Още малко ни остана, след празниците ще съм ЯНУАРСКА мама - Тема 10

  • 35 108
  • 745
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984



Още малко ни остана, след празниците ще съм ЯНУАРСКА мама – Тема 10



Ние сме 75 бременни
Очакваме 24 момчета и 27 момичета




Нашите майки и техните бебета

мама keri_ - термин 10.01.2016 г., раждане 20.11.2015 г., секцио, бебе Теодора 1,850 кг., 44 см.
мама slaveiche_k - термин 04.01.2016 г., раждане 26.11.2015 г., естествено, бебе Ивайла 2,350 кг., 45 см.





Зодия козирог



01.01.2016

02.01.2016

03.01.2016
lilini – 39 г., трето детенце  stork-boy
Pissankata – София, 34 г., второ детенце stork-girl
balon4e – София, 30 г., първо детенце  stork-boy
Addams  – София, 27 г., първо детенце  stork-girl

04.01.2016
Venie – Германия, второ детенце

05.01.2016
FrauSt – 32 г., второ детенце
Vesisf – София, 30 г., второ детенце  stork-girl

06.01.2016
kris_iv – Варна, 34 г., второ детенце  stork-boy

07.01.2016
bubeto81 – Пловдив, 33 г., второ детенце
~Magi_TM~ – Русе, 32 г., второ детенце  stork-girl
RoseAmber – София, 30 г., второ дете  stork-boy
christiana_ – Пловдив, 23 г., първо детенце  stork-boy

08.01.2016
petya_g_ – Пловдив, 23 г., първо детенце
ngngng – 29 г., първо детенце
Rady – Божурище, 39 г., трето детенце  stork-boy
tayra – София, Дружба 1, второ детенце  stork-boy

09.01.2016
Дидии – София, кв. Бенковски, 32 г., второ детенце  stork-girl

10.01.2016
NikoStorm – Варна, 27 г., второ детенце  stork-girl
mimmmi – Сливен, 34 г., второ детенце stork-girl

11.01.2016
eli101 – Бургас, 35 г., трето детенце
peti83 – Варна, първо детенце  stork-girl
bib88 – София, 27 г., първо детенце  stork-girl

12.01.2016
melody007 – Бургас, 36 г., второ детенце
giuli – София, 35 г., второ детенце  stork-boy

13.01.2016
Люлия – Варна, 36 г., трето детенце
zorabora – 41 г., второ детенце  stork-girl
emi777 – Бургас, първо детенце  stork-boy

14.01.2016
deedeetu – София (Изток), 31 г., първо детенце  stork-boy
Жaбa–Жaбурaнa – 23 г., първо детенце  stork-boy
TEREZA83 – София, 32 г., второ детенце  stork-girl

15.01.2016
monninka0409 – Варна, 21 г., първо детенце  stork-boy

16.01.2016
ive_li_na – София (Лозенец), 30 г., второ детенце
Red velvet – София, 32 г., първо детенце
Ssnej_0104 – Бургас, 28 г., първо детенце stork-girl
Happy days – София, 32 г., първо детенце
Hopee – Попово, 24 г., първо детенце

17.01.2016
Tulipe – София (Център), 29 г., първо детенце
Аделайн – Плевен, 29 г., трето детенце

18.01.2016
Moon Walk – Нови искър, 34 г., второ детенце
4erno kote – София, 30 г., второ детенце
angela_vesi – София/Ливърпул, 31 г., второ детенце
lepelissima – Пловдив, 38 г., второ детенце  stork-girl

19.01.2016
^Милена^ – Перник, 29 г., второ детенце
Sun_Rose – София, 27 г., първо детенце  stork-girl



Зодия водолей



20.01.2016
Джинджър – София (Младост), 31 г., първо детенце  stork-boy
mama_3y3a – Бургас (Меден рудник), 35 г., второ детенце  stork-girl
*Щастливка* – София (Люлин), 32 г., четвърто детенце  stork-girl
Katia_N – Варна, 34 г., трето детенце  stork-boy
Bordeaux – София, 31 г., първо детенце  stork-boy

21.01.2016
rainbowgirl – Бургас, 22 г., второ детенце stork-girl
steff_dji – Бургас, 40 г., второ детенце  stork-girl

22.01.2016
barbarilka – 30 г., второ детенце

23.01.2016
Пухита – 25 г., първо детенце  stork-girl
Svetlita – Пловдив, 35 г., второ детенце  stork-girl
yocheva@ – Плевен, 28 г., първо детенце  stork-boy

24.01.2016
Нения – София, 34 г., първо детенце  stork-boy
megi_kv – Варна, 30 г., второ детенце
jeweler – Асеновград, 32 г., първо детенце
Linka10 – САЩ, 32 г., второ детенце  stork-girl
geri789 – 32 г., второ детенце  stork-boy
Ivelina Ivanova_518974 – 30 г., първо детенце
Dessi_R – 29 г., първо детенце  stork-boy

25.01.2016
Denevay – София, второ детенце

26.01.2016
Frozy – 31 г., София, първо детенце

27.01.2016

28.01.2016
goldish – София, 27 г., първо детенце  stork-boy
Sofiyaaa – София, 28 г., първо детенце  stork-girl

29.01.2016
Jeny_D – Казанлък, 28 г., първо детенце  stork-boy

30.01.2016
Boryanska – София, 30 г., първо детенце  stork-boy
purpletka – Бургас, 30 г., първо детенце  stork-boy

31.01.2016
Plamito – София, 32 г., трето детенце  stork-girl
kembu – Пловдив, 35 г., трето детенце  stork-boy
Merilinn – София, 25 г., първо детенце
ЛОТИ – 32 г., първо детенце  stork-girl
Gerry84 – София, 31 г., първо детенце
Ellie_H – София, 22 г., първо детенце
el_86 – София, 29 г., първо детенце stork-girl
LittleSmile – 22 г., първо детенце  stork-girl







Полезни линкове




Празници през януари

Скрит текст:
ЯНУАРИ 01 Васильовден; Св. Василий Велики; Обрезание Господне
ЯНУАРИ 02 Св. преподобни Серафим Саровски Чудотворец; Св. Силвестър, папа Римски
ЯНУАРИ 03 Св. мъченик Гордий; Св. пророк Малахия
ЯНУАРИ 04 Св. преподобни Теокист; Св. преподобномъченик Онуфрий Габровски; Събор на Седемдесетте апостоли
ЯНУАРИ 05 Св. мъченици Теопемт, епископ Никомидийски и Теон; Св. преподобна Синклитикия; Св. преподобна Аполинария
ЯНУАРИ 06 Йордановден; Св. Богоявление на Господа Бога и Спасителя наш Исус Христос
ЯНУАРИ 07 Ивановден; Св. Йоан Кръстител
ЯНУАРИ 08 Св. преподобна Домника; Св. мъченици Юлиан и Василиса; Св. Григорий, епископ Български; Св. преподобни Георги Хозевит от остров Кипър и Емилиан Изповедник
ЯНУАРИ 09 Св. мъченик Полиевкт; Св. Евстратий Чудотворец
ЯНУАРИ 10 Св. Григорий Нисийски; Св. преподобни Дометиан; Св. преподобни Маркиан
ЯНУАРИ 11 Св. преподобни Теодосий Велики
ЯНУАРИ 12 Св. мъченица Татиана; Св. Сава, Сръбски архиепископ
ЯНУАРИ 13 Св. мъченици Ермил и Стратоник
ЯНУАРИ 14 Св. преподобни Отци избити в Синай и Раита в Египет; Св. Нина просветителка на Грузия
ЯНУАРИ 15 Св. преподобни Прохор Пшински; Св. преподобни Гавриил Лесновски; Св. преподобни Иоан Колибар; Св. преподобни Павел Тивейски
ЯНУАРИ 16 Св. свещеномъченик Дамаскин Габровски; Честни вериги на Св. апостол Петър; Св. преподобни Ромил Видински
ЯНУАРИ 17 Св. преподобни Антоний Велики; Антоновден
ЯНУАРИ 18 Атанасовден; Св. Атанасий; св. Кирил Александрийски; Св. Йоаким Търновски
ЯНУАРИ 19 Св. преподобни Макарий Египетски; Св. Марк Ефески
ЯНУАРИ 20 Св. преподобни Евтимий Велики; Св. Евтимий, патриарх Търновски
ЯНУАРИ 21 Св. преподобни Максим Изповедник; Св. мъченици Евгений, Канидий, Валериан и Акила; Св. мъченик Неофит от Витиния
ЯНУАРИ 22 Св. преподобномъченик Атанасий Перски; Св. апостол Тимотей; Св. свещеномъченик Петър Български; мъченик Сионий Български
ЯНУАРИ 23 Св. мъченик Агатангел; Св. свещеномъченик Климент Анкирски
ЯНУАРИ 24 Св. преподобна Ксения Римлянка
ЯНУАРИ 25 Св. Григорий Богослов (Назиански), архиепископ Цариградски
ЯНУАРИ 26 Св. преподобни Теодосий, игумен Студийски; Св. преподобни Ксенофонт, Мария и синовете им
ЯНУАРИ 27 Пренасяне мощите на Св. Йоан Златоуст
ЯНУАРИ 28 Св. преподобни Ефрем Сириец
ЯНУАРИ 29 Пренасяне мощите на Св. Игнатий Богоносец
ЯНУАРИ 30 Св. мъченик Димитрий Сливенски; Св. благоверен цар Петър Български; Св. свещеномъченик Иполит папа Римски; Свети Три Светители: св. Василий Велики, св. Григорий Богослов и св. Иоан Златоуст; Св. преподобни Сергий Къпински
ЯНУАРИ 31 Св. безсребърници и чудотворци Кир и Иоан




Предишни теми

Януари 2016 – Тема 1

Сега ми чуват сърчицето, а ЯНУАРИ ще ми чуят и гласчето - Тема 2

Ние не сме самички, ЯНУАРИ ще целуваме малки ръчички – Тема 3

На море или на планина, ЯНУАРЧЕ си расте на топлина – Тема 4

ЯНУАРСКА мама скоро ще разбере дали панделки ще връзва или сини  …  ще пере – Тема 5

Лятото си заминава вече и ние с трепет чакаме ЯНУАРСКОТО човече – Тема 6

Мина вече първата половина, с ЯНУАРЧЕ ще се запознаем тази зима - Тема 7

Есен хубава настана и ритници радват ЯНУАРСКА мама – Тема 8

Последният триместър иде вече и все по-тясно става на ЯНУАРСКОТО човече - Тема 9



За добавяне на информация на първа страница, пишете на лични на deedeetu



Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 23:42 от deedeetu

# 1
  • Мнения: 153
Цоп първа 🍀🍀🍀 благодатя за темата bouquet
Само с хубави новини да я напълним

# 2
  • Мнения: 5 112
Диидии, благодаря за темата! Чудничка ни е Hug
Само хубави новини и в новата тема!
Добро утро, момичета! Аз днес отивам да се запознаем с новото АГ  Peace

# 3
  • Мнения: 359
Ей ме на и мен! Диди, не мога да се свържа с теб  на лични, може да ме впишеш на първата страница- термин 03.01, 30години, първа бременност, чакам момче, София.
Аз продължавам да си се оплаквам- от снощи съм с подути глезени и леко подпухнало лице. Сега се наливам с вода и вдигам крачките на високо. Освен това станах в 05:00 часа, да се изкъпя, защото ме болеше ниско корема и реших, че ще раждам. ooooh! Слава богу пих но шпа и всичко премина. Този последен триместър ми разказа играта. Чакам си заветната 37- ма седмица и да ми олекне малко.
Е,  оплаках се! Благодаря, че ме " изслушахте"!

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 10:21 от balon4e

# 4
  • Мнения: 2 289
Започвам да пера, утре ще подреждам шкафа на малката госпожица.
Малко ще сме дядовата ръкавичка,но нищо пък.  Crazy

Реших се да вземем конвектор за отопление, реших,че ще е по-добре вместо климатика. Него ще го ползваме лятото със сигурност.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 797
Фрози, Мечо Пух го поръчах от Вивре и още го чакам. Дано ми хареса. Избрах си и пердетата, но ще изчакам да боядисат и да сложат тапета, за да преценя пердета и килим в какъв цвят.
Колкото повече чета в темите за здравните заведения, толкова по - малко знам къде ще раэждам. Времето минава, аз идея си нямам. Никъде не ми се ходи да си призная Simple Smile ММ да гледа повече ТЛС и да се готви за домашно раждане /шегувам се/

# 6
  • Мнения: 359
Започвам да пера, утре ще подреждам шкафа на малката госпожица.
Малко ще сме дядовата ръкавичка,но нищо пък.  Crazy

Реших се да вземем конвектор за отопление, реших,че ще е по-добре вместо климатика. Него ще го ползваме лятото със сигурност.
Peace
Аз ги изпрах и изгладих, днес само ще ги сортирам и подреждм. Ние миналата седмица монтирахме климатика. Надявам се всичко да е ок!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 641
Може и да е различен, моят е от Домко.
Ние поне от към едрите неща сме готови с детската, но остава всичко останало.  Laughing

То шега шега, но и аз сънувах, че раждам у дома, та знае ли човек. На един колега жена му докато каже, май ще раждам и стигнат до Шейново, жена му е родила в приемната. Едвам е стигнала, пред входа вече е била с напъни.

Ако си в София виж Надежда, ММ е категоричен, че ще сме там.

Аз мисля днес да видя в ДМ дали талона с отстъпка ще се комбинира с промоцията на персил и ще си взема поне два пакета сензитив - момичетата в друга тема, коментират, че опаковка за 20 пранета излиза 4,55. Остава и да купя какво да пера с него  ooooh!

За отоплението за сега ММ казва да не купуваме нищо. Стаята само на отворена врата си е над 20 градуса и за него е безсмислено да купуваме нещо (той си харесва климатика, аз не искам да духа...), та ще изчакаме. Чудя се само за къпането подгрява ли се допълнително?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 797
Аз ходих на отворените врати в Надежда, ама много мъничко ми се стори, а ММ мрънка, че било много далече. Не че това трябва да е фактор за избор на болница. Тъй като другите болници отвътре не съм ги виждала, не мога да преценя там харесва ли ми или не. В края на месеца съм в Токуда и Софиямед и това ще е. Чудех се за Майчин дом, ама май не ми се ходи в държавна болница. Искам да ми е тихо, спокойно и да съм сама.

# 9
  • Мнения: 359
Ние нашата детска я зарвзахме за догодина, че финансите се стопиха. Аз лично Персил не го харесвам, но пък ММ му е фен.
За къпането, доколкото гледах клипчета, температурата в стаята трябва да е 24 градуса. През останалото време- първите три месеца 22-23 градуса. След това температурата може да е около 20).

# 10
  • Мнения: 2 289
За къпането препоръчвам повече от 20 със сигурност. Аз мисля да си е топло за къпане, около 25 поне.

Иначе ще сме на около 22-23. Не по-малко. За мен 20 си е хладно.

Персил сенситив взех с талон за отстъпка от ДМ. Прах с него, но аз по принцип и за нас си пера с Персил от известно време и съм доволна.

# 11
  • София
  • Мнения: 965
благодая за новата темичка, deedeetu  bouquet

Аз ходих на отворените врати в Надежда, ама много мъничко ми се стори
Аз ще ходя днес. 3 приятелки родиха там и много я хвалят, уж - да видим.
На мен Токуда ми хареса много - след това планирам Вита и СофияМед и ще трябва да се решава  Mr. Green
Останали са ни количката и креватчето май - много се двоумя  ooooh! и не мога да избера... ще взема и слинг да си купя, една приятелка много ми ги хвали и като го видя малкия как се седи усмихнато и спокойно и ми се иска, живот и здраве, и нашето да го разнасям така   Heart Eyes малко сложно ми се струва омотаването, но тя каза, че се свиква бързо.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 641
Еми то и при нас финансите поотекоха, защото освен за детската и детските покупки отидоха и за други разни ремонти и подмени на мебели у дома, но от заплатите ще до накупим и останалите неща, чакам да видя в Хиполенд ще има ли черен петък на 20ти ноември или не, пък и на Бебемания мислим да се отбием.

Ами ще видим и януари какви са температурите и ако трябва ще вземем нещо, просто не можем да го измислим на този етап  Embarassed

В Надежда ми хареса, че си те оставят на спокойствие и си в една и съща зала от приема до раждането, няма местене в друга зала.
Също и ММ ще присъства и е хубаво, че поне в началото ще ни оставят сами и ще ни следят на мониторите в акушерската стая, та ще можем да си преживеем момента по-интимно (това разбира се е плюс, за който иска естествено не дирижирано раждане, при друго положение предполагам ако жената е сама няма да я оставят съвсем сама да се стресира от това, но и не попитах де). Вижте и другите по-големи частни болници, те като цяло могат да си позволят както да привлекат качествени специалисти, така и да осигурят по-различни условия от държавните. Ние като така и така ще плащаме, ММ е безкомпромисен за условията, в които ще раждам.

Аз понеже се следя в Света София, като им видях на таблото, че всички раждания са отбелязани като цезарови и всеки път ако не друго, то ще изкарат, че бебето вече страдало, та нямало време за естествено, дори не съм се замисляла за болницата като опция, та и от частна да частна има разлика. Също пък за Св. Лазар - там при усложнения нямат опция за реакция, нямат неонтология и прочее, та имайте и тези неща предвид. Токуда и Надежда имат неонтологии, могат и да реагират на повечето ситуации, рядко се случва да се наложи да препращат към Майчин дом. Отделно в Надежда казаха, че ако се наложи престой в кувиоз, разрешават всекидневни свиждания и евентуално да се гушкате - т.е. и те са за метода за подпомагане на бебешката адаптация с контакт кожа в кожа.

Аз също съм с Персил, но не съм пробвала до сега Сензитива, но щом става ще си купя и аз днес  Hug

# 13
  • Мнения: 198
Благодаря и аз за темата:)
Днес работя от къщи, че имам някакви неща да подготвя и ми трябва съсредоточаване, но адски ме боли глава. От около час - час и нещо е почнала и ще се пръсне, нямам идея какво да взема. Парацетамол нямам - имам само ацефеин, но се съмнявам да става.

Хубав слънчев петък на всички:)

# 14
  • Мнения: 2 289
Аз реших и да гладя--нещо, което се зарекох да не правя, но поне като за начало ще изгладя, после надали.

Мен ми е стресов избора на болница, но съм отложила засега. Искам да разбера как са ми водите след седмица, да видя как ще се ражда (това кардиолога ще го каже окончателно).

Общи условия

Активация на акаунт