БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 49 769
  • 734
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 96





Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!


Добавяне на картинка към профила, в подписа или в мнение, намаляване на картинка

# 1
  • София
  • Мнения: 30 142
Решила съм да правя "Шоколадова торта с рула" на Leo (Лабрекс ме подсети със снимков материал в друга тема). Само се притеснявам от желатина, защото знам, че е доста капризен. Blush Какво е правилото, за да не се пресече?
Много ли е сладка тортата, че ние прекалено сладко не обичаме?

***

Търся идея и за интересна салата за традиционалисти (да речем).

***

Скрит текст:
Лабрекс, ти защо вече не пишеш в темата си в кулинарния подфорум?

Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 21:58 от missence

# 2
  • Мнения: X
Търся лесна рецепта за мариноване на прясна скумрия.
Рибата да може да се хапва след ден.

# 3
  • Мнения: X
Търся лесна рецепта за мариноване на прясна скумрия.
Рибата да може да се хапва след ден.
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%80%D0%B8%D1%8F

# 4
  • Мнения: 22 867
Решила съм да правя "Шоколадова торта с рула" на Leo (Лабрекс ме подсети със снимков материал в друга тема). Само се притеснявам от желатина, защото знам, че е доста капризен. Blush Какво е правилото, за да не се пресече?
Много ли е сладка тортата, че ние прекалено сладко не обичаме?

***Търся идея и за интересна салата за традиционалисти (да речем)
***
Скрит текст:
Лабрекс, ти защо вече не пишеш в темата си в кулинарния подфорум?

missence, желатина го сипвам в порцеланова чашка, заливам със студена вода 1-2 пръста над него, леко размесвам с лъжичка и го оставям да набъбне. После слагам в канче или купа вода на газта, чашката във водата и наблюдавам водата да не завира. Като тръгне някое мехурчеи, свалям от огъня и оставям така. Желатинът по стените на чашката започва да се разтапя, лекичко бъркам, колкото да размеся, ако се прави по-енергично, става пяна. Като се превърне в гладка смес, с чашката на струйка сипвам в сметановата смес или каквато е там и разбивам с миксер или бия с тел. Не бива да е много голяма разликата в температурите на двете смеси - ако желатинът е твърде топъл, а другата смес студена, се пресича.
Тортата не я обичаме много сладка и вкъщи, течния шоколад го слагам на вкус, не по рецептата, по малко, разбивам и опитвам, тъкмо повод да опитвам си намирам. Mr. Green Напоследък два пъти я правя с кисело мляко и течен шоколад, става по-лека, пак е хубава. Увеличавам желатина само. Peace

Салата за традиционалисти - шопска, май не съм срещала човек да не я харесва. А на тая солена Тропиканка и традиционалистите не се мръщят, но е повече разправията, въпреки че е приятна за правене и в соления, и в сладкия варианти.

Скрит текст:
Не пиша, защото не намирам време, нещо ми куца организацията на времето. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 30 142
labrex, огромни благодарности! bouquet

Ако имам още въпроси, защото ще я правя след няколко дена, ще те притеснявам пак. Blush

Ще разгледам и тази Тропиканка. Peace

# 6
  • Мнения: 9 109
Търся лесна рецепта за мариноване на прясна скумрия.
Рибата да може да се хапва след ден.

ето и от мен, но става на 3-4 ден. Месото все пак трябва да поеме до костта сол и марината http://pep-4o.blogspot.bg/2012/04/blog-post_26.html

Тази обаче е чудесна и става много бързо http://pep-4o.blogspot.bg/2014/05/blog-post_19.html

Маме  bouquet

# 7
  • Мнения: 363
Моля за съвет,как да замразя броколи във фризера.В нета четох чрез бланширане или на пара .Който има опит да помага Praynig

# 8
  • Мнения: 9 109
Моля за съвет,как да замразя броколи във фризера.В нета четох чрез бланширане или на пара .Който има опит да помага Praynig

слагам ги сурови, само накъсани на розички. Те са толкова нежни, трябват им 4-5-6 мин готвене, че ако бланширам и замразя, после ще се кашват направо

# 9
  • Мнения: 294
Помагайте моля, донесоха ми  лефер но никога не съм приготвяла Embarassed.... Някаква рецепта за сполучливо приготвяне, да не взема да окепазя хубавата риба.....Само да спомена, че нямам скара.....само на фурна.....

# 10
  • Мнения: 9 109
Цепни тук там по кожата, намажи със зехтин, сложи лимон в нарезите, подправи с черен пипер и сол и изпечи във фурната, на  фартия за печене. Не я завивай във фолио  Peace

# 11
  • Мнения: 363
Моля за съвет,как да замразя броколи във фризера.В нета четох чрез бланширане или на пара .Който има опит да помага Praynig

слагам ги сурови, само накъсани на розички. Те са толкова нежни, трябват им 4-5-6 мин готвене, че ако бланширам и замразя, после ще се кашват направо
Избързах ,бланширах ги..и са във фризера Mr. GreenВече ще знам bouquet

# 12
  • софия
  • Мнения: 379
каква салата да направя с варени картофи, варена наденица, майонеза, печени чушки, кисели краставици? или предястие? само не и руска салата, може и да не е със същите продукти. благодаря  ви!

# 13
  • Мнения: 9 109
картофите с наденицата, лук и майонеза, а чушките - със сирене, или катък?

# 14
  • софия
  • Мнения: 379
картофите с наденицата, лук и майонеза, а чушките - със сирене, или катък?
БЛАГОДАРЯ!!!

Общи условия

Активация на акаунт