Голямата тема за малките масла - 10

  • 87 932
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 44 112
А мнение за тези масла http://www.hennafox.com/category/9/eterichni-masla.html дали са прилични откъм качество? Цените са им  средновати.

# 616
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
А мнение за тези масла http://www.hennafox.com/category/9/eterichni-masla.html дали са прилични откъм качество? Цените са им  средновати.

Хубави са маслата от сайта на Хенафокс. Виждам, че са започнали да продават Zoya goespretty и Khadi.

# 617
  • София
  • Мнения: 44 112
Мерси, а някой идея за палма рос/за как мирише, дали е приятен аромата, че май към него съм се носочила.

# 618
  • Мнения: 4 390
Имат хубави масла в сайта на Хенафокс /тук не включвам индийските, не съм им фен и не купувам такива/.
Angel_Dust, ароматът е лек и деликатен, цветен и сладък /на трендафил/. Има светложълт цвят.

# 619
  • София
  • Мнения: 44 112
много благодаря Simple Smile ще го тествам ако върши работа ще си взема и други от серията Simple Smile

# 620
  • Мнения: 76
Какво масло може да използвам за тъмни кръгове  Sad  и на кремове много не се надявам и викам поне с масло да пробвам може да има ефект ? Вкъщи имам лавандулово и чаено дърво,но ги ползвам за против акне и лавандулата я ползвам и за нокти.
Бадемово масло  Peace:
Грижа за кожата: маслото от сладък бадем подхранва и овлажнява; облекчава сухата, раздразнена и/или възпалена кожа; забавя процеса на стареене. Освежава и озарява кожата; подобрява тена на лицето, а също така намалява тъмните кръгове около очите. Подходящо за всеки тип кожа.

# 621
  • Мнения: 1 111
Аз съм много доволна от бадемовото масло. Запачнах да го използвам за маски за коса и за лице. Ефекта върху лицето ми е чуден. Имах зачервени участъци причинени от студова алергия и се клепех с много крем и промяната беше почти незабележима, но откакто започнах да се мажа с маслото всичко се оправи.  Peace

# 622
  • Стара Загора
  • Мнения: 111
След като вече си купих ет. масла за вани за краката , магазинерката каза , че те не се разтварят във вода и трябвало преди това да разтворя капките в чаша с вода към която е добавен душ гел или течен сапун , или в чаша медена вода и тогава да добавям в легена с вода . Има ли нещо такова ?

# 623
  • Мнения: 1 398
Момичета, кажата ми стана ужасно чувствителна от бремеността и не мога да използвам голяма част от маслата, които имам /повечето в големи разфасовки/ върху лицето си...
Само масло от таману ми действа добре, но в момента нямам в наличност от него, така, че имам едно предложение:
Скрит текст:
Някой ако желае да разменим някакво количество от масло от таману за:
масло от гроздови семки на Aura Cacia,
масло от камелия на Fushi - органик,
масло от баобаб на Fushi /Virgin, Cold Pressed/,
масло от костилки на череша на Fushi - органик,
рициново масло на Heritage Products.
Всичко е в срок на годност, оригинално, купувано преди около месец  Peace

# 624
  • Мнения: 43
... цял щанд с масла на няколко марки има масла,голям избор има и цените са с 2 3,4 лева даже по-ниски отколкото в аптеките.А за тези масла,които пишат био,мио не знам си какви и продават за по 18 20 лева шишенцето,абсолютноооо много преувеличават и цените са нереални,просто пишат,че са био и от там надуват цената,значи излиза,че другите фирми лъжат,като пишат,че е 100% етерично масло.

Цените изобщо не са нереални. Хубавите масла са скъпи.
Но всеки е свободен да си купува нискокачествени смеси, предлагани за "етерични" масла от по 2-3-4 лева. Peace

Добре те са писали,че е 100 % етерично масло,откъде занеш,че е нискокачествено и откъде си сигурна,че като е 18,20 лева,че ще е наистина ВИСОКОКАЧЕСТВЕНО.И какво ще рече БИО масло,все едно да ми кажеш БИО МЕД,все ако ако си го купя от комшията на село няма да е БИО и естествено няма да ми го продаде на цената,на която от БИО магазина ще си купя меда.Аз не вярвам другото да е по добро от това за 5 лева примерно.Доколкото аз знам е забранено да лъжат на етикетите,които слагат и ако лъжат наистина,че е 100 % чисто етерично масло,значи са си сложили главата в торбата.

# 625
  • Мнения: 1 780
Когато съм в Бг купувам на Ривана шипковото масло, защото съм със супер чувствителна и суха кожа - невероятно е, омекотява, заглажда, балансира и успокоява кожата ми. Понякога прибавям 2-3 капки вит. Е.
Използвала съм и на Life-Flo's Pure с ретинол, честно казано разлика не установих.
Скрит текст:

# 626
  • Мнения: 495
Днес си купих масло от пшеничен зародиш главно заради стриите. Как го използвате? Директно се нанася и се масажира или? newsm78
И искам да си сложа в шампоана чаено дърво, но на едно място четох, че се слагат 10-15 капки на 100мл, на друго една чаена лъжица... кое ще препоръчате?

Съжалявам за глупавите въпроси, но още съм гола и боса по темата за етеричните масла  Heart Eyes

# 627
  • Мнения: 6 618
Днес си взех какаово на Dragon , имате ли мнение дали е добро ?Пише си че е студено пресовано .
Вкусно е също така  Laughing
Шипковото ми е на Тобекс ,ползвам го само вечер и се надявам да ми се поскрият тъмните кръгове.Какаовото пише ,че е с естествена UV защита ,някой за през деня дали го е пробвал ?

# 628
  • Мнения: 4 390
Скрит текст:
... цял щанд с масла на няколко марки има масла,голям избор има и цените са с 2 3,4 лева даже по-ниски отколкото в аптеките.А за тези масла,които пишат био,мио не знам си какви и продават за по 18 20 лева шишенцето,абсолютноооо много преувеличават и цените са нереални,просто пишат,че са био и от там надуват цената,значи излиза,че другите фирми лъжат,като пишат,че е 100% етерично масло.

Цените изобщо не са нереални. Хубавите масла са скъпи.
Но всеки е свободен да си купува нискокачествени смеси, предлагани за "етерични" масла от по 2-3-4 лева. Peace

Добре те са писали,че е 100 % етерично масло,откъде занеш,че е нискокачествено и откъде си сигурна,че като е 18,20 лева,че ще е наистина ВИСОКОКАЧЕСТВЕНО.И какво ще рече БИО масло,все едно да ми кажеш БИО МЕД,все ако ако си го купя от комшията на село няма да е БИО и естествено няма да ми го продаде на цената,на която от БИО магазина ще си купя меда.Аз не вярвам другото да е по добро от това за 5 лева примерно.Доколкото аз знам е забранено да лъжат на етикетите,които слагат и ако лъжат наистина,че е 100 % чисто етерично масло,значи са си сложили главата в торбата.

nyni03, няма как да се получи чисто и с високо качество масло за 2-3-4 лв. За тези пари или ще е извлечено чрез химикали /разтворители/, или чрез парна дестилация, но с неспазени изисквания за  температура,  налягане, времетраене, дестилирани в алуминиеви дестилатори, с хлорирана вода и т.н. или ще е "каращисано" т.е. разредено и ароматизирано.
Всичко това  компрометира ефикасността на маслата.  
Много етерични масла, продавани като 100% чисти и натурални, са всъщност химически /чрез разтворители/ извлечени или неправилно дестилирани /не са спазени изискванията за температура, налягане, времетраене и т.н./ , подправени, смесвани с /евтини/ синтетични съставки, химични емулгатори, терпентин, спирт, растителни или минерални масла, ароматизирани  /лавандуловото "етерично" масло да мирише на лавандула, заради добавен лавандин, лимоновото "етерично" масло да ухае на лимон, заради добавения лимонен /терпен с миризма на лимон/ и т.н. - светът на синтетичните аромати е необятен, над 3000 са/, оцветители... Тези масла са евтини, но са опасни и могат да предизвикат сериозни проблеми /напр. алергии/. Има и средно качество масла -  те са коригирани, но не са смесвани със синтетични съставки, минерални масла, спирт или с други етерични масла, но при тях процесът на дестилация не е спазен.
Освен това, не уточняваш какви масла сравняваш, нито какъв грамаж.
Например, има такива, за които е необходима много суровина, а количеството извлечени масла е малко, съответно готовият продукт излиза доста скъп /и над 18-20 лв някои/.
Био масло значи, че маслото притежава сертификати, че е такова. При био маслата суровината е отгледана в биологично чист район, не са използвани пестициди и торове, а маслото е добито чрез висококачествена технология със спазени всички изисквания, а накрая - сертифицирано /в независима лаборатория/.

В Мрежата има много информация по тези въпроси, ако искаш можеш да се информираш.
Не се опитвам да налагам мнение, нито да те убеждавам какво да си купуваш. Това сама ще прецениш, но е хубаво изборът ти да е информиран, затова изписах този ферман. Peace

# 629
  • София
  • Мнения: 10 858
Дивиана, страхотен пост, на мен ми беше много полезен, благодаря!
Можеш ли да припомниш някои марки за базови масла, които според теб са в добри  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт