Украса по дрехи - САМИ

  • 43 885
  • 96
  •   2
Отговори
Та .. по случаи темата "правите ли си сами" ....
моя въпрос е .. Как си правите сами дрехи?
Нещо мъниста, оцветяване ... може и снимков материал да приложите
а бои от къде си купувате, как се казват, колко струват, как се ползват?
и мъниста,пайетки, звездички и подобни .. не става ли много скъпо?
 Thinking
п.п.:може и за герданчета и гривни да споделяте Hug

# 1
  • Мнения: 4 371
Аз обичам да си украсявам дрехите с мъниста и пайети. Малко ми е пипкаво шиенето, а и аз не го владея много, но се справям някак си Blush
Последното, което си правих е един кафяв потник, на който приших пайети по бието.
Също обичам да си слагам ширити тук таме.

# 2
  • Мнения: 18 542
Дуцка, ширитите от къде ги купуваш?

# 3
  • Мнения: 4 371
Ширити, мъниста, пера и др. Crazy се продават в един магазин за платове на Солунска до зоомагазина. Като тръгнеш от пл.Славейков към Витошка се пада в ляво, след Етере.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Бои за рисуване по дрехи можеш да намериш в някой специализиран магазин за художници. Във Варна имаше под Операта едно такова и там съм виждала бои за коприна и памук, съответно маркери и спрейове в различни цветове. Наскоро видях, че е преместено и не знам къде.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ще ми простите, ама нямам време и нерви да снимам, даже албумче не съм си отворила никъде.  Blush
Аз рисувам по дрехите с маркери най-вече, много е удобно. Също и разни дрънкулки зашивам, маниста, всякакви боклучета. Преди доста години една чехкиня, приложник, беше изпратила ккато дар огромно количество маниста. Е, не съм виждала такива другаде, страшно са красиви. От тях съм правила какво ли не - обеци, герданчета - най-вече за глезен, обици, шила съм ги по какво ли не. При манистата имаше и камъчета (подобно на Сваровски-те, стъклени, прозрачни), със сребърна "държачка", която се забива в плата, слагаш камъчето и то стои - няма падане.
Така си бях направила един бял потник - с камъчета. Страхотен стана, все ме питат от къде е, а самият потник случайно го забърсах от някаква сергия с намалени пред ЦУМ, струваше 1 ли, 2 лв.  Mr. Green
Навремето правех обеци - изрязвах от капачки за буркани, опушвах ги на свещ, после с лак за коса фиксирах и има закачах разни жички и маниста, много ефектни бяха моите обеци от буркански капачки.  hahaha

# 6
  • Мнения: 1 063
Дуци, точно на време идва твоя постинг. От няколко дни се каня да пусна тема (или да проверя за съществуването на такава) за магазин за мъниста, пайети. И почти всеки ден минавам през този магазин, но кой да се досети? От Tally Weijl си бях купила мин. есен бюстие, ами те как са шили мънистата, още преди да го поднося и вече се разпадат. Явно е било и мъничко разшито преварително, аз не съм забелязала. Както не ми се занимава с шиене, си отворих работа. Но понеже за пръв път ще шия (с пайети, маниста), не ми звучи отегчително.
А  Vasilisa Umnica направо си е талант!!!

# 7
  • Мнения: 663
Бои за рисуване по дрехи можеш да намериш в някой специализиран магазин за художници. Във Варна имаше под Операта едно такова и там съм виждала бои за коприна и памук, съответно маркери и спрейове в различни цветове. Наскоро видях, че е преместено и не знам къде.
Книжарница Слънчоглед е това, преместиха я на ул.Шипка, и в София я има.

# 8
  • Мнения: 5 317
В момента си рисувам тези дънки:



Как мислите,че е по-добре:
-само със синьо и черно или да слагам и розово?
Не стават ли доста кичозни?Ако имате някакви други идеи казвайте докато не съм ги минала с ютията. Peace

# 9
  • Мнения: 339
В София боички за рисуване върху текстил има в магазините за материали за художници- на Шипка 6 например, в Orange също ( Vasilisa Umnica ми беше казала преди време в друга тема, за което и благодаря  Hug)
Brianna, дънките вървят чудесно- на мен ми харесва розовичкото  Peace

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много са готини дънките, и двата варианта си ги бива. На мен ми харесва повече без розово, ама аз съм по минимализма Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 231
brianna, дънките стават страхотно. На мен, като че ли, ми харесват повече без розово, но и по двата начина е добре. Хайде моля те задоволи любопитството ми, като ми кажеш как горе-долу се прави това нещо...Много ще ми интересно да се занимавам с такива нещица, ама първо нямам време, и второ хич не съм наясно с бои, маркери и тн. Само веднъж съм правила нещо подобно върху едни дънки - направих сърчица и звездички,  боядисах ги в сребристо зелено с някакъв спрей, който имах под ръка и ги заших - стана доста добре в интерес на истината, а после дънките се превърнаха в пола, ама...тя пък се оказа тясна Joy hahaha

# 12
  • Мнения: 1 393
Навремето правех обеци - изрязвах от капачки за буркани, опушвах ги на свещ, после с лак за коса фиксирах и има закачах разни жички и маниста, много ефектни бяха моите обеци от буркански капачки.  hahaha
Стига бе- и аз точно по същия начин ги правех! Laughing
В осми или девети клас, не помня точно, но някъде 89 да е било- толкова бяха популярни моите капачкови обици с маниста (аз също им инкрустирах и различни орнаменти и фигурки с шило и отверка), та в един момент се бях видяла в чудо- всичките ми съученички и прителки ме караха да им правя и на тях) Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 155
Вrianna, много са готини дънките  Peace Без розовото повече ми харесват Rolling Eyes
А с какво ги рисуваш?

# 14
  • Мнения: 5 317
Biby,рисувам ги с тези бои:


Купувала съм ги от Пловдив.Големите струват около 6.00 лева,а малките около 3.00 лева.Рисувам ги с обикновенна четка за рисуване.Когато рисунката стане готова се глади отгоре с ютия и става като лепенка.

 Ariolka,тази шарка не съм си я измислила аз.Като си купих дънките,на мястото на това,което рисувам сега имаше мъхесто покритие от синьо и бяло.Още при първото пране в пералнята паднаха мъхчетата и на места остана само лепило.И понеже нямах голям избор какво да ги права реших да ги нарисувам върху лепилото.
Хич ме няма в обясненията,дано сте ме разбрали.

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 18:18 от brianna

# 15
  • Мнения: 614
Браво, дънките са страхотни Peace само да попитам, после как ги переш??? Т.е. на ръка...пералня... Sick

# 16
  • Мнения: 160
     Вrianna страшни дънки си измайсторила. Много ми харесаха. Някой да знае къде в Бургас могат да се намерят такива тексилни бои?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 927
brianna, от кой магазин в Пловдив си купи боите?

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
brianna, от кой магазин в Пловдив си купи боите?
brianna аз не съм, но ги има в магазина за художници в Художествената галерия на Гладстон Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Мерси, Бу   bouquet

# 20
  • Мнения: 7 430
Готини са дънките, ама как успяваш без разлика да ги правиш, може би с шаблон newsm78

Дуци, дай да видим какво си измайсторила Hug

# 21
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Аз пък вчера си направих ето този шал
http://www.bgphoto.net/photos/7523/o632775386492187500.jpg
Оплетох го и го украсих за има няма 2 - 3 дни.
А дънките са супер.На мен и с розово ми харесват.

# 22
  • Мнения: 5 317
само да попитам, после как ги переш??? Т.е. на ръка...пералня... Sick
В пералнята,пък каквото стане. Wink
brianna, от кой магазин в Пловдив си купи боите?
Магазина се намира като тръгнеш от Джумаята  в посока "Отец Паисий",малко след градинката.Не съм от Пловдив и не мога да ти обясня по-точно Embarassed.
Готини са дънките, ама как успяваш без разлика да ги правиш, може би с шаблон newsm78

Дуци, дай да видим какво си измайсторила Hug

Имат разлика,но явно на снимката не си личи.Рисувам ги с много тънка четка,за нанасяне на червило.

 deata
,майсторка си.Много ми хареса шалчето.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Книжарница Слънчоглед е това, преместиха я на ул.Шипка, и в София я има.

Da, за нея говорех. Благодаря ти, че ми каза къде е сега, от там си купувам разни нещица като ми дойде художническата муза. Laughing  bouquet

# 24
  • Мнения: 231
Ariolka,тази шарка не съм си я измислила аз.Като си купих дънките,на мястото на това,което рисувам сега имаше мъхесто покритие от синьо и бяло.Още при първото пране в пералнята паднаха мъхчетата и на места остана само лепило.И понеже нямах голям избор какво да ги права реших да ги нарисувам върху лепилото.
Хич ме няма в обясненията,дано сте ме разбрали.
Не съм ги виждала преди, но подозирам, че сега са по-хубави, така че не съжалявай, че са паднали мъхчетата. На мен всичко ми изглежда много съразмерно и еднакво - може би само ти си виждаш разликите. Wink И все пак ми изглежда страшно трудоемко и сложно за такива, като мен. newsm78 Някое друго произведение нямаш ли? Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 6 743
Браво момичета.Страхотни сте.
И аз обичам да правя разни неща с ръцете си и от мъниста съм правила гривни и гердани.Едно време и от тесто гривни и гердани, че и обеци, но на дрехи не съм се пробвала, защото не знам как точно се пришиват мънистата (от най-дребните имам) .Ако някой ми обясни ще съм много благодарна.
Една моя приятелка преди време на стара чанта (от плат) приши мъниста и стана суперска  Hug

# 26
Дамаянти,сподели как  майсториш бижута от тесто? newsm78

# 27
  • Мнения: 4 406
их, как не ми е идвало наум!
имах дрехи, които след неправилно пране са губили ефектните апликации. аз ги прекроих на дрехи на малкия, макар че малко ме беше яд, щото си гги харесвах. а можеше с бои да ги позамажа и да си ги нося.
а как се перат после рисуваните дрехи?

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
а как се перат после рисуваните дрехи?
Нормално, може би само на ниски градуси и с неагресивни препарати.
Имайте предвид, че ако трикото (платът) не е 100% памук и не е качествен, е много възможно при прането рисунката да избяга, или по-лошо, да омаже други дрехи...
Нарисувах си една блуза с бронзова боя (надпис сложих), но платът е с висок % ликра и след едно пране побягна, след второто почти не се вижда къде е бил...сега ще го обновявам, защото си го харесвам.

# 29
  • Мнения: 5 877
Да,всякаква украса мога да докарам. Само че предпочитам да украсявам ан Ането неща, защото със сутиен 85 Д само ми е до пайети, гледам да го скрия по възможност  Stop. Но за пролетта ще си украся някоя пола.
Иначе мисля да направя на детето комплектче рокличка, чантичка, кърпи с врабците на Радичков. Много лесно ми изглежда, пришиваш трапец от шарен плат и дорисуваш с контурна боичка ръце, крака и опашка. Това ще й бъде комплектчето за детската градина. Пък може и за себе си да спретна такава торба.

# 30
  • Мнения: 260
Магазин "Умбопо" на Скобелев се пада отляво като вървиш от Руски паметник към Петте кьошета, има страхотни мъниста керамични и метални, може на място да си сглобиш герданче каквото ти харесва, или да си украсяваш неща, аз ползвам много оттам.
Преди 2 години имах едни дънки, дето с белина си бях спрейнала едни картинки, бях зашила цветенца, мъниста, долу по маншетите пръстени от бирени кутии, тва си ми бяха патри дънките и много овации обирах, ама сега не влизам в тях, а нямам време да се занимавам....абе майната му, добре че ме подсетихте, ще си заделя час два да си пооправя сегашните панталонки, че са скучнички..

# 31
  • Мнения: 5 647
Не умея да правя подобно нещо. Нито имам нерви, нито пък фантазията да го направя.  Crazy

# 32
  • Мнения: 1 269
Браво моми4ета
Дънките са супер
От скоро ме обзе манията да слагам камъ4ета Сварофски по дрехите на малката а и на мои дънки.Купувам от малките или средни  камъ4ета които се лепят с ютията.Правя сър4ица пеперудки или надписи.Стои много оригинално а и как блестят само  Simple Smile
Не са изобщо скъпи и има много голямо разнообразие от цветове и размери

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На мен друго ми се върти сега в ума, искам някаква шантава чанта да си направя. Знае ли някой къде продават кожа? По-добре изкуствена, че естествената ще ме е страх да я работя с моите две леви лапи.  Blush
Едно време имаше някакъв магазин за кожа "Вашата кожа" (наистина така се казваше  Mr. Green), някъде на Хр. Ботев бил, ама дали още съществува?  newsm78

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 19:00 от Vasilisa Umnica

# 34
  • Мнения: 5 317
Някое друго произведение нямаш ли? Crazy[/color]
Тези дънки съм ги шила с мъниста преди две години за сестра ми:

http://img220.imageshack.us/img220/8154/60611vl.jpg
http://img370.imageshack.us/img370/1100/60628gb.jpg

Тези камъчета съм ги лепила с ютия:

http://img161.imageshack.us/img161/7439/60644tk.jpg
http://img161.imageshack.us/img161/6963/60659wk.jpg

Потника вече е доста избелял.

А на тези ботуши наместа им се беше напукала кожата и ги направих така:

http://img161.imageshack.us/img161/8726/60663oe.jpg


За сега не съм ги обувала и вероятно няма и да ги обуя Wink.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 477
Бриана, идеите са ти просто уникални! Hug
 Поздравления! newsm10

# 36
  • Мнения: 231
brianna, просто невероятни неща правиш.  bouquet Как се лепят тези камъчета с ютия? Те някакви специални ли са? И дънките много ми харесаха, ама ми се струват голяма играчка. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 6 155
brianna newsm20 newsm10  bouquet

# 38
  • Мнения: 5 317
Момичета,благодаря  bouquet за похвалите Embarassed Embarassed Embarassed
Убедена съм,че всеки може да си направи такива неща.Иска се само време и търпение.
Как се лепят тези камъчета с ютия? Те някакви специални ли са? И дънките много ми харесаха, ама ми се струват голяма играчка. Rolling Eyes
Камъчетата не са специални.Продават се в магазините за шивашки пособия.Слагат се  върху дрехата и от обратната страна се минава с ютия.За да не се разместят,аз долепям ютията първо върху камъчето и после гладя от обратната страна.
А за дънките наистина доста си играх,защото ших мънистата едно по едно за по-сигурно.

# 39
  • Мнения: 271
 Ох, а как се шият маниста върху дрехи, в смисъл какъв вид бод се използва? Аз веднъж пробвах, но нищо не излезе... Sad Sad Sad

# 40
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Леле, Бриана, много готини работи, колко си си играла с тези маниста!  Heart Eyes
Аз шия манистото като копче - бодна в плата, после през дупката на манистото, забивам в плата и пак -  и така дор три пъти, за да е здраво. После следващото и така. Дано се разбра.  Embarassed

# 41
  • Мнения: 5 317
И аз ги шия като Vasilisa Umnica(добре го е обяснила Peace),но по веднъж.

# 42
  • Мнения: 429
Я кажете за бижутата от тесто, че ми стана много интересно.
И аз преди като имах време обичах да пришивам разни неща, но после никога не ги обличах.
Иначе лятото бах направила на малкия един панталон, който беше най обикновен с много готини надписи  и стана много як. Купих ги от един магазин и с ютията.

# 43
  • Мнения: 58
На вниманието на всички мацки,които като мен обичат да си ръкоделстват(то аз направо "злоупотребявам ''с това занятие)искам да споделя две магазинчета за пайети,мъниста,камъчета,дантелки,ширити и всевъзможни други джунджурийки.В района на женски пазар,на ъгъла на Симеон и Борис,едното магазинче го държат араби и е точно на самия ъгъл,а другото се намира срещу него и лелката продавачка вечно е с цигара в уста(също както агентката на Джоуи-Естел  smile3503)Е там няма начин да не намерите това което ви е нужно.И още един съвет-купете си от там силиконов прозрачен конец с който се зашиват маниста и пайети,става много по-здраво и красиво.Е ми,приятно забавление на всички newsm44 щото за мен си е голяма забава,обаче когато малката заспи...  sleepuu

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Благодаря, Терличке!   bouquet

# 45
  • Мнения: 271
 И аз благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

# 46
  • Мнения: 310
Аз обичам да си правя разни герданчета. На дрехи още не съм се пробвала, но смятам да опитам.

Много готини работи brianna.
Този шал на deata също е супер Grinning

# 47
  • Мнения: 245
От онзи ден се каня да се представя и да се присъединя кам вас и колкото да ме е срам Embarassed.....
Много хубава темичка и изключително полезна.От както се помня все преправям нещо,все майстора....Не мога да кроя,но си шия и добре преправям дрехи като вас,и на малката шия от мои стари дрехи,там освен фантазия не са необходими кой знае какви знания да кроиш Simple SmileПреди се срамувах да признавам,че дрехитте,които харесват околните са плод на моето въобръжение,но виждам,че това си е практика при хора с умение като вас.Поздравявам ви за прекрасните творения и полезни съвети.  bouquetПрилагам фантазията си и вкъщи,това което ми хартиса от завесите....И аз ще кача снимки.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 798
Я кажете за бижутата от тесто, че ми стана много интересно.

Brashno + sol, ravni kolichestwa, woda, kolkoto da stane twyrdo testo. Posle si prawi[ ot testoto kakwoto ti hrumne, az ocvetaiavam s wodni boichki, a otgore bezcvetel lak za fiksacia.  Laughing Kato mi ostane wreme shte nasnimam kakwoto sam prawila.
Izviniavaite za latinicata, kompiutara ne zarejda FlewTipe-a...a am s mozilla i kredora ne raboti....

# 49
  • Мнения: 503
     Вrianna страшни дънки си измайсторила. Много ми харесаха. Някой да знае къде в Бургас могат да се намерят такива тексилни бои?

Армстронг- центъра за бои,който се намира на гърба на църквата на пл ''Кирил и Методи'' в ляво Wink

# 50
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
brianna много хубави неща си направила ,а аз съм от кръжока пречат ми ръцете Embarassed  Embarassed Embarassed

# 51
  • Мнения: 160
      Благодаря ти Нина. При първа възможност ще отида до там да си купя боички.

# 52
  • Мнения: 1 063
Големи майсторки сте! А този магазин на Скобелев, направо Embarassed, че живея наблизо, а не съм го забелязала!

Последна редакция: вт, 21 мар 2006, 14:54 от Иванджелин

# 53
Здравейте,дами!
Искам да ви попитам знаете ли някое магазинче в София, в което да продават апликации за дрехи-от онези,които се поставят на дадена дреха и семинава с ютията после?!
newsm78

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте,дами!
Искам да ви попитам знаете ли някое магазинче в София, в което да продават апликации за дрехи-от онези,които се поставят на дадена дреха и семинава с ютията после?!
newsm78
С този цвят на буквите едва ли някой ще прочете какво пишеш, направо ми окапаха очите. #Crazy

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Аз го маркирах и се чете нормално - тъмнмосиньо на бял фон. Wink

Купувам разни маниста, ширитчета -  така и не ги слагам никъде.

# 56
  • Мнения: 1 269
Мили мами, използвам тази тема да ви помоля за един съвет. Имам кадифена пола - шоколадово кафява, която над дясното ми бедро изсветля и придоби жълто-тютюнев цвят. Оказа се, че докато съм на работа, аз с дясната ръка я търкам на това място и плата си е променил цвета. Полата е доста дълга и над ботушите също си е сменила леко цвета. Мислех да я боядисам, но сега докато  четях тази тема, се замислих дали да не пришия някакви неща на избелелите места? какво ще ме посъветвате? Мъниста, паети, дантелки newsm78? Полата е от модна къща "Лапет"- пловдивчанки сигурно знаят техните магазини. Thinking

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
а продават ли се някъде готови нарисувани шаблони. И аз искам да си разнообразявам разни работи ама хич ме няма в рисунките Embarassed
pazzza, виждала съм често съчетание велур и дантела, но не зная до колко ще върви на модела на полата. Прецени си. А дали няма да е добре да е дадеш на шивач и да разчиташ на неговите идеи Thinking

# 58
  • Мнения: 7 430
Бриана, страхотни са нещата - потничето много ме накефи Wink

# 59
  • Мнения: 952
Я кажете за бижутата от тесто, че ми стана много интересно.

Brashno + sol, ravni kolichestwa, woda, kolkoto da stane twyrdo testo. Posle si prawi[ ot testoto kakwoto ti hrumne, az ocvetaiavam s wodni boichki, a otgore bezcvetel lak za fiksacia.  Laughing Kato mi ostane wreme shte nasnimam kakwoto sam prawila.
Izviniavaite za latinicata, kompiutara ne zarejda FlewTipe-a...a am s mozilla i kredora ne raboti....
ехе с тия бижута от тесто ме подсетихте,че когато бях ученичка си правих такива бижута и аз само, че аз купувах кус кус с формата на звездички те имаха дупка в средата и така ги нанизвах на конец и си правех гривни синджирчета и прочие. Най готиното беше че си ги оцветявах според тоалетите и беше всичко в тон Joy Сещам се и за друго обици от разтопени грамофонни плочи...знаете ли го номера? Mr. Green Mr. Green Нагрява се плочата и тя започва да се свива и придобива разни форми и така докато е гореща се слага винтчето или други украси по обиците и вече са готови за носене, а бе кви ли не щуротии  не съм правила Mr. Green Mr. Green

# 60
  • Мнения: 1 269
а продават ли се някъде готови нарисувани шаблони. И аз искам да си разнообразявам разни работи ама хич ме няма в рисунките Embarassed
pazzza, виждала съм често съчетание велур и дантела, но не зная до колко ще върви на модела на полата. Прецени си. А дали няма да е добре да е дадеш на шивач и да разчиташ на неговите идеи Thinking
Да, наистина ще трябва да се обърна към шивач. Аз не съм много чевръста с  шиенето та... да не окепазя съвсем полата. Сега имам нова кадифена и пак на същото място избелява. А толкова ми се носи кадифе Crossing Arms !

# 61
  • Мнения: 245
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13385&AlbumId=44820
  Confused дано не ви отегча,че аз малко ни падам по чиганийката.... Blush

# 62
  • Мнения: 245
pazzza ако снимаш полата,може и да мога да помогна.... newsm78

# 63
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
С голямо удоволстиве разгледах и изчетох всичко newsm10 smile3501!И аз обичам да използвам дантелки,ширити,тия с ресните са чудесни за пришиване на окъсяли ръкави/особено на дъщерята/,различни копчета има интересни,когато в пакетчетата "лъки бой " се паднат някакви гривнички или гердани ги запазвам и и после използвам манистата или въобще това от което са направени!
KelY ,апликации за дрехи за зашиване или залепване с ютия би трябвало да има във всяко магазинче за конци и копчета!

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Я кажете за бижутата от тесто, че ми стана много интересно.

Brashno + sol, ravni kolichestwa, woda, kolkoto da stane twyrdo testo. Posle si prawi[ ot testoto kakwoto ti hrumne, az ocvetaiavam s wodni boichki, a otgore bezcvetel lak za fiksacia. Laughing Kato mi
ostane wreme shte nasnimam kakwoto sam prawila.
Izviniavaite za latinicata, kompiutara ne zarejda FlewTipe-a...a am s mozilla i kredora ne raboti....


а може и направо с лак да се оцветяват - сестра ми си прави такива фигурки като гирлянди - прави им дупка и после си ги навързва

друга идея в този стил / пак от нея / - могат да се оцветят с лакове  рапани и миди и си ги подреждаш в стъклена купа

моите пък са подредени в аквариум,заедно с морси звезди ,камъни и разни други

п.п възхищавам се на хора,на които им идва наум как да  си правят такива неща!!!

# 65
  • Мнения: 1 269
pazzza ако снимаш полата,може и да мога да помогна.... newsm78
Благодаря ти, нямам в момента цифров апарат и трудно ще я снимам. Днес ще мина през една шивачка и там ще умуваме Wink

# 66
Много сладка тема, с удоволствие изчетох всичко...
Аз като студентка се занимавах с такива дребни декоративни художества - във Варна поне на няколко места се намират дреболийки (циганийки) за пришиване към дрехи... ресни, ширитчета с двуцветни цветя, малки едноцветни фигурки за апликация, дървени мъниста (много ги тача!) и пр. И понеже обикновено ме мързи, почнах да си трупам напълно безидейно разни такива боклучета, пък като ме перне музата някой ден и взема, че им намеря и мястото по някоя дреха.....  Wink
Бабите ни са бродирали навремето - не виждам нищо лошо и ние да си разкрасяваме поовехтелите парцалки или просто едноцветни дрешки, нали. Flutter

Всички снимки, които видях, са разкошни!!!!! Моля ако има дами, които държат още фотоси "на склад", веднага да ги публикуват за пример, щот на мен меракът ми повече от идейките, уви... newsm78

# 67
Уф, забравила съм да се логна! Сори.

Та продават се наготово разни ширити - на цветя или просто декоративна лента няква, с кантове напр. Могат да се турят на съединителните ръбове на дрехи (отстрани на крачоли, на рокли с мн.висока талия под гърдите и пр.), долу по крачоли на панталони (ресни за по-къси поли), при семпли блузки - на деколте и с обход по ръкавчетата, да се пришиват връз тънки презрамки (или наместо презрамки) и т.н. Извинявам се, ако всички вече са се сетили за тез прости похвати, ама на мен дотам ми стига най-много фантазията... както казах, примързява ме и туй да шия мънистенце след мънистенце, уф... голяма кандърма ми се вижда!

Виж, ако някой ме светне как се сплитат гривни или герданчета от мънистенца (с ширина поне 1 см!), ще съм МНОГО задължена! Щото отдавна ми е дерт, пък не знам какви са пинизите... Някои има ли идея? Не че е важно.

# 68
  • Мнения: 409
М-ммммммм ... Каква готина темичка Simple Smile

Това е новото ми творение от миналата седмица Blush, използвала съм разни африкански семена, пера и т.н. Ще се постарая да ви снимам още гривни и бижута, в момента съм на тази "вълна". #Crazy

http://www.bgphoto.net/photos/15693/o632778498094062500.jpg

http://www.bgphoto.net/photos/15693/o632778499860000000.jpg

# 69
  • Мнения: 160
    Момичета някой знае ли как се известляват дънки? Някъде бях чела, че трябва да се стегнат на места с парче плат и да се потопят в белина. Интересува ме колко време трябва да престоят в белината дънките и изобщо всички други подробности? Имам едни дънки, които вече са ми омръзнали и като видях темата във форума реших, че мога да направя нещо с тях.

# 70
  • Мнения: 160
     Да взема да побутна тази тема, че нещо я позабравихме, а е много интересна. Моля ви споделете вашите интересни идеики не се стискайте.

# 71
  • Мнения: 174
Ами интересна е дам, ама аз нищо по нея немога да напиша в момента Tired

# 72
  • Мнения: 245
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13385&AlbumId=45144
Малко нещица от по-миналото лято Rolling Eyes

# 73
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Поздрави и от мен за страхотната тема. Да попитам и аз:Имам панталони широки тип шалвари/путури, които са от плюш и за мое огромно съжаление много рано се притриха между краката и плюша падна. Сега там е тензух и освен за удома, за другаде не стават!!! Tired ИДЕЙКИ?
Много си ги харесвам и не можах да им се нарадвам

# 74
  • Мнения: 245
. Сега там е тензух и освен за удома, за другаде не стават!!! Tired ИДЕЙКИ?

Видях в "нови придобивки" едни дънки които са 2 в едно. http://bgphoto.net/photos/2817/t632777728183281250.JPGМоже да ни вземеш плюш и да направиш нещо такова като между вертикалните парчета може да вмъкнеш нагъната ленка,нещо като пандифлюшки...или просто кант който да влиза в шева и малко да стърчи, като също така може да добавиш и по джобовете,ако има,или отдолу и на колана за да се върже

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 23:24 от nelsan

# 75
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
. Сега там е тензух и освен за удома, за другаде не стават!!! Tired ИДЕЙКИ?

Видях в "нови придобивки" едни дънки които са 2 в едно.Може да ни вземеш плюш и да направиш нещо такова като между вертикалните парчета може да вмъкнеш нагъната ленка,нещо като пандифлюшки...или просто кант който да влиза в шева и малко да стърчи, като също така може да добавиш и по джобовете,ако има,или отдолу и на колана за да се върже
Ориентирай ме къде да погледна в темата"Нови придобивки" да не се лутам, че да ми стане по-ясно това, което казваш. Коя страница

# 76
  • Мнения: 245
Ориентирай ме къде да погледна в темата"Нови придобивки" да не се лутам, че да ми стане по-ясно това, което казваш. Коя страница
Цитат
Дадах линк.Между другото преди 2 години направих подобни дънки на една приятелка които имаше 2 чивта скъсани на д..... и станаха много сполучливи Embarassed
А сетих се,че може да ги направиш с изрязано от стари дънки вертикално пърче-с вътрешен шев и да сложиш дънковия колан също на панталона,ама все пак най-добре ще се прецени като се наложи така немога да си го представя newsm78

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 23:30 от nelsan

# 77
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Ориентирай ме къде да погледна в темата"Нови придобивки" да не се лутам, че да ми стане по-ясно това, което казваш. Коя страница
Цитат
Дадах линк.Между другото преди 2 години направих подобни дънки на една приятелка които имаше 2 чивта скъсани на д..... и станаха много сполучливи Embarassed
Извини ме
Не съм видяла линка Embarassed

# 78
  • Мнения: 245
Извини ме
Не съм видяла линка Embarassed
Цитат
Аз по-късно го сложих за тва hahaha

# 79
  • Мнения: 357
Идейките са ви страхотни.Браво вие сте супер.Някоя от вас може ли да ми каже от къде мога да си купя плюш.Искам го за спортна блузка и има ли възможност на плюша да се сложи някаква картинка или камъчета? newsm78

# 80
  • Мнения: 245
Идейките са ви страхотни.Браво вие сте супер.Някоя от вас може ли да ми каже от къде мога да си купя плюш.Искам го за спортна блузка и има ли възможност на плюша да се сложи някаква картинка или камъчета? newsm78
Или в магазин за платове Laughing или в на мама гардероба,нали е бил на мода.Камъчетата ще стоят страхотно,а ако дрешката е спортно-елегантна и картинка Peace

# 81
За съжаление нямям снимки да ви покажа , но и аз съм правила някой работи. Имах едни много лябими дънки, които ми стояха стахотно обаче ги залях с белина и мнотго се ядосвах и то на няколко места. Купих обаче едни пеперуди които се залепват с ютия и така прикрих петната. Станаха много оригинални. Друго което се сещам е че съм си преправяла ени далти обечи ама то вече си зависи от модела-станаха обеци и колие
  ААААа и имах една пола 3/4 от ластична материя - нея си я нося като бюстие, връзвам я по определен начин
Това е эа което се сещам

# 82
  • Мнения: 18 542
На мен ми дойде следната идея и се нуждая от малко помощ.
На нашия пазар продават съвсем обикновени блузки дюс за 5 лева в най-различни цветове. Има и с дълъг и с къс ръкав, доста са семпли. Та ми дойде на акъла, че мога да си накупя няколк и да ги украся по различен начин, а също и да им зашия разни фирмени етикети  Crazy и все едно са оригинални.
Та въпросът ми е дали по тези магазинчета с ширитите и украсите продават етикетчета за зашиване от сорта на тези:
, а също и щампи с разни надписи, които се залепват с ютия?

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 10:12 от Чета

# 83
 Продават, продават-аз поне съм виждала такива на Адидас и Найк, малко грубички ми се виждат в смисъл че няма май да подохождат на теэи блузки, но може и да се намери нещо хубаво. Сега се сетих че брат ми има такива малки етикетчета на чаршафите си с неговото име, не знам къде си ги беше поръчал, но май не струваха много. Мога да го питам, ако ви интересува 

# 84
  • Русе
  • Мнения: 611
Страхотна тема много ми подпалвате фитилите.За избелването на дънки аз съм си ги избелвала като наливам в някакъв съд  белина топя  четка в нея и така търкам дънките после ги оставям няколко часа да стоят с белината  станаха много готини ,но зависи човек какви фигури иска.

# 85
  • Мнения: 18 542
Сега се сетих че брат ми има такива малки етикетчета на чаршафите си с неговото име, не знам къде си ги беше поръчал, но май не струваха много. Мога да го питам, ако ви интересува 
Попитай моля те!
Благодаря!  Simple Smile

# 86
Цитат
Сега се сетих че брат ми има такива малки етикетчета на чаршафите си с неговото име, не знам къде си ги беше поръчал, но май не струваха много. Мога да го питам, ако ви интересува 

Попитай моля те!

 Попитах, виждам че ти си от София, а аз съм от Варна но все пак поръчал ги е в една кинкилерия , струвало му е 3 лева за десет етикетчета.
  За тези, които са от Варна кинкилерията е тази на "Пискюлиев"  там където продават и костюми за кючеци, няма начин да не я знаете Flutter

# 87
  • Мнения: 2 534
Моля ви споделете за тези лепенки , които се поставят с ютия , после като ги перете дали се отлепват  newsm78

# 88
  • София
  • Мнения: 6 798
Жени, има различни лепенки,ако ги переш на 40 градуса няма да се отлепят. Освен ако не са пълен болкук, ама не вярвам. А иначе, в София такива неща /тип направи си сам/ има на доста места - лошото е,че не мога да обяснявам добре... newsm78 защото повечето са едни забутани... Но най-централните са по Графа, като тръгнеш от Попа към канала, отляво се пада, долу-горе срещу магазина на Pfaff , с 2-3 стълбички нагоре е магазина. Има всякакви мъниста, пайети, ширити и кворо се сетите. Другия е магазина на Витошка, като се тръгне от Патриарха към ЦУМ, от дясната страна е, влиза се навътре, в една кооперация на втория етаж. На самата Витошка има искарана само една витринка с такива нещица, малко е трудно да се забележи, но е долу-горе в началото на Витошка с Патриарха. Знам и още няколко магазина, но са около Женския пазар, едното е култово, в едно мазе  Laughing, ама пусто като мога да обясня къде е...

# 89
  • Мнения: 2 534
  bouquet
Винаги пера на 40 , така че явно ще ми свършат работа .
И то е ясно , че ще е този на Графа  Laughing , че ще взема да отслабна , ако мина повече о километър пеша и пак ще трябва да подновявам гардероба  Embarassed

И вземи се снимай най-после с новите очила  smile3521
Сега се сетих , че новите ти очила са същата марка като на Дим Дуков newsm08

# 90
  • София
  • Мнения: 6 798
Видях го аз, че ми е изкопирал фешън стила, ама хайде, от мене да мине. Ей сега ще пусна снимките от снощния купон,там ме има в целия ми блясък с новите цайски! /Даже се похвалих на ДУЦИ и AnMary откъде са! Laughing/

# 91
  • Мнения: 1 181
Имах едни много лябими дънки, които ми стояха стахотно обаче ги залях с белина и мнотго се ядосвах и то на няколко места. Купих обаче едни пеперуди които се залепват с ютия и така прикрих петната.

Аз имам едни дънки, които много си харесвах, но ги скъсах с количката на бебо точно отпред на бедрото. Сега мисля точно такива апликации да им изцопам на няколко места. Ако стане добре ще ви ги покажа.

# 92
  • Мнения: 18 542
Попитах, виждам че ти си от София, а аз съм от Варна но все пак поръчал ги е в една кинкилерия , струвало му е 3 лева за десет етикетчета.
  За тези, които са от Варна кинкилерията е тази на "Пискюлиев"  там където продават и костюми за кючеци, няма начин да не я знаете Flutter
Извинявай, че пак те тормозя, а дизайна на етикетчетата той ли го е правил? Как става или просто е казал какво да пише и си е избрал шрифт някакъв?

# 93
  • Мнения: 4 371
Извенете ме, ама какъв е смисъла на това да си сложиш етикетче на някоя известна марка на ръкава примерно newsm78

И сега един офф, сори за което - Жени, имате ли още намалени слънчеви очила?

# 94
  • Мнения: 2 534
Разни миналогодишни модели , ама и новите не са от най-скъпите  Wink 99-200лв.
Ама колко пъти да разправям , че за вас цените са други  Hug

# 95
  • Мнения: 18 542
Извенете ме, ама какъв е смисъла на това да си сложиш етикетче на някоя известна марка на ръкава примерно newsm78
За украса разбира се  Mr. Green

# 96
Цитат
Извинявай, че пак те тормозя, а дизайна на етикетчетата той ли го е правил? Как става или просто е казал какво да пише и си е избрал шрифт някакъв?

 Въобще не ме тормозиш Simple Smile
 Етикетчетата не са нищо особено, просто са чисто бели и върху тях пише името. Не знам дали могат да направят нещо по сложно,, всъщност като се замисля newsm78 би трябвало да става но може би ще струва повече. Предполагам, че шрифта той си го е избрал Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт