MasterChef България - сезон II (7.03. - 13.03.2016г.)

  • 31 969
  • 305
  •   1
Отговори
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
MasterChef
(сезон 2)



1 март 2016г.

M@sterChef е кулинарно телевизионно реалити шоу
като избраните участници са любители кулинари, а не професионалисти.
Без ограничения във възрастта и произхода, с любов към кулинарията и мечта за кариера в нея,
се сблъскват с жури от трима забавни и много взискателни професионалисти.

Всички ще трябва да докажат своя талант, характер, техника и въображение.
Те ще преминат през тежки и инфарктни изпитания като стрес тест, битка за имунитет,
тест за креативност, отборни битки, елиминации и мастъркласове...
Един от новите елементи в регламента на шоуто е  „внезапна смърт
– освен при елиминациите, журито ще има право да освобождава участници във всеки етап
ако те изменят на професионалното поведение в кухнята.

Телевизионният формат за таланти е продуциран в повече от 34 държави.
Излъчва се буквално всяка минута в някоя  точка по света и достига до над 200 млн. зрители.

Наградата за победителя в 'MasterChef' 2016 България е 100 000 лева.




ЖУРИ:



шеф Андре Токев
ANDRe
Андре е на 47 години, роден е в Лайпциг в семейство на българин и германка.
Кариерата му минава през големи хотелски вериги в цял свят. От 2000 г. е главен готвач
в Hilton във Франция, Австрия и България.
Известен е в гилдията с енциклопедичните си знания за всичко в кухнята и като откривател
на ресторанти и нови концепции.
Готвенето за него е удоволствие, постигнато чрез перфекционизъм и здрава дисциплина.





шеф Виктор Ангелов
Chef’s
Виктор е на 43 години, от София. Той е първият българин, шеф на петзвезден хотел в цял свят
и трикратен притежател на титлата „Ресторант на годината”.
В гилдията е познат като „педанта в кухнята”.
Движен е от лайтмотива „Качество към всичко!“, а разбирането му за добра храна се състои
в качествена суровина и добра рецепта, задължително съобразена със сезона.

Качествата, които Виктор смята, че трябва да притежава един любител готвач,
устремен към професионалната кухня, са дисциплина, последователност и да знае какво прави.





шеф Петър Михалчев
MIYABI
Петър е на 42 години от София. През 2011 г. открива един от най-добрите японски ресторанти в България - Miyabi.
Известен е у нас като Майстора на японската кухня и като „бунтаря в кухнята” и „самурая”.
Той изповядва японската философия.
Правилата на Петър Михалчев в кухнята са прости – дисциплина и хигиена, после всичко се нарежда.
И никой да не му пипа ножовете - за него те са свещени!

Основните неща, за които Петър ще следи в МasterСhef са хигиената, как се справят жените
със собствения си женски хаос в кухнята и най-важното – представяне на ястието и вкусовите му качества.






MasterChef

Facebook

Темите от 1 сезон


Сезон 2:  тема 1

Последна редакция: ср, 09 мар 2016, 15:16 от К А Т И

# 1
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Опитах да извадя участниците, получили бели престилки, подредих по азбучен ред:
Ася (майка на три дъщери), Венелин (каскадьор), Весела, Виктор (участвал в кастингите и миналия сезон), Гергана (траурна агентка), Георги (Пловдив), Дарина (франкофон), Димитрия (млада баба с 5 внуци), Ева (майка, мъжът й не смята, че е достатъчно подготвена), Евгени, Евгения (украинка), Екатерина, Елизабет, Илиян (мандра за сирене), Йоана (яйца), Ирена, Кети, Катя (полицай), Калоян (хирург), Костадин (родители с проблеми с алкохола), Kристиян, Лиляна, Лъчезар, Любо (Африка), Максун, Мая, Мила, Милена, Момчил и Мая, Моника (фитнес инструкторка), Надя (блог), Нели, Нина, Пенка (преборила булимия, Пловдив), Петър (от Асеновград), Ради (Мисис България), Румяна (баба с таланти), Севда (фотограф, вегетарианка), Събин (актьор, собственик на ресторант), Цветелина (ловджийка), Ясен

# 2
  • Варна
  • Мнения: 18 035
Нали се пуска седмична тема?  newsm78

Изненада ме Мая (ли беше), която каза, че не е белила картофи от дете. Не употребява картофи или ползва полуфабрикати? Thinking

# 3
  • Мнения: 11 573
Предполагам, не е белила с нож, а с белачка.

Мерси за темата!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 954
Според мен явно няма да е седмична темата, след като предишната вече е заключена.

# 5
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Благодаря за темата.  bouquet

Епизодът започна с „Едни се справиха впечатляващо“ и „изгря“ Лиляна на екрана.
При толкова добре представили се, точно нея ли пак трябваше да ни натрапят?

Петър като целуна кокошката /“Няма да се плашиш, тати е тука...“/, умрях от смях.

Ясен пък искал по-спокойна обстановка.

„Какво е това според теб?“ Как изплашиха Илиян

Ох, какво облекчение, че Лиляна си замина. Надявам се, че няма да изникне скоро в някое ново предаване. А дано!  Praynig

Весела се чувствала спасена. Естествено, нали мина теста с картофите.

Ех, този Виктор! Пак се закла.

Имах чувството, че Мая е нарязала един тон картофи.  chef

Ама ръсят едни бисери… На Ради щял да ѝ липсва Мастършеф. Кога пък успя да свикне?  newsm78

Кашата на Румяна приличаше на туткал.  Sick

Като си чуят имената, излизат като на заколение.  Animal Pig

Чинията на Момчил изглеждаше ужасно.

Ееееех, лишиха се от каскадите на Венелин!  newsm32

Калоян не ме дразни, ама хич. Радвам се, че продължи.  Party

# 6
  • Мнения: 8 301
Аз за друго си се чудя - защо трябваше да белят картофите с нож, а не с белачка? В ресторантите така ли ги белят?

# 7
  • София
  • Мнения: 15 486
Щом сте рекли,да се запиша и аз.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 704
Колко участника остават финално? Предполагам цялата седмица ще отпадат и същинската част ще започне следващаат седмица.

# 9
  • Мнения: 7 848
Запис! А може и "мачкаааай"!  Joy

К А Т И,  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 7 954
Колко участника остават финално? Предполагам цялата седмица ще отпадат и същинската част ще започне следващаат седмица.

16 - тази вечер ще отпаднат 8.

# 11
  • Мнения: 5 011
Аз за друго си се чудя - защо трябваше да белят картофите с нож, а не с белачка? В ресторантите така ли ги белят?
Предполога се, че е по-трудно с нож. На мен ми е еднакво, едниствено по-бързо се справям с  белачката.
За поставената задача трябваше да ги докарат до правоъгълник, така че беленето с белачка на тънка кора е излишно.

# 12
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Тая вечер ще е интресно,като поотпаднат  Thinking

# 13
  • Мнения: 11 712
Да се запиша  bouquet

С нож, защото трябваше да направят картофите на "кибритени клечки", т.е. да оформят картофа на правоъгълник  Peace

# 14
  • Мнения: 7 848
Докато гледах си мислех "Хубаво е, че не са им дали белачка"- мноого ми е неудобно с такъв уред...

Общи условия

Активация на акаунт