МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 61-ва ТЕМА

  • 118 663
  • 756
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 6 807
Добро утро и благодаря ви за съвета относно покупката на хлебопекарна Hug Сдобих се официално с Tefal PF350138. Иска ми се тези дни да я пробвам и моля за идея с какъв хляб да стартирам. Бях чела, че е добре да започна с бях хляб и моля да споделите по рецепта от книжката ли да бъде или някоя вече сигурна и изпитана от вас, коя програма да използвам? Също срещнах мнения, че брашното на София Мел със син етикет е добро, маята на Йоткер....
Ще съм благодарна да окажете помощ, за да сефтосам с успех от първия път, макар да знам, че е почти невероятно да се справя...  Crazy Wink
Според мен първо по рецепта от книжката, за бял хляб на основна програма. Брашно - може София Мел (класик или екстра), мая - може на Йоткер, френската (аз я харесвам повече). И хлябът ще стане, защо да не стане?

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте, търся книжка с рецептите за tefal pf610138. Купих машината от испански сайт и книжката е на много странни езици. Търся я на български, английски или руски. Упътване намерих, но не и книжка с рецепти.

# 752
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Здравейте, търся книжка с рецептите за tefal pf610138. Купих машината от испански сайт и книжката е на много странни езици. Търся я на български, английски или руски. Упътване намерих, но не и книжка с рецепти.

дай линк към модела

# 753
# 754
  • София
  • Мнения: 2 923
 Аз имам книжка с рецепти на български за 6-та серия на Мулинекс с багети. Мисля, че моделите са едно към едно с Тефал.

# 755
# 756
  • София
  • Мнения: 19 322
Как трябва да изглежда тестото когато машинката меси хляб само с ръжено брашно? За бялото брашно знам благодарение на вас - хубава топка и да не маже под бъркалките Wink.
При същата пропорция както с бялото брашно, с ръженото изобщо не се получава такава топка, рядко е и се маже, но това да не те притеснява - хлябът става добре. Аз наскоро правих ръжен в руски стил, с нескафе и какао, и стана голямо мазало, но после - чудесен хляб.

Общи условия

Активация на акаунт