиш ли се винаги има риск да умреш, а то сатва рано или късно - не бива да робуваме на предрасъдъци и страхове, защото те ни сковават и пречат трезво да се мисли.
Аз имам една теза и тя е  - ПОЕМАМ РИСКА ДА ЖИВЕЯ. Защото да живееш е изпитание и риск вески ден.
СЕга чета /но май ще я отложа, защото направо е толкова жестоко образна, че ми бърка в нервната система/ - Борис Виан "Сърца за изтръгване" - няма как да ви предам абстрактните му алегории - но е толкова близко до нас - майките готови да затворим в клетка своите летящи в небесата рожби само с мисълта, че така ще ги спасим и обезопасим... МОжем ли да го направим? Имаме ли правото? Жестоки въпроси и жесток избор...

# 76
  • София
  • Мнения: 1 333
Любознателна на нас  досега ни е сложена само 1 ваксина тази която е още в първите дни след раждането и никоя друга. Мисля че ще сме освободени от ваксини, но не знам за колко време Sad Защото да си призная ще умра от страх при всеки един контакт с дете, животно или остър, ръждив, мръсен предмет... май трябва да живее в пълна изолация, а и сигурно няма д ани вземат на градина живот и здраве без ваксини.... Не съм запозната още с този въпрос, но май е доста важен и наболял при нашите дечица.
Докато бях в болницата с малакат дойдоха няколко ужасни случая и майките незнаеха на кой свят са и кого да убият ...
На 6м възраст след ваксина за полиомелит започва синдром на Уест (гърчовете като при Мими). До тогава момченцетео се развивало повече от перфектно и изведнъж нищо , ужасен рев, гърч след гърч.Веднага приложиха Синактен и получиха успех. Сега да е жив и здрав Тошето е добре.
При друго момченце отново след полиомелит на на по-голяма възраст не могада се сетя сега на колко беше, но знам че беше при последният прием на капките за полиомелит.... малкият който е ходел и правил беля след беля изведнъж се вдървява от кръста надолу.... незнам какво стана с това детенце... майката не остана в отделението, защото не можеше да преживее гледката, остана бабата , но на нея милата не й се говореше... стоеше сама в стаята с детето, после нас ни изписаха и така. Дано с рехабилитация да са успели да му помогнат.
Това само знам за ваксините. АЗ нали не се срещам с др майки и незнам ама нищичко по темата, а и вас не съм се сещала да питам и не съм търсила по форумите.
Кажете нещо повече ако знаете.

# 77
  • Мнения: 2 232
Относно ваксините това, което знам е , че е хубаво да се слагат от така наречените -убити ваксини.За жалост тях трябва да си ги купуват родителите, понеже ЗК отпуска само от т.н. -живи ваксини, именно от тях се получват страничните реакции.Аз съм решила независимо, че са скъпи да си купя ваксините и да не ползвам услугите на ЗК.И с Вики също си ги взимах аз и не смеех да се доверя на живите ваксини....

# 78
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
dezho как е малчо? оздравя ли? да го нацелуваш по сладкото дупе!
А му другото д-р Тайсън "ехинацея" и иам още едно дето пак е с Ехинацея и не е алкохолно - на др фирма - те са имуностимулиращи - питай дали не може да ги пие бебко

# 79
  • Мнения: 2 327
Силве, само да предупредя че в клуба за самотните родители вече няма място Simple Smile Надявам се нещата при вас да има начин да се оправят, ако не - имаш моралната ни подкрепа. Но ако са прекалено зле, по-добре от рано подготви детенце, обясни му че се случва и това.
Какво им стана на всички изведнъж... Скоро ще трябва да пишат нови книжки по детска психология, в която се обяснява как да подготвим детето да живее с двамата си родители Sad Много ми е тъжно от такива новини... Cry

Аз с нетърпние очаквам да дойде утрешния ден и да ви видя Simple Smile

# 80
  • Мнения: 2 232
dezho как е малчо? оздравя ли? да го нацелуваш по сладкото дупе!
А му другото д-р Тайсън "ехинацея" и иам още едно дето пак е с Ехинацея и не е алкохолно - на др фирма - те са имуностимулиращи - питай дали не може да ги пие бебко

Да-оздравя вече Grinning, но още не сме тръгнали на рекабилитация още не смея.Ще питам като отида на консултация за тези имунностимуланти, преди ми казаха, че бил още малък и нищо не може да му се дава.Сега му давам от ,,водораслите", но не знам ще има ли ефект....

# 81
  • Мнения: 2 543
Силве, много съжалявам, че имате такива неприятности! Да не би Марти да е разбрал по някакъв начин за това нещо и затова така да се държи? А ако не е, направо не знам как би му понесла такава новина! Ти самата казваш, че е свръхчувствителен - няма ли това да го натовари допълнително? Разбира се, аз не бих могла да зная как точно стоят нещата, но ми се струва, че е добре да изчакаш поне да му мине тази "училищна" криза! Каквото и да решиш - успех ти желая! Hug

Нанди, колкото и да е малко урината в колектора, все би трябвало да стигне! Аз си спомням, че и с Йоан имах проблем със събирането на урината, но накрая лекарката ми каза, че е необходимо съвсем малко количество! За коликите - не знам! Какво яде Мими?

Любознателна, за ваксините - и аз имам крайно мнение! Отложихме ги, даже някои с много време, но вече ги имаме всичките! Купувах си убити ваксини, макар че тази срещу хепатит Б са ни били, още докато Йоан беше в болницата, та не знам каква е!  Sick

Бебиради, не мога да помогна за бебенцето с катарактата! Йоан го водих на очен лекар, заради далекогледството му, но не мога да препоръчам още лекарката. Тепърва ще преценявам дали съм доволна. А и не зная дали въобще се занимава с такива проблеми при малки деца! Thinking

Сети, пропуснах да ти честитя вчера, но ти си знаеш, че ви мисля само доброто! Да сте живи и здрави и тримата! bouquet

Петя, някак си много мило ми стана да чуя за белята на Яни! Виж какви "лоши" майки сме - да се радваме на белите! Laughing




# 82
  • Мнения: 3 537
dezho как е малчо? оздравя ли? да го нацелуваш по сладкото дупе!
А му другото д-р Тайсън "ехинацея" и иам още едно дето пак е с Ехинацея и не е алкохолно - на др фирма - те са имуностимулиращи - питай дали не може да ги пие бебко

Да-оздравя вече Grinning, но още не сме тръгнали на рекабилитация още не смея.Ще питам като отида на консултация за тези имунностимуланти, преди ми казаха, че бил още малък и нищо не може да му се дава.Сега му давам от ,,водораслите", но не знам ще има ли ефект....
Аз често чета тук, но по- рядко пиша. Решила съм да купя на мойта дъщеря  водорасли , четох че помагат при хиперактивност и лоша концентрация , че много  ни е трудно в училище.Вие за какво ги пиете ?Има ли някой , който да има подобрение от тях? И като капак на всичко  , тя  вече навлиза в пубертетна възраст/ на 13 год. е/ и това още повече задълбочава проблемите . Sad

# 83
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Мили мами, не исках да ви плаша с ваксините, те касаят децата с генерализирано разстройство наразвитието. Статията е дългичка и е на руски, става дума за това, че е използван консервант, след употребата на който се забелязва увеличение на броя на деца с такива проблеми, макар че още има спорове по въпроса.http://www.elinahealthandbeauty.com/Vaccination.htm#deadly_immunity

# 84
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, не ни плашиш. Порсто се чудя какво да правим ако трябва да не се ваксинираме? Наистина не знам отговора.
ДАно изчистят продуктите за ваксините, защото това е грехота, когато вместо хубаво - ставо по-лошо.
Виж това дето го разказа Нанди си е жив ужас и страдание за родителите.
Ох толкова е страшно да се живее - винаги има риск.
Баба ми сега ослепява - едното й око беше лекарска грешка, ама второто беше лекарско безхаберие - казаха перде и чакаха да узрее.. Така узря заболяването, че вече нищо не може да се направи. Освен това падна и така се е ударила, че и правиха операция... сега един месец искат да я възстановяват - щели да правят пластика. Отгоре на това й открили диабет....
Понякога май като ти се струпа е ужасно. ДАно ми е добре бабчето!

# 85
  • Мнения: 2 232
Краси 76- ние ги пием за имунитет и  за растеж.Все още съм нова в това начинание и не знам дали действат  наистина. Може би мамати с дечица с хиперактивност ще ти кажат дали са пробвали и при тях дало ли е резултат.Също какво друго прилагат за лечението им.

catnadeen - не е сега времето да се тревожиш за всичко което може да се случи.Гледай от хубавата страна на нещата и бебчето ще е наред Peace

# 86
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
С ваксините нещата не са толкова прости.
Първо, тези дето са живи ваксини, не са от болестворния вирус, а от сходен на него, който обаче образува същия имунитет.
За полиомиелита - живата ваксина създава имунитет в чревните клетки и когато попадне вирус, детето не се разболява и не разнася заразата. Убитата ваксина действа чак на ниво имунни клетки, детето не се разболява, но разнася заразата... Затова именно масово се използва живата.
Другото - проблеми идват точно от убитите ваксини. При тях се използва истинският болестотворен вирус, който, ако не е убит качествено, си е чисто пряко заразяване на детето. Проблеми може да има и ако не се съхранява ваксината при подходящи условия. В САЩ е имало около 200 случая на заразяване с полиомиелит от ненапълно умъртвена "убита' ваксина.
А относно живачния консервант -  пак се ползва за убитите...
Макар че сега твърдят, че отдавна не се ползват такива работи за убиване на вируса.
Лекарите и фармацевтичните компании, които агитират за убита ваксина (специално за полиомиелита) имат финансова изгода - живата се дава на капки и не се плаща за инжекция, създава доста по-траен имунитет и е пъти по-евтина...
И как да ви кажа- сега всеки може да пише нещо и да тръби какво ли не... Не всичко, наисано в нет-а е истина...

# 87
  • Мнения: 2 232
firebird - ти направо ме гръмна с тази информация.Откъде я взе?...Аз просто споделих това което знаех от лекари.Интересно тяхната изгода каква е в случай, че не я купуват хората от тях а от аптеките?И защо в чуждите страни използват комбинирани убити ваксини?

# 88
  • Мнения: 3 698
За Яни-голямо браво Hug, за майка му-голямо пране  Grinning
Силве, съжалявам, че при теб нещата са толкова сложни,надявам се да потръгнат по накакъв начин... може би трябва да се допиташ до психолог как да кажеш такова нещо на толкова чувствително и емоционално детенце.Много прегръдки и от мен  Hug
Нанди, най-разпространени срещу колики са еспумизан и сап-симплекс, на Лора сап не й действаха, а еспумизана да,но племенничката ми само сап те спасяваха от болките, еспумизана не.Зависи и от храната, да не си й дала нещо дразнещо...Ваксините и на нас са ни отложени до след годинка корегирана, ще ни гледа комисия и ще ни разреши /само разрешава поставянето, не поема ваксините/.На Мими в епикризата не пише ли до кога се отлагат?Всеки сам се информира и решава каква ваксина да поставят на детенцето му, ние задължително ще купуваме умъртвени.За урината и малко стига, но аз разбрах, че имало два вида колектори, едните по-мекички и дунапрена не се лепи хубаво /аз такива имам/, другите по-твърди и добри, по-твърдичките били по-евтини, стотинки някакви, но по-лесно се слагали.
Статията нямам време да я чета, че дребната ми отпуска по 10мин, не повече...
От нас толкова
Йепе...знам   bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 4 884
Нанди, да не би това да не са обикновени колики, а проблема да е свързан с нередовното изхождане на Мими? Пишеш, че капките за колики не и действат... Може би проблема произтича от неговата предистория...Наистина упоритият запек е сериозно нещо и трябва да търсиш решение, защото коремчето много страда..

Общи условия

Активация на акаунт