НВ-ВМХ, част 94 - за здравословното хранене

  • 40 526
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 10 858
Много ви благодаря  Hug

# 721
  • София
  • Мнения: 10 858
Байкова и К. Вътев в студиото на Здравей България по повод вредата от червеното месо.

# 722
  • Мнения: 11 779
Тъкмо и аз гледам. Сега пък печеното месо е вредно.

# 723
  • София
  • Мнения: 10 858
Ох, отново глупости.
Само относно колбасите съм съгласна, че са вредни.

# 724
  • Мнения: 6 347
Печеното е вредно, ако е прегорено - черно. Иначе да си гледат работата. Laughing

Още нещо вредно по отношение на месото: вредно е да се яде само мускулно (пържоли, филета, бутчета) - трябва да се ядат и другите части на животното: вътрешности, хрущялна тъкан. Причините са две: 1) от една страна мускулното доставя много метионин в организма, а така се повишавал хомоцистеинът (той е рисков фактор за сърдечносъдови заболявания); 2) мускулното месо е по-бедно на витамини и минерали от вътрешностите, а и не съдържа достатъчно глицин, пролин и лизин, които се съдържат в хрущялите и са много важни за синтеза на колаген в организма, т.е. за здравето на ставите и другите тъкани, които съдържат колаген. Този проблем може да се реши с редовна консумация на костен бульон, а може и да се приема желатин като хранителна добавка, макар че не знам дали едното е наистина равностойно на другото, но много хора го препоръчват и правят.

След малко ще направя нова тема.

# 725
# 726
  • София
  • Мнения: 10 858
А водата от варене на уши и крачета добре ли е да се консумира по отношение на тези вещества,  Шоки? Тя си е чист желатин, би следвало да е супер.

# 727
  • Мнения: 6 347
Мисля, че трябва всичко, защото бульонът съдържа и минерали.

Общи условия

Активация на акаунт