Почивка на Карибите

  • 11 663
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 802
носете си долари, това е най -добрият вариант, за какво ви са тези чаарджове на картите
Те са си с тяхна си валута. Поне на 3те острова, на които бях. Обикновено комбинираме - и обмяна, и плащане с карта и теглене от устройство. Няма смисъл от полемика кой как да плаща. Стига да плати си е негова работа кой метод ще използва Grinning Още чакаме отговор от банката.

# 61
  • Milano
  • Мнения: 3 688
Да попитам на Карибите може ли от дебитна сметка да се теглят пари в брой от банкомат? Или само от кредитна? Понеже в Дубай имахме проблем с дебитните карти, издадени от чужбина и минахме там само с кредитни карти.... Та сега да не става пак този фал...  Mr. Green Може би да питам в банката ни предварително.... newsm78

Питай в банката. Напр. моята дебитна карта е с ''профил Европа'' от съображения за сигурност.
Ако ходя извън Европа трябва да си активирам (чрез интернет банкирането или с оператор) ''профил останалия свят Laughing'' за периода от време, който желаеш.

# 62
  • Мнения: 4 738
regina di cuori, явно и нашите карти са такива и като не знаехме да ги активираме... Shocked
Но сега ще го направим предварително за новата екскурзия... Peace

# 63
  • Мнения: 3 993
newsm78 Честно казано, не разбирам какво не е ясно. Да, ползвам отделна сметка, която е в българска банка, но в чужда валута. Сметката е отделна от тази, на която получавам заплатата си, както и от всички останали сметки, с които операриам и в които държа парите си. Отделната сметка я ползвам само и единствено когато плащам в чужбина. Ако и сега не е ясно, се предавам. Wink

Честно казано и аз не разбирам какъв ти е проблема с изразяването на български език:

Аз лично използвам отделна сметка в чужбина, закачена за дебитна карта.


# 64
  • София
  • Мнения: 434
newsm78 Честно казано, не разбирам какво не е ясно. Да, ползвам отделна сметка, която е в българска банка, но в чужда валута. Сметката е отделна от тази, на която получавам заплатата си, както и от всички останали сметки, с които операриам и в които държа парите си. Отделната сметка я ползвам само и единствено когато плащам в чужбина. Ако и сега не е ясно, се предавам. Wink

Честно казано и аз не разбирам какъв ти е проблема с изразяването на български език:

Аз лично използвам отделна сметка в чужбина, закачена за дебитна карта.




 Crazy Да, когато пътувам в чужбина, използвам отделна сметка. Всички други ме разбраха, само ти не. Както и да е, достатъчно време ти отделих  Peace

Много e трудно с валутите на Карибите, когато ще посещеваш повече острови. Мартиника и Гваделупе са в евро, Доминиканска република си имат някакво тяхно песо, а повечето малки острови ползват карибски долар. Ще падне една обмяна на пари Simple Smile

# 65
  • Мнения: 116
Навсякъде си върви долара , дори и цените са обявени повечето в долари....не видях някой да се занимава с излишни главоболия за евра и други там валути. Кво се занимавате с глупости и тем подобни спорови.Всички карти се чаржат, особено българските.

# 66
  • Мнения: 68
Здравейте  Simple Smile Понеже не намирам  точно  тема  за  моя  въпрос  ще питам  тук Simple Smile  Пътували  си  сте  с дете  до  Кариби  мислим  Куба  или  Доминикана  Sunglasses  За  часовата  разлика  как се  адаптира  3  годишно  дете  и  как  му  понася  дългия полет  до  тази  част  на  света,  ходили  ли сте с  деца ?

# 67
  • София
  • Мнения: 3 802
Ве4е с бебе Simple Smile ноември месец ще ходим на Сейшелите. Полетът е към 9 '4аса до там, та ще пиша как е минало. На 9 мес ще е бебето до тогава. Знам, 4е децата бързо се адаптират и нямали проблем с 4асовата разлика. Ще видим.

# 68
  • Мнения: 68
Това  е  страхотно ще кажете как е  било после Grinning
Ние мислим декември или януари  до Карибите,ако има пътували ще се радвам да се включат и споделят опита си  Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 94
 Здравейте, искам да попитам някой ходил ли е скоро на Британски Вирджински острови? Знаете ли за там  дали  трябва ваксина? Всякаква информация, която имате би ми била много полезна. Благодаря предварително.   П. С . Интересува ме и дали в момента  има интернет там

# 70
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, искам да попитам някой ходил ли е скоро на Британски Вирджински острови? Знаете ли за там  дали  трябва ваксина? Всякаква информация, която имате би ми била много полезна. Благодаря предварително.   П. С . Интересува ме и дали в момента  има интернет там

Сравнително скоро сме били...Няма задължителни ваксини, но има препоръчителни, които не сме правили.
Също бяха нападнати и от зика, пазете се от комари. Ползвайте защити.
Има сравнително лош интернет, но островите се славят с едни от най-скъпите интернет доставки за местните/ако решите да купите карти/.
Използвайте безплатен където има.
Не знам на почивка ли, на круиз ли сте ? Били сме на круиз, били сме и на хотел с WiFi...
Но в общи линии това е положението.

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 00:10 от Bled

# 71
  • София
  • Мнения: 94
Благодаря  много за отговора ! !! По работа , ако възникнат още въпроси ще пиша , още веднъж , благодаря!!

Общи условия

Активация на акаунт