МОРЕ-НЕСЕБЪР 2015

  • 48 079
  • 177
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 15
Здравейте,

Посетихме къща за гости “София” в Несебър 10-16 Юли 2016г. Решихме да споделим с вас впечатленията си, за да не останете разочаровани като нас.

(https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g303648-d6875310-Revi … gas_Province.html)

Къщата се намира на много удобно и комуникативно място.

Тераса нямахме, защото бяхме на приземния етаж, който има вътрешен двор с градинка. Тъй като стаята беше прохладна, не сме ползвали климатика. Държахме отворен прозореца. Тревата в градинката се полива през нощта и се чува шума от маркуча през цялото време. Има градински мебели, които могат да се ползват от всички гости и беше много шумно, защото пушачите си говореха до 3 часа през нощта, а когато е тихо, разговорите се чуваха отчетливо. Ранобудните пушачи сядаха навън още от 7 часа.

Съвсем естествено, всичко в стаите се вижда от всеки, които стои в двора или минава. За да се намажа с крем след баня, се налагаше да си пускам ролетните щори.

В съседния двор има басейн, в който скачаха и крещяха някакви руснаци. През деня явно ходеха на плаж и следобед довършваха веселбата в семейния хотел, който е залепен на калкан за нашия. Човек и да иска, нямаше как да си почине, защото всичко кънтеше.

Бяхме в двойна стая със спалня. Телевизорчетата са малки (14 инча) и имаше кабелна телевизия. Хладилникът не работеше. Помолихме да го сменят. Разбира се,  не го направиха. Хладилникът не можеше да охлади дори малка бутилка вода поставена върху частта за лед! Тъй като ние разчитахме да имаме това удобство, останахме огорчени. Отношението към всеки възникнал проблем беше обидно, все едно сме глупаци.

Бяхме информирани, че стаята се почиства всеки ден. Факт е обаче, че никой не почисти мивката в банята през цялото време, а боклука от тоалетната го бяха прибрали на шестия ден! Тогава някой беше помел и пода.

Стаята е достатъчно голяма за кратък престой. Мебелите са овехтели. Прекрасните цветове, които видяхме на снимките, в действителност не съществуват. Нямаше никаква табуретка или стол, което беше странно, защото освен на леглото, няма къде другаде да се седне.

Кърпите са УЖАС! Не знам дали не са ги купили преди години от някой хотел в края на сезона. За лице и ръце имахме кърпи, които се ползват за крака (от малките, които се поставят на пода пред ваната, например). На практика кърпи за тяло нямаше, защото другите кърпи, които ни бяха предоставени, бяха стандартната големина за ръце и лице. Всички кърпи бяха с петна и много, много употребявани. Никой не ги смени през цялото време.

В банята мивката беше с жълти петна, а тоалетната дъска беше жълта от урина и не подлежеше на почистване. Тоалетна хартия се наложи да си поискаме, защото никой не влезе да види има ли иле не.

Изгоря крушката на едната нощна лампа и пред вратата на стаята. Смениха само тази пред вратата, защото с преоритет се поддържат само общите помещения. Не знам какъв е смисъла да се мие стълбището по няколко пъти на ден, а в стаите никой да не влезе дори да изхвърли кошчето…

За интернет не сме питали, защото забележките, които с усмивка направихме, бяха приети с усмивка и без резултат.

Механата не работеше, защото нямаха готвач. Казаха ни, че собственика може да ни приготви риба, ако искаме.

Като си тръгвахме, не ни поканиха да ги посетим отново – защото е ясно, че втори път няма как да се излъже човек да иде там!!!

# 151
  • Мнения: 698
Щом сте с кола, не си губи времето с плаж в Несебър, камо ли Равда! Отидете на централния в Слънчев бряг, широк, чист, плитък, по двама спасители на пост, има големи свободни зони. Единствен минус е паркирането- ще трябва да ползвате платен паркинг, но има редовни автобуси на 10на минути, може да пробваш с тях. Но плаж на Равда не бих си причинила дори без пари да е.
Абсолютно подкрепям Peace
Бяхме за три дни, спахме в новият квартал Черно море 2 Несебър. Пробвахме плажчето на НСА, преди Рич бийч, но другите дни бяхме на Слънчев бряг. От Какао до хотел Бургас почти цялата зона е свободна. Паркинга на Какао 6 лв.  Ползвахме и синя зона пред хотел Тиара бийч, на последната успоредна до дюните и от там по скарите към ресторант  Кораба. Вечер паркинга до хотел Оазис - безплатен и има места.

# 152
  • Мнения: 427
Здравейте, питах в една друга тема за Несебър, но да питам и тук - някой ходил ли е в хотел Естреа на Южния плаж?

# 153
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Някой беше споменал по напред, че около х-л Оазис може да се паркира. Този хотел близо ли е до Каменец? Не мога да се ориентирам на картата...... Със сигурност като гледам малкия паркинг към нашия хотел няма да има места. Най много ме е яд като тръгна на море да броя и колата за "турист" на който ще се плаща нощувка.....

# 154
  • Мнения: 162
Не се сещам за такъв хотел Оазис около Каменец - ние се прибрахме преди ден от там.Паркирането си е проблем - дано извадите късмет като нас да паркирате на мястото на някой заминаващ Grinning

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Melani M, относно х-л Каменец, моля да споделиш впечатления за него...ние от сряда сме там и освен  очевидния проблем със паркирането newsm78, да се надяваме че всичко друго ще си е ок...и благодаря bouquet

# 156
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Melani M, относно х-л Каменец, моля да споделиш впечатления за него...ние от сряда сме там и освен  очевидния проблем със паркирането newsm78, да се надяваме че всичко друго ще си е ок...и благодаря bouquet
Ние сме от вторник Simple Smile Да се надяваме на хубаво време и да изкараме прекрасна почивка, макар, че с бебо незнам колко ще се почива.... Но пък ще е весело Wink

# 157
  • Мнения: 162
Ние прекарахме много добре.
Доволна съм от хотела,съотношението цена - качество е ок.А и беше пълен на макс,но се справяха.
Плюсовете за мен- много близо до плажа,тихо,много любезен и усмихнат персонал,отлична хигиена - в общите части,в ресторанта и тоалетните в лобито.Ние бяхме във високата сграда,в студио - много комфортно,ново и чисто с две тераси с прекрасна гледка.
Минусите - еднообразна храна,многооо разредени напитки,сладолед само веднъж на ден за 1 час,междинни закуски - пълен смях.С асансьорите също е малко изнервящо - два са,което е крайно недостатъчно за 14 етажа.
Басейнът - мътна вода и на места счупени плочки,аз се прежалих само веднъж:Но пък детските - 2 на брой бяха добре!
Ами това е - ако нещо пропускам - питайте!

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Благодаря  за мнението bouquet,  то винаги има и плюсове и минуси..., но важното е да няма драстични отклонения от очакваното все пак..Simple Smile)) и баланса ще го търсим на място Simple Smile

# 159
  • Мнения: 17
Melani M, относно х-л Каменец, моля да споделиш впечатления за него...ние от сряда сме там и освен  очевидния проблем със паркирането newsm78, да се надяваме че всичко друго ще си е ок...и благодаря bouquet
Ние сме от вторник Simple Smile Да се надяваме на хубаво време и да изкараме прекрасна почивка, макар, че с бебо незнам колко ще се почива.... Но пък ще е весело Wink
   

Здравейте момичета. Ние сме последната седмица на м. Август. Моля да споделите и вашите отзиви. С голяма кака и бебе на 5 месеца сме, ще сме в студио, което разбирам е просторно. Притеснява ме обаче многото отрицателни коментари ( навсякъде ) относно храната и асансьорите. Благодаря ви предварително.

# 160
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Ние прекарахме много добре.
Доволна съм от хотела,съотношението цена - качество е ок.А и беше пълен на макс,но се справяха.
Плюсовете за мен- много близо до плажа,тихо,много любезен и усмихнат персонал,отлична хигиена - в общите части,в ресторанта и тоалетните в лобито.Ние бяхме във високата сграда,в студио - много комфортно,ново и чисто с две тераси с прекрасна гледка.
Минусите - еднообразна храна,многооо разредени напитки,сладолед само веднъж на ден за 1 час,междинни закуски - пълен смях.С асансьорите също е малко изнервящо - два са,което е крайно недостатъчно за 14 етажа.
Басейнът - мътна вода и на места счупени плочки,аз се прежалих само веднъж:Но пък детските - 2 на брой бяха добре!
Ами това е - ако нещо пропускам - питайте!


Миналата година даже и на закуска имаше сладолед-никой не е правил проблеми ,че децата ядяха  newsm78

# 161
  • Мнения: 162
Уви,в много бг хотели сезон със сезон не си приличат - за съжаление в негативен аспект.Тази година има само със следобедната закуска от 15.30 ч - пише си го и в програмата,която ти дават на рецепция при настаняването.
Относно асансьорите - настоявайте за по - нисък етаж,когато резервирате,предимство си е,поне на слизане може и пеша.На мен Съни турс ми спазиха това изискване.

# 162
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
В неделя се върнахме от Несебър и искам да кажа, че водата на южния плаж беше буквално кристално чиста! И снимков материал мога да приложа, ако има невярващи и сравняват ужасния плаж на Слънчев бряг с южния на Несебър.

# 163
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
В неделя се върнахме от Несебър и искам да кажа, че водата на южния плаж беше буквално кристално чиста! И снимков материал мога да приложа, ако има невярващи и сравняват ужасния плаж на Слънчев бряг с южния на Несебър.

 Peace

# 164
  • Мнения: 427
Може ли да ми препоръчате някое приятно семейно хотелче, като предпочитам да е с гледка към морето. Нямам претенции към местонахождението, може и между Равда и Несебър. Ще съм ви много благодарна за мнения, т.к. мислим там да почиваме в края на месеца, а не съм се спряла на място Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт