Как върви захранването - част 6

  • 12 788
  • 306
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 042
Искам да започна захранването,но не мога да намеря оризова безмлечна каша.Моля,помогнете.Коя марка предлага оризова безмлечна каша?
Безмлечна каша ориз на Блевит: ТУК
Има и на Нестле  безмлечна ориз: ТУК

# 61
  • Мнения: 1 999
Купих вече заешко месце на Хип и на Гербер и тези дни ще и го дам. Дано да и хареса. Wink
Ще и хареса smile3521

Днес и дадох от заешкото на Гербер. Хич не го одобри. Confused Може би, защото има доста моркови вътре, а тя не е фенка на морковите. Thinking

На Хип обаче не е безмлечна.Аз внимателно чета всички опаковки и така не успях да намеря безмлечна оризова.

Аз започнах да я захранвам точно с безмлечна оризова каша на Хип. Така че има такава! Wink

# 62
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
До колкото си спомням на Блевит кашите са със захар,а на Нестле са за след 6-ти месец.Мислех да не добавям захар и сол до 1 годинка.
Вие каква оризова каша дадохте?

# 63
  • Мнения: 524
з дадох оризова на ХИП за след 4 месеца!  Тя е безмлечна оризова каша!!
Аз имам обаче питанка: Кога стават безмлечните каши млечни??

Ние ядем 6 пъти на дем ( т.е. кърмим се 5 пъти + обед зеленчуково пюре+АМ)

Иска ми се да премахна и кърменето в 6 ч., но по това време се кърмим първо и после дояждаме с безмлечна каша. Та си мислех ако направя кашата млечна дали ще може да мине до следващото кърмене без ядене???
Дали е рано???
Как мислите

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Привет и от нас Heart Eyes Не съм писала отдавана, но сега имам въпросче Grinning Вчера дадох на бебка да опита от каша с глутен, много й хареса, изяде 10-тина лъжички и ревна за още Crazy Не й дадох повече Naughty Мисълта ми е следната - може ли да смятам, че е захранена с глутен, или трябва пак да й дам малко и така постепенно? До този момент реакция няма, а и не знам каква трябва да бъде newsm78
Иначе днес за трети ден й давам стъргана сурова ябълка, много й харесва. Първия път я смесих с кашата, а следващите дни със зеленчуковото пюре, че нещо го недолюбва напоследък. Но с ябълка й харесва (а на мен - не Sick). Месо още не съм въвела, но близките дни и това ще стане. Досега е яла само безмлечна, безглутенова каша на Фризокрем, ако не броим вчерашното опитване на глутенова на Блевит. Чудя се и аз от кога да минем на млечна каша Thinking

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Днес се пробвахме 2ри път с млечна каша бананова на Милупа - тя е с адапте. Та като яде и двата пъти нещо се зачерви по брадата и после й мина. И сега се чудя какво да я правя? Дали може да е алергична реакция това? и ако да от какво  newsm78 аз съм въвела и банан и каша ... да не би пък от адаптето?

# 66
  • Мнения: 524
Днес се пробвахме 2ри път с млечна каша бананова на Милупа - тя е с адапте. Та като яде и двата пъти нещо се зачерви по брадата и после й мина. И сега се чудя какво да я правя? Дали може да е алергична реакция това? и ако да от какво  newsm78 аз съм въвела и банан и каша ... да не би пък от адаптето?
Oh,четох някъде тук из форума, че май и адаптето се "въвежда" т.е. ако даваш например НАН 2 и искаш да минеш на Ам на милупа първо даваш Аптамил 1 и после Аптамил 2, който съответства на възрастта. Така и не разбрах , защо точно така се прави Embarassed Confused
..... Мисълта ми е следната - може ли да смятам, че е захранена с глутен, или трябва пак да й дам малко и така постепенно? До този момент реакция няма, а и не знам каква трябва да бъде newsm78
Давай поне 3 дни за да си сигурна , че няма реакция. Ми не знам мисля, че да след това може да смяташ , че си захранила с глутен. ПОне аз бих смятала така. Това обаче е лично мое мнение...

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Аз пък вече два дена и давам да пие домашен компот - от кайсии за сега - много го харесва и направо подскача като го види Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 164
И аз днес дадох заешко на Гербер-резултата беше омазана блуза, панталон, стол, под , лице...и около 10 грама изядено, хем го смесих с малко кърма.Утре ще пробвам пак и ще взема и друга марка пюре пакх да пробвам.А ако съм въвела заешкото кога следва да въведа пуешко, пилешко и колко пъти на седмица трябва да се дава месце?

# 69
  • Мнения: X
А как точно бланширате? Аз по принцип не си падам по замразяване, има ли друг вариант за съхраняване на пюрета? Примерно в бурканчета да се сипе горещо и да се обърне с капачка надолу. Не съм тръгнала да захранвам, още събирам инфо.

# 70
  • Мнения: X
А какво ви е мнението за червеното цвекло? Може ли да се дава вече?
Уфф, незнам дали са ти отговорили, да не се повтарям. Скоро гледах предаване по тв-то за нитратите. Понеже въпросното червено цвекло го дават противораково да се пие на сок на болните, жената специално каза, че продаващото се на пазара цвекло не само че не действа противораково, ами е толкова натъпкано с нитрати, че може чак обратно да подейства.
Изводите си ги правете сами. Надали някога ще купя такова, бих дала чисто - от село, но от пазара  Naughty

# 71
  • Мнения: 1 599
Zvet, според мен месото си го въвеждаш както и останалите храни, т.е. с малко почивка между различните видове.
Касиопея, аз варя на водна пара
Тайги, и аз като дадох на Ади млечна каша на Хумана беше, се изрина, но на следващия ден. Мисля следващия път да не му давам цялото количество за едно ядене, ами по-малко и да я смеся с безмлечна. И така все едно захранвам... Изчакай 1, 2 седмици и пак й дай. 

# 72
  • Мнения: 3 810
Мерси за отговорите!(някъде на 2стр. са май...)
Вече ядем и царевична каша, но не ни е толкова вкусна като елдата...
То... и ние може да се счита, че сме дали глутен, newsm78 защото сме пили овесена вода за акото...
Цитат
А какво ви е мнението за червеното цвекло? Може ли да се дава вече?
Аз давам домашно- сварено, пасирано, замразено на кубчета. Много се харесва.

# 73
  • Мнения: 3 929
Аз започнах да захранвам в края на 4-я месец със зеленчуково пюре - картоф, морков, чушка и магданоз. После въведох плодовите и на 5 навършени месеца - месно-зеленчуково и каша. Та, в крайна сметка, сега се храним така /на 5 месеца и 21 дена сме/:сутрин в 6,30-7,00 ч. кърмене; в 10,00 ч - половин или цяло плодово на Хип от малките; 13,00 ч - зеленчуково или месно-зеленчуково пюре+кърма; 16,00 ч. - плодово, ако е останало от сутринта или кърма; 18,00 ч. - бананова каша и оттам нататък - кърмене. Зеленчуковото редувам с месно-зеленчуково през ден. Долу-горе се придържаме към този режим. Аз работя и малкия го гледа едно момиче, така че трябваше да започнем да се захранваме, че иначе не мога да му насмогна на кърма.

# 74
  • Мнения: 559
Ние вече можем да се похвалим, че след упорит труд започнахме да гълтаме пустите пюрета. Не че сме им големи фенове / цицто над всичко /, но все пак и това е нещо. breastfeeding

Общи условия

Активация на акаунт