Искам да кажа ... (21)_26.01-01.02

  • 53 499
  • 1 288
  •   1
Отговори
# 645
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Ами височки ми се видяха, имам един малък, може би половин литър, такива събираш ли?
Да Simple Smile

# 646
  • София
  • Мнения: 17 301
Някой има ли удачна рецепта за кекс в хлебопекарна? Лили?

# 647
  • Мнения: 14 654
Не ми говорете за зъби, че на мен ми расте мъдрец и ме боли.
Големият ми син е на 12 почти и има за смяна още 5 кътника. Понякога ходим да ги вади зъболекар, но понякога ги вадя аз, че имам добър опит, на сестрите ми съм им извадила собственоръчно всички млечни зъби, баба ме научи как. Един ден майка ми се връща от работа и пита "Какво правихте, докато мен ме нямаше?", а сестра ми изфъфли "кака ми вади зъби!".
Малкият ми днес много ме изложи. Викаме асансьора, идва той, натоварен с един човек. Казвам "хайде влизай!", а то: "не, не мога, на този човек ушите му са остри, сещаш ли се на вампирите как са... аз няма да се возя никога с вампир!". А аз, затваряйки врата, само казвах "Извинявайте, много извинявайте, извинявайте." Blush

# 648
  • Мнения: 4 892
 Joy Янечек!

Оня ден в басейна Кристина се загледа на мама в ушите, които са малко сплескани и много остри и заключи - Боби, ти си елф, прикриваш се като човек!

# 649
  • Мнения: 9 475
Янечек,  Joy добро попадение на детето  hahaha

# 650
  • Мнения: 10 535
Това ми напомня как веднъж пътуваме в автобуса със сина ми, той на около 3 години и една жена (по-точно клиентка на фирмата в която работя) го пита разни неща, и понеже беше топло и време за море, го попита "Ти няма ли да ходиш на море. Той отговаря, без да я гледа - "Аз ходя на море, когато облаците станат като пуканки", зяпа си през прозореца и показва облаците. Тя започва да се смее с цяла усмивка, всички зъби й се виждат, той се обръща към нея, поглежда я и казва - Мамо, тази госпожа има много жълти зъби. Аз, стискам ръката, мамооооо, не ме стискай, не ме щипи, Аз отново - Тихо, моля те, не се говори така и той - Ама виж сега, зъбите й са жълти. А на нея й замръзна усмивката, около нас автобуса пълен, час пик, почват да се смеят, а на мен ми иде земята да се отвори и да потъна от срам, остави това ми тази жена я познавам, как ще я гледам на другия ден, а вероятно и тя мен. Та конфузни ситуации, колкото щеш с малко дете.

# 651
  • Мнения: X
Някой има ли удачна рецепта за кекс в хлебопекарна? Лили?
Шоколадовият сладкиш с майонеза -ще се получи добре ,даже няма да има нужда да го разбиваш отделно с миксер .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464514.0
 Също негърчето ще стане добре мисля в машината и всичко ,което не е пандишпан http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … %80%D1%87%D0%B5-2

# 652
  • Мнения: 14 654
Нино, къде е елф, къде вампир! С елф бих се возила в асансьор, даже ако е Леголас, бих заседнала в асансьор Simple Smile
Децата са ужасни, блеккет, така е Simple Smile

# 653
  • София
  • Мнения: 17 301
Така и не можах да го харесам тоя сладкиш с майонеза, пък с глазури да се занимавам, съвсем.
Намерих някакъв портокалов да пробвам.

# 654
  • Мнения: 10 535
Така и не можах да го харесам тоя сладкиш с майонеза, пък с глазури да се занимавам, съвсем.
Намерих някакъв портокалов да пробвам.
Аз също ще чакам за рецепта за кекс в машината, че ми се иска още по-мързеливо, да го сложа и нищо да не правя. А сладкиша с майонеза не е за всеки. Аз го правя и тънкостта му е в печенето. Хубав е, ама на два пъти не го улучих на печене и беше един клисав, като тестян вътре, като го опитах ми се липе на небцето, не ставаше за ядене, та с него успехите ми май са 50х50.

# 655
  • София
  • Мнения: 18 679
Утро, аз знам, че се изписват, просто не ми допада тази терапия. Противоалергичните препарати са си за хора с алергии, а не за всякакви случаи на отекли лигавици. Просто не ми се вижда редно да наливат децата от няколко месечни с ериус и фенистил, и така с години. В послените години всичко се обяснява с алергии, сякаш модерно стана.

Не случих в Лидл. Въобще нямаше дамски долнища, нито от спортните сутиени от брошурата, които исках да видя. Излязох си само с една извара, за по-натам, когато оздравея. Сега режимът ми замина на кино, вече два дни съм на солети и бисквити Tired

Децата са страшна работа, да Laughing Така могат да те закопаят...

# 656
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някой има ли удачна рецепта за кекс в хлебопекарна? Лили?
Имам оф корс.
Всякакъв кекс става в пекарната, но сега ще ти дам две, които съм теглила специално за пекарна:
Скрит текст:
Шоколадов кекс в машина за хляб
НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ
•    3 бр. големи яйца, леко разбити
•    1/2 ч.ч. вода
•    1/2 ч.ч. олио
•    2 ванилии
•    2 ч.ч. брашно, пресято
•    1 с.л. бакпулвер
•    1 ч.ч. захар
•    7 с.л. неподсладено какао, пресято   
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Всички продукти се слагат в кошничката на машината. Избира се програмата Кекс. Следват се инструкциите на машината.

По желание, може да се прибави 1/2 ч.ч. шоколадов чипс, при сигнала за добавяне (ако има такъв машината ви, ако не ги добавете на 10-15 минута от началото на бъркането).

Аз какво правя - понеже винаги се меся в рецептите - вместо вода слагам прясно мляко, мазнината не е само олио, а 50:50 олио и масло, даже повечко масло, нямам под ръка шоколадов чипс и слагам натрошен млечен шоколад. Става много хубав кексът.
Ето откъде съм взела рецептата, там има и портокалов и бананов: http://tanitaang.blogspot.com/2009/05/blog-post_12.html

А ето и рецептата от книжката на пекарната ми:

# 657
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Искам да кажа, че съм се запалила по Скандал, http://www.imdb.com/title/tt1837576/?ref_=ttfc_fc_tt . Голяма краста, две нощи, два сезона. Тази вечер по Фокс започва 4ти, чудя се да го започвам ли?
Сега обаче се връщам да ви чета Simple Smile Simple Smile Simple Smile.

# 658
  • Мнения: 870
Не бях влизал известно време,  влизам днес и .... давам си сметка, че пътя към комуникацията тук минава през стомаха,  за това искам да ви почерпя като за начало на вечерта с една салата  Wink
Скрит текст:

# 659
  • Мнения: 1 207
Искам да кажа, че съм се запалила по Скандал, http://www.imdb.com/title/tt1837576/?=ttfc_fc_tt . Голяма краста, две нощи, два сезона. Тази вечер по Фокс започва 4ти, чудя се да го започвам ли?
Сега обаче се връщам да ви чета Simple Smile Simple Smile Simple Smile.

И аз се запалих по Скандал, при нас го дават в неделя, по два канала, два различни сезона, докато ги навържа в началото по кой канал са по-напред, кой кой е, кой е от добрите, кой от лошите  newsm78 Аз така и не се научих филми да свалям.

Общи условия

Активация на акаунт