Искам да кажа ... (17)_29.12.2014-04.01.2015

  • 44 641
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 270
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Руми, давай ги насам тия лесни и вкусни добруджанки, да ги пробваме и ние. (т.е. рецептата)

Мър, и аз съм празнувала такава Нова година - в компания, в която не могат да готвят. Ти поне си знаела предварително, а аз -не. Бях съвсем млада, детето на 2 -3 г. и ММ каза, че ще съберем в негови приятели, 4 семейства, ще напазаруват всичко, жените ще отидем по- рано, към 17 часа да приготвим, каквото трябва, мъжете ще дойдат по-късно с децата към 20 ч. и тъй. Отидох аз, седнахме първо с кафе и цигари да обсъдим кое какво, после се оказа, че те не могат/не обичат/не могат толкова хубаво като мен(!) да готвят. Не могат да режат на дребно (за руска салата), не могат да месят питка нито да редят баница с късмети, щото у тях майките им ги правят тези неща, не мога да режат пържоли, (тогава се продаваха на цяло парче) и т.н. Но ще направят десерта - някакъв бананов крем. И те си останаха трите в хола да си лафят и да си пушат, а моя милост се зае да се доказва каква готвачка е (това младостта с много глупост е съпроводена, ей!). Като дойдоха мъжете и моето дете, аз вече се бях поизнервила от притеснение, че цялата отговорност за вечерята пада върху мен, съответно бях се вмирисала на кухня, сервирахме, аз отидох да приспя детето на чуждото място, което ми отне около два часа - в това време купонът си тече, удари дванайстия час, те си честитиха, чукаха се с чашите, целувки, танци и пр. Нова година - аз приспивам детето в съседната стая. След около половин час от новата година вече го бях приспала, бях си поотпочинала и готова за празнуване отивам в хола - там вече всички се изпонапили, храната лоясала в чиниите, настроението на точката на замръзването - даже едната двойка се караха и си подхвърляха някакви язвителни реплики...ММ трезв като ряпа (той не пиеше тогава) и на него му беше докривяло, че така ме нахендри...Постояхме още малко с надежда купонът да се посъживи, обаче нъцки и си увихме заспалото дете в одеяло и като виснахме в Младост на някаква спирка да чакаме автобус (че ние живеехме тогавана Римската стена)...Прибрахме се вкъщи към 4 на разсъмване и се зарекохме никога повече Нова година на чуждо място с деца...

# 271
  • Мнения: 4 500
Светълчо, това звучи ужасно  #Crazy
Беккет, тоя голям простак бре, аман от такива  ooooh!

# 272
  • Мнения: 10 503
Ако трябва да съм честна, още съм в шок. На практика, ако бях на 20-30 см по-напред щеше да ме смаже, защото от удара в гумата бронята му май се спука, т.к. се чу пукане, аз мислех че нашата е счупил. Той не можеше да си контролира колата.

# 273
  • Мнения: 7 201
Имаме си сняг!  ura Вали тихо и трупа вече час. Най-сетне прогнозите за снежна Нова година се сбъднаха!  Hands Clap

Пожелавам ви Новогодишна нощ, изпълнена с веселие и радост, сред близки и приятели, с много положителни емоции и добро настроение!

# 274
  • Мнения: 2 674
Отивам да си купя кафе и ще дойда да дам и аз някой съвет. Чакайте ме! Mr. Green Тук съм.


Пак съм тук. Mr. Green

Последна редакция: ср, 31 дек 2014, 16:42 от Сelfie

# 275
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
blackcat6, като те чета, ще ходя пеша до същия магазин Rolling Eyes а и само хляб трябва да се купи.

# 276
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте!Гледам,че коментирате пържолите за тази вечер и реших да се включа.Бих искала да препоръчам една много лесна рецепта за крехки и много вкусни пържоли.Намажете обилно пържолите с горчица.Залейте ги 50/50 бира и вода и сложете малко масло.Сложете фолио върху тавата и печете 1 час на 210 гр.Махнете фолиото и печете до зачервяване на месото.Става божествено вкусно,защото месото е поело всички подправки на горчицата.Да ви е сладко!Весело посрещане на Новата година!  chef

# 277
  • Мнения: 4 892
И ний сме готови, сега лежим и събираме сили за довечера.
Мама прави свинските роладини на светалчо, пълнено пиле със зеле наоколо, имаме и баклава, салатки, мезета и гарнитура.
И тате е щастлив, след неуспешен опит да си купи свински уши от една бижутерия в мол-а  Crazy днес си купи от Бистрица и мама направи пача. Без студена такава не осъмваме на 1ви януари.

Весело посрещане, дами и господа!

# 278
  • София
  • Мнения: 18 679
И тате е щастлив, след неуспешен опит да си купи свински уши от една бижутерия в мол-а  Crazy

Ох, ама вие цялото семейство сте уникални откачалки Joy

Фризорът ми спи smile3516 Ще го чакам още половин час и ако продължи да кърти, се почвам самичка. Ще е начинание с предизвестен край...

# 279
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Белинде, хвани големия син Simple Smile

Нино,  Joy Весело посрещане!

# 280
  • Мнения: 2 674
Всички съвети са раздадени, но аз пак ще се пробвам!

Най-доброто термо бельо било някакво копринено по думите на мъжа ми. Аз съм много зиморничава и като започна да страдам от атмосферните условия и житейската  несправедливост, той винаги ме заплашва, че ще ми купи копринени кюлоти. Още не е изпълнил заплахата си, но аз поне видях за какво иде реч в един магазин.

Баклавата защо е без мед? Thinking

 По повод празнуването с непознати и малко познати хора аз съм върло против! Разбира се, това го разбрах след много години. И аз съм се тръшкала, но не можеш да разбереш какъв подарък ти правят в момента, лишавайки те от компанията си!
 

Пожелавам ви весело посрещане на Новата Година и всичко най-добро на семействата ви, които въпреки, че ни скъсват от майтап заради участието ни тук, никога не се оплакват да похапнат от някоя нова рецепта на съфорумка.

# 281
  • София
  • Мнения: 18 679
Без деца сме, Ели, ергенчета Simple Smile Ти вярваш ли, че ако бяха тук, щях да се помъкна с тях по ресторанти, по-специално с малкото торнадо? Да не съм луда Crazy

# 282
  • Мнения: 22 036
Аз не празнувам. Отделете ми един късмет от баницата. Никога до сега не съм оставала без късметче Sad.

# 283
  • Мнения: 12 988
Добър, последен ден на годината, момичета и Куркума! Дойдох да се преоблека, изкъпя и пак отивам. Да се таковам в баровката, цялата мириша на лук, трябваше да помагам в кухнята, за довечера са повечето хора в график, но  е студено и хората останаха и на обяд, голямо едьние и пиенье как ще карат до довечера не знам. Трябваше да говоря едни клиенти и, като се подадох с престилката от кухнята, бая учудено ме погледнаха:) Ама сега, като се окъпя и наточа ще ги изненадам, съща Пепеляшка:)))
Дойде ми, боли ме зверски корема, баш днес, кърък голям съм. Изпих куп обезболяващи но шпа и спазмалгон не помага, вероятно съм настинала яйчниците ме болят много. Да перна и един Нимизил ли, или ще предозирам?
Пожелавам ви весело посрещане на Новата година, манджите да ви да са сполучили, и да шашнете гостите:) Наздраве! Всички сте ми някак близки и скъпи , все пак и майка ми не знае толкова за ежедневието ми, какво готвя, какво си мисля, и от сърце желая здраве и късмет!

Аква, знам, знам търся си онлайн фенове и затова го казвам горното Mr. Green
И на теб ти желая здраве и любов, въпреки че не се харесваме, то пък не може всички да сме си симпатични, нали  Wink

# 284
  • Мнения: 11 680
Руми, давай ги насам тия лесни и вкусни добруджанки, да ги пробваме и ние. (т.е. рецептата)

Давам:

1 ч.ч. натрошено сирене (аз сложих чаша и половина)
1 ч.ч. кисело мляко с 1/2 ч.л. сода за хляб
2 ч.ч. брашно + щипка сол
Разбъркват се добре в купа до получаване на меко и лепкаво тесто. Оформят се питки с лъжица върху хартия за печене. Върху всяка питка ке слага кубче краве масло и настърган кашкавал. Пече се в загрята фурна на 180 градуса до зачервяване.

Ето така трябва да изглеждат. Моите бяха малко по разпльокани  Crazy

Скрит текст:

Отпадна ми баницата с късмети, защото междувременно и пилешка супа направих.
Вместо баница ще направя още едни такива питки и късметите в тях  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт