Отговори
# 660
  • Мнения: 834
Добро утро  smile3525
Как сте мами и бебета?
Ние и вчера си изкарахме цял ден с температура, че и през нощта, дадох панадол, не издържах. Как пък точно на последната ваксина ще се изложим, досега от нито една не е вдигал температура  newsm78
Дано да не вдига вече, че се измъчи милото.

Изпратих на общия профил снимките, които обещах, на съдържанието на книгата с рецепти, и няколко снимки за тези, които все още правят гимнастика, от една книжка, която съм си купила  Peace. Дано са полезни.
Айде днес последно гадно време и от другата седмица - срещи в Южния парк (или на други места)  Party

# 661
  • Мнения: 1 390
Фиона, и аз ще те похваля, а дано няма обратен ефект - и аз се възхищавам колко добре се справяш с всички, особено много се радвам на игрите и заниманията, които им измисляш!

Вчера бяхме на гости и си тръгнахме към 8.30, за да се приберем навреме за банята на дребното. И той като заспа в колата и продължи да спи и след като се прибрахме! Няма баня, няма храна - събуди се в 12! Тази сутрин ест се събуди в 6 за игра, някак го приспах и спа до 7 и толкова. После подремна върху мене от 9 до 9.30, та аз спах на пресекулки до 10. Тогава окончателно му стана скучно и го взех при мен, та се гушкахме и излежавахме още малко. Но ми се спи здраво.

Днис съм на фризьор - да се очовеча малко и аз Simple Smile

# 662
  • Мнения: 198
Здравейте и от мен!
Фиона и аз като останалите момичета в групата смятам, че се справяш повече от добре с три деца и почти сама. Адмирации за което! Предложението ти за първа страница много ми харесва! Ето, и за това намираш време   bouquet
Асти- и моята Миа усещам да се задъхва, но съм забелязала, че се случва да има учестено дишане, когато е заинтригувана от нещо. Само по дишането я усещам, че се радва на нещо, ако не мога да видя лицето и в момента. Когато се смее силно и по-продължително започва да хълца,затова и внимаваме с ММ и като започне много да се смее прекратяваме забавлението за момент Simple Smile Намирам го за някаква си нейна особеност и не съм го мислила от здравословна гледна точка. Още в началото забелязах учестеното и дишане но педи каза, че при малките деца е така. Често пъшка, но пък е в постоянно движение.
За пролетното почистване, мисля първия априлски уикенд да я командировам етаж по-надолу при баба и и да запретна ръкави, та да си изчистя като нормалните хора. Постоянно чистя и все не ми се вижда достатъчно чисто за лазещо бебе Sad
Относно пътуването без Миа- ами не мога да я оставя за повече от няколко часа на някой друг. Единствено на майка си имам такова доверие, но пък тя е в чужбина и няма как, иначе мисля, че бих и я поверявала за ден, най много два.
Днес ще давам месо, приготвила съм пуешко- надявам се да и хареса Simple Smile

# 663
  • Мнения: 2 653
Честита първа пролет!
Mrs.Petrova, чувала съм, че последните приеми на тези ваксини са най-коварни. Дано е добре вече!

danny_p, малко са коварни прибиранията от гости привечер. Случвало ми се е след такова прибиране детето да се събуди, защото си е подремнало добре и нощното спане заминава на кино.
И аз съм запланувала подстригване. И една боя отлежава в банята.

Благодаря за подкрепата!


# 664
  • Мнения: 44
Здравейте! Благодаря за отговорите за глутена! Явно аз съм в грешка   bouquet
И на мен много ми харесва първата страница, особено с идеята за рецепти, гимнастики и т.н - много са ми полезни!
За задъхването - прави го от време на време все едно набира инерция за нещо  hahaha  Но не е свързано с движение, по - скоро от емоция.
Относно оставянето на бебето на някого - не съм против да я оставя на майка ми за 1 ден, примерно, но при нас това на дневен ред не стои, защото кърмя и се приспива на гърда, а и с това будене през нощта няма как да стане. Факт е, обаче че ще се чувствам най - спокойна и ще си почина по - пълноценно ако бебето с нас и не го мисля дали е добре във всеки един момент. Затова и предпочитам да си я разнасяме с нас.
Има и един друг аспект обаче - дали на бебето му е добре да го разнасят, возят с часове в колата, да спи на други места, да си разваля режима.... и всичко това, защото мама и татко имат нужда да отидат на ски, море, планина, екскурзия и т.н. , а то така или иначе не осъзнава къде отива - просто му се нарушава установения комфорт. И кое е по - добре в случая не мога да преценя. Егоистично е да искаме време само за нас си, без бебето, но не е ли по- егоистично да го разнасяме по наши ваканции, нарушавайки режима, сигурността и комфорта, които има у дома? Все пак то е пълноправен член на семейството със своите нужди и изисквания... Да не говорим пък, че има места, на които бебето по - добре да не бъде водено ( като например високопланински преход с палатки). И какво сега, мама и татко трябва изцяло да се откажат от начините си за почивка и релаксация в близките 5-6 - 7 години ли? Не мисля, че и това е вариант.

# 665
  • София
  • Мнения: 2 901
2 пъти погледнах слънчевото затъмнение преди малко - добре че имах рентгенова снимка на голямата отпреди 7 год. (че вече ни ги дават на диск и не разнасяме фолиа).

В това време малката беше понесла най-малката надолу с главата  #Crazy как й е хрумнало?! Никога не я е носила така, а винаги я е мъкнала "като малко циганЕ, дето не може да СИ носи бебето", както вика ММ. А тая шикалка се държи все едно е малко маймунче, дето е най-нормално майка му маймуната да го мъкне със себе си и то да виси по всевъзможни начини. Какво ли ще разправя един ден на децата си...

# 666
# 667
  • София
  • Мнения: 1 740
Момичета бърз въпрос, а после ще се включвам по-обстойно...

Бурканчетата с чисто месо (на Хип е конкретно моето) пише да се консумират на два пъти в рамките на следващия ден. Да ама нали давам месо през ден та някой пробва ли дали издържа в хладилника (48 часа идва) или да замразявам половинката, което е тъпо т.к. днес ще го замразя, а утре вечер ще трябва да го изкарам от фризера, за да се размрази за вдругиден на обед. Но ако трябва и така ще правя......знам че има момичета тук който са ползвали такива и затова питам....друго което си мислих е все пак да давам два поред дни и после два да е на зеленчук....

# 668
  • София
  • Мнения: 2 901

Не е нужно да е всичко, но и аз съм маниак на тема дървени играчки (и като горд собственик на къща с доста) и ги смятам за вечни и много ценни и пр.

Имаме:
- дървени кубчета за строеж на град
- дървен автобус с 10 дървени ученика
- дървено влакче
- дървена играчка за бутане и такава за дърпане
- дървени магнитни пъзели - 4 бр
- дървена игра за редене на кула, от която се махат после без събаряне разни части, дето и с нея редим града от първа точка
- дървени бебешки играчки

И... искам още!

# 669
  • София
  • Мнения: 2 901
Момичета бърз въпрос, а после ще се включвам по-обстойно...

Бурканчетата с чисто месо (на Хип е конкретно моето) пише да се консумират на два пъти в рамките на следващия ден. Да ама нали давам месо през ден та някой пробва ли дали издържа в хладилника (48 часа идва) или да замразявам половинката, което е тъпо т.к. днес ще го замразя, а утре вечер ще трябва да го изкарам от фризера, за да се размрази за вдругиден на обед. Но ако трябва и така ще правя......знам че има момичета тук който са ползвали такива и затова питам....друго което си мислих е все пак да давам два поред дни и после два да е на зеленчук....

Издържат. Но аз понеже с тях ЗАХРАНВАХ, та давах по малко в зеленчуковото пюре, и ги разпределях за повече от 2 хранения. 2 пълни лъжички на хранене 3 поредни дни, а останалото - още от първия път, замразено на порцийки във фризера за по-нататък. Давах всеки ден, поредни дни, защото захранвам с него. Като се захрани със съответното месо, едно такова бурканче вече на 2-3 пъти ще го ползвам за добавяне към зеленчуково пюре, за да го водя МЕСНО ЯДЕНЕ.

# 670
  • София
  • Мнения: 357
Astined, аз никога не съм давала пюре, месно в случая, след срока, посочен от производителя. В случаите, в които разделям едно бурканче на две - давам в два поредни дни месото и после два дни са без месо.


edit: Момичета, които ще купувате столчета за кола - снощи видях, че в Рая тойс има 20% намаление, за онлайн поръчки, на всички столчета и колички. http://rayatoys.com/
desimira, ако още искаш Cosatto Supa, сега е моментът (има един момичешки модел) Peace - и аз моята си я взех на такава цена, с намалението от Хиполенд.

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 13:50 от ижинка

# 671
  • Мнения: 109
Astined, аз мислех първите дни да давам всеки ден по малко - примерно да разделя бурканчето на две, половината да сложа във фризера, а останалата половина да разпределя за първите два дни, за третия да извадя замразеното и може би на четвъртия да направя почивка.
Фиона, сайтът си го бива, ама повечето цени не са ми по 'джоба' Wink (харесах си палатките за игра)
Момичета, благодаря ви за похвалите за кърменето! Наистина се чувствам като герой. И съм ви много благодарна за подкрепата, защото без нея едва ли щях да се справя и щях да послушам  няколко лекари, които ми обясняваха как кърмата ми щяла бързо да спре, как бебето нямало да иска да суче и ми изписаха даже хапчета за спиране на кърмата! Отнова благодаря и на Пипи2013, която първа се включи със съвет как да постъпя, а и на всички останали!   bouquet  
Успяха вчера да ме навият да кажа "да" на обучението. Днес като казах на ММ по телефона, че съм размислила, отговорът беше "Вече всичко е фактурирано." Много тъпо. Може и да ме е послъгал, за да не се отказвам от тази възможност, де.  Rolling Eyes Както и да е - ще заминем, но ще съм със свито сърце. Какви ли не мисли ми минават. Малката ще е добре - сигурна съм. Майка ми ще е тук, леля ѝ също. (danny_p, благодаря за съвета, майка ми ще дойде няколко дни по-рано) Като й домъчнее ще я разсейват. Обаче, дали ще се справя с цеденето?! Като пристигнем, все ще намирам начин - в почивките, сутрин и вечер в хотела, но пътуването е с автобус! Дано не ми спре кърмата, че почти двумесечното цедене ще се обезсмисли...
Mrs. Petrova, и аз знам, че последният прием е най-неприятен, но вече трябва да отшумява при вас!

# 672
  • Мнения: 2 653
COming, аз също съм фен на дървените играчки, а за теб предположих по подаръците за момчетата. Цялата колекция от дъщеря ми е разпределена по близките, сега събирам обратно унисекс и момчешките.  Преди от хиполенд няколко пъти съм намирала едни кутии с много форми и цветове дървен "конструктор" с разкъсани опаковки за много ниска цена. В Пазарджик има една бг фирма за дървени играчки(работят за износ, но имаше магазин към цеха) и от там бяхме купили къща на 3 етажа с мебели за 50 лв.  Moга и товада препоръчам. Има хо също в хиполенд. Това е много любимо на момчетата, тези цветни листенца са на ластик и се дърпат леко. Това всъщност е официалният вносител на haba. Smart frames също, имаме такъв модул и падаше дълга игра на него.
Поръчах да ми направят етажерка за една ниша в момчешката стая,дълбока няколко пръста. Там ще подредя играчки и книжки по този начин. С дъщеря ми имах кошове, сега ще  огранича трупането.

Добавям: Забравих за какво влязох!  ooooh! Пасирах два банана и добавих оризово брашно на око (моето е от бял и кафяв ориз) и пекох на 160 градуса върху хартия известно време. Получи се нещо като питка за гирос, леко жилава. Начупих парчета и дадох да си смучат. Първата реакция беше- каква е тази гадост!, но му свикнаха с идеята, че тази играчка има вкус. Всъщност и аз си похапнах, че се получи вкусно.

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 17:50 от fiona

# 673
  • Мнения: 1 390
Възможто е автобуса да има тоалетна, а и предполагам ще има спирания за почивка. Със сигурност ще е екстремно, но би трябвало да можеш да се справиш с цеденето!

Днес на мен ми е екстремен ден, аз на фризьор, вкъщи размествания и дребното пак отказва храна, кашата половината беше избръмчана!

И аз много харесах дървените играчки, нооо тия цени...

# 674
  • Мнения: 2 653
E, сайтът е само да си оплакна окото и да събера идеи. Просто има страхотни неща над които е помислено, изпипани са. А пък и както каза coming някои играчки могат да имат дълъг живот, да се предават на внуците след 20-25 години  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт