Лятото се задава и НОЕМВРИйчето се разшава - Тема 5

  • 30 722
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 726








Мами в очакване:




Estlar- София, 30г., първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
-  stork-boy
Nani ✿-Пловдив,21г,първа бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
bamboki-31г.,трета бременност(една неуспешна)  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
pampaetz-София,първа бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



gundie-София,37г.,трета бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Бубстър-Рединг,Англия,27г.,втора бременност(една неуспешна) fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



noemvrii4e3  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
kittykiller  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Ivy4ka-София,29г.,втора бременност:fingerscrossed: Flowers Four Leaf Clover



Veseto*-София,27г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl



viktoriq838-Варна,33г.,трета бременност(две неуспешни)  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Fantasy_Girl-Варна,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
InataCh-Австралия,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



mu6mula-София,29г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
skorpionche-25г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Jesus...  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy






bebesita-Шотландия,първа бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
zaichetata-24г.,първа бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
miloto30-Втора бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



mihaela.kovacheva-Плевен,23г.,първа бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
yan4eto88-Ямбол,втора бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Zayde-Стара Загора,22г.,първа бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
pumpalina91-Плевен,23г. fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
luckyyy-Варна,първа бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



gereme-Варна fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
vikinceto0o1  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy



Нели А.-София,26г,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
pepitobs-Бургас,26г. първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
kokon7-Стара Загора,31г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
sengun-Бурса,Турция,26г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy
gub4eto-София,33г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
savi78  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover




natali.alexieva-19г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



Радостина Даскалова-Пловдив,25г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
iliqna_-27г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



kremska-София,26г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
pufpaf-втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
northlove-Пловдив,31г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy



gemavar-София,33г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy
cvetelin@-23г. fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
mira_m66-Смолян,36г.,втора бременност(една неуспешна)  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
hris_mish-Варна,27г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



kremika-София,35г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl



katenstain-Смолян,27г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
cveti991-София,24г.,втора бременност(една неуспешна)  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover - stork-boy
drebosa4ko-София,29г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



kristina86-София,28г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
slunchogledkaaa-30г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
julsii-33г.,втора бременност fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
vofche-Велико Търново,29г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Excellent-София,30г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy
Pufi_-София,26г.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy



Beboche2015-София,29г.,втора бременност(една неуспешна)  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl



♥ Буби ♥-Варна  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Bel4eto_-първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
GeriOhara-Германия,трета бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
elitsssa  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy



Теичка-София,28г.,трета бременност(две неуспешни)  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl
ohayo-Сливен,32г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-boy
galastra-София,37г.,трета бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



viks_1116-София,26г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
babymommy-Монреал,27г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
panda82-Масачузетс,32г.  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



forestgreengirl-23г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
viiikiii-34г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Зори Г.-София,30г.,втора бременност (една неуспешна)  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
zezeto-Пазарджик,32г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover -  stork-girl



Dandulina-втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
minimi-Стара Загора, 31г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Маргаритка Слънчева-Варна,32г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



s.koycheva-Варна, втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
♥Nimfea-28г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Miçi-София,25г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



tgtodorova-София,30г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Bibeto87-София,27г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



milena@@-Казанлък,32г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
mimenceee-Варна,26г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Daci-32г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover




likeme?-29г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Буквица-София,38г.,втора бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
diamanda-София  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover



Val4etoV-София,27г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Snow-Anna-Варна,37г.,трета бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
Ivelina_Antonova-22г.,първа бременност  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

































Медицински календар
Седмици, месеци, триместри
3D календар
Биология на вътреутробното развитие
Прегледи и изследвания
Хранене по време на бременност
Коремни болки и спазми по време на бременност
Бременността по седмици
Бременност по седмици и месеци
Календар на бременността и калкулатор по седмици
Размерси на плода по гестационни седмици







 Развитие на бебето в снимки
Грижи за новороденото 1
Грижи за новороденото 2
Развитие на сетивата по седмици
Приблизителни размери на бебето по седмици
Грижа за бебето - полезни съвети
Какво не трябва никога да казваме на децата си








Кърменето - блогът на Бу
Правилно поставяне на бебето на гърдата
Ла Лече Лига - координати на консултантите по кърмене
Библиотека - Всичко за кърменето
Кърмене след секцио







НОИ и обезщетения за майчинство
2880 лв. накуп за майки-студентки

Майчинството-счетоводно: тема за бързи въпроси и отговори








Речник на бременността
Суеверия
10 фрази, които дразнят бременните
Разбирате, че сте майки, когато…
Нещата, които ви дразнеха през бременността






1, 2, 3 и 4

Последна редакция: пт, 12 юни 2015, 09:58 от gemavar

# 1
  • Мнения: 1 130
gemavar, благодаря за новата тема!
Ха-ха, аз като никога да се запиша първа! Wink  Embarassed

Kофеин, предполагам, че каквото и да кажем няма да стопим болката ти, но все пак кураж, мила! И твоето бебче ще дойде и всичко ще е наред! Съжалявам много за случилото се, но съм сигурна, че един ден усмивка отново ще грейне на лицето ти, сега си преживей тъгата...
Pufi_, в коя част на ръцете е болката? Питам, защото при моя приятелка се прояви един синдром, който е често срещан повреме на бременност, но неприятното усещане и болката е в китките, където и се намира едно "тунелче", на което е наречен синдромът (carpal tunnel). Дано не е това, а да са просто мускулни крампи, които може да се регулират с прием на магнезий.

Добре дошли на новите момичета и спокойна бременност!

# 2
  • Мнения: 4 954
Е, аз да се изложа със запис по никое време, но който не е ял го будят.
За момичето с ниски плацентарни молекули /Pap-A), най-добре консултация с лекар.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 131
Мерси за темичката!
Ohayo, какъв е общият изчислен риск? Важно е съотношението между хормоните. Единичните стийности не значат нищо.

# 4
  • Мнения: 1 679
Гемевар, мерси за темичката Heart Eyes Може ли да сложим при мен пола- знае се, че вече е момиченце Blush А и може би съм се объркала като съм си дала термина- по ПРМ е 16ти Ноември.. Извинявай за неудобството Hug
Охайо- наистина консултация с генетик, най-добре би ти разяснила ситуацията. Аз също съм чувала препоръчителни стойности над 0.4, но не е изрично записано действително. Може да не е толкова страшно колкото изглежда Hug
Пуфии аз имам някаква лека подобна болка в лявата ръка над китката до лакътя почти, появи ми се вчера. И аз ще пробвам с магнезий. А и преди два дни забелязах като легна да спя с ръка под главата много ми изтръпва - нарушено кръвообращение предполагам заради липсата вече на витамини, но ще се консултирам с лекар  Praynig

# 5
  • Мнения: 25
Мерси за новата тема, Гемевар  Heart Eyes

Inatach, болката ми се появява ту на едната ръка, ту на другата от лакътя до рамото, като вечер се засилва, а по някой път даже ми изтръпват.Ще го попия магнвзия,ако не помогне доки ще каже.

Кремика, честито момиченце Hug
на мен доки ми изписа магнезия за контракциите и на следващия ден се появи тази болка.Чета в нета, че е в резултат на дефицит на магнезий и калций,ще наблягам повече на млечните продукти Simple Smile Консултирай се с лекаря ти.На мен ми е първа бременност и всичко ми се вижда странно и притеснително,а съм едва в 16г.с

Последна редакция: нд, 24 май 2015, 08:34 от Pufi_

# 6
  • Мнения: 339
Мерси за новата темичка. Добре дошли на новите мами.
Кофеин,  съжалявам за случилото се.  Кураж и дано всичко дойде на място в най-скоро време.

# 7
  • Мнения: 919
Добро утро, момичета!

Кофеинче, съжалявам! Пожелавам ти скоро да имаш ново бебче и този път да доизкараш докрай успешно!

Гемавар, мерси за темичката!

Добре дошли на новите мами!

Аз имам още по-изпъкнал корем вече. Вчера като се погледнах и имах чувството, че от днес за утре е станал по-голям! До края не знам колчав ще стане..направо си е за стряскане. Ама нека да расте, поне ми подсказва, че с беба всичко е наред. А и повръщането и гаденето все така си ме мъчат, а нали било признак, че с бебето всичко е наред. Да гледаме на нещата откъм хубавата им страна.  Laughing Да намеря хубавата страна на повръщането си е...

 Crazy Joy

Утре съм на преглед и нямам търпение да си видя бебка!

Хубав ден, дами!

# 8
  • Мнения: 1 308
gemavar, благодаря за новата тема   bouquet
kremika, честити розови гащи
Heart Eyes

Честит 24 май - Ден на българската просвета и култура!

# 9
  • Мнения: 390
Оп, здравейте и от мен! Благодаря за новата тема и честит 24 май - днес мисля да си подаря книжка Simple Smile

Честито момиченце, kremika!

Кофеин, бързо завръщане след очакващите  Hug

Гледам коментирате плацентарния протеин. Моят пък е 2,26, доста повече от всички други видяни резултати, това проблем ли е? Или да не си търся излишно за какво да се притеснявам  Laughing

И аз вечер след ядене и пиене имам зачатък на корем, но само с ММ го познаваме, понеже знаем небременното му състояние. Качила съм един кг за една седмица, но се успокоявам, понеже ми е първият изобщо.
 

# 10
  • Мнения: 574
Благодаря за новата тема.
Корема ми става все по-голям имам чувството, че всеки ден расте. Качила съм 4-5кг от началото.
Да ви кажа много бързо минава това времето и изобщо не усетих как минаха вече почти 16 седмици. Имам моменти в които се стряскам от себе си, първоначално толкова много се зарадвах, за бременността, от толкова време искаме второ и сега като осъзнавам, че реално наближава времето, някак си не се чувствам готова за второ, трудно ми е да си представя, какво ще бъде с две деца.

# 11
  • Мнения: 200
Добро утро, честит празник и благодаря за съветите! Консултацията с лекар ми е първа в списъка в понеделник!
Veseto, комбинираният ми риск за Даун е 1:2100, а биохимичният 1:400. Доколкото чета, явно ниският показател на протеина допринася за по-високия биохимичен риск. Останалите ми показатели са в норма. Просто стискам палци 1:400 да не е твърде висок риск. Иначе притеснението ми е, че според това, което прочетох (без лекарска консултация, а и не съм медицинско лицо), има разни изследвания, че ниският протеин може да е сигнал за проблемна бременност, т.е. риск от помятане във 2ри триместър и др. подобни. Очевидно не е нужно да е така, но се препоръчва по-сериозно наблюдение на самата бременност (поне в Южна Австралия, от където е документът, който четох, хахах Simple Smile, както и допълнителни изследвания в по-късен етап от бременността).
forestgreengirl , съжалявам, гледах само за ниски стойности, но съветът на останалите за лекарска консултация важи.
Между дургото, данни за първа страничка: ohayo, Сливен, 32, първа бременност, термин 21 ноември. , 60-80% сини гащи засега Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 954
Охайо, точно така, затова се консултирай. Доколкото знам се повлияват медикаментозно (някак) )и нещата ще са под контрол.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 131
Ако това ще те успокои, моят биохимичен риск е 1:250. Ама той не се отчита самостоятелно. Моят ПП е 0.41.

# 14
  • Мнения: 39
 Heart Eyes Благодаря за новата тема, бързам и аз да се запиша  Blush
Кофеин... Искренно съжалявам за случилото се, думите едва ли ще помогнат, но ти желая кураж и сила. Прегръщам те.
Момичета трескаво чета какво споделяте, но не се включвам тъй като съм в затишие до следващия преглед който трябва да бъде между 19 - 23 седмица според лекарката за т.нар. фетална морфология, която така и не разбрах какво точно означава... За момента всичко било наред с бременността, но аз нямам търпение да ходя пак да се гледаме с бебка това чакане само ме изнервя и притеснява, сега съм в края на 15 седмица.Но нямам особен избор ще си чакам и ще се надявам всичко да е наред. Иначе се чувствам учудващо добре и си почивам пълноценно вкъщи и с разходки  Simple Smile но може би на подсъзнателно ниво сама се тормозя и притеснявам излишно. И при мен коремчето расте скорострелно, лекарката всеки път казва за беба - какво голямо бебе  Laughing preggo

Общи условия

Активация на акаунт