Искам да кажа ... (21)_26.01-01.02

  • 53 489
  • 1 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Lucie, и ти ли с тоя "бейлис".  Joy
И аз съм в кюпа. Много обичам бейлис и въобще всички сладки напитки. И храните, де. Laughing

За малко изпуснах Утро преди да си редактира снимките и не успях да я видя. Но по коментарите ви разбрах, че е хубава жена.
Определено е хубава жена.  Peace
Нали знаете, България е едно голямо село, всеки познава всеки Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Да си кажа аз, че детето е добре. Само аз повече се паникьосвам. Е ще изпие някое друго хапче и един почивен ден ще изкяри. Simple Smile

# 226
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Утро и моя е мъж е така. Вече всички лекари в града ни 'познават". Последно си мислеше, че нещо със сърцето не е наред. Минахме през много кардиолози и изследвания и всички казват, че е някаква невралгия нищо свързано със сърдечната дейност. Преди около месец се беше засилил на своя глава да прави коронарография добре, че една лекарка го спря и му се накара хубаво, че това изследване е сложно и крие и рискове та се отказа....Ох ще ги търпим няма как, ама аз искам да му помогна да не се психясва за всяко нещо. Преди не беше така от казармата не беше ходил на лекар, но какво му стана незнам.

# 227
  • Мнения: 15 033
Утро е наистина красива жена. А има и мъж с проблемите на моя  Mr. Green Него поне го боли нещо, обаче от това нещо си измисля такива диагнози, че ме побърква направо. И съм му казала да отиде на едни изследвания, защо си мисля, че от това му е проблемът и той все отлага, обаче може да се тръшка как може да е еди каква си страшна болест.

# 228
  • Мнения: 9 475
Нино,ще споделиш ли после някоя италианска рецепта?  Blush

# 229
  • София
  • Мнения: 23 097
Моят мъж никога не се оплаква от нищо, свързано със здравето. И това е добре, понеже един хипохондрик в семейството е напълно достатъчен.  Wink

# 230
  • Мнения: 8 952
Утро,твоя мъж да не е зодия Скорпион?  Mr. Green  и моя ме вбесява с постоянните си заключени "има ми нещо,усещам го". Но и всички от тази зодия около мен направо за психясали на тема болести.

Мне. Овен е. Аз също съм, обаче съм съвсееем друг Овен.  Crazy
Децата ми са Скорпиони и свекъра. Не съм забелязала да имат такава склонност.

То разбирам да се притесняваш за здравето си, но след като отидеш на съответните прегледи и изследвания, ами успокой се бе. На всичкото отгоре и майка ми е лекар и винаги обсъжда надълго и нашироко проблемите му. Той вместо да престане, се навива още повече. Проблемът е, че дава отражение в отношенията ни. Нали ви казвам - все подтиснат, крив, намръщен, в лошо настроение. Еми то не се издържа.  #Cussing out

# 231
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414


Веднага написвам и се връщам да ви дочета. 

Всичко е на око, ще се опитам да възстановя от кое колко сложих, че импровизирах.

Сварен нахут (1 буркан от лютеница Дерони, от по-големите)*
Бялата част на стрък праз лук-сложих да речем около 10 см  Laughing
Маслини каламата- 1 шепа, без костилките
зехтин
пресен магданоз, щипка сушен джоджен, сол на вкус. 

В чопъра първо смила нахута с част от водата от варенето, колкото да ми хареса на гъстота. После добавям останалите продукти, врътвам още 2-3 пъти чопъра да ги доразмеси, и това е.

*Нахута си го сварих предварително в тенджерата под налягане. Предварително накисната за 5-6 часа, варих в солена вода 25-30 мен от достигането на налягането. Разсипах в бурканчета от лютеница докато е горещ, заедно с водата, затворих и обърнах горещите бурканчета с капачките надолу да дръпнат капачките. Прибирам в хладилника  и така като ми потрябва имам готов нахут за салата или този т.н хумус/мус  Wink

# 232
  • София
  • Мнения: 10 825
viliandar, много го вариш тоя нахут. Той ако е накиснат предварително и без тенджера под налягане се сварява за 20 мин Peace
Праза суров ли го слагаш или го задушаваш преди това?

# 233
  • Мнения: 4 892
Нино,ще споделиш ли после някоя италианска рецепта?  Blush

Ами не  Grinning ще препоръчам книжката Wink

# 234
  • София
  • Мнения: 7 039
Моят мъж пък е абсолютно безотговорен към здравето си, една кръв не си е пускал от последните 18 години, така че и това не е хубаво. Нямам нерви да се разправям с него.

# 235
  • Мнения: 9 475
Нино,ще споделиш ли после някоя италианска рецепта?  Blush

Ами не  Grinning ще препоръчам книжката Wink

Има сделка  Laughing  Нино,искам да те питам как успяваш да разкажеш дори лошите си спомени,така че.хората да паднат от смяях.Четох те в темата за гинеколога и направо  hahaha

# 236
  • Мнения: 4 892
Ами как, не знам. То това е минало вече и остава само да ми е смешно и без това няма как да го променя  Grinning  Но ще си знам сериозната част заради децата. Да ги предпазя от някои неща и като го разкажа по-леко, не е толкова травматично, защото наистина припаднах. Той докторът е огромен 2 метра 150 кила. С едни мечешки лапи. Но е добър. Обаче представи си само да му бях изскочила чисто гола из зад паравана  hahaha ми смешно си е. Като някаква пълна кукувица.

# 237
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Хумус обожавам и аз и ще дам и моята рецепта:
1 чаша нахут се накисва от вечерта и на другия ден се измива и се сварява в друга вода - около 10 мин. в тенджера под налягане, около 30 в обикновена.

После се пасира и към него се  прибавя 3 супени лъжици сусамов тахан, малко зехтин, сол и кимион.
Ако искате по-гладък ефект, трябва да обелите люспиците преди смилането, но пък те били много полезни, така че изборът е ваш. Ако ви се струва гъст, добавете малко вряла вода.

Може да се подправи с каквото искате - с чесън, с червен пипер и т.н.
След многократни проби, аз съм избрала варианта с кимион, макар че по принцип не ми е любима подправка.

Хипохондрията е направо бич божий. И моят мъж имаше такива отклонения, ужасно е за всички наоколо. Децата се притесняваха, аз кръжах около него, цялата съчувствие и услуга, от това той се чувстваше още по-зле и почваше да си вярва още повече. Ако обаче не му обръщаш внимание, започва да се чувства отритнат и изоставен и да се саможалява.
И той така започна - с някакви бодежи в сърцето и оттам с очакването, че всеки момент ще получи инфаркт. Бяхме дежурни в Бърза помощ. Идват, хакват му една инжекция диазепам и му минава. Аз треперех повече от него и един ден един доктор ме дръпна настрани и ми каза: "госпожа, по-спокойно, ти ще се гътнеш преди него от толкоз притеснения. Те повечето мъже около четирсетака ги хваща тоя страх. Давай му валидол, да сдъвче един лексотан, имай едно наум, ама не се гипсирай". Постепенно и той се поуспокои, като видя, че тези кризи идват и отминават, а като се успокои, те пък се разредиха и почти изчезнаха. Мноого рядко вече му се случва, сдъвква едни лексотан и му минава. Поне не се плаши  вече.
Но хипохондрията наистина може да затрие всичко хубаво в семейството - атмосферата става ужасна, натегната и непоносима,  най-много ме беше яд, че децата страдат - ходят едни уплашени из къщи на пръсти и само питат какво му е на татко и не смеят горките да шукнат, неестествено тихички и умислени...

# 238
  • Мнения: 9 475
Ами как, не знам. То това е минало вече и остава само да ми е смешно и без това няма как да го променя  Grinning  Но ще си знам сериозната част заради децата. Да ги предпазя от някои неща и като го разкажа по-леко, не е толкова травматично, защото наистина припаднах. Той докторът е огромен 2 метра 150 кила. С едни мечешки лапи. Но е добър. Обаче представи си само да му бях изскочила чисто гола из зад паравана  hahaha ми смешно си е. Като някаква пълна кукувица.

На доктора нямало да му е зле.   Flutter

# 239
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Моят мъж пък е абсолютно безотговорен към здравето си, една кръв не си е пускал от последните 18 години, така че и това не е хубаво. Нямам нерви да се разправям с него.

Същата работа.Добре,че преди 4 години се женихме та му направиха изследвания за медицинското. Иначе е пълен непукист в това отношение.

Общи условия

Активация на акаунт