БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 49 803
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 643
Майка ми ми намери тенджерата под налягане , която бях забутала из мазето , обаче не си спомням , винтила се оставяше отворен и след като заври се затваряше или беше обратно newsm78
Такава ми е , от Кафланд я взех



Другото , което днес ми стана интересно е миете ли листо по листо айсберга? А китайското зеле?
Аз айсбера само отвън го мия , не го мия листо по листо , а ми казаха , че се миело така

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Китайското зеле го изплаквам както е цяло и започва рязането

# 32
  • Мнения: 3 020
Китайското зеле го изплаквам както е цяло и започва рязането

И аз така. За айсберга накъсвам външните листа, най-много 4-5 и тях изплаквам също.
Но ако мъжът ми ги мие и двете ги мие почти винаги листо по листо до сърцевината. Simple Smile

# 33
  • Мнения: X
Аз ги измивам листо по листо, или ги оставям накиснати в огромна купа.

# 34
  • София
  • Мнения: 372
Правих сладко от грозде по тази рецепта
http://traianaskitchen.blogspot.bg/2011/10/blog-post_29.html.
Стана много вкусно, но като изстина се втвърди. Сигурно съм прекалила с печенето Thinking. Не съм слагала ром, заради децата.
Моля, ако някой знае как да го поправя, нека сподели.
 

# 35
  • Мнения: 18 014
Купих джоланчета, колко юмрук, не голям с кокал, който е, искам да ги направя с картофи, гъби, дребни лукчета, морков и чесън. в гювеча.
Заедно ли да сложа всичко?
Няма ли да се разкашкат картофите като бъркам, или не се бърка?

# 36
  • Мнения: 2 152
В гювеча не се бърка. Слага му се капака и във фурната

# 37
  • Мнения: 18 014
Точно мъжете очаквах да се включите, като специалисти по мръвката  Wink
Значи слагам всичко заедно, наливам вода + малко вино и забравям  newsm78

# 38
  • Мнения: X
Виното го кипвам и тогава наливам.

# 39
  • Мнения: 5 752
Майка ми ми намери тенджерата под налягане , която бях забутала из мазето , обаче не си спомням , винтила се оставяше отворен и след като заври се затваряше или беше обратно newsm78

Вентила трябва да е затворен, след като я свалиш от котлона се повдига, за да падне налягането в тенджерата.
Да питам за пилешки сърца, трябва ли да ги варя или мога направо да ги запържа с лук?

# 40
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Здравейте,
купих вчера едни масловки, и сега съм решила да ги пържа. Прочетох някъде, че трябва да се обелят и сега тръгвам да ги беля. Половината са си твърди и се обелиха лесно, но другата половина ми се лигавят, не могат да се белят и като ги разчупя пускат много лигав сок. Дали са се развалили  newsm78 или просто да ги опържа без да ги беля  newsm78

# 41
  • Мнения: X
Измий ги хубаво и това което те затруднява с беленето не го бели.
След като ги изпържиш  и извадиш в чинията наръси малко ситно нарязан чесън, докато са топли и няколко капки лимонов сок и леко ги разбъркай. Ще си оближеш пръстите.

# 42
  • Мнения: 6 825
Майка ми ми намери тенджерата под налягане , която бях забутала из мазето , обаче не си спомням , винтила се оставяше отворен и след като заври се затваряше или беше обратно newsm78

Вентила трябва да е затворен, след като я свалиш от котлона се повдига, за да падне налягането в тенджерата.
Да питам за пилешки сърца, трябва ли да ги варя или мога направо да ги запържа с лук?
,Аз, доколкото разбрах, тя пита за началото на готвенето. Peace
Аз затварям капака, като заври и започне да свисти, затварям/спускам вентила и намалявам силата на котлона. Като е готово изчаквам малко и внимателно вдигам вентила да излезе парата, после отварям капака.

# 43
  • Мнения: X
Иска ми се да направя руло с мармалад.
Може ли някой да ми услужи с лесна рецепта? Но много лесна. bouquet

# 44
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Герда, благодаря ти за отговора за гъбките  Hug
Аз руло съм правила само с пандишпанов блат, но не е от най-лесните, не че е голяма философия, но много жълтъци ходят и трябва да си му разбираш, за да стане. Майка ми едно време правеше едно редено с бисквити и шипков мармалад, и после го режеше по диагонал, ефектно беше, но нямам предства за точната рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт