Цветарки дайте да обменяме опит!

  • 98 912
  • 795
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 118
Момичета, със странен въпрос ще се включа...имам много хубава юка, която обаче до есента няма да се побира вкъщи /стигнала е до тавана вече/.  Не знам какво да правя с нея, нито дали мога да я продам на някой магазин. и от цени нямам представа newsm78

Моля , дайте ми идеи ако знаете някой да изкупува.............. Praynig
Миличка нито един цветаски няма да я вземе, Hug по-скоро в някой офис, ако не стане одрежи я където искаш, но отгоре в/у пънчето сложи овощарско лепило или разтопен восък, но да не е горещ (да можеш ти да си задържиш пръста). За цената - зависи не от височината, а на колко е години, дали е разклонена и т.н. има юки от 9 лв. до 500лв.

# 646
  • София
  • Мнения: 361
мамчета - имам ехмея на 2-3г която е от издънка, до сега не е цъфтяла, но започнаха да й почервеняват листата и незнам на какво се дължи; в цветарските магазини нищо неможаха да ми кажат, а http://www.fplanet.org/forum/ нещо го няма  Cry

помогнете  Praynig

# 647
  • Мнения: 883
Момичета, със странен въпрос ще се включа...имам много хубава юка, която обаче до есента няма да се побира вкъщи /стигнала е до тавана вече/.  Не знам какво да правя с нея, нито дали мога да я продам на някой магазин. и от цени нямам представа newsm78

Моля , дайте ми идеи ако знаете някой да изкупува.............. Praynig
И аз мисля, че не цветарски магазин, а някой офис или банка биха се заинтересовали от юката ти. Аз съм си продавала няколко цветя на заведение. Последната палма замина за морето и като се върнаха през есента не можах да я позная! Или ако намериш фирма, която да се занимава с озеленяване... Успех!

# 648
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз имам въпрос.
Как се гледа лимонова мащерка?

Мисля, че като обикновената - слънце, вода, често подстригване. Аз гледам обикновена така - тъмнозелена с бяло по края, гледа се като тази с жълто по края и като дивата. И  свеж въздух. Моята е на терасата на припек.

# 649
  • Мнения: 957
Ще споделя опит във връзка с отглеждането на орхидеи.
Когато я купих моята преди 2 години, беше отрупана с много красиви едри розово-лилави цветове. Като прецъфтяха си казах * Това беше. Повече я цъфне, я не*, обаче смених саксията с малко по-голяма и купих специална пръст за орхидеи, която си мисля, че много успешно би могла да се имитира с накълцани борови кори и парченца дърво, малки камъчета( това може би  е най-важното при грижите за орхидеите). По-надолу съм сложила снимка как изглежда пръстта в саксията.
Кой знае какво не съм правила, освен, че орхидеята ми не е изложена на пряка слънчева светлина, но не е и на тъмно. Моята стои на един прозорец с източно изложение и над нея има една дифенбахия, която я пази, но не и краде от светлината. Поливам я 1-2 пъти седмично. Моята орхидея обича да и пръскам листата от време на време. Наторявам я 2 пъти годишно. Ползвам едни пръчици, които се забиват в саксията и с поливанията се разграждат. Не знам дали ги има в БГ, но каквато и да е друга тор би трябвало да става. Миналата година орхидеята ми цъфна за първи път някъде през февруари ( държа я в стаята на топло) и продължи да цъфти до май. Пусна първо едно клонче с цветове, а като увяхнаха, клончето се удължи и иъкара още 2-3 цвята.
Тази година нещо се забави с цъфтенето, но преди месец гледам е пуснала 2 клончета с пъпки и много им се радвам. Това, което не знам е как се размножават. Ако някой знае, да помага Grinning

Забравих да кажа, че орхидеите пускат въздушни корени, които не се режат, просто се оставят и нищо не се правят.

Ето малко снимки на моята орхидея от миналата година като беше цъфнала. Последните две снимки са от тази година, снимала съм и в едър план  почвата в саксията
->    http://www.ilianaweb.net/Aktion/Orchideen/


# 650
  • Мнения: 118
Ще споделя опит във връзка с отглеждането на орхидеи.
Когато я купих моята преди 2 години, беше отрупана с много красиви едри розово-лилави цветове. Като прецъфтяха си казах * Това беше. Повече я цъфне, я не*, обаче смених саксията с малко по-голяма и купих специална пръст за орхидеи, която си мисля, че много успешно би могла да се имитира с накълцани борови кори и парченца дърво, малки камъчета( това може би  е най-важното при грижите за орхидеите). По-надолу съм сложила снимка как изглежда пръстта в саксията.
Кой знае какво не съм правила, освен, че орхидеята ми не е изложена на пряка слънчева светлина, но не е и на тъмно. Моята стои на един прозорец с източно изложение и над нея има една дифенбахия, която я пази, но не и краде от светлината. Поливам я 1-2 пъти седмично. Моята орхидея обича да и пръскам листата от време на време. Наторявам я 2 пъти годишно. Ползвам едни пръчици, които се забиват в саксията и с поливанията се разграждат. Не знам дали ги има в БГ, но каквато и да е друга тор би трябвало да става. Миналата година орхидеята ми цъфна за първи път някъде през февруари ( държа я в стаята на топло) и продължи да цъфти до май. Пусна първо едно клонче с цветове, а като увяхнаха, клончето се удължи и иъкара още 2-3 цвята.
Тази година нещо се забави с цъфтенето, но преди месец гледам е пуснала 2 клончета с пъпки и много им се радвам. Това, което не знам е как се размножават. Ако някой знае, да помага Grinning

Забравих да кажа, че орхидеите пускат въздушни корени, които не се режат, просто се оставят и нищо не се правят.

Ето малко снимки на моята орхидея от миналата година като беше цъфнала. Последните две снимки са от тази година, снимала съм и в едър план  почвата в саксията
->    http://www.ilianaweb.net/Aktion/Orchideen/



Добре си се ориентирала  newsm10 аз не торя мойте, стоят на прозореца зад пердето, изложението ни е южно. Колкото до размножаването, тя сама си "ражда бебета", и когато станат достатъчно големи и вече им се виждат корените се засажда във въпросната почва за орхидеи. Обаче аз ги пръскам почти всеки ден. Снимки :   javascript: ClipBoard('http://www.snimka.bg/album.php?album_id=41736');

# 651
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Здравейте отново,
По-рано на 21 и 22 страница бях искала съвети от вас, та сега да ви дам и отчет:
- Китайската роза й отчупих върха, точно  преди месец и сега са налице първите 2 пъпки. Очаквам първия цвят след около седмица. Ще пусна тогава снимка;
- Спатифилумът, за който тогава се чудих, отново преди месец, дали да го разсадя, защото от 2 години не е давал цвят и е огромен на цветове, сега ме радва с 1 ОГРОМЕН цвят. Снимах го да ви го покажа. Много ме радва.  bouquet
С две думи има смисъл от съветите, които си даваме тук. Само една бегония, за която бях писала по-напред, я уморих
Sad Sad Sad

# 652
  • Мнения: 2 125
Здравейте отново,
По-рано на 21 и 22 страница бях искала съвети от вас, та сега да ви дам и отчет:
- Китайската роза й отчупих върха, точно  преди месец и сега са налице първите 2 пъпки. Очаквам първия цвят след около седмица. Ще пусна тогава снимка;
- Спатифилумът, за който тогава се чудих, отново преди месец, дали да го разсадя, защото от 2 години не е давал цвят и е огромен на цветове, сега ме радва с 1 ОГРОМЕН цвят. Снимах го да ви го покажа. Много ме радва.  bouquet
С две думи има смисъл от съветите, които си даваме тук. Само една бегония, за която бях писала по-напред, я уморих
Sad Sad Sad


Е, много хубаво Hug Ето и аз ще се възползвам сега от твоя опит - с китайската роза....няма да режа корените както правя винаги, а ще отчупя върха само Peace Дано цъфне най-накрая и при мен  bouquet

# 653
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
здравейте,

най после успях да пресадя китайската роза.май позакъснях,но и тя не е цъфнала още.Simple Smile

# 654
  • Мнения: 3 760
мамчета - имам ехмея на 2-3г която е от издънка, до сега не е цъфтяла, но започнаха да й почервеняват листата и незнам на какво се дължи; в цветарските магазини нищо неможаха да ми кажат, а http://www.fplanet.org/forum/ нещо го няма  Cry

помогнете  Praynig
Ааааааа, полека-лека ще се съберем:
бимбарго е направил временен форум  Laughing Ето ти линкче:
http://forum.bimbargo.com/index.php

# 655
  • Мнения: 730
мамчета - имам ехмея на 2-3г която е от издънка, до сега не е цъфтяла, но започнаха да й почервеняват листата и незнам на какво се дължи; в цветарските магазини нищо неможаха да ми кажат, а http://www.fplanet.org/forum/ нещо го няма  Cry

помогнете  Praynig


При моята се получи от светлината.Като я оставих на по-тъмно и се оправи.

# 656
Ето и маслиненото дръвче, което бях обещала да пусна. Това е въпросната бяла "прежда", която се образува. Някакви бели пухкави нещица са. Преди откъсвах цветчето, но Мъни, ти ме посъветва да не го правя и сега само ги махам. 

# 657
А китайската ми роза е почнала да става като бонсай!!! Как стана този номер и аз не мога да си обясня?!

# 658
  • на Север
  • Мнения: 503
Момичета, някой има ли вербена?
След като ви четох в началото на темата и реших да си купя балконско цвете, което сама да засея, защото цветята в нас направо подлудяват. Засях я, разсадих я и сега уж чакам да цъфне, но уви, не цъфти  Confused. Дали е рано още незнам, но на височина е станала, колкото си пише ок. 30 см. Дали нещо не правя, като хората??!!
мога да я снимам, ако има някой който й разбира

# 659
  • Мнения: 1 153
Фикуса ми нещо не е добре,листат му са с кафеви петна,какво му е и може ли да се излекува? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт