Отговори
# 390
  • Мнения: 198
Ох,ще съм на всяка манджа сол май днес  Laughing
Крокодилка ползвам вече от близо два месеца- слагам я по малко- а отскоро я храня в нея, установих, прочетох де, че плота с играчката се маха и става на масичка за хранене. Само, че много я мързи да се бута с крачета, по-й харесва аз да я разхождам побутвайки я из стаите Simple Smile За лазенето- Миа активно опознава жилището ни, навсякъде щъка, много бързо и омръзна определеният й кът за игра и винаги излиза, преди на килима, сега направо на паркета. Вярно много се плъзгаше в началото, но сега свикна и се придвижва успешно. Най-обича да стигне до хладилника или радиатора на парното, да залепи ръчичка и хубаво да оближе каквото може( поне спря пода да ближе).Отначало ми прилошаваше като я видех да лапа и ближе я под, я нещо друго, което не е нейно, но май  претръпнах.
А Пипи, относно лазенето по площадките, не зная дали ще се пречупя. Зная, че ще се цапа и ще яде пясък, ама лазенето по земята навън сигурно няма да преживея. Разбира се, това се отнася за мен, ти си права и според мен е по-правилно да оставяме децата да опознават света около тях. Сега се е научила да отваря ниски чекмеджета и вече е страшно.
И аз ще кача снимки с проходилката.
Mrs. Petrova- бързичко да се оправяш и дано е предадеш нещо на бебо.

# 391
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз всеки ден давам каша, но пък нали не е инстантна имам кураж, че не е толкова помпаща....аз правя 100гр кафяв ориз или елда и добавям близо 100 гр плодово пюре (за сега тиква или ябълка на пара и круша готово пюре), добавям 1 л АМ или повече, зависи колко са дошли количествата и малко рапично олио  - понякога и канелка.....та може би пак си е доста калорична Simple Smile ама като съм заместила храненето какво да давам следобед..пак мляко ли....тъпо ми се вижда...да ви кажа не съм го теглила, но ми се вижда че не напълнява този месец...дано поне на ръст да расте.....Много се движи вече така че има нужда от храна детето Simple Smile Утре може би ще въведа тиквичка от готово пюре на ДМ-ските - тиквичка и картоф, като първо ще го добавя към приготвен от мен картоф и ориз с малко копър, че да се намали съдържанието на тиквичката и да я въведа постепенно - не че имам съмнения вече, че нещо ще стане от тиквичка, но не съм убедена дали ще хареса готовото пюре така или иначе. Ще го пробвам след няколко дена де и на чисто готово...ако не го одобрява...ще меша с приготвени от мен неща. Та плана е за тиквичка и после вече дано съм намерила и месо или ще ходя да купя готови, че ми се струва много време вече близо два месеца се захранваме, а аз още месо не съм вкарала.....сиренето кога ще го вкарвате да ви питам.....общо взето сега доста продукти са ми из главата - царевична и овесена каша, спанак, грах, месата, сирене, банан, авокадо, който искам да вкарам в някакъв ред Simple Smile да имаме повече разнообразие, че все май ориз, картоф, морков.....давам....току малко зелен боб, пащърнак нямам сега....тиквата свърши....та това е...
хайде отивам да гледам снимки и да кача и аз Simple Smile

# 392
  • София
  • Мнения: 357
ymemansi, кака май е нападнала Коко в леглото Heart Eyes

И аз сложих две снимки- една в крокодилка, разбира се Crazy Ще ме накарате и аз вече тази дума да ползвам Laughing
Искам да спира да вали вече, това заседяване вкъщи ме побърква. Нали синоптиците вчера казваха, че нямало да вали повече (тази седмица) #2gunfire

Denny_Iv, честно, не се бях замисляла какво друго за следобедна закуска след време, освен каша. Моя приятелка с дете на година и малко прави следобедна закуска от банан с авокадо - та по тази логика, може би като пораснат ще е подходящо само с плод или примерно кисело мляко с плод.
Пипи2013, въпрос на време е да се регулира работата на стомахчетата им и да спре запекът, както е при вас. Просто явно още не е свикнал с новата храна. Според мен, в един ден давай и разхлабваща, и запишаща храна - в смисъл, ако даваш морков, дай и синя слива или круша.
Mrs.Petrova, дано да си добре днес и да не е заразно за бебо.

# 393
  • София
  • Мнения: 1 740
Еххх че хубави момчета Simple Smile и кака Simple Smile Големи са усмивки вече всички Simple Smile ижинка много яко килимче...ти го беше показвала де май Simple Smile но може да не съм се обадила тогава Simple Smile

Пипи и аз мисля, че стомаха му ще се регулира сам.....трябва да му дадеш възможност да свикне с храната според мен. Ти като обясняваш каква е консистенцията ви определено не сте със запек. Това, че изпуска ден или два да се изака не значи запек....когато е много твърдо това което ака е запек. Но и ние сме минавали през такива периоди. Въпроса е да не му докарва дискомфорт и да е твърд корема. По-добре масажирай коремчето. Като свикне да смила храната ще се регулира според мен. При нас откровено нито разхлабващите му действат разхлабващо, нито спичащите спичащо  newsm78 newsm78 newsm78. Само аз май писах ама пак да напиша, че елдата май докара повече газове...

И аз не знам как ще действам с градинките...че ще има и лазене ще има....ама нямаше да е зле поне хората да се съобразяват да не си разхождат кучетата където и децата или поне да събират след тях. Обожавам животните, но все пак на парка си ни пише и има знаци, че не е за кучета, но никой не се съобразява. Не че уличните можем да ги спрем да влизат, но то това е друг въпрос, а и не съм виждала в нашия парк. Просто си има градинки без детски площадки в който могат да се водят кучета....как да го пусна да лази и да взема да набара някое изпражнение той е толкова чевръзт и ще става повече та не знам дали ще успея да отреагирам на време.....това са ми притесненията основно.....ясно, че не мога от всичко да го опазя де....а като не се наканих да дам ротарикс съвсем ми е притеснено.....

# 394
  • Мнения: 1 390
Големи хубавци бре! Simple Smile и съвсем пораснали изглеждат Simple Smile

На мен ми попадна една тиква, та най-накрая я направих, защото свършиха бурканчетата. Забърках му я с картоф и морков - съвсем очаквано си беше голям фурор. Обаче от тия петна по дрехите лошо ми става, такива хубави дрешки има и всичките са оклепани. Ще започна да му купувам само оранжеви дрехи, за да не личат петната Joy

За акането е нормално да е хаос в момента. Вчера е акал три!!! пъти, при положение, че нормалното е веднъж на ден-два. И всичките пъти беше пластелинесто - е запек или разстройство е!  hahaha

За градинките при нас има две градинки една срещу друга. Едната е с люлки и пързалки и там не съм виждала кучета, само деца. Другата е само полянки и там естествено разхождаме кучо. Обаче се появяват през лятото родители с малки деца, които седят по пейките, пият бира и лющат семки и се сърдят, че кучетата ходят при тях да им ядат семките! Имах скандал преди време с една такава майка. Аз на тия особено много им се дразня Simple Smile иначе не знам къде ще ходим с дреб, сигурно в другата градинка, а ако излизаме да разхождаме кучето нямам никакво намерение да го пускам в "кучешката" градинка да обикаля, там е твърде мръсно за моя вкус.

Ние крокодилки нямаме, не знам дали ще купувам. Вкъщи е тясно, няма много къде да се развихри. Пускам го да се върти на дивана, слагала съм го на пода, но нещо не му хареса. Голям кеф му е да го държа под ръцете и да го слагам да "ходи" по пода, заиграват се с кучето Simple Smile

Ние утре ще ходим на дк и очаквам да ни кажат за разнообразяване на менюто вече. Той трета вечер се буди към 1 да яде, не знам дали е скок в растежа или не му стига яденето през деня. Може би второто, защото той яде максимум 150 мл вода + 5 лъжички ам, което ми се струва малко вече. Би трябвало да яде 170 мл +/- 20 мл.

Mrs. Petrova, чух, че имало някакъв такъв вирус. Пожелавам ти бързо оздравяване!

# 395
  • Мнения: 1 073
ижинка каката го налазва постояно с думи от рода на "На кака пиленцето... " Simple Smile
Той чат пат пищи от ужас като я види Simple Smile Но ако оставим мечата й любов настрани много си го гледа и си го обгрижва милата  Heart Eyes
Вече познавам някои бебета преди да им видя надписа Simple Smile

# 396
  • София
  • Мнения: 1 740
Пластелиненото ако според мен си е ОК за захранено бебе. Вече си е като на възрастен демек Simple Smile И аз крокодилка няма да взимам. Ако някой познат ми беше предложим можеше и да пробвам, но всичките ми приятелки с деца не взеха и те.

Аз от сърце си признавам, че не мога да преживея петната по хубавите му дрешки и накисвам във вениш Simple Smile После си пера с бебешкия и това е - пускам допълнително плакнене. Ние на храненето не е толкова мазане сякаш, но все се случва да върне по малко следобедните часове, като си натиска корема като побъркан от пълзенето и тогава става яко мазало.

# 397
  • Мнения: 109
Здравейте!  Grinning
От неделя и аз вкарах каша - оризова (инстантна) 50гр. и добавих 50гр. пасирана ябълка. Направих и стандартното количество АМ, понеже мислех, че може и да не хареса кашата. А тя, момата, все едно само с каши съм я хранила досега.  Joy Така си хапна всичко... Вярно, че от около месец давам по 30-50гр. ябълка следобед и явно е посвикнала. В понеделник направих 100гр. каша и 50гр. плод. Май няма да бутам количеството каша, но ще вдигна плода на 70-80 гр., че да си достигне количеството от 180 (това й е минимума да се засити, няма да посмея да достигна 200 - не, че няма да си ги изяде, ама без друго е Пухчо Wink ). Та, във връзка с кашите имам въпрос. Глутеновите засега ги избягваме. Мисля да вкарам елда и царевица. Хипп имат инстантна безмлечна чиста царевица, от която може би ще се възползвам. Чуденката ми е за елдата. Тези, които ползват инстантни каши каква вземате с елда? Преди време Хипп са имали чиста, но вече нямат. На Хумана гледам (с круша), ама е с мляко и май със захар. Преди време коментирахте как се третират зърната и ми се стори  много трудоемко и сложно, но ако не намеря подходяща готова каша, естествено ще приготвям вкъщи (иначе всичко друго си приготвям досега   chef ). Astined, ще съм ти благодарна да споделиш ти как я правиш. Разбрах, че вариш и пасираш, но има ли няакви особености преди варенето? Накисване и прочие? (Досега не съм се сблъсквала с елда, простете ми за невежеството  Simple Smile )
Голям проблем ми е водата - не иска и не иска да пие. Максимум по 20-30мл и то докато / след като е яла пюре, макар че знам че е вредно, само тогава я приема и се примирих. Вече обедното хранене е напълно заместено, на път е да замести и следобедното. Та, мислих, мислих и реших да добавя от водичката на плодовете, които варя на пара за аромат (50 на 50). Еми, изпи има  няма 10-15гр. Сега спи, после пак ще я пробвам, но вече ми е по-притеснено. Някакви съвети?
"Крокодилка" ползваме за по 10ина минути да ден, колкото да поврътка малко едно топче и една друга врътка. Понеже е комбинирана с люлка, има отдолу на крачетата една поставка, която пречи да опира на земята и да се движи. Днес я махнах, но не съм сигурна, че разбра какво точно се случва. Има време, де.
На пода съм постлала (върху персийския килим, който се бях заканила да разкарам миналото лято) едно одеало и върху него наредих мек пъзел. Не смея много да я държа там, защото при нас определено си е още студено на пода. Мисля, че зависи от жилището. Под нас никой не отоплява и сме в панелка; докато при майка ми е много топло (в тухла е, съседите отдолу топлят, а отгоре имат и подово отопление, та може изобщо да не пускаме нищо там Simple Smile ) В момента пъзела е на разпънатия диван (дивана е по-мек и по-трудно се пълзи по него). С две думи, бебето е окопирало цялата къща!  hahaha
От две нощи и малката  спи неспокойно. Пробужда се на 40-60минути. Ако я оставя да заспи самичка се разсънва, ако я люшна два пъти заспива на секундата. Еми, люшкам си я.
Mrs. Petrova, бързо да ти минава!  Hug

# 398
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
и аз съм от злите кучкарки, които се дразнят на майките, правещи забележки. Понеже ние с кучо ходим само по "кучешки места", ако се наложи някое "човешко" е на каишка и не му давам да ака (ако се случи събирам). А майки съм виждала да хвърлят опаковки и памперси и да замърсяват много повече от кучето. Да не говорим за морето- специално ходим късно вечер след 19-20ч, за да не пречим на никого, не ходи по нужда на плажа, но пак се намира някоя окъсняла майка да каже "как може, кожата на детето ми не е пригодена да се сблъска с кучешки косми в морето". Все едно като пикаят всички и хвърлят бирени бутилки и други гадости е много по-добре от едно обезпаризитено и ваксинирано куче на плажа...ама това е обширна тема, да не навлизаме да не стават скандали  Laughing Междудругото в повечето райони няма обособени кътове за кучета и или разхождаш на "забранено", или не знам. Около нас има варианти де, но с бебо и кучо се е случвало да минем и през по-цивилизовани градинки, няма как. Това е мъката на много кучкари, че се плащат данъци за кучетата, а нищо не получаваш срещу тях, само забрани и омраза.

Да се върнем на бебешките теми: има ли други, които не искат вода? Как ги учите? Моят Бебс само усети, че не е мляко, се мръщи и плюе биберона. С чаша нямам голям успех, лапа я да се чеша и олива всичко. Дори с лъжичка не иска вода, мръщи се. Нали няма проблем като е на кърма поне 3-4 пъти дневно? Как да го приуча?

# 399
  • Мнения: 2 653
...помръщи се, помръщи се на всеки нов вкус, пък вземе, че си го хапне Shocked Grinning. ...
Хаха, и моите момчета правят така. Нищо ново не са отказвали, понякога сякаш просто не им се яде и си им давам мляко.

Пипи2013
, не всички площадки да удобни за пълзене. Аз съм пускала дъщеря ми да ходи боса по площадките, но винаги ми е било притеснено да няма стъкла или някакви други остри предмети. Ще откриеш съвсем скоро, че детските площадки в по-голямата си част са изключително мръсни и неподдържани, дори и на пръв поглед да изглеждат приятни и уютни. А пясъчниците са, още по-зле.
И аз пускам момчетата да се движат по пода. Както казваш, вече доста време са живели у дома и трябва да са привикнали към точно нашата степен на чистота. А те правят, каквото правят и току някой полегне уморено по очи.

Бананът
запече момчетата онзи ден, че даже видях така коментираните пластилинчета.  Embarassed

Ами относително скоро ще се въвеждат млечните- масло, сирене. Филийка с масло и сиренце, кус-кус, крем грис, бисквитена "торта", Запечена филийка с жълтък и сирене и махнати коричките, всякакви ядки, елди и т.н. с масълце и сиренце, банан с портокалов сок и бисквита, цялото разбъркано на каша и т.н. А и следобедното хранене в един момент ще стане поддържащо, както и това преди обяд, и няма да има нужда да е нещо много наяждащо.
В този ред на мисли, предлагам малко да видоизменим първата страница. Ако сте съгласни ще го направя. Та предлагам рожд. дати да ги сложим в скрит текст, защото едва ли някой ги чете всеки път. Скоро ще може да започнем точно рецепти да си слагаме, информация за детски кухни, може и да спретнем едно списъче с изследвания и ваксини, нищо че основните вече ги минахме. Предлагайте и вие!

Може би си внушавам, но като си слагам горчица на вечеря и сякаш действа за повишаване на кърмата. Някой друг с такива наблюдения?

На хранене при нас се получава голямо мазане, задължително се къпем без косата след това, защото обикновено и си вършат голямата работа, и пълно преобличане на екипчето. И това два пъти на ден задължително. Днес мисля, че си реших проблема. Бях им купила от икеа комплект хавлиени кърпи, за да ги закача в кухнята и тоалетните и да знаем, че са си техните. Та сега им намерих ново приложение- вместо лигавник по една кърпа. Тя покрива всичко и само им избърсах муцунките на финала.

# 400
  • Мнения: 834
Даааа, познайте дали имам и температура  Sick Ще се гръмна вече, откъде го лепнах, като последните два дни освен на гости на свеки и вчера за един час из квартала, не съм ходила никъде!
Щях да давам днес пиле, но май ще изчакам още няколко дни с новите храни  newsm78. Ох дано не му лепна нещо на малкия  Praynig
Но пък той сутринта се смили над мен и спа 2 часа - от 10 до 12  Hug  
Вода пие - като си види шишето и изпада в истерия  Joy hahaha Но само това с бибата. Тази с твърдия накрайник, дето бях показала по-рано, вече само се чеше с нея. Купих с мек накрайник - пие една глътка и пак се лигави. Затова давам и двете  Joy
Сложих и аз малко снимки  Sunglasses

# 401
  • София
  • Мнения: 1 740
Пипи идеално те разбирам и аз не съм от тези дето правят забележки. Ако знаех че всички си събират след кучетата нямаше да имам нищо против да се разхождат с децата на едно място. Уви в БГ няма такава култура. За памперсите също съм съгласна...ужасно е.....

За елдата аз кашата я правя от брашно, а не от зърна. Ориза си го варях и пасира. С брашно от елда ще ти е по-лесно от зърната. Две препълнени супени лъжици от брашното накисвам във студена вода - около 100 до 150 мл вода. Като се сетя го правя от предишния ден, ако не сутринта за следобеда, че хем понабъбва. После слагам директно на котлона (накисвам си го в касеролката) и бъркам да се сгъсти (това става според колко водичка си сложила, но е бързичко и си сгъстяваш до колкото прецениш според предпочитанията). Накрая слагам капак да се задуши 10-тина минути. От двете препълнени супени лъжици излиза около 100гр готова каша. Вече си и добавям другите чудесии. Не знам как ти се струва, но не е никак трудоемко....е сигурно е повечко от инстантната, но все пак е бързо. Макс 20 мин преди хранете се заемам да я направя, като ако добавям мой плодове съм си ги приготвила от по рано на пара (аз обикновено слагам всичко и зеленчуци и плодове в кошницата на пара без много да му мисля, кое колко му трябва и настройвам времето според най-бавно ставащото. Даже под кошницата слагам ориза ако ще правя да си спестя време и разправия.  

# 402
  • Мнения: 109
Е, така с брашно звучи къде-къде по-приемливо откъм време.  Laughing  Много ти благодаря, че сподели!   bouquet Хич да не се мъча да търся инстантна каша тогава, че без друго май няма да намеря в максимално чист вид. Благодаря още веднъж!!!  Hug Копирах ти рецептата и я сложих в папка "Захранване".  Wink
Съгласна съм с предложението на fiona за промени на първа страница.

# 403
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Мисля скоро да започна да правя каша от елда-с брашно от елда  и да добавям сиренце изкиснато или ябълково пюре.
Моето момче и той почти не пие вода. Взела съм чаша с накрайник, но нещо не я харесва.
Днес съм решила да отидем на пазар, искам да му купя кошара за игра и да го слагам в нея, вместо в шезлонга, нещо не съм навита само на килим, защото когато съм сама все мога да мръдна до другата стая за малко . Ще видим дали ще си харесаме нещо.

# 404
  • Мнения: 1 390
Аз му давам на хумана кашата с елда, не виждам проблеми засега. Акането вчера започна доста преди кашата, така че няма връзка. Ще видим, тепърва я въвеждам.

И аз съм съгласна да променим първата страница - особено с храни и рецепти!

Астинед, откъде взимаш брашното от елда?

Mrs. Petrova, ние всичките вируси ги получихме подарък от мм - той ги хваща на работа и ги носи вкъщи. Това е положението, колкото и да се пазим няма как.

Фиона, пак ти казвам, че имаш чудни деца! Simple Smile дребното ако не му е завързан/закопчан лигавника ще го махне и ще започне да го яде за секунди. Той даже завързаните ги маха Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт