Автобус на мъчението

  • 9 226
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 499
Реших, че трябва да изложа размислите си, защото е жалко това, което се случва.
Тази НГ пътувахме с българска фирма до Гърция. До сега не съм ползвала организиран транспорт - автобус, винаги сме пътували с кола или самолет и сами сме си организирали пътуванията. Този път решихме да отидем на организирана екскурзия, защото по пътя можехме да си прекараме приятно - да си пийнем, да гледаме филм, да се отпуснем, докато друг ни вози...Каква грешка, която никога повече няма да повторим!
1. Автобусът беше стар и въпреки, че беше Мерцедес, всички пластмасови части тракаха, което си беше изнервящо. В багажното отделение над седалките можеше да се поберат само якетата ни, толкова беше тясно. Поради това, ръчният багаж беше в краката ни.
2. Седалки в автобуса със сигурност са били добавени от собствениците до степен, че човек седейки на седалката, не може да помръдне от теснотия и то ние не сме дебели. Това ни изтощи, защото пътувахме повече от 12 ч. в едната посока, със спирки на 3 часа. Крака и кръст - болки, отоци...
3. Изминахме за 12 часа само 700 км. - пеша да бяхме тръгнали...Изводите се наложиха сами - отне ни толкова време, защото автобусът беше стар и претоварен и защото пестяха гориво, карайки с 80 км/ч. Дреме им, че клиентите отзад изнемогват...
4. В автобуса отпред беше студ, в средата и назад - задух до степен на умирачка...Трябваше да се съблека по бельо, срам не срам, наложи ми се, иначе рискувах да получа топлинен удар.
5. Спираха ни за отдих на отвратителни тираджийски паркинги, където по неволя трябваше да се консумира храна със съмнителен произход, но за сметка на това на цени за 4-звезден хотел. Със сигурност получаваха комисиони от собствениците на тези "заведения".
6. Тоалетната в автобуса не работеше, поради което получих дехидратация (от страх да не ми се наложи да ползвам тоалетна преди определените спирки, които както казах по-горе бяха на 3 часа, не смеех да пия никакви течности). Мъжът ми се отказа да си пие биричка, както беше планирал, пак по същите причини. А и то в тази теснотия, какво ти "бирено настроение"...
Не зная как са се почувствали останалите участници в тази екскурзия, но аз реших да пиша тук, да ми олекне, а и да попитам, докога фирмите ще издевателстват над клиентите си, от които свличат по една торба пари, за да им дадат в замяна съмнителното удоволствие на очакването, че скоро този ад ще свърши? Все пак, автобусната екскурзия се върти около автобусът. Знаят ли фирмите, че вече сме 2016 година и хората произвеждат и нови автобуси, с повече комфорт за пътуващите? Само фактът, че на 1-ви януари след новогодишното парти трябваше да стана в 7 часа, за да не пропусна планираната за този ден екскурзия (отново със злополучния автобус, с който имахме екскурзии всеки ден, между другото), вече трябва да ви говори, че нещо с организацията и изпълнението й не беше наред....

П.С. Приятели ми казаха наскоро, че също са имали подобно преживяване с български автобус. Ние никога повече няма да повторим. Хора, защо никой не говори за тези неща? До кога ще тупат туристите като брашняни торби без да помислят за тях като за клиенти, които им изкарват хляба? До кога хората ще си мълчат и ще приемат безропотно издевателствата на туристическите фирми и фирмите за автобусен транспорт? newsm78

Последна редакция: ср, 06 яну 2016, 16:32 от Popule

# 1
  • Мнения: 10 064
Popule , не казваш коя е фирмата на това удоволствие.  ooooh!
Защо? Плаши ли те нещо? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 5 499
Popule , не казваш коя е фирмата на това удоволствие.  ooooh!
Защо? Плаши ли те нещо? newsm78

Не казвам името на фирмата, защото се оказа, че и други фирми предлагат подобно "удоволствие". Както казах, на приятели им се наложи да пътуват с автобус от София до Бургас спешно, пътували са в същите условия, повече от 6 часа! Ползвали са фирма за автобусен транспорт. Вадя си изводът, че явлението е повсеместно. Въпреки уверенията на фирмите, че автобусите били с незнам си колко си звезди. Кел файда от звездите, като са набутали повече седалки вътре и са ни наблъскали като сардини...а и карат, все едно пеша си ходим - да пестят от гориво и защото автобусите са от преди новата ера. #Cussing out

# 3
  • Мнения: 25 634
Не казвам името на фирмата, защото се оказа, че и други фирми предлагат подобно "удоволствие".

Ами ще предлагат, като се спотайвате като мишки и си изливате яда само по форумите.
Поне кажи коя е фирмата, за да знаят хората да не пътуват с нея. Иначе какъв е смисълът от темата?
Жалба пусна ли поне? Официално оплакване?

# 4
  • София
  • Мнения: 5 499
Не казвам името на фирмата, защото се оказа, че и други фирми предлагат подобно "удоволствие".

Ами ще предлагат, като се спотайвате като мишки и си изливате яда само по форумите.
Поне кажи коя е фирмата, за да знаят хората да не пътуват с нея. Иначе какъв е смисълът от темата?
Жалба пусна ли поне? Официално оплакване?

Жалба не съм пускала, какъв е смисъла? Но писах в анкетата им какво мисля. Според мъжът ми, анкетата ще замине в коша. Мисля да напиша отзив на мейла им.

П.С. Реших да не пускам името на фирмата, поради съображения за анонимност във форума. Но ще напиша отзиви и по други форуми, пък който иска, да си пътува с автобус - аз да си кажа казванката.

# 5
  • Мнения: 25 634
Жалба с входящ номер веднъж може да няма смисъл, ама ако зачестят, все ще накарат някого да се позамисли.
Особено когато им се разнесе славата (ама лично и поименно) и клиентите започнат да ги отбягват.

# 6
  • Мнения: 46 520
Съгласна съм с Как` Сийка. Редовно пускам жалби за какво ли не. В 99% от случаите съм доволна от развитието. Ако всички пускат наистина ще има промяна.

# 7
  • Мнения: 1 678
И пак не пишеш името на фирмата, което според мен е странно.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 499
Съгласна съм с Как` Сийка. Редовно пускам жалби за какво ли не. В 99% от случаите съм доволна от развитието. Ако всички пускат наистина ще има промяна.

Жалба с входящ номер веднъж може да няма смисъл, ама ако зачестят, все ще накарат някого да се позамисли.
Особено когато им се разнесе славата (ама лично и поименно) и клиентите започнат да ги отбягват.

Добра идея - ще пусна и жалба!

# 9
  • Мнения: 940
Ами аз все хубави автобуси уцелвам,само лош беше до Белград,когато ходих но не беше болка за умиране! Simple Smile Ами кофти е това,което сте изпитала.Аз например с фирмата,с която пътувах до Белград няма да повторя вече! Simple Smile

Нека хората да пътуват с все изпитани фирми и преди да изберат фирма да се допитат до някой за повече инфо. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 678
Имам горчив опит от преди години с фалиралата вече Алма тур. Бяхме на НГ в Истанбул, НГ вечеря беше пълна подигравка, на връщане всички в автобуса се възмутиха и те ни върнаха част от парите. Така че смисъл има.

# 11
  • Мнения: 940
Сега ще пътувам с Бохемия за карнавала във Венеция,дано да е хубав автобуса,мисля че няма да има проблеми,все пак е сериозна фирма! Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 5 499
И пак не пишеш името на фирмата, което според мен е странно.

Искам да запазя анонимността си във форума. Просто изказвам мисли на глас за преживяното пътуване. Както ме посъветваха тук, ще пусна жалба до фирмата, въпреки че ние лично няма да повторим автобусна екскурзия в близко бъдеще, защото няма как да сме сигурни, че нещата ще се подобрят. Като имате предвид, че специално се интересувахме от автобуса преди пътуването и имахме уверението, че бил отличен. Явно понятието "отличен" за фирмата и за нас се разминава драстично. Би било добре собствениците на фирми да попътуват с автобусите, които предлагат на клиентите си - но не на предните седалки... Wink

# 13
  • Мнения: 786
Мисля, че не е това начина да се оплаквате. Ако не споменете името на фирмата , за да знаят и другите потребители , какъв е смисълът да "драскате" тук, освен може би да си излеете яда.   Да не би да сте пътували сама в автобуса , или само вие сте се оплакали , за да ви е страх от разгадаване на личността ви?!

# 14
  • Мнения: 3 157
Темата е съвсем безсмислена,ако не се напише конкретна фирма-поредното хленчене и мрънкаме-ама то няма смисъл,аз да ви предупредя по принцип...и мишките в случая сте вие с мъжа ти,предполагам ще похленчиш,ще ти олекне и ще чакаш някой друг да ти реши проблема.

Общи условия

Активация на акаунт