Искам да кажа ... (73)

  • 77 389
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 7 171
За мароканския ми кус-кус никой ли няма да се включи? Гледах някакви рецепти из нета, но ако някой е изпробвал някоя, ще се радвам да сподели!


Аз го правя редовно, вода вряща наливам в съд, слагам кускуса, сух бульон, подправки. Капак. След десет минути е готов. Не се вари. Запарва се.

# 436
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Мерси, Софи! А какви подправки? Дадоха ми и марокански черен пипер, кимион и джинджифил. Те на какво вървят?

# 437
  • София
  • Мнения: 1 590
Акаша, wavey
Искам да ти благодаря, че махна ония счупени зъби и крака от картинките си! smile3501
Таман вече да ти кажа, и ... ти самичка го направи!

П.С. кускус не съм правила, но не мисля, че джинджифил му подхожда.

# 438
  • Мнения: 2 138
Акаша, аз го правя в тенджера на 2 етажа. Първо варя телешко с нахут, когато е почти готово месото слагам във водата половин зелка, няколко парчета тиква, 2 моркова. Кус- куса го разбърквам с половин бульон и го слагам във втория етаж на тенджерата, като няколко пъти го претривам, за да не е на бучки и да е пухкав. Но е голяма врътня. Става и с вряла вода както ти писаха. Но като е готов с намазнени ръце го претрии. Подправки не му слагам.

# 439
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Хм, Силве, хамалогия ми се струва, а и нямам такава тенджера.


Lucie, хаха, не бяха счупени зъбите, огледалото, в което се отразяваше устата беше счупено. Wink Laughing

# 440
  • Мнения: 2 138
Става и както Софи ти е казала. Аз напоследък когато не ми се занимава така го правя. В къщи е любима манджа.
Скрит текст:
Скрит текст:

# 441
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
А тези зелените, дългите неща какви са? Добре изглежда.

# 442
  • Мнения: 2 138
Тиквички, но зимата са много воднисти и не са вкусни. Телешкото се крие под зеленчуците  Simple Smile Тази чиния ми е с диаметър около 65 см.  Simple Smile

# 443
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
А телешкото къде е? Grinning Отделно ли се сервира?

# 444
  • Мнения: 4 188
Вместо черна ряпа съм купил цвекло. Да се таковам в селянина. Жената си умря от смях и не спира да ме подкача. Как се готви това нещо? Дайте нещо лесно, ефектно и вкусно, та да и натрия носа.

# 445
  • Мнения: 2 138
Днес ми е ден за рецепти- ситно настъргано с моркови и ябълка, подправено със зехтин и лимон или балсамико.

# 446
  • тук-там
  • Мнения: 4 270
Вместо черна ряпа съм купил цвекло. Да се таковам в селянина. Жената си умря от смях и не спира да ме подкача. Как се готви това нещо? Дайте нещо лесно, ефектно и вкусно, та да и натрия носа.

Направи и една проста салата - супер витаминозно и полезно. За тортата няма да пиша, че ще се изложиш.
Ако червените гащи, които си и подарил за Коледа  са поизбелели, може да го свариш и да ги накиснеш за .....10 минутки. Peace

# 447
  • Мнения: 6 718
Ох не се сдържах Joy

# 448
  • Мнения: 4 188
Днес ми е ден за рецепти- ситно настъргано с моркови и ябълка, подправено със зехтин и лимон или балсамико.
Сурово ли?  Зайко, ако зема да и снимам гащите и да ги пускам тук, Ша ще трябва да се оттегли в пенсия.

# 449
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
И орехи може да добавиш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт