БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 49 801
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 822
А с кисело мляко може ли? Имам 1-2 рецепти без яйца, но с кисело мляко.

Може ! Това което не може да консумира яйца, шоколад, ядки.

Аз прочетох детайлно за всички заместители на яйцата.
Сега точно приготвям тези: http://www.supichka.com/2013/03/mufini-qbylki-kanela.html
Направих ги с 100 мл ябълково пюре, да видим какво ще излезе. Гледам да не добвям какао, канела и пр. Също така ограничавам максимално захарта и приготвям само с краве масло.
Тази, която приготвяш е много сполучлива.  Peace Аз не добавям орехи (когато не ми се чистят) и стафиди, пак става супер. Наскоро четох, че 1 яйце в рецептата може да се замени с 1 банан или с 1с.л. чия, накисната в 3 с.л. вода. Не съм пробвала и не знам ефекта.  Peace
Рецептата: 1ч.ч. кисело мляко; 1ч.ч. захар; 2ч.ч. брашно; 1/2 ч.ч. олио; 1ч.л. бакпулвер; 1 ванилия; 1 кутия локум; 1 ч.ч. орехи. Всички продукти без локума и орехите се разбиват с миксер. Накрая се добавят смесените орехи и локум. Разбърква се леко и се разсипва във формите. Пече се в загрята на 200 градуса фурна. Това е рецепта от мрежата, не съм записала чия е, за съжаление. Аз малко я изменям - след като забъркам сместа, сипвам по малко във формите, слагам парче локум и след това покривам с още смес. Като нямам локум, съм слагала по лъжичка сладко. Орехи никога не съм слагала.

# 721
  • Мнения: 3 459
Благодаря, ще пробвам да видя !
Чия и ленено семе оставям за по-натам.
На този етап ще замествам с обезмаслено мляко или пасирани плодове, за да съм сигурна че не би получил някакво раздразнение, знам ли ...

# 722
  • Мнения: 1 956
.

Последна редакция: сб, 28 ное 2015, 22:01 от Ирене

# 723
  • София
  • Мнения: 10 968
Може ли да помоля за рецепта за мъфини (която е сполучлива) и НЕ съдържа яйца.
Мъжът ми е опериран и му е забранено да консумира яйца ! Така че всякакви рецепти за сладкиши ще са ми от полза Simple Smile Благодаря !

Някой от тези може да ти свърши работа:

Бананов десерт с извара

Торта с извара и боровинки

Овесена каша за закуска

Медено-карамелени вафлички





# 724
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Не знам дали е рано, но да си попитам: кога ще пуснете темата за коледните сладки? Аз вече купих първия килограм масло и макар да имам някои "вечни " рецепти в списъка, обичам да си планувам нещата отрано. А и както сме си писали: " който си е  получил пакетчето с коледни сладки веднъж, той си го чака всяка година".  Чакам новата тема!!!!!

# 725
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Има от доста време  Mr. Green
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=873959.0

# 726
  • София
  • Мнения: 2 521
Мда, колко хора питаха същото, не само аз, забили са я на дълбоко очевидно несполучливо място.

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Мда, колко хора питаха същото, не само аз, забили са я на дълбоко очевидно несполучливо място.
В тази тема като че ли "по друг начин изглеждат нещата,". При мен ли е "повредата"?
Организацията на темата е различна...

# 728
  • София
  • Мнения: 2 521
Мда, колко хора питаха същото, не само аз, забили са я на дълбоко очевидно несполучливо място.
В тази тема като че ли "по друг начин изглеждат нещата,". При мен ли е "повредата"?
Организацията на темата е различна...

Линкът е на мобилния вариант, доколкото виждам, махни m-то от адреса.

# 729
  • Мнения: 6 822
Ето я коледната тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=873959.0;topicrefid=19

п.п. А на вас не ви ли излиза съобщение като се пише в темата, тъй като винаги се започва да се пише първо в старата коледна тема?

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Много благодаря, α-β !

# 731
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Оу да, от телефона пиша обикновено. Но на мен си ми се отваря линка без проблем  Mr. Green

# 732
  • Мнения: 5 751
Благодаря сърдечно на всички, които се включиха в издирването на шоколадовите бисквитки. Линковете, които сте ми дали не са за тях, но пък ще са ми от голяма полза, защото вкъщи се тачат всякакви шоколадови вкусотии. Благодаря, момичета! bouquet
 Аз обърнах къщата, но намерих заветната рецепта най-сетне.  Peace
Дай да ги видим тези прословути бисквити.

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 26 524
Наскоро ми попадна една рецепта в нета за шприцовани сладки с авокадо,вместо масло...,уж щях да помня как е,но забравих какви др.съставки се слагаха...ако я знаете, моля за помощ Rolling Eyes

# 734
  • Мнения: 11 607
Наскоро ми попадна една рецепта в нета за шприцовани сладки с авокадо,вместо масло...,уж щях да помня как е,но забравих какви др.съставки се слагаха...ако я знаете, моля за помощ Rolling Eyes

За тези сладки и аз ще следя.......

Н О В А    Т Е М А
ЗАПОВЯДАЙТЕ!!!

Общи условия

Активация на акаунт