Почивка на Карибите

  • 11 679
  • 71
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 993
Благодаря, че сподели  Hug! Прекрасни са ти снимките. Тринидад изглежда точно като карибска ваканционна дестинация от картичка, много зелено и синьо и перфектни плажове.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 806
Един месец вече от както сме се прибрали от Карибите и ей на, съвсем случайно, ММ проверявайки си авоарите установи, че пред два дни е изхарчил  2000 евро на Кюрасао Laughing Там сме плащали само за колата под наем, в хотела и ресторанта към хотела. В хотела ни направиха копие от картата, та явно оттам е изтекло...Блокирахме картата, а утре ще пусне и жалба в полицията. Не за първи път се случва, ще ни върнат парите, но време ще мине.
Та..внимателно с кредитните карти Peace

# 47
  • Мнения: 4 740
Много неприятно е това с картата... Тези кредитни карти не са въобще защитени.... Sick Пуснете жалба не само в полицията, а и в PayPal.... Peace
И ние смятаме да правим един круиз на Карибите другата година, но ще заложим на сигурни круизни компании и сигурни маршрути, иначе малко ми е притеснено по онези острови сами...  newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 3 806
Карибските финансови приключения не спират. След като месец след прибирането ни от Тринидад не ни върнаха парите от депозита за колата, ММ се обади да се оплаче, те казаха, че срокът бил 2 мес. Днес обаче ни върнали не само депозита, ами и парите от наема на колата newsm78 Луди хора. Сега чакаме развръзката с кредитната карта.

# 49
  • Мнения: 3 993
Е, като ви е тръгнало на приключения, няма отЪрване ! Laughing Сигурно ще се усетят за грешката и ще трябва пак да им платите наема на колата...Ще следя развръзката на финансовите приключения.  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 3 806
Ние им изпратихме мейл, т.е. върнахме мейла, който получихме за превода, но се оказа от онези, на които не може да пишеш. Няма пак да звъним пак по телефона, сега те да си гонят интереса.

# 51
  • София
  • Мнения: 434
Здравейте!

Записвам се и тук. Предстои ми да посетя Мартиника, Гваделупе, Сент Мартен, Атнтигуа, Доминиканска Репулика, Британски Вирджински острови и Сейнт Китс (круиз).

Не мога да споделя нищо за престъпност или каквото и да е за този регион, защото ще ми е първи досег с него. Досега главно съм обикаляла из Азия. Но бих препоръчала на всеки, който го е страх да разгледа дадена държава, просто да не тръгва. С такава нагласа никъде не се ходи, няма да си изкарате и приятно.  Peace Отидете, забавлявайте се и не се притеснявайте да излезете от утъпканите пътеки (умерено)  Wink

Прекрасни снимки сте споделили, както и истории.

Като студентка работих в един кол център на американския пазар. Всичко се плащаше с кредитни карти. Как сме съхранявали информацията ... по-добре да не знаете. Но е масова практика. Данните на кредитните карти са достъпни за всички служители. Аз лично използвам отделна сметка в чужбина, закачена за дебитна карта. Вътре са само предвидените средства. След края на пътуването - закривам сметката. После си отварям нова и така. И без това всичко е безплатно вече Simple Smile



# 52
  • София
  • Мнения: 3 771
Аз лично използвам отделна сметка в чужбина, закачена за дебитна карта. Вътре са само предвидените средства. След края на пътуването - закривам сметката. После си отварям нова и така. И без това всичко е безплатно вече

Много точно, аз също...
Включително към кредитните карти, дублираща карта с възможно най-нисък дневен лимит.
И за всяка транзакция SMS на момента...

# 53
  • Мнения: 3 993
Аз лично използвам отделна сметка в чужбина, закачена за дебитна карта. Вътре са само предвидените средства. След края на пътуването - закривам сметката. После си отварям нова и така. И без това всичко е безплатно вече

Много точно, аз също...
Включително към кредитните карти, дублираща карта с възможно най-нисък дневен лимит.
И за всяка транзакция SMS на момента...

Я кажете кои са тези банки в чужбина, където всичко е безплатно?

# 54
  • София
  • Мнения: 434
Jenbel, аз за откриване и закриване на сметка в България говоря. Няма да правя реклама на банката, предполагав всички са така. Откриване на сметка - 0 лв, издаване на карта - 0лв, закриване на сметка - 0лв. Имам единствено такса поддръжка на сметка - 50ст на месец.

# 55
  • Мнения: 116
Карибите са прекрасна дестинация и много екзотична. Плажове, палми, танци, усмихнати хора и някак си се чувствам много щастлива  и се връщам заредена с енергия. Радвам се ,че сте останали доволни и с прекрасни спомени!!!

# 56
  • Мнения: 4 740
Да попитам на Карибите може ли от дебитна сметка да се теглят пари в брой от банкомат? Или само от кредитна? Понеже в Дубай имахме проблем с дебитните карти, издадени от чужбина и минахме там само с кредитни карти.... Та сега да не става пак този фал...  Mr. Green Може би да питам в банката ни предварително.... newsm78

# 57
  • Мнения: 3 993
Jenbel, аз за откриване и закриване на сметка в България говоря. Няма да правя реклама на банката, предполагав всички са така. Откриване на сметка - 0 лв, издаване на карта - 0лв, закриване на сметка - 0лв. Имам единствено такса поддръжка на сметка - 50ст на месец.

Е, нали писа, че ползваш отделна сметка в чужбина?


# 58
  • София
  • Мнения: 434
Jenbel, аз за откриване и закриване на сметка в България говоря. Няма да правя реклама на банката, предполагав всички са така. Откриване на сметка - 0 лв, издаване на карта - 0лв, закриване на сметка - 0лв. Имам единствено такса поддръжка на сметка - 50ст на месец.

Е, нали писа, че ползваш отделна сметка в чужбина?




 newsm78 Честно казано, не разбирам какво не е ясно. Да, ползвам отделна сметка, която е в българска банка, но в чужда валута. Сметката е отделна от тази, на която получавам заплатата си, както и от всички останали сметки, с които операриам и в които държа парите си. Отделната сметка я ползвам само и единствено когато плащам в чужбина. Ако и сега не е ясно, се предавам. Wink

# 59
  • Мнения: 116
носете си долари, това е най -добрият вариант, за какво ви са тези чаарджове на картите

Общи условия

Активация на акаунт