ЕВРОВИЗИЯ 19 - Come Together

  • 34 864
  • 772
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 195
Евровизия 2016 е 61-то издание на конкурса и ще се проведе в Стокхолм.Това ще е третото издание,което ще приюти столицата на Швеция в Глобен Арена с капацитет от 16 000 зрители.
43 страни ще вземат участие и това е рекорден брой. Страните,които се завръщат са Босна и Херцеговина , България , Хърватия и Украйна.Австралия отново ще вземе участие като специален гост. Португалия се отегля от учстие през тази година.


Дати:
Полуфинали - 10 и 12 май

Финал - 14 май

Ново гласуване
Новата система за гласуване е вдъхновена от Мелодифестивален (конкурса за избор на шведската песен) и по този начин победителят вече няма как да бъде ясен преди всички държави да са обявили своя вот.
1.Интернационалното жури ще може да гласува за изпълители с точки от една до осем, десет или дванайсет, за да избере фаворити си. На големия финал тези точки, ще бъдат разпределни между всички участници в конкурса.
2.Зрителите пред екрана също ще могат да гласуват за своите фаворити. Новото е, че ще могат да изпратят SMS с оценка, като на журито. С точки от една до осем, десет или дванайсет. Вотът на зрителите от всички държави ще бъде комбиниран и обработен.
3.След края на гласуването, всички 43 държави ще обявят последователно как са гласували техните журита. Обявяването ще започне от страната, получила най-малко точки от зрителите. Точките им ще се добавят към вече известния резултат на журитата. Веднага след това ще бъде обявен и телевотът. Така до последно няма да се знае кой точно ще спечели.

Нашата песен - Poli Genova - If Love Was A Crime

Линкове за всички песни учасници - тук, тук и тук

Полезни линкове:

Старите теми:

Последна редакция: пн, 28 мар 2016, 22:21 от Tuon

# 1
  • Мнения: 534
Слушах песента на Поли Генова и определено ми хареса - мелодична е, запомняща се!
Дано има късмет и да се представи подобаващо! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Радвам се, че тази година България ще се представи на конкурса.  Hug
За разлика от предишните ни участия, този път песента ни не е ..... подчертано противоречива, така да го кажа. Стискам палци на Поли!

# 3
  • DE
  • Мнения: 9 068
Според мен Поли ще стигне топ10. Една от няколкото песни които поисках да си пусна отново, а за мен това е показателно за успешна песен.

# 4
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Tuon, благодарност  bouquet

Дане, и аз съм така. И моят критерий е този, дали съм пожелала да чуя дадена песен отново.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 219
Sanja Vučić (Сърбия) ми напомня Ейми Уайнхаус - http://media.meltybuzz.fr/article-969799-ajust_930/amy-winehouse.jpg
Не знам дали приликата  е съзнателно търсена.

# 6
  • Мнения: 11 818
Благодаря за темата!!  bouquet

Още не съм прослушала всички песни.. Към песента на Поли съм със смесени чувства, но се радвам, че участваме!

# 7
  • София
  • Мнения: 15 219
От първо слушане ме грабват песните на Франция, Полша и Румъния (нещо в песента ми напомня Manowar  Heart Eyes).

Най-анти са ми песните на Босна и Херцеговина (стайлингът на мъжа в бяло е умопомрачителен), Гърция, Латвия и Украйна (много интересен глас, но песента е затормозяваща).

Тепърва ще ги слушам още и ще правя лични класации. Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 мар 2016, 16:39 от Vivi

# 8
  • Norge
  • Мнения: 2 311
 Joy Същата работа. За Босна съм без думи! Това със сигурност е някоя залежала песен от миналия век.  ooooh!
 Гърция не съм я изслушала, чух фолклора в началото и натиснах копчето.

Франция и Полша са ми две от любимите. Добавям и Нидерландия.

# 9
  • Мнения: leet
Песента няма значение, всичко е политика. Конкурсът е тотално опорочен. Време и името му да сменят, че скоро представителите от Европа ще се броят на пръсти..

# 10
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Тъкмо започнах плей листа, все познато звучене и мъркане.
До тук нищо впечатляващо. А Австралия?  ooooh! Не спирам да се питам какво й е специалното на Австралия, че се пренася в евро-конкурс.
На Поли песента ми харесва, но не давам гаранция, че съм 100% обективна  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 2 410
Мен на Литва много ми харесва Grinning
Аз си направих плейлист да ги преслушвам всичките
Ама ги слушам на скорост 1.5 Mr. Green
Нашата е сладурска, напомня ми на нещо, ама не мога да се сетя на какво.
Инак всички звуча по-добре забързано Mr. Green Mr. Green
Италианската също ми харесва, ама и тя ми на помня на нещо, а бе повечето дет ми харесват ми приличат на разни други песни Grinning

# 12
  • Мнения: 106
Аз пък не чух нито една песен , която да ме грабне

# 13
  • Мнения: 262
Tuon  
Песента няма значение, всичко е политика. Конкурсът е тотално опорочен. Време и името му да сменят, че скоро представителите от Европа ще се броят на пръсти.
В нашето кътче тук коментираме музиката, защото тя ни интересува. Важното е да откриваме нови хубави песни, а самата победа е условно понятие.  Разните букмейкъри и имиджмейкъри се мъчат да правят внушения, но не винаги успяват ( както се получи в случая с полската песен: прогнозираха победа на Маргарет във финала и вдигнаха голяма олелия във фейсбук, след като беше избран Michał Szpak).
Обмислям да прослушвам песните по групи стилове, например: рокмузика (Кипър, Черна гора, Грузия); с типичен евровизионен стил; балади; ретро(Сан Марино) и т.н.

# 14
  • Мнения: 4 696
Началото на нашата песен много ми напомня на това начало https://www.youtube.com/watch?v=AJtDXIazrMo.

Общи условия

Активация на акаунт