Почивка на Карибите

  • 11 651
  • 71
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 797
Не видях да има тема за Карибите, поне не актуална. Надявам се да не е излишна и да е полезна и интересна за много хора Simple Smile През август смятаме да отидем до Тринидад и Бонеър. Има ли някой, който е бил на тези острови да ми разкаже повече какво може да се прави освен гмуркане? Знам, че през август има циклони на Карибите, но мъжката ми половина ме увери, че там нямало...По това време трябва да съм в 4-ти месец от бременността и, разбира се, от сега няма как да знам до тогава как ще се чувствам, но все пак ще съм по - спокойна, ако знам, че наблизо има добра болница. Ако има други бременни пътували дотам ще ми е от голяма полза.

# 1
  • Мнения: 63
Не видях да има тема за Карибите, поне не актуална. Надявам се да не е излишна и да е полезна и интересна за много хора Simple Smile През август смятаме да отидем до Тринидад и Бонеър. Има ли някой, който е бил на тези острови да ми разкаже повече какво може да се прави освен гмуркане? Знам, че през август има циклони на Карибите, но мъжката ми половина ме увери, че там нямало...По това време трябва да съм в 4-ти месец от бременността и, разбира се, от сега няма как да знам до тогава как ще се чувствам, но все пак ще съм по - спокойна, ако знам, че наблизо има добра болница. Ако има други бременни пътували дотам ще ми е от голяма полза.

Здравей - не съм била точно на тези два острова, но съм чела, че там наистина няма урагани, така че за това не се притеснявай. Те са доста на юг, почти до Южна Америка.
Карибите са страхотно местенце, приятно изкарване и се настрой за положителни емоции!
Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 3 797
Да, това каза и той, че тези острови били много отдалечени и нямало бури /мен ме е страх от цикони само докато съм в самолета/. По това време преди две години летях близо до Аруба и още помня какви светкавици освтяваха самолета и въобще не искам да си представям да трябва да кацна на такова място по такова време. Praynig Бонеър е доста непопулярен в България, но се надявам все пак да се намери някой, който да е бил там.
Иначе темата не е нужно да се ограничава само до тези два острова.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 771
Циндил - Пиндил

Здравей, била съм на островите, Бонеър, включително и на Аруба и Кюрасао.
Писала съм малко в темата за Карибите, тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=758501.0;topicrefid=19
Циклоните там са септември и октомври.
Най-важно там е фламингото, повече от хората.
Rincon и горите.
Гмуркането, Дяволската уста и красотата, както навсякъде там.
Пътувам в момента и ми е трудно за писане.
Като се върна, ако не е късно.
Поздрави...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 797
Мерси, Блед, ще те прочета в друга тема. Ние билетите ще ги купим в следващите две седмици /с КЛМ ще летим/, но се притеснявам малко с въпроса с бременността. Доколкото знам в случай, че нещо стане и не мога да пътувам, парите няма да ми се върнат. Освен с билетите ще изгърмим и с другите разходи. Сега обаче се чувствам толкова чудесно, че ми се струва, че спокойно мога да поема риска.  Thinking Вие бихте ли рискували? Самолетният полет не ме притеснява.

# 5
  • Мнения: 63
При всяка жена бременноста протича различно. Важното е как ти се чувстваш и какво е твоето вътрешно усещане. Много бременни пътуват на дълги полети и въобще не се притесняват.

Аз лично не бих, но аз се чувствах много зле при моята бременност.

Просто вие трябва да си решите!

Поздрави

# 6
  • София
  • Мнения: 4 052
Скрит текст:
Ах, как благородно завиждам, на тези които намират начин да осъществят такова пътешествие. В моя живот, до този момент, никога не съм имала и намек за възможност да го направя. За мен е равносилно да ида на луната... Пътувайте хора, пътувайте и за мен Simple Smile

Циндил - Пиндил   bouquet Heart Eyes Hug

Последна редакция: вт, 02 юни 2015, 12:21 от mimeime

# 7
  • София
  • Мнения: 3 797
Скрит текст:
Ах, как благородно завиждам, на тези които намират начин да осъществят такова пътешествие. В моя живот, до този момент, никога не съм имала и намек за възможност да го направя. За мен е равносилно да ида на луната... Пътувайте хора, пътувайте и за мен Simple Smile
Hug
Скрит текст:
Човек никога не знае как ще му се обърне живота. Не спирай да вярваш и да мечтаеш и току- виж другата година се разпишеш в темата

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Скрит текст:
Ах, как благородно завиждам, на тези които намират начин да осъществят такова пътешествие. В моя живот, до този момент, никога не съм имала и намек за възможност да го направя. За мен е равносилно да ида на луната... Пътувайте хора, пътувайте и за мен Simple Smile
Hug
Скрит текст:
Човек никога не знае как ще му се обърне живота. Не спирай да вярваш и да мечтаеш и току- виж другата година се разпишеш в темата
[/quote
Циндил Пиндил отиди,аз също малко завиждам(но благородно) защото не съм пътувала извън страната и не вярвам много да тръгна нанякъде,ще ти стискам палци всичко да е наред Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 3 797
Почти е сигурно, че ще ходим. Другата седмица съм на лекар и после мисля да вземем билетите. В къща под наем ще сме. Има болница в района /поне в Бонеър/, там ще сме за 10 дни, 4 Тринидад, 2 Кюрасао. Бързаме с организацията заради самолетните билети. Мъжът ми каза, че би трябвало застраховката да покрие риск бременност, ако нещо ми се случи /застраховката е с кредитната карта на Америкън експрес/. Дано не ми се налага да ви разказвам колко и дали връщат пари в такъв случай.

# 10
  • Мнения: 3 993
Ако си напреднала с организацията, разказвай.  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 3 797
Днес си взех резултатите от изследванията, но в понеделник имам час при лекарката, за да ги обсъдим. Горе - долу не виждам да има проблем, но все пак тя да си каже. Иначе я питах дали може август в 4ти мес да пътувам, за толкова дълъг полет не беше много ентусиазирана, но решението си е мое. След срещата с нея ще вземем билетите и ще пиша.  Simple Smile
За сега сме се спрели на тази къща под наем
http://www.vrbo.com/564515

# 12
  • Мнения: 3 993
Чудесно изглежда къщата. Ще ти стискам палци да чуеш от лекарката това, което ще ти даде увереност.  Hug
Какъв е планът на полетите?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 797
Чудесно изглежда къщата. Ще ти стискам палци да чуеш от лекарката това, което ще ти даде увереност.  Hug
Какъв е планът на полетите?
С КЛМ  на 01,08 тръгване: София - Амстердам - Аруба - Бонеър. Доста полети ще ми се съберат, защото после ще имаме Бонеър /тук ще сме от 1 до 13.08/ - Кюрасао /тук общо ще се получат около ден и половина/ - Тринидад /4 дни/ и прибиране  на 18.08 от Тринидад - Кюрасао - Амстердам - София. За 19 дни ще е воаяжът. Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 3 797
Взехме билетите, наехме показаната по - горе къща в Бонеър и хотели за другите два острава, така че ако всичко е наред на 1.08 тръгваме.  Grinning
Няма интерес към темата, но като се върна ще пусна две - три снимки за вдъхновение на следващите ентусиасти. Hug

Общи условия

Активация на акаунт